PDA

Επιστροφή στο Forum : COSMOTE: Απεριόριστα data για 30 ημέρες με €9,90



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

nnn
22-06-21, 17:27
- Για όλους τους συνδρομητές κινητής -οικιακούς και εταιρικούς- συμβολαίου, καρτοσυμβολαίου και καρτοκινητής
- Ενεργοποίηση στα apps My COSMOTE & WHAT’S UP, έως και 31/08

Απεριόριστα data για 30 ημέρες με €9,90, προσφέρει η COSMOTE σε όλους τους συνδρομητές της και φέτος το καλοκαίρι, για να μπορούν να είναι online, να ψυχαγωγούνται και να εργάζονται ξέγνοιαστα από όπου και αν βρίσκονται.

Οι συνδρομητές συμβολαίου, καρτοσυμβολαίου και καρτοκινητής COSMOTE -οικιακοί και εταιρικοί- μπορούν να ενεργοποιήσουν την καλοκαιρινή προσφορά οποιαδήποτε στιγμή το επιθυμούν, έως και την Τρίτη 31 Αυγούστου και να έχουν πρόσβαση σε απεριόριστα data, χωρίς κανέναν περιορισμό στις ταχύτητες των δικτύων COSMOTE 4G και COSMOTE 5G , για 30 ημέρες από τη στιγμή της ενεργοποίησης του πακέτου. Η ενεργοποίηση της προσφοράς πραγματοποιείται στις εφαρμογές My COSMOTE και WHAT’S UP. Οι συνδρομητές μπορούν να επανενεργοποιήσουν την προσφορά όσες φορές επιθυμούν, κατά τη διάρκεια ισχύος της .

Περισσότερες πληροφορίες για την καλοκαιρινή προσφορά: εδώ (https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/aperiorista-data-kalokairi.html).

COSMOTE: Κορυφαία εμπειρία Mobile Internet στο μεγαλύτερο δίκτυο κινητής στην Ελλάδα

Ο Όμιλος ΟΤΕ είναι ο μεγαλύτερος επενδυτής σε νέες τεχνολογίες και υποδομές στην Ελλάδα, αφού την περασμένη δεκαετία, οι επενδύσεις έφτασαν τα €5 δισ. Επιπλέον, υλοποιεί επενδύσεις ύψους €2 δισ. την τρέχουσα τετραετία, για να προσφέρει ακόμα υψηλότερες ταχύτητες και μεγαλύτερη κάλυψη. Χάρη σε αυτές τις επενδύσεις και τις εντατικές προσπάθειες των ανθρώπων της, η COSMOTE διαθέτει τα μεγαλύτερα 4G και 5G δίκτυα στη χώρα με πληθυσμιακή 4G κάλυψη 99% και το COSMOTE 5G να είναι ήδη διαθέσιμο σε 29 πόλεις και νησιά, με την πληθυσμιακή κάλυψη σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη να ξεπερνά πλέον το 90% και ταχύτητες πάνω από 1 Gbps σε συγκεκριμένες περιοχές.

3,3 εκατομμύρια συνδρομητές χρησιμοποιούν τις εφαρμογές My COSMOTE και WHAT’S UP

Με τους συνδρομητές που χρησιμοποιούν σήμερα τις εφαρμογές My COSMOTE και WHAT’S UP να έχουν φτάσει τα 3,3 εκατ., τα δύο apps είναι σταθερά μέσα στις δημοφιλέστερες επιλογές στο App Store και το Google Play. Μέσα από τις εφαρμογές, οι χρήστες μπορούν να διαχειρίζονται τις συνδέσεις σταθερής και κινητής που διαθέτουν οι ίδιοι, καθώς και τα μέλη της οικογένειας ή της επιχείρησής τους, να βλέπουν και να πληρώνουν τον λογαριασμό τους, να ελέγχουν και να ανανεώνουν το υπόλοιπο στο καρτοκινητό τους ή το καρτοκινητό τρίτου, αλλά και να αγοράζουν πακέτα. Μπορούν, επίσης, να έχουν άμεση πρόσβαση σε δωρεάν υπηρεσίες και να αποκτούν κωδικό για να απολαμβάνουν αποκλειστικές προσφορές COSMOTE DEALS for YOU. Τέλος, μέσω του My COSMOTE App, είναι εφικτή η διαχείριση του router του σπιτιού ή της επιχείρησης από απόσταση.

