PDA

Επιστροφή στο Forum : 2Play - DSLAM ΔΑΓΚΛΗ



x69pr
03-08-07, 17:03
Καλησπέρα!

Εδώ και 2 χρόνια κοντά έχω ADSL με τη 4νετ και αν εξαιρέσουμε 2 μήνες κατά την περίοδο των αναβαθμίσεων δεν είχα ποτέ πρόβλημα με διακοπές η χαμηλές ταχύτητες. Σε 10 μέρες λήγει η υπάρχουσα συνδρομή μου και σκέφτομαι να μεταβώ στο 2play.

Έτσι λοιπόν ρωτάω τα μέλη που είναι στο ιδιόκτητο της 4νετ στο DSLAM Δαγκλή να μου πουν τις εντυπώσεις τους από την υπηρεσία (ταχύτητες νετ, ποιότητα τηλέφώνου κτλ) καθώς χρόνους ενεργοποίησης.

ΥΓ. Απέχω 800 μέτρα από το DSLAM όπως υπολόγισα με τα στοιχεία της γραμμής που δίνει το ρουτερ.

Ευχαριστώ!

x69pr
05-08-07, 17:32
μα καλα, ουτε ένας?

aris60
05-08-07, 17:40
Καλησπέρα!

Εδώ και 2 χρόνια κοντά έχω ADSL με τη 4νετ και αν εξαιρέσουμε 2 μήνες κατά την περίοδο των αναβαθμίσεων δεν είχα ποτέ πρόβλημα με διακοπές η χαμηλές ταχύτητες. Σε 10 μέρες λήγει η υπάρχουσα συνδρομή μου και σκέφτομαι να μεταβώ στο 2play.

Έτσι λοιπόν ρωτάω τα μέλη που είναι στο ιδιόκτητο της 4νετ στο DSLAM Δαγκλή να μου πουν τις εντυπώσεις τους από την υπηρεσία (ταχύτητες νετ, ποιότητα τηλέφώνου κτλ) καθώς χρόνους ενεργοποίησης.

ΥΓ. Απέχω 800 μέτρα από το DSLAM όπως υπολόγισα με τα στοιχεία της γραμμής που δίνει το ρουτερ.

Ευχαριστώ!

Kαλησπερα στα μετρα που λες θα βγαλης καλη αποδοση σε ολες της εταιριες,αλλου ειναι το προβλημα το χρονο που θες να συνδεθης δεν θα ξερεις ποτε. :)

x69pr
06-08-07, 02:00
ο χρονος δεν με ενδιαφερει. εαν γινεται οπως μου λενε με 3ωρη μονο διακοπη νετ και τηλεφωνο δεν εχω προβλημα. το θεμα ειναι μην ξεμεινω χωρις νετ και τηλεφωνο, τα χρειαζομαι οπως και δηποτε. με τοσα που διαβαζω εχω τρομαξει ρε παιδια δεν ξερω τι να πω. αντι να αγοραζουμε μια υπηρεσια με ησυχο το κεφαλι, πρεπει να σπαζοκεφαλιαζουμε και πριν και πολυ πιθανον και μετα.

vaggospat13
06-08-07, 17:51
ο χρονος δεν με ενδιαφερει. εαν γινεται οπως μου λενε με 3ωρη μονο διακοπη νετ και τηλεφωνο δεν εχω προβλημα. το θεμα ειναι μην ξεμεινω χωρις νετ και τηλεφωνο, τα χρειαζομαι οπως και δηποτε. με τοσα που διαβαζω εχω τρομαξει ρε παιδια δεν ξερω τι να πω. αντι να αγοραζουμε μια υπηρεσια με ησυχο το κεφαλι, πρεπει να σπαζοκεφαλιαζουμε και πριν και πολυ πιθανον και μετα.

