PDA

Επιστροφή στο Forum : ψιλικα delivery στην Τερψιθέα



grakkos
13-08-07, 11:38
Επειδή δεν είμαστε ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΗΓΜΗ για σήκω πάνω κάνε ντους, ντησου κτλ και αει βρες περίπτερο ανοιχτό τέτοιες μέρες στη Τερψιθέα έχει κανείς τηλ. από ψιλικατζίδικο ντελιβερι?:what:
Αν δεν κάνω λάθος έχει ένα αρχές Αρχιπελάγους πάνω από Γούναρη.

yiannismark
13-08-07, 11:43
Για να γλυτώνω χρόνο και προσπάθεια, εγώ προσωπικά έχω καταργήσει τα ντους. ;) Μάλιστα, με τον τρόπο αυτό βρίσκω εύκολα θέση σε λεωφορεία, μετρό, μπαράκια, κλπ :lol: :p

grakkos
13-08-07, 11:47
Ωραίος... Πάντως αν κάνεις δεν πετάγεσε να φέρεις κανα πακέτο τσιγάρα?:p

nickolas2005
13-08-07, 11:52
Ειλικρινα δεν περιμενα να δω τετοιο θεμα στο φορουμ... Λολ

Μακαρι να μπορουσα να βοηθησω αλλα ειμαι απο Θεσσαλονικη.. Και παλι Λολ

Madvil
13-08-07, 11:54
Φέρε και σε μένα τσιγάρα γιατί βαριέμαι να βγαίνω :p

grakkos
13-08-07, 11:59
Οι χρήστες του ADSLGR θέλω να πιστεύω ότι πάντα θα πρωτοπορούν και θα σκέπτονται εκτός δεδομένων πλαισίων και για αυτό δεν θα πρεπε να σου φαίνεται καθόλου περίεργο αγαπητέ μου....
Τέλος πάντων ρε ρεμάλια αφού είστε ξύπνιοι και ψάχνετε να βρείτε τι να κατεβάσετε, για τι πολύ η βαρεμάρα, κάποιος τερψιθιώτης θα έχει το τηλέφωνο...

aris60
13-08-07, 11:59
Γατα ο ψιλικατζης δεν θα παει εκει μονο με τσιγαρα θα ειναι και αναψυκτκο παγωτακι και μπορει και κανενα Stop, πολλα εχει.;)

manoulamou
13-08-07, 12:00
Τερψιθέα ποιά απ ολες; Πειραια, Γλυφάδα;;; :what:

grakkos
13-08-07, 12:08
Γλυφάδας. Γιατί έχεις και από τα 2?:p

yiannismark
13-08-07, 12:19
Ωραίος... Πάντως αν κάνεις δεν πετάγεσε να φέρεις κανα πακέτο τσιγάρα?:p
:rofl:
Αν ξεπεράσουμε το γεγονός ότι το κάπνισμα κάνει κακό (το λέω για να το ακούω κ εγώ ο ίδιος...), μία λύση είναι να περιμένεις να πεινάσεις. Τότε, μπορείς να παραγγείλεις πίτσα και να ζητήσεις από τον τύπο που θα την φέρει να σου πάρει και ένα πακέτο.

Πέρα από την πλάκα, έχω ακούσει για μαγαζάκια που εφάρμοσαν αυτό το σύστημα (πριν από πολύ καιρό, σε άλλες περιοχές, δεν καλοθυμάμαι) και πήγε πολύ καλά.

Δεν μπορώ να μείνω άλλο χωρίς να κάνω πλάκα: Ας βρει κάποιος έναν τρόπο σύνδεσης των μεθόδων eshopping με τους... φούρνους μικροκυμμάτων! Σκέψου: βλέπεις στο σάιτ, παραγγέλνεις, πληρώνεις με κάποια πιστωτική/χρεωστική κάρτα και κάνεις download/beam down στο φουρνάκι!

grakkos
13-08-07, 12:52
όλα καλά φέρανε τα κολητάρια.... πάντως όποιος το έχει ας το πει.:)

takaros
13-08-07, 14:30
Βασικά ένα τέτοιο ψιλικατζίδικο ξέρει ένας φίλος στο Παγκράτι, και έναν Χειμώνα που λόγω κρυώματος έκατσε μέσα πήρε τηλ και του φέρανε delivery εφημεριδα,τσιγάρα,γάλα,αναψυκτικά κλπ :p

aris60
13-08-07, 14:33
Βασικά ένα τέτοιο ψιλικατζίδικο ξέρει ένας φίλος στο Παγκράτι, και έναν Χειμώνα που λόγω κρυώματος έκατσε μέσα πήρε τηλ και του φέρανε delivery εφημεριδα,τσιγάρα,γάλα,αναψυκτικά κλπ :p

