PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά ( και πώληση ) τηλεόρασης στις 32''.



SpartanX
05-08-07, 10:30
Εχώ στο σπίτι μια 32άρα crt τηλεόραση Sony ( μοντέλο KV32FQ75 ) εδώ και 4 χρόνια, και καθώς πίανει τεράστειο χώρο στο σαλόνι αποφασίσαμε να τη αλλάξουμε με μια TFT τηλεόραση ... Η ερώτηση μου είναι η εξής: Εχώ καταλήξει σε αυτό εδώ το μοντέλο:
http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=69975779&product=985074&tab=specs

Η γνώμη σας για αυτό ποία είναι ; Είναι καλό, αξίζει σαν αγορά ; Η μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι άλλο; ( περίπου σε αυτά τα λεφτά )

Επίσης θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο... Τη Sony θα τη πουλήσω σίγουρα, αλλά δεν έχω ιδέα σε τί τιμή να τη βάλω, καθώς δεν ξέρω πόσο κόστιζουν πλέων τέτοιες CRT τηλεοράσεις ( και μάλιστα μεταχειρισμένες ). Καμμία γνώμη ;

giorgosts
05-08-07, 11:41
Εγώ είχα μία σαν τη δικιά σου, αλλά το πιό φτηνό μοντέλο, δεν θυμάμαι ακριβώς. Την είχα πάρει €550, και την έδωσα €250 στα δύο χρόνια. Πήρα και εγώ Samsung 32άρα, αλλά αυτή με το 5000:1 contrast, για €800. Μην περιμένεις το παχύ μαύρο που έβγαζε η Sony. Αλλά έχει άλλα πλεονεκτήματα, όπως ότι μπορώ να συνδέσω τη vga από το pc (καμία σχέση με το tv-out), και επειδή έχει μεγαλύτερη ανάλυση μπορώ να δω και HD κλιπάκια. Επίσης είναι μεγαλύτερη, γιατί στις CRT μετράνε και αυτό που είναι πίσω από το τζάμι και δεν φαίνεται, δηλ σε μία 32άρα CRT αν βάλεις τη μεζούρα διαγώνια, θα τη βρεις 30,5 ίντσες.

Αν δεν έχεις σοβαρό πρόβλημα χώρου ή αν δεν χρησιμοποιείς το tv-out από τον υπολογιστή σου, μην την αλλάζεις, μέχρι να πέσουν οι τιμές στις πιο καλές, δηλ. 8000:1, 10000:1, 15000:1.

@ ADSLgr.com All rights reserved.