PDA

Επιστροφή στο Forum : Λήξη συμβολαίου (?) και ανανέωση με 15€ καπέλο.



nmann
01-12-21, 16:48
Καλησπέρα σας,
Είμαι συνδρομητής περίπου 2 δεκαετίες και στην παρούσα χρονική στιγμή έχω το nova 3 play με VDSL 50 την τελευταία διετία. Με την έκπτωση στα τέλη και μετά από απόπειρα φορητότητας σε άλλη εταιρία λόγω καλύτερης προσφοράς, πληρώνω 33,67.
Μου ήρθε ένα μήνυμα μέσω Viber οτι λήγει στις 2/1/2022 το συμβόλαιο και αν θέλω να ανανεώσω να δίνω 46€/μήνα(!) με VDSL 100.
Το συμβόλαιο που έχω στα χέρια μου αναφέρει στην παράγραφο 3.1: ''Μετά το πέρας των 24μηνών, η σύμβαση μετατρέπεται αυτόματα σε αορίστου διαρκείας''.
Θα ήθελα να ρωτήσω:
1) Έχει γίνει κάποιο λάθος?
2) Έχουν αλλάξει μονομερώς από εσάς οι όροι του συμβολαίου μου , χωρίς ενημέρωση?
3) Εάν τελικώς δεν κάνω κάποια ενέργεια ανανέωσης, θα διακοπεί το συμβόλαιό μου από εσάς?
Παρακαλώ ενημερώστε, περιμένω για τις δικές ενέργειες ώστε να προγραμματίσω και εγώ τις δικές μου , γιατί όπως καταλαβαίνεται
πρόθεση ανανέωσης με τους δικούς σας όρους, καταστρατηγώντας μονομερώς τους προηγούμενους, δεν υπάρχει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Forthnet.Nova.Rep1
01-12-21, 20:27
Καλησπέρα nmann,

Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσία σου προκειμένου να εξυπηρετήσουμε;

Βαγγέλης, Nova Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.