PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβαθμιση (Η έτσι νομίζω...)



Robert
01-08-07, 14:36
Καλησπέρα,

Σήμερα το πρωί αγόρασα ενα dsl in a box. Τα τελευταια χρόνια ήμουν σταθερά συνδρομητής της forthnet στα 768 (και πριν 384). Σήμερα έκανα έτηση για την προσφορα στα 24mbps. Το περίεργο είναι ότι η υπαλληλος με ρώτησε αν θέλω το πακέτο με το μοντεμ ή το πακέτο με το ρούτερ. Λόγω σεβαστης χρηματικής διαφοράς επέλεξα το πακετο με το μοντεμ που ήδη είχα.
Η υπάλληλος μου είπε να συμπληρώσω 2 αιτήσεις: μια που μου έδωσε για τα 24mbps και μια για 1024 που υπήρχε μέσα. Με παραξένευσα αυτή η διαφορα αλλα τέλος παντων. Το κεντρικό ερώτημα μου είναι ότι δεν πιστεύω για κανένα λόγω οτι το μοντεμ της crypto υποστηριζει adsl2+ στα 24mbps.
Εδώ περιπλέκεται το θέμα. Σε μία απ τις 2 αιτήσεις συμπλήρωσα οτι επελεξα το πακέτο με το μοντεμ κ οχι με το ρουτερ. Πιστεύω ότι μπορούν να πατήσουν εδώ και να με αφήσουν στο 1 και αργότερα να πάνε στο 8 (το μέγιστο του μοντεμ δηλαδή).
1.Υπάρχει περίπτωση το μοντεμ να λειτουργήσει στα 24?
2.Η γραμμη θα είναι στα 24 κ εγώ θα δουλεύω στα 8?
3. Τι εννοουν ΕΩΣ 24? Και τα 56κ πριν αυτα είναι...

Ευριστώ εκ των προταίρων,
Ρομπερτ

Προσθήκη: Το μόντεμ που συμπεριλαμβάνονταν στο κουτί ήταν το cryptof200. Το οποίο είχα και πριν.

lghikas
01-08-07, 14:38
1.το F360 ειναι adsl2+
2.όσο πιάνει η γραμμή σου
3.εξαρτάτε από την απόσταση του dislam και την ποιότητα του χαλκινου καλωδίου

λογικά θα σου δώσουν μοντεμ που να τα υποστηρίζει

Robert
01-08-07, 16:04
Για να μην το παθει άλλος... Στο ΠΛΑΙΣΙΟ με εξαπάτησαν δίνοντας μου ενα dsl box χωρις λόγο. Η ετηση μου ακυρώθηκε και δεν γνωρίζω ακόμα αν θα μου επιστραφούν τα χρήματα.

liomelissinos
01-08-07, 17:35
Robert κάνε edit στα Ελληνικά σε παρακαλώ

Robert
01-08-07, 23:50
Το επεξεργάστηκα σε ελληνικούς χαρακτήρες. Γραφω αυτό το μήνυμα για να ανέβει και να το δει ο κόσμος να προσεχει.

nnn
02-08-07, 22:32
Το επεξεργάστηκα σε ελληνικούς χαρακτήρες. Γραφω αυτό το μήνυμα για να ανέβει και να το δει ο κόσμος να προσεχει.
Δεν μας λες και λίγο περιγραφικά τι εξαπάτηση σου έκαναν ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.