PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 play forthnet



loukoumaki
01-08-07, 13:24
Παιδια να ρωτησω κατι αυτοι που εχουν 2 play forthnet εχουν static ip ?

sdikr
01-08-07, 13:30
Κάνε μια αναζήτηση έχει απαντήθει πολλές φόρες

loukoumaki
01-08-07, 13:42
προσπαθησα τι να γραψω στην αναζητηση ?

sdikr
01-08-07, 13:47
Αξιοποιώντας την αναζήτηση του forum (και όχι μόνο) στο μέγιστο με χρήση τελεστών. (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=55433)

ΥΓ στο 2play δεν δίνει

loukoumaki
01-08-07, 14:09
καλα κανεις και με μαθενεις αλλα τοση ωρα θα μου το ειχες πει .αυτο νομιζω οτι ειναι κομπλεξισμος
αλλα εισαι παλιος καλο ειναι να με βοηθας

sdikr
01-08-07, 14:15
καλα κανεις και με μαθενεις αλλα τοση ωρα θα μου το ειχες πει .αυτο νομιζω οτι ειναι κομπλεξισμος
αλλα εισαι παλιος καλο ειναι να με βοηθας


Ισώς να μου την δίνει λίγο οτι κάποιος τα περιμένει όλα στο πιάτο,
Φυσικά και δεν έχω καμία υποχρέωση να σε βοηθήσω, άσχετα αν το έκανα,

loukoumaki
01-08-07, 14:28
εχεις δικιο δεν τα περιμενω ολα στο πιατο
αλλα θα μπορουσες μαθενοντας με να μου πεις την απαντηση
δεν μου ειπες (κακος κατα την γνωμη μου )
λες και θα χασεις λεφτα αμα μου πεις ενα απλο ναι η οχι
μια λεξη ειναι δεν ειναι πολυ απλο ?

αλλα να σου πω κατι ισως φταιει και η νοοτροπια του κομπιουτερα που δεν θελει να βοηθησει απλόχερα
ξερεις μου εχει τυχει πολλες φορες ακομα και σε δουλεια

sdikr
01-08-07, 15:03
εχεις δικιο δεν τα περιμενω ολα στο πιατο
αλλα θα μπορουσες μαθενοντας με να μου πεις την απαντηση
δεν μου ειπες (κακος κατα την γνωμη μου )
λες και θα χασεις λεφτα αμα μου πεις ενα απλο ναι η οχι
μια λεξη ειναι δεν ειναι πολυ απλο ?

αλλα να σου πω κατι ισως φταιει και η νοοτροπια του κομπιουτερα που δεν θελει να βοηθησει απλόχερα
ξερεις μου εχει τυχει πολλες φορες ακομα και σε δουλεια

Αν δείς στο 4 μηνύμα έχει και ενα ΥΓ
Συγνώμη αλλά απο οπτικά δεν γνώριζω :p

Iannis
01-08-07, 15:10
Μια ερωτηση
Στους 2play-3play παροχους η τηλεφωνία ειναι VoiP?

loukoumaki
01-08-07, 15:13
χιλια συγνωμη sdikr

Iannis
02-08-07, 21:10
Μια ερωτηση
Στους 2play-3play παροχους η τηλεφωνία ειναι VoiP?

Κανείς????????????????

No-Name
02-08-07, 21:12
Σπίτι σου φτάνει ώς κανονική τηλεφωνία από τη 4νετ voip γίνεται από το Α/Κ και μετά....

Iannis
02-08-07, 21:15
Σπίτι σου φτάνει ώς κανονική τηλεφωνία από τη 4νετ voip γίνεται από το Α/Κ και μετά....

H ποιοτητα δηλαδη ειναι Skype?

No-Name
02-08-07, 21:17
Η ποιότητα αγγίζει την τελειότητα του ΟΤΕ

sdikr
02-08-07, 21:23
H ποιοτητα δηλαδη ειναι Skype?


Η ποιότητα αγγίζει την τελειότητα του ΟΤΕ


Δεν θα το έλεγα, άλλο τα 64kbit g711 και άλλο τα 8 g729, σίγουρα και τα δύο έιναι καλά, αλλά δεν αγγίζει το ένα το άλλο

Iannis
02-08-07, 21:36
Ευχαριστω παλικάρια
Απλα σκέφτομαι να παω τωρα OTE με Conex 8αρα γραμμή η να περιμένω τη 4νετ σε 4 μηνες για 24 Τοτε θα εχει δικό της δίκτυο στο Ηράκλειο

sdikr
02-08-07, 21:48
Ευχαριστω παλικάρια
Απλα σκέφτομαι να παω τωρα OTE με Conex 8αρα γραμμή η να περιμένω τη 4νετ σε 4 μηνες για 24 Τοτε θα εχει δικό της δίκτυο στο Ηράκλειο

