PDA

Επιστροφή στο Forum : TELLAS ZISTO και επιλογή ταχύτητας Internet



kasi
05-08-07, 18:31
γεια σας ,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής....

αν όλα πάνε καλά και έχουμε αναβάθμιση σε 8/1mbps από τη νέα σεζόν , θα μπορούσα να ζητήσω να παραμείνω στην ταχύτητα 4/512 με σαφώς χαμηλότερη τιμή....??

αν γίνετε αξίζει λέτε?

Gordito
05-08-07, 18:34
Μπα, δεν νομιζω να γινεται.
Θα ειναι "δωρεαν" η αναβαθμιση αλλα δεν θα μπορεις να ζητησεις υποβαθμιση με λιγοτερα €€€.

Εχεις υπογραψει ενα συμβολαιο οτι θα δινεις τοσα €€€ το μηνα, δεν μπορεις να δινεις λιγοτερα κατ'επιλογην.

kasi
05-08-07, 18:46
κακός :whistle::(

No-Name
05-08-07, 18:48
Έχοντας υπογράψει όμως 4/512 για Χ ευρώ...μέχρι να λήξει το συμβόλαιο σου δεν μπορείς να κάνεις κάτι εκτός και αν η Τελλάς πέι αύριο...μείωση στα 20Ε...(παράδειγμα)

kloklo
09-08-07, 02:25
οχι φιλε αυτο δεν γινεται.....

με την ιδια λογικη και οι πελατες της Φορθνετ, που δινουν 24 ευρω για 24 Mbit θα μπορυσαν να ζητησουν να πληρωνουν 1 ευρω για 1 Mbit.....;)

Την εταιρια δεν την ενδιαφερει τοσο αποσα Mbit θα σου δινει, αλλα εχει κανονισει να παιρνει το Χ ποσο καθε μηνα απο τους πελατες της για να κανει και τις Υ επενδυσεις και να πληρωνει τα Ζ εξοδα.....

Spanos
09-08-07, 04:39
Aπο τη μύγα βγάζεις ξύγκι :p

gkosto
09-08-07, 09:58
οχι φιλε αυτο δεν γινεται.....

με την ιδια λογικη και οι πελατες της Φορθνετ, που δινουν 24 ευρω για 24 Mbit θα μπορυσαν να ζητησουν να πληρωνουν 1 ευρω για 1 Mbit.....;)

Την εταιρια δεν την ενδιαφερει τοσο αποσα Mbit θα σου δινει, αλλα εχει κανονισει να παιρνει το Χ ποσο καθε μηνα απο τους πελατες της για να κανει και τις Υ επενδυσεις και να πληρωνει τα Ζ εξοδα.....
συμφωνω με τον φιλο και τωρα που θα κανει και αυξηση στην ταχυτητα και μπορει και καμια μιωση στην τιμη τι θα πουμε ? θελω κατωτερη ταχυτητα και μικροτερη τιμη?
εδω φωναζουμε για μεγαλες ταχυτητες και μειωση τιμων

turboirc
09-08-07, 15:35
Εγώ θέλω αύξηση τιμών και μείωση ταχυτήτων !!

gkosto
09-08-07, 15:38
λεγε τετοια εσυ και θα γινει αναβαθμιση οταν πεσει η τσικνοπεμπτη σαββατο

villasg
09-08-07, 19:21
Εγώ θέλω αύξηση τιμών και μείωση ταχυτήτων !!

Καλα λεγε τετοια να τα ακουσουν και να σε κανονισουν :nono::nono:

turboirc
09-08-07, 19:23
Παιδια ότι και να λέω η τελλας δεν προκειται να κάνει κίνηση πριν το φθινόπωρο που τελειώνουν τα συμβόλαια.

Και το πιο πιθανό είναι με τα ίδια $ (αν και πρέπει να πω ότι στον τελευταίο λογαριασμό μου χρέωσαν €38 αντί για €47 για κάποιο περίεργο λόγο) , να προσφέρουν περισσότερα Mbps και κάποιο δωρεάν διάστημα με κινητά σε συνδυασμό με την Wind.

kloklo
11-08-07, 13:55
Παιδια ότι και να λέω η τελλας δεν προκειται να κάνει κίνηση πριν το φθινόπωρο που τελειώνουν τα συμβόλαια.

Και το πιο πιθανό είναι με τα ίδια $ (αν και πρέπει να πω ότι στον τελευταίο λογαριασμό μου χρέωσαν €38 αντί για €47 για κάποιο περίεργο λόγο) , να προσφέρουν περισσότερα Mbps και κάποιο δωρεάν διάστημα με κινητά σε συνδυασμό με την Wind.

Δεν νομίζω ότι πρεπει σώνει και καλά να τελειώσουν τα πρωτα συμβολαια για να γινουν οι αναβαθμισεις.....:whistle:

Την εχω ακουσει αρκετες φορές αυτην την καραμέλα, αλλά δεν εχει καμια βαση και κανένα επιχειρημα....:down:

Δηλαδη θα περιμένει ο Αιγυπτιος να φυγουν ολοι πρώτα, για να κανει αναβαθμιση και να τους κυνηγαει παλι, ετσι?
Αυτο που θα γινει ειναι οτι το συντομοτερο δυνατον αφου οριστικοποιηθει η πώληση συντομα, και σχεδιαστει ια νεα πολιτική, θα εφαρμοστουν και οι νεες αναβαθμισεις, και το πιθανότερο ειναι να γινει μεσα στον Σεπτεμβριο.....παντως, το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα καθοριστει αυτη η ημερομηνια απο το ποτε θα ληξουν τα πρωτα συμβολαια....;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.