PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποφάσισα να επιλέξω ΟΤΕ ConnX - Έλαβα "Επιτόπου προσμέτρηση"



NeK
15-08-07, 22:18
Χρόνια πολλά σε όλους.

Περνάω μία δύσκολη (έλλειψη ADSL) φάση και γράφω για να την μοιραστώ μαζί σας. :)

Καταρχάς να τονίσω ότι η πρόσβαση στο Internet είναι για μένα το πιο βασικό
εργαλείο μου και χωρίς αυτό είμαι χαμένος.

Είμαι εδώ και κάποιες ημέρες για δεύτερη φορά συνδεδεμένος στο internet μέσω 3G Vodafone (ο θεός να το κάνει πρόσβαση).

Μετακόμισα μόλις πριν λίγες μέρες και ειλικρινά το μεγαλύτερό μου μέλημα ήταν η έλλειψη πρόσβασης για όσο καιρό θα χρειαστεί για να περάσω νέα γραμμή στο όνομά μου, έτσι λοιπόν ύστερα από πολλές φορές που χρειάστηκε να περιμένω μήνες για μία νέα σύνδεση μέσω εναλλακτικών παρόχων και παρακολουθώντας τα δρώμενα κατέληξα να επιλέξω τον ΟΤΕ και το ConneX για την νέα μου σύνδεση.

Έχοντας κατά νου τις εμπειρίες πολλών χρηστών, κατά μέσο όρο ο ΟΤΕ είναι ο πιο γρήγορος για να σου ενεργοποιήσει μία νέα γραμμή, επίσης τα καλά λόγια που διάβαζα για την πελατειακή εξυπηρέτηση που έχει τελευταία πείστηκα και χωρίς πολλά πολλά πέρασα την πόρτα ενός ΟΤΕShop ύστερα από πολλά χρόνια.

Εκεί πραγματικά ξαφνιάστηκα με την εξυπηρέτηση που ήταν άψογη, αμέσως με υποδέχτηκαν και με εξυπηρέτησαν δίνοντάς μου στο χέρι και το routerάκι που δίνει το ConneX δώρο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, τους τόνισα πόσο σημαντικό είναι για εμένα το Internet και τους παρακάλεσα να με συνδέσουν όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

Την επόμενη ημέρα τους πήρα τηλέφωνο (όπως μου είπανε) και τους ρώτησα αν εκγρίθηκε η αίτησή μου και αν προχωράει και να κλείσω ραντεβού με τους τεχνικούς.

Μέχρι εκείνη την στιγμή είχα πειστεί ότι ο ΟΤΕ είχε αλλάξει κατά πολύ και πολλά από αυτά που ακούγονται δεν είναι έτσι στην πραγματικότητα και είμουν ευχαριστημένος, μέχρι βέβαια που πήρα την απάντησή μου που με πληροφορούσαν ότι η αίτησή μου είναι προς "Επιτοόπου προσμέτριση" κάτι που και η ίδια η κυρία που με εξυπηρέτησε στο OTEshop μου είπε πως πρέπει να πρόκειται για λάθος γιατί συνήθως αυτό χρειάζεται μόνο για τις καινούριες πολυκατοικίες ενώ αυτή που είμαι εγώ τώρα είναι σχεδόν 30 χρονών!!

Όπως καταλαβαίνεται γκρεμίστηκε για μία ακόμη φορά η καλή εντύπωση και είμαι πάλι εδώ με το Vodafone 3G να περιμένω 1 λεπτό για ένα refresh μίας σελίδας αναπολόντας τις ταχύτητες που απολάμβανα λίγο καιρό πριν.

Γνωρίζει ίσως κανείς σας τι σημαίνει αυτή η "επιτόπου προσμέτριση" όταν αφορά παλαιές πολυκατοικίες, είναι μήπως κάποιο τέχνασμα για να φύγουν για διακοπές και να μην τους πρίζουμε; Μου δώσαν το τηλέφωνο επικοινωνίας με τους τεχνικούς κατευθείαν και πάνω που χάρηκα ότι θα μπορούσα να μιλήσω μαζί τους και να τους παρακαλέσω δυστυχώς δεν το σηκώνει κανένας και αυτό επιβεβαιώνει τις παραπάνω σκέψεις μου.

