PDA

Επιστροφή στο Forum : οτε paragelia modem



dfvzxcv
05-07-03, 18:45
katarxin geia xara se olous!
tha na theso ena akoma aparadekto thema oson afora ton ote
ekana kai ego aitisi gia sindesi adsl ston ote kai ematha oti o ote
se ypoxreoni na agorasis modem apo auton alios den erxete na sou
kanei tin syndesi!!!
kai soy lene oti tha prepei na perimenis mexri tin apeleytherosi
aytis tis idieterotitas!!!!
o ote exei afti tin stigmi 2 modem ta opeia einai aparadekta!
eno stin agora exi modem apo 50 euro!
ayta gia tin ora tha ithela tin gnomi sas!
8)

Stilskin
05-07-03, 19:23
Nai ontos etsi einai opos ta les!
Tora ap oti katalaba an pareis diko sou modem den erxetai o texnikos spiti sou.Alla den xero an sou bazei thn grammh.As mas plhroforhsei kapoios o opoios me diko tou modem kai oxi tou ote ebale adsl kanonika.

blizard
05-07-03, 19:26
Eχει γινει μεγαλη φασαρια παιδια εδω και ενα μηνα με αυτο το πραγμα...εχουμε κανει και επωνυμη καταγγελια απο αυτο το forum.

Παντος μας λενε επισημα οτι σε πολυ λιγες μερες απο τωρα θα αλλαξει αυτο, και πως γινεται για την καλη λειτουργεια του δικτυου στην αρχη.

chatasos
05-07-03, 19:36
Παντος μας λενε επισημα οτι σε πολυ λιγες μερες απο τωρα θα αλλαξει αυτο, και πως γινεται για την καλη λειτουργεια του δικτυου στην αρχη.
ή για να πουλήσουν όλα αυτά τα modems που έχουν προμηθευτεί... :wink:

Stilskin
05-07-03, 19:55
Παντος μας λενε επισημα οτι σε πολυ λιγες μερες απο τωρα θα αλλαξει αυτο, και πως γινεται για την καλη λειτουργεια του δικτυου στην αρχη.
ή για να πουλήσουν όλα αυτά τα modems που έχουν προμηθευτεί... :wink:


Mia thetikh psifo ston chataso!!! :lol: :lol: :lol:
An kata ta legomena tous htan gia na mhn yparxoun problhmata sthn kalh leitourgia tou diktyou tote pos ginetai kai yparxoun problhmata hdh me ta dika tous pistopoihmena modems??? :?: :?: :?:

waste
06-07-03, 03:54
τσατσε ντροπη σου να λες τετοια πραγματα. Γιατι πιστευεις ότι θα ηθελαν να ξεφορτωθουν τα μοντεμ σε τοσο χαμηλες τιμες? νομιζω οτι ειναι προσφορα του ΟΤΕ βρε που παιρνεις ενα jetspeed με μολις 250ευρω


παιδια ολοι να αγορασετε jetspeed (μηπως και τελειωσουν και ησυχασουμε). Η τελοσπαντων καψτε τα με καποιο τροπο, εαν ειναι σαν τα netmod δεν θα εχετε ιδιαιτερο πρόβλημα.....

(τσατσε ασχετο αλλα γιατι πιστευεις οτι το siemens των 450ε αξιζει τα λεφτα του σε σχεση με ενα φτηνιαρικο dlinkι ή zyxel?

chatasos
06-07-03, 14:32
(τσατσε ασχετο αλλα γιατι πιστευεις οτι το siemens των 450ε αξιζει τα λεφτα του σε σχεση με ενα φτηνιαρικο dlinkι ή zyxel?

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα (chatasos είναι το nickname μου και όχι τσάτσος :evil: ), αλλά εγώ το είπα σε σύγκριση με τα modems που πουλάει τώρα ο ΟΤΕ και όχι με όλα τα dsl modems.

