PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση στο ιδιοκτητο



giorgiosb
31-07-07, 11:12
καλημερα , σημερα το πρωι μολισ ειδα πωσ μεταφερθηκα στο ιδιοκτητο της 4νετ μονο για ιντερνετ , η ταχητυτα που κλειδωνει εναι στα 1038kbps με up load 509 kbps, χρσημοποιω το usr9107 και το Attenuation Downstream ειναι 17,5 (το adsl+2 ειναι τσεκαρισμενο)
τι ρυθμησεις πρεπει να κανω ή δεν γινεται τιποτα αυτη θα ειναι η γραμμη μου?

Ευχαριστω!!!!

vaggoulas
31-07-07, 11:16
Για αρχή ένα reboot αν δεν το έχεις κάνεις ήδη μήπως και έχει κολλήσει.Στην συνέχεια δοκίμασε χωρίς splitter και φυσικά με φίλτρα σε όλες τις συσκευές σου.Αν τίποτα δεν πιάσει τότε πάρε τηλέφωνο στην Τ.Υ. να αναφέρεις το πρόβλημα.

giorgiosb
31-07-07, 11:20
τα εκανα αυτα θα παρω παλι ΤΥ φοβουμε πως δεν θα γινει κατι :sorry:
Ευχαριστω!

liomelissinos
31-07-07, 20:51
Περίμενε λίγες μέρες δεν σε πάνε αμέσοε στα 24

giorgiosb
31-07-07, 21:08
ευχαριστω παιδια για την αμεση ανταποκριση σας με ηρεμησατε!!! :oneup:
μολις με πιρανε και απο την ΤΥ δεν εχω ενεργοποιηθει ακομα ακομα 768 με βλεπουν εκει, αλλαξα και σε ΡΡΡοΕ γιατι μου κολαγανε οι ιστοσελιδες ςλπιζω να εφτεγε αυτο!!!

giorgiosb
02-08-07, 01:41
σημερα μοιλισ ενεργοποιηθηκα στο ιδιοκτητο και επισημα, μου εστειλα τουσ κωδικουσ τουσ οποιους δε χρειαζομαι μιασ και μπαινω με τουσ παλοιυς, η ταχητυτα παιζει ελπιζω να σταθεροποιηθω οπως ειπε και ο φιλος!!! :)

miky_7
02-08-07, 17:51
Αν σου στειλαν αλλους κωδικους, διαφορετικους απο αυτους που ειχες πριν, τοτε θα πρεπει να βαλεις τους καινουριους γιατι οι αλλοι αν παραμεινουν ενεργοι λογικα θα επιτρεπουν κατεβασμα μεχρι 768 ασχετα με το που συγχρονιζει το router.

giorgiosb
02-08-07, 19:33
Αν σου στειλαν αλλους κωδικους, διαφορετικους απο αυτους που ειχες πριν, τοτε θα πρεπει να βαλεις τους καινουριους γιατι οι αλλοι αν παραμεινουν ενεργοι λογικα θα επιτρεπουν κατεβασμα μεχρι 768 ασχετα με το που συγχρονιζει το router.

Αυτο ακριβως σκεφτικα τουσ εβαλα αλλα δεν τουσ δεχεται και δεν συνδεει με το ιντερνετ ενω το λαμπακι του ADSL ειναι αναμενο. Και ετσι δουλευω ακομα με τουσ παλιους!
η συνδεση στα 20κbps θα αναιβει σταδιακα? τωρα παιζει αναμεσα σε 11000 με 15000 και δεν εχει σταθεροποιηθει

miky_7
03-08-07, 14:05
Μαλλον θα πρεπει να περιμενεις καμια βδομαδα, απο οταν αλλαξε ο συγχρονισμος, πριν κανεις καμια νυξη, γιατι το πιο πιθανο ειναι να σου πουν το ιδιο και απο την τεχνικη υποστηριξη.

RASTAVIPER
03-08-07, 16:42
giorgiosb :
1.Αφού το upload έχει πάει στο 509 για ποια 768 γραμμή μιλάμε?Έγινε ήδη η αναβάθμιση στο ιδιόκτητο.
2.Τελικά τι κωδικούς περιμένεις?Ήσουν παλιός συνδρομητής της Forthnet?Ζήτησες με την αίτηση να κρατήσεις τους παλιούς κωδικούς?Αν ναι δε θα πάρεις καινούριους και άρα ό,τι ταχύτητα έχεις τώρα θα έχεις και μετά.
3.Αν η γραμμή σου έχει πρόβλημα και συγχρονίζει τόσο χαμηλά, θα πρέπει να κάνεις 1 check στα καλώδια και στον εξοπλισμό σου και μετά να πάρεις τη forthnet να κάνει κανένα έλεγχο στη γραμμή.

nrg_polini
03-08-07, 16:48
Αν σου στειλαν αλλους κωδικους, διαφορετικους απο αυτους που ειχες πριν, τοτε θα πρεπει να βαλεις τους καινουριους γιατι οι αλλοι αν παραμεινουν ενεργοι λογικα θα επιτρεπουν κατεβασμα μεχρι 768 ασχετα με το που συγχρονιζει το router.

Οι παλιοι συνδρομητες χρησιμοποιουν το παλιο κωδικο, ο νεος που στελνουν δεν ισχυει.

giorgiosb
03-08-07, 17:05
Θα το αφισω καμια μερα ακομα και αν δεν αναιβει η ταχητυτα θα τοθς ενοχλησω τα αλλα τα εχω ελεγξει , τακτοποιησα και τα καλωδια, στα τηλεφωνα, εβαλα σε ολεσ τις συσκευες φιλτρο τωρα θα δουμε!!!! το usr9107 χρησημοποιω, αλλες ρυθμισεις εκτος ΡΡοΕ δεν εχω κανει αλλη

@ ADSLgr.com All rights reserved.