PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ AE; αποδοχές, κλπ



Σελίδες : [1] 2

troll
15-08-07, 22:43
Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι οι εναλλακτικοί είναι αθώες περιστέρες .... εγώ είμαι αυτός που έβριζα πέρυσι μία από αυτές για το άθλιο μηχανογραφημένο λογιστήριο τους και τον τρόπο τους απεναντί μου ΑΛΛΑ είναι ιδιωτική εταιρία που το μόνο που βλάπτει είναι το ευατό της και τα κέρδη της .....
καμία σχέση με το κρατικοδιάιτο ΟΤΕ τα δισιεκατομύρια που χάνει σε μαλ..... των μανατζερ του τις πληρώνουμε εμείς και όχι εσείς με τις δωρεάν χρεώσεις σας τη φουσκωτή συνταξούλα και μισθό σας από το ελληνικό κράτος παρακαλώ ..... και ... και
λοιπόν όταν κάποιος από εσας μιλάει για τους εναλλακτικούς θα πρέπει τουλαχιστον σκέφτεται τι έχει κάνει η εταιρία του σε αυτό το άμοιρο κοσμάκη τόσα χρόνια με τις λαμογιές της τους θείους της και μετά να κατηγορεί άλλους ....... Εκεί κολάει η λέξη ντροπή ..... το τι κάνουν οι ιδιωτικές εταιρίες αφήστε το σε μας να το καυτιριάσουμε ..... εσείς για μένα δεν έχετε κανένα δικαίωμα να αναφέρεστε σε αυτές......

sdikr
15-08-07, 22:47
Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι οι εναλλακτικοί είναι αθώες περιστέρες .... εγώ είμαι αυτός που έβριζα πέρυσι μία από αυτές για το άθλιο μηχανογραφημένο λογιστήριο τους και τον τρόπο τους απεναντί μου ΑΛΛΑ είναι ιδιωτική εταιρία που το μόνο που βλάπτει είναι το ευατό της και τα κέρδη της .....
καμία σχέση με το κρατικοδιάιτο ΟΤΕ τα δισιεκατομύρια που χάνει σε μαλ..... των μανατζερ του τις πληρώνουμε εμείς και όχι εσείς με τις δωρεάν χρεώσεις σας τη φουσκωτή συνταξούλα και μισθό σας από το ελληνικό κράτος παρακαλώ ..... και ... και
λοιπόν όταν κάποιος από εσας μιλάει για τους εναλλακτικούς θα πρέπει τουλαχιστον σκέφτεται τι έχει κάνει η εταιρία του σε αυτό το άμοιρο κοσμάκη τόσα χρόνια με τις λαμογιές της τους θείους της και μετά να κατηγορεί άλλους ....... Εκεί κολάει η λέξη ντροπή ..... το τι κάνουν οι ιδιωτικές εταιρίες αφήστε το σε μας να το καυτιριάσουμε ..... εσείς για μένα δεν έχετε κανένα δικαίωμα να αναφέρεστε σε αυτές......

Μάλλον ξέχασες οτι και ο ΟΤΕ πλέον είναι ιδιωτική εταίρια, δεν πληρώνεις τίποτα μέσω του κράτους

maik
15-08-07, 22:48
εσείς για μένα δεν έχετε κανένα δικαίωμα να αναφέρεστε σε αυτές......

Αλατις και η λογοκρισια..... Νταξει ρε φιλαρακι... μονο εσυ μπορεις να μλας.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

xmperop1
15-08-07, 23:10
Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι οι εναλλακτικοί είναι αθώες περιστέρες .... εγώ είμαι αυτός που έβριζα πέρυσι μία από αυτές για το άθλιο μηχανογραφημένο λογιστήριο τους και τον τρόπο τους απεναντί μου ΑΛΛΑ είναι ιδιωτική εταιρία που το μόνο που βλάπτει είναι το ευατό της και τα κέρδη της .....
καμία σχέση με το κρατικοδιάιτο ΟΤΕ τα δισιεκατομύρια που χάνει σε μαλ..... των μανατζερ του τις πληρώνουμε εμείς και όχι εσείς με τις δωρεάν χρεώσεις σας τη φουσκωτή συνταξούλα και μισθό σας από το ελληνικό κράτος παρακαλώ ..... και ... και
λοιπόν όταν κάποιος από εσας μιλάει για τους εναλλακτικούς θα πρέπει τουλαχιστον σκέφτεται τι έχει κάνει η εταιρία του σε αυτό το άμοιρο κοσμάκη τόσα χρόνια με τις λαμογιές της τους θείους της και μετά να κατηγορεί άλλους ....... Εκεί κολάει η λέξη ντροπή ..... το τι κάνουν οι ιδιωτικές εταιρίες αφήστε το σε μας να το καυτιριάσουμε ..... εσείς για μένα δεν έχετε κανένα δικαίωμα να αναφέρεστε σε αυτές......

