PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαλανδρι 2 play



stylo
04-08-07, 19:22
Έχω κάνει αίτηση για 2 play για περιοχή Χαλάνδρι 04/08/2007 .
Τη παίζει από πόρτες ;

deniSun
05-08-07, 10:46
Πάρε ένα τηλ. και ρώτα τους αν υπάρχει κανένα πρόβλημα με διαθέσιμες πόρτες.
Αν και αυτό που θα σου πουν δεν είναι απόλυτο.
Οι πόρτες μπορούν να γεμίσουν από την μια μέρα στην άλλη.
Στο site τι σου βγάζει για την περιοχή σου; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

stylo
05-08-07, 10:58
Όχι δεν βγάζει κανένα πρόβλημα , αλλά είμαι καμένος από Netone που με κορόιδευε ένα μήνα και βαλε .
Αν κανένας από Χαλάνδρι είναι στην 2 play , ας μου πει τίποτα .
Ευχαριστώ

spy_r
18-02-08, 22:18
θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις χρησιμοποιησει 4thnet στην ευρητερη περιοχη χαλανδριου-βριλλησιων και ποιες ηταν οι εντυπωσεις του.. τα συν και τα πλην του παροχου...
ενδιαφερομαι ιδιαιτερα για τις πραγματικες ταχυτητες στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ και για τις χρεωσεις στο στεθερο... (π.χ υπερξη κρυφων χρεωσεων...)

ευχαριστω προκαταβολικα...

glaros
19-02-08, 21:06
Ειμαι στο double play απο περσι το Μαρτιο (αν θυμαμαι καλα), περιοχη Χαλανδρι.
Ειχα κανει την αιτηση την περιοδο που το πακετο αυτο διαφημιζοταν με τα 4Mbps...
Περιμενα 1.5 μηνες για την ενεργοποιηση αλλα πηρε τοσο γιατι επι 1 μηνα ο ΟΤΕ
δεν εδινε το νουμερο στην φορθνετ. Απο τη στιγμη που δωθηκε το νουμερο πηρε
10-12 μερες για να με ενεργοποιησει η φορθνετ.

Αναφορα σε γενικες γραμμες απλα για να παρουμε μια γευση:

Ιντερνετ: Ειμαι με ρουτερ USR9112 και switch 8 port γιατι εχω 5 PC εδω μεσα!
Συνδεση εξαιρετικα σταθερη - σπανια κανα
disconnect, ταχυτητα στην πραξη καπου 9-10Mbps (ο ρουτερ κλειδωνει στα 15Mbps
περιπου). Upload καπου 850kbps.

Λοιπες λεπτομερειες στην περιπτωση μου:

Operation Data
Upstream
Downstream

Noise Margin
11 dB
7 dB

Attenuation
22 dB
23 dB

Τηλεφωνο: Στους 12 μηνες που ειμαι στο πακετο 1-2 Κυριακες ετυχε για 2-3ωρες και
επεσε για λιγο η γραμμη (αδυναμια να κανω ή να δεχτω κληση). Ποιοτητα ηχου σχεδον
εφαμιλλη του ΟΤΕ - ουτε καν αντιλαμβανεται κανεις τη διαφορα. Εχω αναγνωριση κλησης,
χρησιμοποιω φαξ, υπαρχει δυνατοτητα προωθησης, κτλ.
Λογαριασμος ερχεται σπιτι σε χαρτι (μπορεις να ζητησεις και online τροπο ενημερωσης απο το
site τους) και αναφερει οτι κλησεις και αν εχεις κανει (ακομη και τις τσαμπα - φυσικα με
χρεωση 0.00 ευρω!!)).
Κρυφες χρεωσεις και τετοια δεν υπαρχουν! Ποιος τα λεει αυτα?!!! Φυσικα αν κανετε κληση
σε κινητο θα την πληρωσετε επιπλεον του 39.9ευρω!

Γενικα: Πολυ καλη τεχνικη υποστηριξη απο φορθνετ. Με πηραν τηλ στο κινητο την ημερα
που εγινε η ενεργοποιηση και καναμε τεστ με τους τεχνικους (για ηχο γραμμης, δυνατοτητα
να δεχτω/κανω κλησεις και αναγνωριση κτλ.). Με ξαναπηραν και 2-3 μερες αργοτερα για να
σιγουρευτουν οτι ολα κυλανε οπως προβλεπεται. Επισης για τεχνικη βλαβη κτλ, η αποκατασταση
εγινε πολυ γρηγορα (και μαλιστα και Κυριακη! ποιος θα περιμενε οτι τετοια μερα θα
διορθωνοταν βλαβη?!)

Παντως το κυριοτερο: Ξεμπερδεψα απο τον ΟΤΕ ο οποιος μας 'εκλεβε' και ανακουφιστηκαμε
απο τις ογκωδεις χρεωσεις με παγια κτλ κτλ. Ληγει το συμβολαιο μου με φορθνετ συντομα αλλα
θα παραμεινω σε αυτους χωρις συζητηση. Αυτα!! :oneup:

Για οτι αλλο εδω ειμαστε.

hel
20-02-08, 00:06
θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις χρησιμοποιησει 4thnet στην ευρητερη περιοχη χαλανδριου-βριλλησιων και ποιες ηταν οι εντυπωσεις του.. τα συν και τα πλην του παροχου...
ενδιαφερομαι ιδιαιτερα για τις πραγματικες ταχυτητες στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ και για τις χρεωσεις στο στεθερο... (π.χ υπερξη κρυφων χρεωσεων...)

ευχαριστω προκαταβολικα...

Για την ύπαρξη κρυφών χρεώσεων δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Όλες οι κλήσεις φαίνονται στην κατάσταση λογαριασμού και δεν έχει αναφερθεί κάτι περίεργο εκτός από ένα φίλο που λέει ότι διεκόπη η κλήση του και συνέχισε σαν data fax.
Πάντως στην περιοχή σου είναι μεγάλες οι αποστάσεις από τo dslam και αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχεις και τις μεγαλύτερες ταχύτητες.

........Auto merged post: hel added 2 Minutes and 32 Seconds later........


Ειμαι στο double play απο περσι το Μαρτιο (αν θυμαμαι καλα), περιοχη Χαλανδρι.
Ειχα κανει την αιτηση την περιοδο που το πακετο αυτο διαφημιζοταν με τα 4Mbps...
Περιμενα 1.5 μηνες για την ενεργοποιηση αλλα πηρε τοσο γιατι επι 1 μηνα ο ΟΤΕ
δεν εδινε το νουμερο στην φορθνετ. Απο τη στιγμη που δωθηκε το νουμερο πηρε
10-12 μερες για να με ενεργοποιησει η φορθνετ.

Είχες κάνει καταγγελία;
Ο ΟΤΕ δεν είχε ενημερώσει τα συστήματά του ή ήταν άλλος ο λόγος που καθυστερούσε την παράδοση του βρόχου;

@ ADSLgr.com All rights reserved.