Αυτή ήταν μία ακόμη ιστορία από την άγρια ελληνική ADSL...:)

Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω.

Νικαετός
15-08-07, 22:28
Καλησπέρα Νεκτάριε.

Μην ανησυχείς προφανώς είναι λόγω δεκαπενταύγουστου. Πάρε αύριο το πρωί, κατά τις 9-10 (να έχουν πιει τον πρώτο καφέ) και θα σου εξηγήσουν οι τεχνικοί. Είναι εξυπηρετικοί και μπορεί να έλθουν και κατευθείαν. Αυτό που λες δεν το γνωρίζω, αλλά υποθέτω θα έλθουν να τσεκάρουν την ποιότητα της γραμμής. Ρώτησες αν υπάρχουν ελεύθερες "καθαρές" γραμμές στην περιοχή? (Όχι διαθεσιμότητα, αλλά ελεύθερες γραμμές?- το μόνο πρόβλημα που μπορεί να υπάρξει κατά την γνώμη μου)

Σε κάθε περίπτωση εύχομαι Παρασκευή το αργότερο να σερφάρεις με την νέα σου adsl. :oneup:

maik
15-08-07, 22:34
Η εκφραση ειναι "επι τοπου προμετρηση".

Τι σημαινει αυτο σε απλα Ελληνικα.
Οταν καποιος κανει μια αιτηση το συστημα (Προμηθεας) ψαχνει την βαση δεδομενων και προσπαθει να συσχετισει την διευθυνση που εδωσε ο πελατης με τα στοιχεια δικτυου που αντιστοιχουν.
Δηλαδη αν μενεις στην οδο Παπαδοπουλου 5 πχ αυτοματα ξερει οτι θα παρεις γραμμη απο το συγκεκριμενο KV και το συγκεκριμενο box. Αν δεν μπορεσει να γινει ο συσχετισμος αυτος τοτε βγαινει σαν "επι τοπου προμετρηση"

Λογοι που μπορει να συμβει αυτο ειναι:
Καινουρια πολυκατοικια
Αχαρτογραφητη περιοχη
Λαθος στοιχεια διευθυνσης ειτε απο τον πελατη(συνηθισμενο) ειτε απο αβλεψια αυτου που καταχωρησε την αιτηση(σπανιο).
Πολυ συχνα συμβαινει να υπαρχουν δρομοι με το ιδιο ονομα πολυ κοντα οι οποιοι ομως ανηκουν σε διαφορετικο κεντρο ή ακομα και στο ιδιο κεντρο.

Εκανα αυτη την δουλεια περιπου 10 χρονια και πιστεψε με ειχα βγαλει το συμπερασμα οτι ο κοσμος δεν ξερει που μενει κυριολεκτικα.

Αν οπως λες ειναι παλια η πολυκατοικια τοτε κανε το εξης απλο. Ζητησε το τηλεφωνο ενος γειτονα και οταν επικοινωνησεις με τον ΟΤΕ δωστου το. Θα λυθει αμεσως το προβλημα.

Σημερα 15/8 προσπαθησες να επικοινωνησεις;;:hmm:

foyltaka
15-08-07, 22:40
Και φυσικά 9-10 δεν θα βρείς κανέναν.
Τα συνεργεία βγαίνουν πολύ πιο νωρίς.
7:30 με 8:00 το πολύ κάνε ένα τηλέφωνο.

NeK
15-08-07, 22:56
Καλησπέρα Νεκτάριε.