Να πας με 4αρα, εκτός αν θέλεις το παραπάνω Up, σε σχέση τιμή/ αποδοση είναι απο τις καλύτερες (εφόσον δεν υπάρχει εναλλακτικος)
το connx έχει 6 μήνες δέσμευση, λογικά σύμφωνα με αυτά που έχει δίξει η forth αν δώσει στους 4 μήνες δεν θα είναι απόλυτα έτοιμη για την μεταφορά, βάλε δηλάδη χαλαρά 1 μήνα οπότε τι 5 τι 6

Iannis
02-08-07, 23:43
Να πας με 4αρα, εκτός αν θέλεις το παραπάνω Up, σε σχέση τιμή/ αποδοση είναι απο τις καλύτερες (εφόσον δεν υπάρχει εναλλακτικος)
το connx έχει 6 μήνες δέσμευση, λογικά σύμφωνα με αυτά που έχει δίξει η forth αν δώσει στους 4 μήνες δεν θα είναι απόλυτα έτοιμη για την μεταφορά, βάλε δηλάδη χαλαρά 1 μήνα οπότε τι 5 τι 6

Ειμαι forthnet 10 χρονια
Τωρα εχω dsl απο ΟΤΕ γραμμη και forthnet provider 2αρα και καθε μηνα κατω απο 200 ευρω τηλ δεν πεφτω ISDN με δευτερο νουμερο για φαξ

4αρα σε ποιον εννοείς να πάω? Δεν κατεβαζω ταινιες και τα σχετικά Σερφαρισμα και κανενα on-line game

Νικαετός
02-08-07, 23:50
Βάλε 8άρα Γιάννη με 6 μήνες δέσμευση. Μόλις έλθει η forthnet κάνεις την αίτησή σου και αν είσαι τυχερός θα σου έλθει ίσα ίσα. ;)

Iannis
02-08-07, 23:53
Βάλε 8άρα Γιάννη με 6 μήνες δέσμευση. Μόλις έλθει η forthnet κάνεις την αίτησή σου και αν είσαι τυχερός θα σου έλθει ίσα ίσα. ;)

Thanks Nik
Στα κοματια και οι 2 μηνες ακομη Αυτο θα κανω γιατι δεν την παλαυω με τα τηλ
Η κυρια κανει αναμετάδοση ποδοσφαιρικού αγώνα σε τυφλή φιλη της στην Αθήνα.
Να οι 300σαρες οεο :down:

Νικαετός
02-08-07, 23:57
Η κυρια κανει αναμετάδοση ποδοσφαιρικού αγώνα σε τυφλή φιλη της στην Αθήνα.

LOL...έλεος!! Κάτι τέτοια έκανε και η δική μου και της είπα, από εδώ και πέρα το τηλεφωνο το πληρώνεις εσύ, εγώ έβαλα άλλη γραμμή. :rofl::rofl:

Iannis
03-08-07, 02:22
LOL...έλεος!! Κάτι τέτοια έκανε και η δική μου και της είπα, από εδώ και πέρα το τηλεφωνο το πληρώνεις εσύ, εγώ έβαλα άλλη γραμμή. :rofl::rofl:


θα μου δωσουν τσάμπα router?
Εαν ναι ποιο να διαλέξω απο αυτο που δινει ο ΟΤΕ?

εχω ηδη Zyxel 661H-D3

Νικαετός
03-08-07, 03:52
Εμένα μου έφεραν το speedtouch 585 V6... ;)

George_Prix
03-08-07, 07:42
Εμένα μου έφεραν το speedtouch 585 V6... ;)

Απλα κορυφαιο. ;)

Κατι σαν τον Alonso δηλαδη :lol:

drf
03-08-07, 11:56
LOL...έλεος!! Κάτι τέτοια έκανε και η δική μου και της είπα, από εδώ και πέρα το τηλεφωνο το πληρώνεις εσύ, εγώ έβαλα άλλη γραμμή. :rofl::rofl:


απλά εύκολα συναρπαστικά! :rofl::rofl:

vidita
29-08-07, 13:22
Καλησπερα ειμαι στο double play της forthnet εδω και καποιους μηνες και περιμενα να μπει η περιοχη μου-Αναληψη στο ιδιοκτητο δικτυο (απο Θεσσ/νικη ειμαι).Εχει μπει εδω και ενα μηνα και μετα απο 2 τηλεφωνηματα που εκανα στη Forthnet μου απαντησαν οτι πρεπει να περιμενω και αλλο.....!!! Ηθελα να ρωτησω αν πρεπει να κανω καποια αιτηση για να μπω στο ιδιοκτητο η αν μπαινω αυτοματως.Παντως αυτοι μου απαντησαν οτι δε πρεπει να κανω κατι και οτι με σειρα προτεραιοτητας μπλα μπλα... κανεις σε παρομοια θεση να μου απαντησει???? Γιατι να περιμενω και αλλο απο τη στιγμη που η περιοχη μου το υποστηριζει μηπως δεν υπαρχουν πορτες διαθεσιμες??? :mad:

@ ADSLgr.com All rights reserved.