Gregory
06-07-03, 15:26
Κι εγω συμφωνω απολυτα με τον Chataso.Θελουν να τα πουλησουν. Τι σωστη λειτουργεια και μαλακιες. Απλως θελουν να πουλησουν...

roiy1
07-07-03, 00:27
re magkes exei kaneis hdh ayto to modem ??? http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1259&highlight=siemens an nai as mas pei ki emas th gnomh tou, na doume ti ginetai me ta siemens toulaxiston... :?:

waste
07-07-03, 10:49
ναι ομως τσατ(α)σε το σιμενς σε σχεση με τα μοντεμ που κυκλοφορουν στην αγορα θα συμφωνισεις οτι δεν ειναι ακριβως value4money... δεν εχω ψαξει τι παραπανω προσφερει απο τα ντιλινκια αλλα στην τριπλη τιμη θα περιμενα τουλαχιστον SPI ;-)

εσυ τελικα πηρες dsl ή περιμενεις (για μοντεμ τιμες κλπ)

chatasos
07-07-03, 14:34
ναι ομως τσατ(α)σε το σιμενς σε σχεση με τα μοντεμ που κυκλοφορουν στην αγορα θα συμφωνισεις οτι δεν ειναι ακριβως value4money... δεν εχω ψαξει τι παραπανω προσφερει απο τα ντιλινκια αλλα στην τριπλη τιμη θα περιμενα τουλαχιστον SPI ;-)

Δεν θα διαφωνήσω...απλά εμπιστεύομαι κάποιους κατασκευαστές περισσότερο από κάποιους άλλους :twisted:

Insomniac
07-07-03, 16:25
Ρε παιδια αν δεν πουλησει ο Κοκαλης τα modem στον ΟΤΕ πως θα μεινει ο Τζιοβανι στο λιμανι??? Προε Θεου δεν εχω καμμια σχεση με τους δυο αυτους "κυριους"......

hippie
07-07-03, 16:31
Ρε παιδια αν δεν πουλησει ο Κοκαλης τα modem στον ΟΤΕ πως θα μεινει ο Τζιοβανι στο λιμανι??? Προε Θεου δεν εχω καμμια σχεση με τους δυο αυτους "κυριους"......


diladi, an einai na erthei kai o Beckham sto limani....
poso tha pane ta modem :?: :?:

Gregory
07-07-03, 22:40
Ρε παιδια αν δεν πουλησει ο Κοκαλης τα modem στον ΟΤΕ πως θα μεινει ο Τζιοβανι στο λιμανι??? Προε Θεου δεν εχω καμμια σχεση με τους δυο αυτους "κυριους"......


diladi, an einai na erthei kai o Beckham sto limani....
poso tha pane ta modem :?: :?:

O Bechkam πηγε Ρεαλ :P

roiy1
08-07-03, 01:52
Ρε παιδια αν δεν πουλησει ο Κοκαλης τα modem στον ΟΤΕ πως θα μεινει ο Τζιοβανι στο λιμανι??? Προε Θεου δεν εχω καμμια σχεση με τους δυο αυτους "κυριους"......


diladi, an einai na erthei kai o Beckham sto limani....
poso tha pane ta modem :?: :?:

O Bechkam πηγε Ρεαλ :P

magkes off topic pali... mhn mperdeyeste...

wizardsl
08-07-03, 03:03
Ρε παιδια αν δεν πουλησει ο Κοκαλης τα modem στον ΟΤΕ πως θα μεινει ο Τζιοβανι στο λιμανι??? Προε Θεου δεν εχω καμμια σχεση με τους δυο αυτους "κυριους"......


diladi, an einai na erthei kai o Beckham sto limani....
poso tha pane ta modem :?: :?:

O Bechkam πηγε Ρεαλ :P



Σιγά τον παίκτη.. :roll:

beez
08-07-03, 12:32
an kai eime off-topic na po kai ego...otan eipane oti o beckam paei real to idio akrivos eipa..siga ton paikti...exei tosous paiktares mazemenous ekei i real kai efere tora to paikti Mr PR. to oksimoro vevaia einai oti me tosous paiktares exase to champions league kai pire ispaniko prota8lima molis stin proteleutea agonistiki....

piso sto 8ema mas tora.. oi times gia ta DSL modems einai aparadekta akrives kai den 8a pesoun an den arxisoun oi isagoges me ta sosta specifications..

makjak
10-07-03, 08:50
Παιδιά καλημέρα σας,
Σε λίγες ημέρες θα έρθουν στην Ελλάδα 3 διαφορετικά μοντέλα ADSL Modem!
και όλα τα συναφή! επειδή όμως στην περιοχή μου δεν διατήθεται ακόμα η ADSL θα τα δώσω σε έναν ISP που συνεργάζομαι για να τα testarei πριν φέρω την κανονική ποσότητα!