Μην ανησυχείς προφανώς είναι λόγω δεκαπενταύγουστου. Πάρε αύριο το πρωί, κατά τις 9-10 (να έχουν πιει τον πρώτο καφέ) και θα σου εξηγήσουν οι τεχνικοί. Είναι εξυπηρετικοί και μπορεί να έλθουν και κατευθείαν. Αυτό που λες δεν το γνωρίζω, αλλά υποθέτω θα έλθουν να τσεκάρουν την ποιότητα της γραμμής. Ρώτησες αν υπάρχουν ελεύθερες "καθαρές" γραμμές στην περιοχή? (Όχι διαθεσιμότητα, αλλά ελεύθερες γραμμές?- το μόνο πρόβλημα που μπορεί να υπάρξει κατά την γνώμη μου)

Σε κάθε περίπτωση εύχομαι Παρασκευή το αργότερο να σερφάρεις με την νέα σου adsl. :thumbsup1


Σε ευχαριστώ Νίκο! Μακάρι να γίνει έτσι! :):)



Η εκφραση ειναι "επι τοπου προμετρηση".

Τι σημαινει αυτο σε απλα Ελληνικα.
Οταν καποιος κανει μια αιτηση το συστημα (Προμηθεας) ψαχνει την βαση δεδομενων και προσπαθει να συσχετισει την διευθυνση που εδωσε ο πελατης με τα στοιχεια δικτυου που αντιστοιχουν.
Δηλαδη αν μενεις στην οδο Παπαδοπουλου 5 πχ αυτοματα ξερει οτι θα παρεις γραμμη απο το συγκεκριμενο KV και το συγκεκριμενο box. Αν δεν μπορεσει να γινει ο συσχετισμος αυτος τοτε βγαινει σαν "επι τοπου προμετρηση"

Λογοι που μπορει να συμβει αυτο ειναι:
Καινουρια πολυκατοικια
Αχαρτογραφητη περιοχη
Λαθος στοιχεια διευθυνσης ειτε απο τον πελατη(συνηθισμενο) ειτε απο αβλεψια αυτου που καταχωρησε την αιτηση(σπανιο).
Πολυ συχνα συμβαινει να υπαρχουν δρομοι με το ιδιο ονομα πολυ κοντα οι οποιοι ομως ανηκουν σε διαφορετικο κεντρο ή ακομα και στο ιδιο κεντρο.

Εκανα αυτη την δουλεια περιπου 10 χρονια και πιστεψε με ειχα βγαλει το συμπερασμα οτι ο κοσμος δεν ξερει που μενει κυριολεκτικα.

Αν οπως λες ειναι παλια η πολυκατοικια τοτε κανε το εξης απλο. Ζητησε το τηλεφωνο ενος γειτονα και οταν επικοινωνησεις με τον ΟΤΕ δωστου το. Θα λυθει αμεσως το προβλημα.

Σημερα 15/8 προσπαθησες να επικοινωνησεις;;:hmm:

Μάλιστα!

Ούτε νέα πολυκατοικία έιναι (χτισμένη του 80), ούτε αχαρτογράφητη είναι, ούτε λάθος η διεύθυνση είναι και το επιβεβαιώνω εγώ ο ίδιος αφού με τα ίδια μου τα μάτια είδα την κυρία που με εξυπηρέτησε να περνάει την αίτησή μου και βρήκε την διεύθυνση κανονικά από την λίστα ακόμα και σε ποιο κέντρο ανήκει (Αγίου Δημητρίου)

Τίποτα από όλα αυτά δεν συντρέχει, το μόνο ζήτημα που εντόπισα εγώ ο ίδιος είναι ότι στην αίτηση που γύρισε σαν "επι τόπου προσμέτρηση" στο σύστημά της κυρίας είχε την διεύθυνσή μου μαζί με ένα '%' κολλημένο π.χ. Παπαδοπουλου% 5 και της το επισήμανα μήπως αυτό είναι που δημιούργησε το πρόβλημα, το κοίταξε το έψαξε αλλά δεν βρήκε κάποιο λάθος στην αίτηση.

