PDA

Επιστροφή στο Forum : Kαλύτερος τρόπος διακοπής συνδρομής??



nikgr
13-08-07, 21:38
Σήμερα έστειλα αίτημα στη forthnet για μη ανανέωση της adsl 1mbit ΑΡΥΣ συνδρομής μου.

Τους έστειλα το αίτημα πάνω απο 1μήνα νωρίτερα απ' τη λήξη του 2μήνου.
Έστειλα fax, email και πήρα τηλέφωνο την υπηρεσία ανανεώσεων ώστε να μην ξαναεκδώσουν νέο λογαριασμό.

Πιστεύετε ότι είναι αρκετά ή έπρεπε να βάλω κοινοποίηση και προς την ΕΕΤΤ στο email μου?

Να στείλω λέτε κι άλλο email με κοινοποίηση στην EETT? :hmm:

Τα έχω δει όλα με το απαράδεκτο λογιστήριό τους... :down:

letomarinou
14-08-07, 12:43
καλή τύχη..τι να πω, κι εγώ έχω κάνει ακριβώς το ίδιο και όχι μόνο δεν την διέκοψαν, αλλά μ ου έστειλαν και λογαριασμό για το επόμενο δίμηνο, λες και δεν έκανα τίποτα...απλώς απαράδεκτοι...

hemlock
14-08-07, 12:49
Σήμερα έστειλα αίτημα στη forthnet για μη ανανέωση της adsl 1mbit ΑΡΥΣ συνδρομής μου.

Τους έστειλα το αίτημα πάνω απο 1μήνα νωρίτερα απ' τη λήξη του 2μήνου.
Έστειλα fax, email και πήρα τηλέφωνο την υπηρεσία ανανεώσεων ώστε να μην ξαναεκδώσουν νέο λογαριασμό.

Πιστεύετε ότι είναι αρκετά ή έπρεπε να βάλω κοινοποίηση και προς την ΕΕΤΤ στο email μου?

Να στείλω λέτε κι άλλο email με κοινοποίηση στην EETT? :hmm:

Τα έχω δει όλα με το απαράδεκτο λογιστήριό τους... :down:

Θες να στειλεις προειδοποιητικο mail για κατι που δεν εχει τελειωσει,δεν σε εχει απασχολησει ακομα,ναι...
Αδύνατο να παρακολουθησω το σκεπτικο σου...:rolleyes:

miky_7
14-08-07, 13:27
Ρε παιδια τσαμπα αγχωνεστε. Η 4net δεν σας κοβει ετσι, απλα για να μην μεινετε χωρις ιντερνετ. Σας προτρεπει να κανετε αιτηση για adsl σε αλλο παροχο για να μπει στην διαδικασια το νεο RUO ωστε να αναλαβει ο νεος παροχος την διαδικασια διακοπης και να μην ζοριζεστε εσεις. :respekt:

hellfire
14-08-07, 14:32
καλή τύχη..τι να πω, κι εγώ έχω κάνει ακριβώς το ίδιο και όχι μόνο δεν την διέκοψαν, αλλά μ ου έστειλαν και λογαριασμό για το επόμενο δίμηνο, λες και δεν έκανα τίποτα...απλώς απαράδεκτοι...



Τα ίδια και δω. Έχουν καταντήσει βαρετοί...

Έχω ξεκινήσει την προσπάθειά μου για διακοπή από τον ιούνιο. Τώρα έχουμε Αύγουστο, μου

ήρθε λογαριασμός και πάμε για Σεπτέμβρη. Η απάντησή τους "το αίτημά σας έχει προωθηθεί"

καλά κρασιά :down:

nikgr
14-08-07, 16:24
Tους έστειλα άλλο ένα email διακοπής με κοινοποίηση και στην EETT.
Mετά απο όσα έχω τραβήξει απ' την ανοργανωσιά και ασυνέπειά τους θέλω να είμαι καλυμένος απο κάθε άποψη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.