Kαλο και Α" βοηθειες.

telumentil
13-08-07, 15:39
Από όσο ξέρω τσιγάρα και εφημερίδες αφήνουν 8% κέρδος, οπότε αν μέσα στην παραγγελία δεν μπει και κανένα παγωτάκι, τσίχλες καραμέλες κτλ. δεν αξίζει ούτε τη βενζίνη!

aris60
13-08-07, 18:27
Από όσο ξέρω τσιγάρα και εφημερίδες αφήνουν 8% κέρδος, οπότε αν μέσα στην παραγγελία δεν μπει και κανένα παγωτάκι, τσίχλες καραμέλες κτλ. δεν αξίζει ούτε τη βενζίνη!

Eαν εχει και αλλο πελατη στην διαδρομη του ου μια χαρα ειναι.

didaskalo
13-08-07, 18:58
210-9637412 με ελάχιστη παραγγελία 5 ευρώ.Άρα θα πρέπει να πάρεις 2, ίσως και περισσότερα, πακέτα.Απο την άλλη βέβαια χαμένα δεν θα πάνε...

aris60
13-08-07, 19:05
210-9637412 με ελάχιστη παραγγελία 5 ευρώ.Άρα θα πρέπει να πάρεις 2, ίσως και περισσότερα, πακέτα.Απο την άλλη βέβαια χαμένα δεν θα πάνε...

Καλησπερα ωραιο σε συγχαιρω διοτι ειναι μαγαζι αναγκης.

Umbra
13-08-07, 19:39
Και κανενα μαγαζάκι ζωγράφου αν ξέρεται στειλτε κανα πμ...

γιατι ειμαστε και φοιτητες και οταν αραζουμε....δεν σηκωνόμαστε απο καναπέ ,φωτία να πάρει το σπίτι..

aris60
13-08-07, 19:48
Και κανενα μαγαζάκι ζωγράφου αν ξέρεται στειλτε κανα πμ...

γιατι ειμαστε και φοιτητες και οταν αραζουμε....δεν σηκωνόμαστε απο καναπέ ,φωτία να πάρει το σπίτι..

Καλησπερα πισω απο το Holiday in στην ανηφορα εχει ενα.

grakkos
13-08-07, 19:52
για σου ρε didaskalo!!! τωρα απλα όταν ξανα ξεμεινω πρεπει να θυμηθω ότι έχω το τηλεφωνο....

Umbra
13-08-07, 20:22
Καλησπερα πισω απο το Holiday in στην ανηφορα εχει ενα.

Αν και ειμαι σχετικα ψηλα....και δεν νομίζω να μπου στον κόπο, θα δοκιμασω...

Τhanx.....;)

aris60
13-08-07, 20:29
Αν και ειμαι σχετικα ψηλα....και δεν νομίζω να μπου στον κόπο, θα δοκιμασω...

Τhanx.....;)

Δεν ξερεις μπορει να ανεβενει και στα ψηλα,να κανει τα ψιλα του χονδρα και απο εσας εκει ψηλα.:)

manoulamou
14-08-07, 09:19
Από όσο ξέρω τσιγάρα και εφημερίδες αφήνουν 8% κέρδος, οπότε αν μέσα στην παραγγελία δεν μπει και κανένα παγωτάκι, τσίχλες καραμέλες κτλ. δεν αξίζει ούτε τη βενζίνη!
Μπορει να παει και με τα ποδια...
Υπαρχει και το εμμεσο - μακροπροθεσμο κερδος
οταν σε εξυπηρετησει στην αναγκη, το προτιμας και το συστηνεις και σε αλλους!!!

redfever7
04-01-08, 03:35
τώρα το ψάχνουμε και στο ηράκλειο κρήτης...:whistle:
κ στη πάτρα υπάρχει με το όνομα sport billy ή κάτι τέτοιο...:oneup:

xenofstratigos
06-09-08, 12:46
πολυ οραιο θεμα παιδια συγχαρητηρια!
να σας ρωτησω και εγω κατι ολους εδω!
αν το μαγαζι σας χρεωνε ενα ποσο για να σας φερει οτι και αν παραγειλετε σπιτι σας
(DVD, τσιγαρα,αναψυκτικα,περιοδικα ,φαρμακα, (ή εισαι με την καινουργια γκομενα και ανακαλυπτεις οτι σου τελωσαν οι προφυλακτηρες) και οτιδιποτε αλλο)
αν το μαγαζι λοιπον σας χρεωνε ενα ποσο για να σας φερει οτι θελετε στο σπιτι ή στην δουλεια σας τι ποσο θα ησαστε διατεθιμενοι να πληρωσετε για μια διανομη περα απο τη αξια των προιοντων?

@ ADSLgr.com All rights reserved.