Επίσης δεν μπορώ να βρω κάποιο τηλέφωνο της πολυκατοικίας γιατί εκτός του οτι δεν είναι σωστό, δεν τους γνωρίζω καθόλου μόλις ήρθα, οι 2 οικογένειες που είναι όλες κιόλες λείπουν σε διακοπές!

Είναι "κουλό" αυτό που συμβαίνει και γιαυτό τον λόγο έγραψα αυτό το μήνυμα μπας και βγει κάποια άκρη...

JoeBar
15-08-07, 23:00
Καλύτερα είναι να τους καλέσεις από το βράδυ της προηγούμενης, Αλλά τώρ;α που έχει περάσει η ώρα καλύτερα πάρε τους την ώρα που λέει και ο foyltaka, αν φυσικά είσαι ξύπνιος... :p

Παρόλα αυτά το πρόβλημα σου μπορεί και να λύνεται απομακρυσμένα.

Από ότι φαίνεται έχεις πέσει σε λάθος καταχώρηση...

Νικαετός
15-08-07, 23:05
Νεκτάριε, δες τα ονόματα στα κουδούνια,ριχτα στον κατάλογο του ΟΤΕ, (κάπου έχουμε και ένα πλαγκίν στο φόρουμ) και μόλις δεις την διεύθυνση είσαι οκ...

Όσο για την ώρα, ναι οι τεχνικοί βγαίνουν νωρίτερα, αλλά στην δική μου περίπτωση το σήκωνε ο προϊστάμενος, ευγενέστατος...και με εξυπηρέτησε αμέσως.

NeK
15-08-07, 23:07
Νεκτάριε, δες τα ονόματα στα κουδούνια,ριχτα στον κατάλογο του ΟΤΕ, (κάπου έχουμε και ένα πλαγκίν στο φόρουμ) και μόλις δεις την διεύθυνση είσαι οκ...

Όσο για την ώρα, ναι οι τεχνικοί βγαίνουν νωρίτερα, αλλά στην δική μου περίπτωση το σήκωνε ο προϊστάμενος, ευγενέστατος...και με εξυπηρέτησε αμέσως.

Σωστόοοος! Πως και δε το σκέφτηκα και εγώ; :) :oneup::oneup:

Αν καταφέρω και ξυπνήσω τόσο νωρίς θα τους πάρω από τις 7:30.

sdikr
15-08-07, 23:10
Νεκτάριε ελπίζω να μην είναι καμιά περίπτωση που δεν έχει συνδεθεί η οικοδομή με τηλέφωνο ποτέ (όταν μου λες δυο οικογένειες)

Στην οικοδομή υπάρχει κατανεμητής;

foyltaka
15-08-07, 23:11
Ένας για όλους και όλοι για έναν
Γι'αυτό γουστάρω αυτό το forum .:)

JoeBar
15-08-07, 23:14
Νεκτάριε ελπίζω να μην είναι καμιά περίπτωση που δεν έχει συνδεθεί η οικοδομή με τηλέφωνο ποτέ (όταν μου λες δυο οικογένειες)

Στην οικοδομή υπάρχει κατανεμητής;
Bρε λες να έχει πέσει σε καμιά τέτοια λούμπα; Μπά, μην το γκαντεμιάζεις... :p

Αν και ως γνωστός οτετζής κάτι ξέρεις παραπάνω... :whistle: :rofl:

maik
15-08-07, 23:20
Σε ευχαριστώ Νίκο! Μακάρι να γίνει έτσι! :):)






Ούτε νέα πολυκατοικία έιναι (χτισμένη του 80), ούτε αχαρτογράφητη είναι, ούτε λάθος η διεύθυνση είναι και το επιβεβαιώνω εγώ ο ίδιος αφού με τα ίδια μου τα μάτια είδα την κυρία που με εξυπηρέτησε να περνάει την αίτησή μου και βρήκε την διεύθυνση κανονικά από την λίστα ακόμα και σε ποιο κέντρο ανήκει (Αγίου Δημητρίου)

Τίποτα από όλα αυτά δεν συντρέχει, το μόνο ζήτημα που εντόπισα εγώ ο ίδιος είναι ότι στην αίτηση που γύρισε σαν "επι τόπου προσμέτρηση" στο σύστημά της κυρίας είχε την διεύθυνσή μου μαζί με ένα '%' κολλημένο π.χ. Παπαδοπουλου% 5 και της το επισήμανα μήπως αυτό είναι που δημιούργησε το πρόβλημα, το κοίταξε το έψαξε αλλά δεν βρήκε κάποιο λάθος στην αίτηση.

