PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτήσεις για τηλεφωνία σε Double Play



stonerhash
29-07-07, 13:07
Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω πως δουλεύει η τηλεφωνία στο double play της HOL είναι τελικά voip ή όχι?

Οι τηλεφωνικές συσκευές που μπαίνουν στο modem ή στις μπρίζες του σπιτιού?

Στο σπίτι έχω 2 γραμμές. Την Α και την Β. Ζήτησα να εγκατασταθεί το double play στην Α ενώ ζήτησα να μπει και η Β σαν δεύτερη γραμμή στο πακέτο τηλεφωνίας. Οι συσκευές που ανήκουν στην γραμμή Β που ακριβώς μπαίνουν? Στο modem, στις μπριζες της Α ή μπορούν να μείνουν στην γραμμή Β.

Ευχαριστώ

MikeDrGK
29-07-07, 13:15
Κοίταξε αυτό το post

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=117940

MikeDrGK
29-07-07, 13:24
Θα ήθελα να ρωτήσω πως δουλεύει η τηλεφωνία στο double play της HOL είναι τελικά voip ή όχι?

Είναι VOIP



Στο σπίτι έχω 2 γραμμές. Την Α και την Β. Ζήτησα να εγκατασταθεί το double play στην Α ενώ ζήτησα να μπει και η Β σαν δεύτερη γραμμή στο πακέτο τηλεφωνίας. Οι συσκευές που ανήκουν στην γραμμή Β που ακριβώς μπαίνουν? Στο modem, στις μπριζες της Α ή μπορούν να μείνουν στην γραμμή Β.

Και τις δύο γραμμές θα τις πάρεις από το Fritz!Box: Την μία από την πόρτα FON1 και την άλλη από την FON2.

Το δύκτιο του σπιτιού σου θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις μόνο αν το συνδέσεις με τις ΄πόρτες FON1 ή/και FON2 του Fritz!Box.
.
.
.

stonerhash
29-07-07, 13:30
Ευχαριστώ πολύ με καλύψατε πλήρως.

Επίσης θέλω να ρωτήσω και κάτι τελευταίο απο την στιγμή που τοποθετήσω και την δεύτερη τηλεφωνική γραμμή στο 2play τότε σταματάει και αυτή η γραμμή να ανήκει στον ΟΤΕ (να πληρώνω πάγιο δηλαδη στον ΟΤΕ)?

MikeDrGK
29-07-07, 13:45
Υποθέτω πως ναι.

Αν μεταφέρεις την γραμμή σου στην HOL, τότε πλέον ανήκει σε αυτή.

Ο ΟΤΕ δεν έχει κανένα λόγο να σε χρεώνει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.