Φιλε μου εγω μενω κοντα στο ικα στη ζερβουδακη , απο ταχυτητες ειμαι απολυτα ικανοποιημενος
συγχρονιζω απο 21,4-22,2 με ελαχιστες αποσυνδεσεις και κατεβαζω με το μεγιστα της γραμης μου
( με internet download manager βαζοντας 5 αρχεια ταυτοχρονα απο rapidshare.com εχω πιασει μεχρι 2,200ΜΒ/δευ )
απο τηλεφωνια ολα οκ εκτος απο ενα προβλημα μετην αναγνωρισει το οποιο λυθηκε μεσα σε μια βδομαδα απο την ενεργοποιηση.
η ενεργοποιηση εγινε μεσα σε 2,5 βδομασες απο την καταθεση της αιτησης ,χωρις νετ εμεινα μια βδομαδα και χωρις τηλ 4 ωρες
τωρα με τους νεους κανονισμους νομιζω οτι δεν κοβεται το νετ η κοβεται για πολυ λιγο.

x69pr
07-08-07, 00:07
vaggospat13 ευχαριστω. απ'ότι φαινεται δεν παιζει ταλαιπωρια στο dslam μας. λογικα αυτη τη βδομαδα κανω και την αιτηση!

Νικαετός
07-08-07, 00:09
Eγώ αμέσως μετά τις διακοπές...(βέβαια την άλλη γραμμή την κρατάω για καλό και για κακό LOL)

mpoufos79
07-08-07, 00:11
Καλησπερα και απο μενα...Ειμαι στα 1500 μετρα απο το συγκεκριμμενο dslam και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα ουτε με τηλεφωνο ουτε με Internet.Συγχρονιζω στα 18000 κατα μεσο ορο χωρις αποσυνδεσεις.... Εσυ που εισαι πιο κοντα θα εισαι super...

mpoufos79
07-08-07, 00:15
τωρα με τους νεους κανονισμους νομιζω οτι δεν κοβεται το νετ η κοβεται για πολυ λιγο.
το internet δεν μου κοπηκε καθολου (δεν πηρα χαμπαρι κατι τετοιο)....και τηλεφωνο δεν ειχα για 12 ωρες περιπου....συνδεθηκα 1 μηνα μετα την αιτηση

kafrilos
07-08-07, 18:36
Δεν ξέρω τι παίζει με τους νέους κανονισμούς πάντως εμένα μου πήρε κανα μήνα απο τη στιγμή που μου κόψανε το Internet.Πάντως την τελευταία βδομάδα αντιμετωπίζω τραγικά προβλήματα αποσυγχρονισμών και μου χουν σπάσει τα νεύρα.Γεωγραφικά απέχω καμια 100οστη μέτρα και συνήθως συνδέομαι από 18-21 Μbps.Μπορώ να πώ ότο όσο ήταν δεκάρα η γραμμή ήταν πολύ πιο αξιόπιστη(σε ποσοστό 90% ευχαριστημένος) ενώ τώρα δείχνει να έχει αρκετά προβλήματα από τις αρχές Αυγούστου.Ελπίζω να πρόκειται για τίποτα εργασίες και να ναι παροδικό το πρόβλημα

x69pr
10-08-07, 11:47
οσοι συνδεθηκατε παιδια, σας εδωσαν νεο ρουτερ??? η δεν δινουν αν δεν ζητησεις??? τι σας εδωσαν?

Νικαετός
10-08-07, 12:44
To siemens cl - 110, από όσο θυμάμαι ;)

x69pr
22-08-07, 13:17
λοιπον, την περασμενη παρασκευη εστειλα την αιτηση για 2play με κουριερ. μεχρι σημερα οταν κοιταω στο site την πορεια της αιτησης μου δειχνει ακομα την τελευταια ανανεωση που ειχα κανει τον ιανουαριο!!!!! τι γινεται? ποτε θα δω την πορεια του 2play???

Νικαετός
22-08-07, 13:18
Πρώτα θα ενεργοποιηθείς και μετά (μπορεί) θα δεις την πορεία της αίτησης ;)

nio25
19-09-07, 21:37
Καλησπερα σας

Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω: μηπως γνωριζει κανεις το αttenuation (περιπου) κοντα στην πλατεια Θυμαρακιων;

Ευχαριστω! :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.