Επίσης δεν μπορώ να βρω κάποιο τηλέφωνο της πολυκατοικίας γιατί εκτός του οτι δεν είναι σωστό, δεν τους γνωρίζω καθόλου μόλις ήρθα, οι 2 οικογένειες που είναι όλες κιόλες λείπουν σε διακοπές!

Είναι "κουλό" αυτό που συμβαίνει και γιαυτό τον λόγο έγραψα αυτό το μήνυμα μπας και βγει κάποια άκρη...

Σου ανεφερα τους συνηθισμενους λογους που βγαινει μια αιτηση για "επι τοπου προμετρηση"
Το συστημα που περνιουνται οι αιτησεις ειναι διαφορετικο απο αυτο που κανει τον συσχετισμο οπως σου ειπα στο προηγουμενο μηνυμα. Αυτο με το % με βαζει σε σκεψεις. Λειτουργει σαν wild character.

Παντως απο οσα λες τεινω να πιστεψω οτι ειναι προβλημα στην καταχωρηση της αιτησης.
Επισης να σου πω οτι η χαρτογραφηση ακολουθει την επισημη αριθμοδοτηση του Δημου .
Αλλο συνηθισμενο λαθος ειδικα στις γωνιες να δινουν την οδο απο την μια και τον αριθμο απο την αλλη. Δεν λεω οτι το εκανες εσυ :p
Οσο για τον αριθμο των γειτονων δεν θα τους παρει κανεις να τους ενοχλησει. Απλα θα βοηθησει να βρεθουν τα στοιχεια που χρειαζονται.

Ελπιζω οτι θα βρεθει ευκολα η λυση. Παντως ενημερωσε για οτι γινει, ακομα και με πμ. Επαγγελματικη διαστροφη γαρ:whistle:

NeK
16-08-07, 00:28
Λοιπόν έκανα αυτό που πρότεινε ο Νίκος και βρήκα ένα τηλέφωνο με την σωστή διεύθυνση της ίδιας πολυκατοικίας, θα τους το δώσω αύριο (ελπίζω να μην είναι τίποτα ενδο-μεταφορά από άλλο κέντρο και μπερδευτούν)! :oneup:

Σπύρο η πολυκατοικία έχει τηλέφωνο και κατανεμητή επιβεβαιωμένα.

Maik σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου, μόλις έχω νέα θα τα μάθεις αμέσως, πάντως διαψεύδεις τους πάντες, 15 αύγουστος παρακαλώ και ασχολήσε, αυτό θα πει εξυπηρέτηση. :rofl: :p

Μακάρι να ξεκολήσει η αίτηση γιατί θα φρικάρω, δεν αντέχω άλλο χωρίς ADSL!! Φανταστείτε ότι από το Μάιο δεν έχω, μετρήστε μήνες! Ντροπή μου τι σόι όουνερ είμαι!! :rofl::rofl::rofl:

JoeBar
16-08-07, 00:32
3 μήνες χωρίς adsl??? Πρέπει να μαζέψουμε υπογραφές και γρήγορα, για να σε διώξουμε από το site... :twisted:

:lol:

sdikr
16-08-07, 00:38
Λοιπόν έκανα αυτό που πρότεινε ο Νίκος και βρήκα ένα τηλέφωνο με την σωστή διεύθυνση της ίδιας πολυκατοικίας, θα τους το δώσω αύριο (ελπίζω να μην είναι τίποτα ενδο-μεταφορά από άλλο κέντρο και μπερδευτούν)! :oneup:

Σπύρο η πολυκατοικία έχει τηλέφωνο και κατανεμητή επιβεβαιωμένα.