tsioutotrelo
22-06-21, 17:42
Το όριο ορθής χρήσης 5GB είναι μόνο για το εξωτερικό;;;

balander
22-06-21, 18:05
Το όριο ορθής χρήσης 5GB είναι μόνο για το εξωτερικό;;;

Ναι.....

konc
22-06-21, 18:31
Είναι όντως απεριόριστα? Κάνεις το κινητό hotspot και παίζεις από το laptop κανονικά για 1 μήνα? Είναι πολύ καλή προσφορά, όποιος θα πάει να αράξει σε κάποιο εξοχικό ή χωριό το καλοκαίρι με 10 ευρώ έλυσε το θέμα του internet.

YAziDis
22-06-21, 18:42
Είναι όντως απεριόριστα? Κάνεις το κινητό hotspot και παίζεις από το laptop κανονικά για 1 μήνα? Είναι πολύ καλή προσφορά, όποιος θα πάει να αράξει σε κάποιο εξοχικό ή χωριό το καλοκαίρι με 10 ευρώ έλυσε το θέμα του internet.

Οκά τα καλοκαίρια έτσι το ‘χω. Αν δεν άλλαξε κάτι, ναι κανείς hotspot και μπαίνεις και από laptop άμα θελεις

Ravager
22-06-21, 18:45
Είναι όντως απεριόριστα? Κάνεις το κινητό hotspot και παίζεις από το laptop κανονικά για 1 μήνα? Είναι πολύ καλή προσφορά, όποιος θα πάει να αράξει σε κάποιο εξοχικό ή χωριό το καλοκαίρι με 10 ευρώ έλυσε το θέμα του internet.

Ναι κανονικα εγω το εχω σε συμβολαιο δουλευει αψογα. Εχω δευτερη extra data sim και την εχω σε hotspot

ThReSh
22-06-21, 19:00
Λογικά θα μπουκώσει το σύμπαν και στους 3 παρόχους, έβγαλαν όλοι αντίστοιχη προσφορά. :p

deniSun
22-06-21, 19:48
Περιμένουμε την κίνηση της voda.

ThReSh
22-06-21, 20:16
Περιμένουμε την κίνηση της voda.

Σε CU πάντως έδωσαν από ότι είδα στο app, για συμβόλαια και καρτοπρογράμματα δεν ξέρω.

deniSun
22-06-21, 20:41
Σε CU πάντως έδωσαν από ότι είδα στο app, για συμβόλαια και καρτοπρογράμματα δεν ξέρω.

ok.....

ATG
22-06-21, 20:58
Περιμένουμε την κίνηση της voda.

Το ίδιο δεν έχει δώσει και αυτή;

stefanos1999
22-06-21, 21:22
Περιμένουμε την κίνηση της voda. σιγά μη δεν τους αντέγραφε.

deniSun
22-06-21, 21:23
σιγά μη δεν τους αντέγραφε.

Ο ένας αντιγράφει τον άλλο.

stefanos1999
22-06-21, 21:27
old time classics

GoofyX
22-06-21, 21:30
Για το καλοκαίρι είναι ό,τι πρέπει αν το χρειάζεσαι, είτε στο κινητό είτε στο laptop.

guzel
22-06-21, 21:38
δε μπορείς ούτε βιντεάκι στο youtube να δεις ήδη .. Ήταν που ήταν μπουκωμενο το δίκτυο της τι τα ήθελε τα απεριόριστα;

Iris07
22-06-21, 21:42
Δεν ήθελε να δώσει..

Την "εκβίασε" η Cosmote, για να μην φανεί κατώτερη στα μάτια του κόσμου.. :p

stefanos1999
22-06-21, 21:47
η wind δεν εκβιάζεται :p

konc
22-06-21, 23:44
Οκά τα καλοκαίρια έτσι το ‘χω. Αν δεν άλλαξε κάτι, ναι κανείς hotspot και μπαίνεις και από laptop άμα θελεις


Ναι κανονικα εγω το εχω σε συμβολαιο δουλευει αψογα. Εχω δευτερη extra data sim και την εχω σε hotspot

Τέλεια, ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις!

flamelab
23-06-21, 04:43
Έμεινα άναυδος ότι έχουμε νορμάλ πακέτο μετά από χιλιάδες χρόνια :p

Zus
23-06-21, 09:52
Ίσως πρέπει να μείνει μόνιμα αυτό το πακέτο.

