PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL - Opera και Name Server Resolving



WebSeeker
07-07-03, 12:05
Παρατηρώ τις τελευταίες 4-5 μέρες στη HOL (ISDN 64) αργεί να κάνει resolve με τα ονόματα των sites

Συγκεκριμένα με την Opera που μετράει τον χρόνο φόρτωσης κάνει πολλές φορές σε πολλά sites (όχι όλα) 16 δευτερόλεπτα και μετά κάνει expire to request

Αν κάνω 3-5 refresh αρχίζει και φορτώνει το site κανονικά

Αυτά τα προβλήματα δεν εμφανίστηκαν μόνο σε μικρά site αλλά και στο google.com για παράδειγμα ακόμα και σε εταιρείες που δίνουν dns υπηρεσίες.

Εχω βέβαια το sygate personall firewall pro 5.1 build 1615s αλλά για να δοκιμάσω μήπως φταίει αυτό το έβγαλα και πάλι τα ίδια

Το τεχνικό τμήμα της HOL μου είπε να συνδεθώ κατευθείαν με το τηλέφωνο στα κεντρικά και όχι από ΕΠΑΚ μήπως έχει πρόβλημα το κέντρο του Πειραιά αλλά πάλι τα ίδια

Εβαλα και συγκεκριμένα IP της HOL για primary και secondary και πάλι τα ίδια

Στο τέλος μου είπαν ότι θα το δουν οι ίδιοι αλλά εφόσον δεν αναφέρθηκε από άλλους χρήστες και είμαι ο μόνος μάλλον είναι δικό μου πρόβλημα

Δεν αποκλείω τίποτα βέβαια αλλά δεν έχω αλλάξει τίποτα από την μεριά μου και έκανα και restore ένα backup που είχα πριν από ένα μήνα που δεν είχα παρατηρήσει το πρόβλημα και πάλι τα ίδια

Υπάρχει κάποιος με τα ίδια συμπτώματα ή έχει κάποια ιδέα σχετικά με το πρόβλημα αυτό ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.