Maik σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου, μόλις έχω νέα θα τα μάθεις αμέσως, πάντως διαψεύδεις τους πάντες, 15 αύγουστος παρακαλώ και ασχολήσε, αυτό θα πει εξυπηρέτηση. :rofl: :p

Μακάρι να ξεκολήσει η αίτηση γιατί θα φρικάρω, δεν αντέχω άλλο χωρίς ADSL!! Φανταστείτε ότι από το Μάιο δεν έχω, μετρήστε μήνες! Ντροπή μου τι σόι όουνερ είμαι!! :rofl::rofl::rofl:


owner Που πληρώνει το 3g οπότε είσαι δικός μας :p

k_koulos
16-08-07, 00:46
ούτε τώρα 15αυσουστό με άδεια αθήνα δεν έχει ταχύτητες η 3g της vodafone; το μοντελάκι που πιάνει 3,6 ή το παλιό έχεις;

Lumens
16-08-07, 00:51
Η εκφραση ειναι "επι τοπου προμετρηση".

Τι σημαινει αυτο σε απλα Ελληνικα.
Οταν καποιος κανει μια αιτηση το συστημα (Προμηθεας) ψαχνει την βαση δεδομενων και προσπαθει να συσχετισει την διευθυνση που εδωσε ο πελατης με τα στοιχεια δικτυου που αντιστοιχουν.
Δηλαδη αν μενεις στην οδο Παπαδοπουλου 5 πχ αυτοματα ξερει οτι θα παρεις γραμμη απο το συγκεκριμενο KV και το συγκεκριμενο box. Αν δεν μπορεσει να γινει ο συσχετισμος αυτος τοτε βγαινει σαν "επι τοπου προμετρηση"

Λογοι που μπορει να συμβει αυτο ειναι:
Καινουρια πολυκατοικια
Αχαρτογραφητη περιοχη
Λαθος στοιχεια διευθυνσης ειτε απο τον πελατη(συνηθισμενο) ειτε απο αβλεψια αυτου που καταχωρησε την αιτηση(σπανιο).
Πολυ συχνα συμβαινει να υπαρχουν δρομοι με το ιδιο ονομα πολυ κοντα οι οποιοι ομως ανηκουν σε διαφορετικο κεντρο ή ακομα και στο ιδιο κεντρο.

Ευχαριστούμε για το διαφωτιστικότατο ποστ :oneup:

NeK
16-08-07, 00:57
ούτε τώρα 15αυσουστό με άδεια αθήνα δεν έχει ταχύτητες η 3g της vodafone; το μοντελάκι που πιάνει 3,6 ή το παλιό έχεις;

Χεχε τα mbit με μάραναν; Εδώ είναι τόσο απελπιστηκά αργή και προβληματική που lagάρει για πάνω από 1 λεπτό για να κατεβάσει 10 kilobyte και γενικά μιλάμε για pings πάνω από 1000ms που κυμαίνονται εντελώς randomly μέχρι και 5-6000ms που όπως καταλαβαίνεις καθιστούν την χείριστη ποιότητα internet ακόμη χειρότερη και από 14400 modem!!

Και από ότι υποπτεύομαι και έχω παρακολουθήσει δεν φταίει η σύνδεση αυτή καθεαυτή αλλά μάλλον το δίκτυό τους δεν μπορεί να ανταπεξέλθει (είναι NAT και παίζει με transparent proxies και μάλλον είναι καρα-μπουκωμένοι).

