PDA

Επιστροφή στο Forum : Είστε ευχαριστημένοι με το double play?



iraklis_dv
30-07-07, 23:39
Επειδή ειμαι ακόμα με dial up συνδεση, και θέλω να βάλω adsl, μου προτείνετε την hol double play?:hmm:
Γενικως είστε ευχαριστημένοι?:rolleyes:
Με ενδιαφέρει περισσοτερο να μην εχω προβληματα στο θεμα του τηλεφώνου, τωρα στο internet δεν εχω και τεραστιες απαιτησεις, λεει 12 ας πιανει και 1 mb δηλαδη download γυρω στο 100kb/sec και θα είμαι ευχαριστημένος.
Κοιταζα τη δημοσκοπηση για τη Forthnet στο αντιστοιχο forum και απογοητέυτηκα... Μάλιστα σκεφτομουν αυριο να πάω να κάνω αίτηση για forthnet αλλα μετά απο όσα διαβασα....:nono:
Εν τω μεταξυ, αν πάρω το conn-x talk του ΟΤΕ για απεριοριστες αστικες και υπεραστικες,είδα οτι ερχεται το μήνα στα 96 ευρω με γραμμη PSTN σαν τη δικιά μου και σύνδεση στα 768 kpbs.
Δε με χαλάει η ταχύτητα τόσο, όσο με χαλάνε τα 16 ευρω παραπάνω το δίμηνο σε σχεση με την HOL. Νομίζω με την HOL το δίμηνο πληρώνεις γύρω στα 80 ευρώ και εχεις αστικα και υπεραστικα δωρεάν σωστά?
Λοιπόν να βάλω HOL ή όχι? Τι λέτε? Γιατί και στη δημοσκόπηση της forthnet στο αντιστοιχο forum, εντάξει είναι αρκετοι δυσαρεστημένοι, αλλά δε λένε ποιος είναι καλύτερος πάροχος;

Σημείωση: Ανηκω στο τηλεφωνικο κέντρο Δάφνης (210 97...) και ο λογαριασμός του ΟΤΕ μου έρχεται κατά μέσο όρο 80ευρώ

Ευχαριστώ

masta
31-07-07, 15:56
Σε παραπέμπω στο club των ενεργοποιημένων. Εκεί θα βρεις τα πάντα. Ικανοποιημένους (όπως εγώ) με ελάχιστα προβλήματα που αμέσως έφτιαξαν, κάποιους με σοβαρότερα προβλήματα και κάποιους που ακόμα περιμένουν και (δικαιολογημένα) βρίζουν. Λαχείο είναι, αν ρωτήσεις τρεις θα πάρεις τρεις διαφορετικές απαντήσεις. Εγώ προσωπικά ενεργοποιήθηκα νωρίτερα από τις 25 εργάσιμες, η τηλεφωνία είναι 8/10 (πολύ καλή) και το internet πιάνει full 6 από τη δεύτερη κιόλας μέρα. Δεν θα μπορούσα όμως να σε πάρω στο λαιμό μου. Δες τι λένε όλοι και αποφασίζεις. Ίσως να κοιτάξεις τι γίνεται στην περιοχή σου... Καλή επιτυχία.

A_gamer
03-08-07, 20:06
Κι εγώ σκέφτομαι το HOL Double Play (12/1 mbit).

Θα μου το προτείνατε; Σημειώστε πως ακόμη δεν έχω κάλυψη· η HOL στον wizard λέει για Δεκέμβρη, αλλά ξεκίνησε να σκάβει στην περιοχή μου χθες και έχει ήδη προχωρήσει πολύ, ενώ ο ΟΤΕ το κέντρο το έχει ήδη έτοιμο.

Έχω αρχίσει από τώρα, λοιπόν, να σκέφτομαι τις κινήσεις που θα κάνω.

NIB
03-08-07, 20:31
Εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να πας για netone(εφόσον σε καλύπτει). Εάν δεν σε καλύπτει η netone, τότε δεν ξέρω(θα πρότεινα hol και μετά forthnet αλλά δυστυχώς και οι 2 είναι τόσο κακές εταιρίες, που δεν μπορώ να τις προτείνω ούτε καν ως εναλλακτικές επιλογές). Εγώ έχω κάνει αίτηση για hol 2play και περιμένω 2 μήνες για να με ενεργοποιήσουν.

Υπομονή, θεωρητικά μέσα στους επόμενους μήνες θα φτιάξουν όλα αυτά.

nm96027
03-08-07, 22:19
Εγω πέρασα απο πολλα εμπόδια για να φτάσω στους ενεργοποιημενους. Ειμαι ενας μοναδικος συνδιασμός διαφορων ατυχιων: καθυστέρησαν περίπου ενα μηνα την καταχώρηση της αίτησης (όπως και σε διάφορους άλλους που εκαναν αίτηση πριν τις 20/6) ενω εμεινα και χωρις τηλεφωνο για 7 μερες χωρις όμως να ειναι ολοκληρωτικη ευθύνη της HOL.