- - - Updated - - -


Είναι όντως απεριόριστα? Κάνεις το κινητό hotspot και παίζεις από το laptop κανονικά για 1 μήνα? Είναι πολύ καλή προσφορά, όποιος θα πάει να αράξει σε κάποιο εξοχικό ή χωριό το καλοκαίρι με 10 ευρώ έλυσε το θέμα του internet.

Ναι έχω κάψει πολλά GB σε βιντεοκλήσεις στο laptop.

alexisnik199111
23-06-21, 10:21
πολυ καλη προσφορα την εχω βαλει ηδη,δεν εχει κοφτη αλλα μετα τις 6 το απογευμα υπαρχει αισθητη μειωση,μπουκωνει το δικτυο μπαινουν ολοι με απλα λογια.

deniSun
23-06-21, 11:38
Σε CU πάντως έδωσαν από ότι είδα στο app, για συμβόλαια και καρτοπρογράμματα δεν ξέρω.

Σήμερα το είδα.
Και δεν βλέπω να έχει όριο στα data που θα ξοδέψεις την ημέρα.

ThReSh
23-06-21, 12:23
Σήμερα το είδα.
Και δεν βλέπω να έχει όριο στα data που θα ξοδέψεις την ημέρα.

Yeah, νομίζω ότι το όριο των 3GB/μέρα που είχε το CU έχει φύγει εδώ και κάμποσους μήνες.

deniSun
23-06-21, 13:24
Yeah, νομίζω ότι το όριο των 3GB/μέρα που είχε το CU έχει φύγει εδώ και κάμποσους μήνες.

Καλή κίνηση.

Kostis_TH
23-06-21, 15:09
Το ενεργοποιείς και φέυγεις ξέγνοιαστος για τουρ στα ελληνικά νησιά

vaskor
23-06-21, 15:49
Το ενεργοποιείς και φέυγεις ξέγνοιαστος για τουρ στα ελληνικά νησιά

Στα νησιά καλύτερα να εχεις να ασχοληθείς με αλλα παρά με τα GB....

BlindG
24-06-21, 03:11
Το έχουν τάμα, κάθε καλοκαίρι να κάνουν τέτοιες προσφορές τελικά... :rolleyes:

almounia
24-06-21, 11:32
Η αντίστοιχη προσφορά της wind είναι για συμβόλαια μόνο πάντως, απ' ό,τι καταλαβαίνω.
Ενώ η vodafone και η cosmote το δίνουν ακόμα και στα καρτοκινητά.

manoulamou
24-06-21, 13:08
Τι μεριδια αγορας εχουν ολοι αυτοι οι παροχοι, ξερουμε;
:hmm:

Iris07
24-06-21, 13:16
Τα μερίδια αγοράς των τριών φορέων κινητής τηλεφωνίας σύμφωνα με την EETT είναι εν πολλοίς σταθερά από το 2009.

Η Cosmote ελέγχει περίπου το 50% της αγοράς, η Vodafone περίπου 30% και η Wind περίπου 20%.

https://www.businessdaily.gr/epiheiriseis/44433_giati-egine-i-wind-polyferni-nyfi-ti-shediazei-i-united-group

Billionaire
24-06-21, 15:02
Μακάρι να περάσουμε στην εποχή όπου και στην κινητή τηλεφωνία δεν θα έχουμε ογκοχρέωση αλλά θα είναι με την περίοδο (μήνα ή έτος) απεριόριστα. Όπως με το ίντερνετ της σταθερής τηλεφωνίας.

Ikarak
24-06-21, 22:52
Μια χαρά η τιμή, το ενεργοποίησα και μακάρι να κρατούσε για όλη τη διάρκεια του Καλοκαιριού

Iris07
24-06-21, 22:55
Μπορείς να βάζεις κάθε μήνα μέχρι και τις 31 Αυγούστου..