Απόδειξη των παραπάνω είναι ότι μπορώ να κατεβάσω κάτι με 50-80KB/s και αμέσως μετά να θέλω 2 λεπτά με το ρολόι για να ανοίξει μία σελίδα το www.adslgr.com (http://www.adslgr.com) (η οποιοδήποτε άλλο site). :down::down::down::down:

Sovjohn
16-08-07, 01:02
Άντε, με το καλό και η ενεργοποίηση του ConnX...Και όταν με το καλό λήξει (ή κοντεύει να λήξει) κάνεις και μια αίτηση σε άλλη εταιρία με πιο πολιτισμένες ταχύτητες (εκτός και αν για την 8ρα του ΟΤΕ προτιμάς να πληρώνεις...πολλα! Αν ναι, πάω πάσο!)

Καλή επάνοδο.

Jazzer
16-08-07, 01:09
Νεκτάριε με το καλό να ενεργοποιηθεί το conn-x σου.:)
Ελπίζω να μην έχουμε καμία "ελεύθερη πτώση" του κινητού σου από το μπαλκόνι μέχρι τότε :p

DaveMurray
16-08-07, 05:12
χεχε είπαμε όχι και έτσι :p

NeK
16-08-07, 09:09
Καλημέρα σε όλους,

Λοιπόν μόλις πήρα στο τηλ για τα ραντεβού και πληροφορήθηκα ότι έληξε η "επι τόπου προσμέτρηση" και κλείσαμε ένα ραντεβού να μου περάσουν την γραμμή στις 24/08. Βέβαια εγώ επέμενα μήπως και μπορούμε λίγο πιο γρήγορα αλλά δεν γινότανε, κάλεσα τους τεχνικούς κατευθείαν αλλά δεν το σηκώνει κανείς με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

Ερώτηση: Ξέρετε αν το ConnX πόσο αργεί να το ενεργοποιήσουν άπαξ και ενεργοποιηθεί η γραμμή; :hmm:

katafitos
16-08-07, 09:13
Σε μενα ενεργοποιηθηκε την επομενη.

Ανετα μπορουν. Απλα πιεσε τους λιγο.

Αντε με το καλο!

Jazzer
16-08-07, 09:20
Νεκτάριε καλημέρα:)
Σε εμένα ενεργοποιήθηκε το conn-x σε 1 ημέρα, Δευτέρα είχα κάνει την αίτηση Τρίτη έπαιζε μια χαρά.:p
Συνήθως κάνει 2-3 ημέρες, ανάλογα βέβαια με τη δουλειά που θα υπάρχει στο Α/Κ που ανήκεις.

Lumens
16-08-07, 11:27
Έχω ενεργοποιήσει 5 connx, με εξαίρεση το 1 που ενεργοποιήθηκε την αμέσως επόμενη, όλα τα άλλα κάνανε από 3-6 ημερολογιακές. Επαρχία όμως!

nnn
16-08-07, 23:28
Άντε με το καλό να ηρεμήσεις Νεκτάριε.

Υποψιάζομαι πως θα σου φέρουν ιδιοχείρως την γραμμή για αυτό η μικρή καθυστέρηση, στο όνομα σου δεν είναι ? :whistle::p:p

NeK
17-08-07, 00:24
Χαχαχα τόσο πολύ να με αγαπάνε λες; :whistle:

Ingenius
17-08-07, 14:13
Νεκτάριε, δες τα ονόματα στα κουδούνια,ριχτα στον κατάλογο του ΟΤΕ, (κάπου έχουμε και ένα πλαγκίν στο φόρουμ) και μόλις δεις την διεύθυνση είσαι οκ...

Όσο για την ώρα, ναι οι τεχνικοί βγαίνουν νωρίτερα, αλλά στην δική μου περίπτωση το σήκωνε ο προϊστάμενος, ευγενέστατος...και με εξυπηρέτησε αμέσως.

Ε το κέντρο Δαγκλή είναι άλλη "φάση" όσον αφορά τους τεχνικούς και το φόρτο εργασίας εκεί --> λίγα ζεύγη συνδρομητών δλδ εμείς κι εμείς. Και ναι οι τεχνικοί είναι πολύ εξυπηρετικοί σε σημείο που να πας και να κουμπώσεις το καλώδιο στην πόρτα μόνος σου :cool:.

@ ADSLgr.com All rights reserved.