PDA

Επιστροφή στο Forum : MSN ΑΡΙΘΜΟΙ & 2PLAY



deeph
04-08-07, 11:09
Καλημερα.Εκανα αιτηση πριν μια εβδομαδα στη forthnet για 2play σε μια γραμμη isdn με δυο αριθμους.Μια κεφαλικη γραμμη και εναν msn αριθμο.Σημερα ανακαλυψα οτι οταν μπω στο ιδιοκτητο δικτυο το Σεπτεμβρη θα χασω το δευτερο νουμερο(msn).Τι μπορω να κανω ωστε να κρατησω και τους δυο αριθμους;Ειναι εφικτο μεσω forthnet ή μονο με τον οτε;Μπορω να διακοψω την forthnet πριν μπω στο ιδιοκτητο;

maik
04-08-07, 11:30
Καλημερα.Εκανα αιτηση πριν μια εβδομαδα στη forthnet για 2play σε μια γραμμη isdn με δυο αριθμους.Μια κεφαλικη γραμμη και εναν msn αριθμο.Σημερα ανακαλυψα οτι οταν μπω στο ιδιοκτητο δικτυο το Σεπτεμβρη θα χασω το δευτερο νουμερο(msn).Τι μπορω να κανω ωστε να κρατησω και τους δυο αριθμους;Ειναι εφικτο μεσω forthnet ή μονο με τον οτε;Μπορω να διακοψω την forthnet πριν μπω στο ιδιοκτητο;

To msn προυποθετει ISDN το οποιο η forthnet δεν διαθετει.

aris60
04-08-07, 11:32
Καλημερα.Εκανα αιτηση πριν μια εβδομαδα στη forthnet για 2play σε μια γραμμη isdn με δυο αριθμους.Μια κεφαλικη γραμμη και εναν msn αριθμο.Σημερα ανακαλυψα οτι οταν μπω στο ιδιοκτητο δικτυο το Σεπτεμβρη θα χασω το δευτερο νουμερο(msn).Τι μπορω να κανω ωστε να κρατησω και τους δυο αριθμους;Ειναι εφικτο μεσω forthnet ή μονο με τον οτε;Μπορω να διακοψω την forthnet πριν μπω στο ιδιοκτητο;

Καλημερα δεν κοιτας τι δευσμεσεις εχεις να ξερεις αν μπορεις να αποχωρησης και να αλλαξεις εταιρια.

aris60
04-08-07, 11:39
To msn προυποθετει ISDN το οποιο η forthnet δεν διαθετει.

Μηπως στα εταιρικα διαθετει? :hmm:

maik
04-08-07, 11:42
Μηπως στα εταιρικα διαθετει? :hmm:

Οχι δεν εχει τα καταληλα κεντρα.

aris60
04-08-07, 11:45
Οχι δεν εχει τα καταληλα κεντρα.

Θα το ξαναδω διοτι διαβασα οτι ορισμενες εταιριες δινουν αλλα για τα επαγγελματικα.

Sovjohn
04-08-07, 15:48
Για να κρατήσεις το MSN, έχεις τις εξής επιλογές:

Σε πακέτα ιδιωτών:


Netone: Επιτρέπει να μεταφέρεις 2 νούμερα, μιας και η τηλεφωνία τους είναι μέσω router / VOIP.
On: Νομίζω ότι ισχύει ότι και στην Netone.
HOL: Παρέχει και αυτή 2 αριθμούς κτλ, άρα λογικά γίνεται και εκεί.


Σε πακέτα επιχειρήσεων:


Tellas: Σε κάποιες περιοχές παρέχει ISDN
HOL: Σε κάποιες περιοχές παρέχει ISDN

aris60
04-08-07, 17:51
Για να κρατήσεις το MSN, έχεις τις εξής επιλογές:

Σε πακέτα ιδιωτών:


Netone: Επιτρέπει να μεταφέρεις 2 νούμερα, μιας και η τηλεφωνία τους είναι μέσω router / VOIP.
On: Νομίζω ότι ισχύει ότι και στην Netone.
HOL: Παρέχει και αυτή 2 αριθμούς κτλ, άρα λογικά γίνεται και εκεί.


Σε πακέτα επιχειρήσεων:


Tellas: Σε κάποιες περιοχές παρέχει ISDN
HOL: Σε κάποιες περιοχές παρέχει ISDN


Ευχαριστω αλλα καμια απο αυτες δεν μου κανει. :)

Sovjohn
04-08-07, 18:37
Ευχαριστω αλλα καμια απο αυτες δεν μου κανει. :)

Η Vivodi εξ'όσων θυμάμαι δεν ανέφερε ποτέ κάτι για διατήρηση MSN...Εγώ ανέφερα ποιες εξυπηρετούν περιπτώσεις MSN, από κει και πέρα, όποιος δεν θέλει MSN, είναι ελεύθερος να πάει σε όποια εταιρία της αγοράς θέλει :)

aris60
04-08-07, 18:52
Η Vivodi εξ'όσων θυμάμαι δεν ανέφερε ποτέ κάτι για διατήρηση MSN...Εγώ ανέφερα ποιες εξυπηρετούν περιπτώσεις MSN, από κει και πέρα, όποιος δεν θέλει MSN, είναι ελεύθερος να πάει σε όποια εταιρία της αγοράς θέλει :)

Eγω αλλου το ειδα, και νομιζα αυτο ενοεις, οτι θα εχει και isdn ακουστικη αποδοση οχι για τον αριθμο μονο. :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.