Εγώ θα πιάσω 3 μήνες.. Ιούλιο - Σεπτέμβριο.

almounia
25-06-21, 02:38
Να διορθώσω αυτό που έγραψα πιο πάνω
https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/#/kalokairini_prosfora
είναι διαθέσιμο και για καρτοκινητά f2g

akisgr
30-06-21, 09:46
πολύ καλή προσφορά για unlimited data χωρίς κανένα περιορισμό ότι πρέπει για το καλοκαίρι.. μακάρι κάποια στιγμή να δούμε τέτοια πακέτα μόνιμα περα απο το καλοκαίρι και ας είναι και λιγο πιο ακριβά στην τελική.. τωρα με το 5G νομίζω επιβάλλεται ένα τέτοιο πακέτο απο όλες της εταιρίες....

επίσης να αναφέρω οτι έχω ενεργοποιήσει την προσφορά και ενω download πιάνει απο 50-150 mbps το upload φτάνει με το ζόρι εως 3mpbs με 4G είμαι.. 5G δεν έχει κάλυψη ακόμα εδω..

έχουν βάλει κάποιο κόφτη στο upload άραγε? γιατί ποτε δεν ειχα τοσο χαμηλό upload απο Data.

guzel
30-06-21, 12:28
έχουν βάλει κάποιο κόφτη στο upload άραγε? γιατί ποτε δεν ειχα τοσο χαμηλό upload απο Data.


Δεν είναι κόφτης, είναι πίτα το δίκτυο.

stefanos1999
30-06-21, 13:53
~3mbps upload πάντως δεν είναι και καμιά πρωτοπορία.

almounia
01-07-21, 19:01
Πώς να νιώθουν άραγε οι συνδρομητές συμβολαίου που πληρώνουν €55+ για unlimited data με 24μηνη δέσμευση όταν βγαίνουν τέτοια πακέτα;

Iris07
02-07-21, 12:44
No Comment .. :cool:

YAziDis
02-07-21, 13:02
Πώς να νιώθουν άραγε οι συνδρομητές συμβολαίου που πληρώνουν €55+ για unlimited data με 24μηνη δέσμευση όταν βγαίνουν τέτοια πακέτα;

Αυτός που το κάνει αυτό θεωρώ πως όλο το χρόνο χρησιμοποιεί τρέλα δεδομένα. Το θέμα με τα απεριόριστα πακέτα είναι πως δεν είναι μόνιμα.
Πάντως δεν έχεις άδικο. Θα αισθανόμουν προσωπικά πολύ γάιδαρος αν είχα τέτοιο συμβόλαιο.

Iris07
19-09-21, 16:48
Αύριο είναι η τελευταία μέρα για απεριόριστα με 9.90..

https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/aperiorista-data-olo-kalokairi

Θα βάλω ακόμη ένα μήνα! :cool:

alexisnik199111
19-09-21, 22:28
Αύριο είναι η τελευταία μέρα για απεριόριστα με 9.90..

https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/aperiorista-data-olo-kalokairi

Θα βάλω ακόμη ένα μήνα! :cool:

αντε να τελειωσουν να σταματησει να βαζει ο κοσμος να ξελαμπικαρει το δικτυο!!!!

Bellerophontes
19-09-21, 22:37
αντε να τελειωσουν να σταματησει να βαζει ο κοσμος να ξελαμπικαρει το δικτυο!!!!

Άντε να δούμε...

Iris07
20-09-21, 00:20
Όταν βελτιωθούν κάποια πράγματα ακόμη το δίκτυο θα είναι γενικά οκ πιστεύω σε πολλά μέρη..

Και τώρα υπάρχουν πράγματα που θα γίνουν..
Θα κλείσει το 3G..
Θα ανοίξουν νέες μπάντες στο 5G..

Στην Κυψέλη τουλάχιστον φαίνονται από τώρα οι δυνατότητες!

Πατησίων, 12 το μεσημέρι, 200 Mbps..
Φωκίωνος Νέγρη, 7 το απόγευμα, 600 Mbps..
Πλατεία Κυψέλης, 11 το πρωί 1 Gbps..

GregoirX23
20-09-21, 01:17
Αυτός που το κάνει αυτό θεωρώ πως όλο το χρόνο χρησιμοποιεί τρέλα δεδομένα. Το θέμα με τα απεριόριστα πακέτα είναι πως δεν είναι μόνιμα.
Πάντως δεν έχεις άδικο. Θα αισθανόμουν προσωπικά πολύ γάιδαρος αν είχα τέτοιο συμβόλαιο.