Τις λιγες ωρες που ειμαι ενεργοποιημενος ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την τηλεφωνια, ενω εννοείται πως της αλλαξα τα φωτα στις δοκιμες. Καλω ολους τους παρόχους κανονικά και αυτοι επισης.

Λιγες ωρες μετα την ενεργοποιηση με πήρε τηλεφωνο ενας εκ των τεχνικων διευθυντων της HOL για να μου ζητήσει προσωπικα συγνωμη για την ταλαιπωρία μου και να με ρωτήσει αν ολα ειναι οκ. Αυτο ήταν κατι που πραγματικα με εξεπληξε .Αν εξαιρέσεις την netone (που εχει λιγους πελάτες) δεν νομιζω πως ευκολα γίνεται αυτο σε αλλη εταιρεία.: oneup:
Επισης πρεπει να σημειωσω οτι τα παιδια στην ΤΥ πρεπει να εχουν μαστερ στην ψυχολογια. Με την εξαιρεση μιας κοπέλας (η οποια ειχε πολυυυυυ υφος) ολα τα αλλα παιδια με αντιμετωπιζαν με ψυχραιμία και σεβασμο παρα τον εκνευρισμο μου.

Παρα την ταλαιπωρια μου και παρα το ομιχλωδες τοπίο για το ποιος φταίει (και περα απο την καλη ποιότητα των υπηρεσιων της HOL) δεν μετανιωσα για την επιλογη μου. Το γεγονός οτι μπορεις να βρεις τον πωλητη σου, να μιλησεις με ανθρώπους που ξερεις και σε ξέρουν, βοηθάει μεσα στο γενικο μπαχαλο που επικρατεί.

gkandir
04-08-07, 18:20
Πολύ χαίρομαι nm96027 που όλα τελείωσαν καλά, έστω και μ' αυτή την καθυστέρηση. ;)

desmios
16-08-07, 23:51
Μετα την απιστευτη ταλαιπωρια με τους απατεωνες της FORTHNET οι οποιοι ζητανε να πληρωσω ακομα για συνδεση που εχω στην HOL !!! εχω να πω οτι απλα ειναι η μερα με την νυχτα. Αριστη εξυπηρετηση και ταχυτητες.

jimiol
17-08-07, 00:42
Μετα την απιστευτη ταλαιπωρια με τους απατεωνες της FORTHNET οι οποιοι ζητανε να πληρωσω ακομα για συνδεση που εχω στην HOL !!! εχω να πω οτι απλα ειναι η μερα με την νυχτα. Αριστη εξυπηρετηση και ταχυτητες.

Πέστα χρυσόστομε :oneup:

spinmaths
17-08-07, 00:45
Και γω μπορώ πλέον να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Βέβαια ακόμα τσεκάρω την ποιότητα της τηλεφωνίας. Όχι ότι δεν είναι καλή, απλά θέλω να βεβαιωθώ πώς είναι σταθερά καλή. Όσο για το internet, σταθερό και γρήγορο. (Μικρή καθυστέρηση στο φόρτωμα σελίδωνί, αλλά στο κατέβασμα αρχείων τα σπάει!)
Βέβαια να ξέρεις πως το αν θα είσαι από τους τυχερούς και ευχαριστημένους, δυστυχώς, είναι πολύ "Λόττο" το τελικό αποτέλεσμα. Εξαρτάται δηλαδή από διάφορους παράγοντες ποιότητας υλικών από το dslam μέχρι την πρίζα του σπιτιού σου. Πάντως να ξέρεις πως η HOL είναιi εταιρία που πραγματικά θα ενδιαφερθεί στην περίπτωση που έχεις κάποιο πρόβλημα στη σύνδεσή σου.
Κι αυτό στο λέω εκ πείρας.

manhunter
17-08-07, 18:52
Παιδιά θα συμφωνήσω πως όλοι τα ίδια είναι...αλλά...

Τουλάχιστον στην hol ξέρουν φέρονται, ασχολούνται με το πρόβλημα σου, έχεις πραγματικά καλό προσωπικό πωλητή, και σου λένε πραγματικά ότι βλέπουν χωρίς να εμπιστεύονται κανένα σενάριο ( πιστεύω )...! Ανοργανωσιά υπάρχει όπως παντού, αλλά τουλάχιστον εκεί σου τα λένε με ένα χαμόγελο και κατανόηση

@ ADSLgr.com All rights reserved.