οι τιμές τους θα είναι τέλειες! καμία σχέση με τις παράλογες τιμές της συμφωνίας που έκανε ο πΟΤΕ.

Τα modem καθώς και η διαδικασία όλη θα παρέχονται κανονικά από ISP
οπότε πιστεύω ότι θα είναι τέλεια λύση.

Σε λίγες μέρες πάλι κοντά σας.

Gregory
10-07-03, 11:40
Παιδιά καλημέρα σας,
Σε λίγες ημέρες θα έρθουν στην Ελλάδα 3 διαφορετικά μοντέλα ADSL Modem!
και όλα τα συναφή! επειδή όμως στην περιοχή μου δεν διατήθεται ακόμα η ADSL θα τα δώσω σε έναν ISP που συνεργάζομαι για να τα testarei πριν φέρω την κανονική ποσότητα!

οι τιμές τους θα είναι τέλειες! καμία σχέση με τις παράλογες τιμές της συμφωνίας που έκανε ο πΟΤΕ.

Τα modem καθώς και η διαδικασία όλη θα παρέχονται κανονικά από ISP
οπότε πιστεύω ότι θα είναι τέλεια λύση.

Σε λίγες μέρες πάλι κοντά σας.

Αδερφε το ευχομαστε ολοι (κυριως για τις τιμες :lol: ). Περιμενουμε νεοτερα σου :wink:

beez
10-07-03, 12:38
Παιδιά καλημέρα σας,
Σε λίγες ημέρες θα έρθουν στην Ελλάδα 3 διαφορετικά μοντέλα ADSL Modem!
και όλα τα συναφή! επειδή όμως στην περιοχή μου δεν διατήθεται ακόμα η ADSL θα τα δώσω σε έναν ISP που συνεργάζομαι για να τα testarei πριν φέρω την κανονική ποσότητα!

οι τιμές τους θα είναι τέλειες! καμία σχέση με τις παράλογες τιμές της συμφωνίας που έκανε ο πΟΤΕ.

Τα modem καθώς και η διαδικασία όλη θα παρέχονται κανονικά από ISP
οπότε πιστεύω ότι θα είναι τέλεια λύση.

Σε λίγες μέρες πάλι κοντά σας.

oraios makjak..mporeis na mas peis kataskeuasti kai montelo etsi na kanoume kai emeis tin ereuna mas..vevaia ta modem 8a einai doro adoro an den alaksei politiki o ote...

krge
07-08-03, 19:49
enimerwsi, o ote as min ksexname oti exei kanei symvasi me tin intracom oti sta dslam tous tha epitrepei eisodo mono se intracom adsl modem (twra pia an exeis intracom dslam & modem prepei na pareis phone ston ote gia na sou kseklidwsoun tin porta...!! NEW Today eskase), kai epishs o ote exei hdh proagorasei megali posotita apo jetspeed pou exei san apotelesma na prepei na ta spwksei ...!!!
NEW modems apo ton ote syntoma sthn agora einai ta Fritz eswterika.....!

wizardsl
07-08-03, 19:53
enimerwsi, o ote as min ksexname oti exei kanei symvasi me tin intracom oti sta dslam tous tha epitrepei eisodo mono se intracom adsl modem (twra pia an exeis intracom dslam & modem prepei na pareis phone ston ote gia na sou kseklidwsoun tin porta...!! NEW Today eskase)

Ευτυχώς που τα λεφτά πάνε για καλό σκοπό.. :lol:

krge
07-08-03, 19:58
σκέψου να είχε πάρει πολλούς Cisco ...!!!! :roll:

nevian
07-08-03, 19:58
Παιδιά καλημέρα σας,
Σε λίγες ημέρες θα έρθουν στην Ελλάδα 3 διαφορετικά μοντέλα ADSL Modem!

Από 10/7 ακόμη έρχονται....? Τί εγινε τα παρέσυρε το κύμα...?

@ ADSLgr.com All rights reserved.