PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο Conn-x σε 2-Play



ssmr
31-07-07, 10:25
Καλημερα σε ολους σας,
Εχω κανει αιτηση για 2-play εδω και δυο μηνες οπου σημερα η περιοχη Γλυφαδα :clap: εχει μπει στο ιδιοκτητο δικτυο της forthnet.
Η ερωτηση μου ειναι η εξης , απο την forthnet μου λενε να κανω αιτηση διακοπης του conn-x που εχω τωρα για καλα και κακο , υπαρχει κανενας που να ειχε conn-x και πηγε σε 2-play και να αντιμετωπισε καποιο προβλημα :whistle: ?

σας ευχαριστω

Mythos
31-07-07, 13:27
Εγω ακομη εχω conn-x, το οποιο μαλιστα ληγει καπου 13/8.
Φυσικα και δεν το διεκοψα κι εκανα αιτηση για 2play SoHo.
Εχω παρει τον εξοπλισμο και μου δωσανε ημερομηνια ενεργοποιησης για 7/8.
Λογικα αν υπηρχε καποιο προβλημα θα μου ειχε κοπει η αιτηση σε καποια φαση.
Προς το παρον ολα πανε καλως κι ελπιζω σε μια βδομαδα να ειμαι ενεργοποιημενος.
Αλλωστε το conn-x προπληρωνεται, οποτε δεν ειναι προβλημα που θα κοπει λιγο πριν την ληξη του.

Stefanos83
31-07-07, 22:47
Καλημερα σε ολους σας,
Εχω κανει αιτηση για 2-play εδω και δυο μηνες οπου σημερα η περιοχη Γλυφαδα :clap: εχει μπει στο ιδιοκτητο δικτυο της forthnet.
Η ερωτηση μου ειναι η εξης , απο την forthnet μου λενε να κανω αιτηση διακοπης του conn-x που εχω τωρα για καλα και κακο , υπαρχει κανενας που να ειχε conn-x και πηγε σε 2-play και να αντιμετωπισε καποιο προβλημα :whistle: ?

σας ευχαριστω

Την ιδια πατατα μου ειπανε και εμενα και εκοψα το connX , και εμεινα 1,5μηνα με το PSTN και παραλιγο να σαλταρω . Λοιπον , ειναι υποχρεωμενοι να σε μεταφερουν με το πολυ 1 μερα χωρις ιντερνετ μην τους χαριστεις αδικα . Και στην χειροτερη η ΕΕΤΤ ειναι με το μερος σου , ριχτους καταγγελια . Παντως κρατα το connx και μαζι του την ψυχικη σου υγεια .

kostast1
31-07-07, 22:55
Την ιδια πατατα μου ειπανε και εμενα και εκοψα το connX , και εμεινα 1,5μηνα με το PSTN και παραλιγο να σαλταρω . Λοιπον , ειναι υποχρεωμενοι να σε μεταφερουν με το πολυ 1 μερα χωρις ιντερνετ μην τους χαριστεις αδικα . Και στην χειροτερη η ΕΕΤΤ ειναι με το μερος σου , ριχτους καταγγελια . Παντως κρατα το connx και μαζι του την ψυχικη σου υγεια .
Μια απο τα ιδα και εγω ευτηχως ειχα WI-FI εδω κοντα.......

zatast
31-07-07, 23:42
εννοειτια οτι δεν χρειαζεται να το κοψεις γιατι συμφωνα με το νεο RUO απο 16/5 ειναι υποχρεωμενοι να σε κρατησουν online με τον παλιο provider μεχρι τη μερα της φορητοτητας και κοψουν αυτοι τo παλιο DSL (γραμμη και συνδρομη).Εχει γινει σε πολλους και φυσικα και σε εμενα που ειχα adsl μεχρι το πρωϊ της μερας φορητοτητας και τα εκοψε ολα η forthnet.Το υπογραφεις εξαλλου και στην αιτηση που περιεχει σχετικη εξουσιοδοτηση!!
καποια καλοπαιδα στο cc δεν εχουν ενημερωθει :down:

DRT7
01-08-07, 00:21
Φίλε ssmr εννοείται πως δεν χρειάζεται να κόψεις το πακέτο Connx που έχεις!Άλλωστε και στο συμβόλαιο που υπογράφεις εξουσιοδοτείς ξεκάθαρα την εταιρεία Forthnet για να προβεί στις περαιτέρω ενέργειες!!Αυτός που σου είπε κάτι τέτοιο μάλλον δεν τα ήξερε και πολύ καλά!Εγώ αυτη την στιγμή εχω Connx 1Mbit.Απο την στιγμή που τελείωσε η 6μηνη δέσμευση μου με τον ΟΤΕ πριν ένα μηνα περίπου,πλέον εχω κάνει την αίτηση για 2play και εχω παραλληλα και το Connx εως οτου μπει η Forhtnet για τα καλάΑυτή την στιγμή βρίσκομαι στο τελικό στάδιο ενεργοποίησης και περιμένω...

vagdsl
01-08-07, 09:49
Να κάνεις διακοπή της αίτησης στη Forthnet και να μείνεις στο connex...

pavsta
05-08-07, 22:37
αύριο 8α κάνω αιτηση για 2play και εχω και το connx που λήγει στις 28/8.Αν δεν πάρω τηλ για διακοπή στον ΟΤΕ δεν 8α υπάρχει ενας μήνας όπου 8α πληρώνω και το τα 2 μαζί,αφου στον ΟΤΕ μόλις είχα βάλει connx μου είχαν πει οτι πρέπει να τους ειδοποιήσω 1 μήνα νωρίτερα για να μην συνεχιστεί πέραν του 6μήνου΄??

Jazzer
05-08-07, 22:54
αύριο 8α κάνω αιτηση για 2play και εχω και το connx που λήγει στις 28/8.Αν δεν πάρω τηλ για διακοπή στον ΟΤΕ δεν 8α υπάρχει ενας μήνας όπου 8α πληρώνω και το τα 2 μαζί,αφου στον ΟΤΕ μόλις είχα βάλει connx μου είχαν πει οτι πρέπει να τους ειδοποιήσω 1 μήνα νωρίτερα για να μην συνεχιστεί πέραν του 6μήνου΄??
Καταρχήν καλωσήλθες:)
Μετά τους 6 μήνες το conn-x μετατρέπεται αυτόματα σε αορίστου και η διακοπή του θα γίνει την ημέρα ενεργοποίησης του 2play, οπότε και δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια ενέργεια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.