Άραγε να έχουν άλλο επίπεδο qos;
Όχι ότι σαν καρτοκινητό έχω παράπονο.. Πετάει..

- - - Updated - - -


Αύριο είναι η τελευταία μέρα για απεριόριστα με 9.90..

https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/aperiorista-data-olo-kalokairi

Θα βάλω ακόμη ένα μήνα! :cool:

Τα έβαζα και τους προηγούμενους 2 μήνες, όχι ότι κάνω βαριά χρήση, μέτρια.. Αλλά και για να τεστάρω το 5g περισσότερο.
Προχτές το ενεργοποίησα για τελευταία φορά για να τη βγάλουμε και τον άλλο μήνα..
Μετά λιτότης και περιορισμός σε 4g για να μη μου τραβάει τα λίγα γρήγορα..

- - - Updated - - -


αντε να τελειωσουν να σταματησει να βαζει ο κοσμος να ξελαμπικαρει το δικτυο!!!!

Προσωπικά δεν είδα να μπούκωσε η κοτε ιδιαίτερα..

- - - Updated - - -


Όταν βελτιωθούν κάποια πράγματα ακόμη το δίκτυο θα είναι γενικά οκ πιστεύω σε πολλά μέρη..

Και τώρα υπάρχουν πράγματα που θα γίνουν..
Θα κλείσει το 3G..
Θα ανοίξουν νέες μπάντες στο 5G..

Στην Κυψέλη τουλάχιστον φαίνονται από τώρα οι δυνατότητες!

Πατησίων, 12 το μεσημέρι, 200 Mbps..
Φωκίωνος Νέγρη, 7 το απόγευμα, 600 Mbps..
Πλατεία Κυψέλης, 11 το πρωί 1 Gbps..

21/9 αρχίζει νομίζω το κλείσιμο για τη 3η γενιά ε;
Θα μας λείψει... Αντίο... :rolleyes:
Εγώ μέχρι ~600 έχω πετύχει μέχρι στιγμής..

Iris07
22-09-21, 12:27
Τελικά δεν δώσανε άλλη παράταση.. :cool:
Πήραμε για τώρα..

Ελπίζω για νέο πακέτο την 28η για Οκτώβρη..
Μετά την B.F για Νοέμβρη..
και μετά στις γιορτές.. :p :lol:

GregoirX23
22-09-21, 17:50
B.F? :hmm:
A! Black Friday.. Το Βρήκα.. :cool:

Iris07
08-11-21, 09:50
https://thumbs4.imagebam.com/44/c3/64/ME4TI3Z_t.jpg (https://www.imagebam.com/view/ME4TI3Z)

Δεν ξέρω τι προσπαθούν να φτιάξουν εκεί στην Cosmote..
αλλά έτσι πρέπει να γίνει το μενού τους!

Παντού πακετάκια με απεριόριστα Data..
και διάφορα άλλα δωρεάν!! :lol:

Έκανα ένα Cap για να το έχουμε ως παράδειγμα! :lol:

https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet

- Πάνω που διάβαζα το παρακάτω άρθρο..

Ταχύτητες άνω των 100 Mbps για ένα στα δύο νοικοκυριά ως το 2027

- Το 100% του πληθυσμού που ζει σε οργανωμένες κοινότητες (αστικές ή αγροτικές) και όλες οι κύριες επίγειες διαδρομές μεταφορών
να έχουν αδιάλειπτη κάλυψη 5G με ταχύτητα download τουλάχιστον 100 Mbps

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2103418/tahythtes-ano-ton-100-mbps-gia-ena-sta-dyo-noikoky.html

Ακούνε οι πάροχοι ?? :cool:

manoulamou
08-11-21, 10:17
Ταχύτητες άνω των 100 Mbps για ένα στα δύο νοικοκυριά ως το 2027
https://www.youtube.com/watch?v=FHxNeycuGHo
:hmm:
Ποιος ζει και ποιος πεθαινει μεχρι τοτε... κατι απο Σαμαρα και δωρεαν wi-fi (https://www.skai.gr/samaras-dorean-wi-fi-se-oli-tin-ellada-se-enan-xrono-apo-tora) σε ολο το γιουνανισταν μου θυμισε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.