Για την ενημέρωση σου 35 χρόνια υπηρεσίας στο ΟΤΕ η οπουδήποτε αλλου αντιστοιχούν με 10.000 ενσημα.
Κάποιος λοιπόν με 10.000 σε οποιοδήποτε ασφαλιστικό οργανισμό παίρνει την ανώτατη σύνταξη και όχι μέρος της.
Εχω συγγενή που πήρε σύνταξη από το ΙΚΑ πλήρη 1750 ευρώ και ηταν εργατης σε βιομηχανία όχι στέλεχος.
Στη δουλειά της γυναίκας μου αυτοί που φύγανε σε με πλήρη σύντάξιμα χρόνια ιατρικοί επισκέπτες-πωλητές-γραμματείς κ.α. πήραν σύνταξη από το ΙΚΑ μέχρι 1900 ευρώ.
Αλλά ο πατέρας μου που δούλευε οικοδομή ενώ μπορούσε να κολλάει όλα του τα ένσημα δεν το έκανε και τα πληρωνόταν έβγαλε σύνταξη 750 ευρώ.
Το εφ άπαξ δεν μας το χαρίζει κανένας σας.Είναι ανταποδοτικό και κρατείται από το μισθό μας κάθε μήνα συγκεκριμένα εμένα μου κρατάνε 90 ευρώ το μήνα και στο τέλος θα μας κλέψουν γιατί μόνο όσα μας κρατήσαν όλα αυτά τα χρόνια να μας δίναν θα έπρεπε να πάρουμε πάνω από 100.000 και όχι 30.000.
Για τις μ......ς των μάνατζερς θα συμφωνήσω αλλά όταν έρθουν οι ενναλλακτικοί στην περιοχή σου μπορείς κάλιστα να τους ξεφορτωθείς.
Ντροπή θα πρέπει να νιώθει κάποιος για τις πράξεις του και μόνο.
Το αν έχουμε δικαίωμα να κριτικάρουμε και να αναφερόμαστε στους ενναλλακτικούς είσαι ο τελευταίος που θα μπορούσε να μας το απαγορεύσει.
Και συν τοις άλλοις ο ΟΤΕ είναι Α.Ε. εισηγμένη στο χρηματιστήριο και λειτουργεί σαν Α.Ε.

troll
15-08-07, 23:12
Μάλλον ξέχασες οτι και ο ΟΤΕ πλέον είναι ιδιωτική εταίρια, δεν πληρώνεις τίποτα μέσω του κράτους
Ιδιωτική εταιρία με 51% μέτοχο το ελληνικό κράτος και συνταξιοδοτικό από το ελληνικό κράτος ;; Καλά μας τα λένε οι άλλοι θα τα λέμε και μεταξύ τώρα;


Αλατις και η λογοκρισια..... Νταξει ρε φιλαρακι... μονο εσυ μπορεις να μλας.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Ναι γιατί εγώ(εμείς) είμαι πελάτης και τα κουμπάω δεν μου τα ακουμπάνε ....

aris60
15-08-07, 23:19
Για την ενημέρωση σου 35 χρόνια υπηρεσίας στο ΟΤΕ η οπουδήποτε αλλου αντιστοιχούν με 10.000 ενσημα.
Κάποιος λοιπόν με 10.000 σε οποιοδήποτε ασφαλιστικό οργανισμό παίρνει την ανώτατη σύνταξη και όχι μέρος της.
Εχω συγγενή που πήρε σύνταξη από το ΙΚΑ πλήρη 1750 ευρώ και ηταν εργατης σε βιομηχανία όχι στέλεχος.
Στη δουλειά της γυναίκας μου αυτοί που φύγανε σε με πλήρη σύντάξιμα χρόνια ιατρικοί επισκέπτες-πωλητές-γραμματείς κ.α. πήραν σύνταξη από το ΙΚΑ μέχρι 1900 ευρώ.
Αλλά ο πατέρας μου που δούλευε οικοδομή ενώ μπορούσε να κολλάει όλα του τα ένσημα δεν το έκανε και τα πληρωνόταν έβγαλε σύνταξη 750 ευρώ.
Το εφ άπαξ δεν μας το χαρίζει κανένας σας.Είναι ανταποδοτικό και κρατείται από το μισθό μας κάθε μήνα συγκεκριμένα εμένα μου κρατάνε 90 ευρώ το μήνα και στο τέλος θα μας κλέψουν γιατί μόνο όσα μας κρατήσαν όλα αυτά τα χρόνια να μας δίναν θα έπρεπε να πάρουμε πάνω από 100.000 και όχι 30.000.
Για τις μ......ς των μάνατζερς θα συμφωνήσω αλλά όταν έρθουν οι ενναλλακτικοί στην περιοχή σου μπορείς κάλιστα να τους ξεφορτωθείς.
Ντροπή θα πρέπει να νιώθει κάποιος για τις πράξεις του και μόνο.
Το αν έχουμε δικαίωμα να κριτικάρουμε και να αναφερόμαστε στους ενναλλακτικούς είσαι ο τελευταίος που θα μπορούσε να μας το απαγορεύσει.
Και συν τοις άλλοις ο ΟΤΕ είναι Α.Ε. εισηγμένη στο χρηματιστήριο και λειτουργεί σαν Α.Ε.

Καλησπερα μηπως μπορειτε να δωσετε στοιχεια για της συνταξεις που λετε,που ειναι με φανταστικα νουμερα,διοτι αυτα τα νουμερα ειναι απο οτι ακουω σε οργανισμους κοινης ωφελειας.Που απο οτι καταλαβα σχεδον ολοι στην ιδια Α.Ε ειστε χρησιμοποιω τον ορο που τελευταια χρησιμοποιειτε ολοι σας.

troll
15-08-07, 23:22
Για την ενημέρωση σου 35 χρόνια υπηρεσίας στο ΟΤΕ η οπουδήποτε αλλου αντιστοιχούν με 10.000 ενσημα.
Κάποιος λοιπόν με 10.000 σε οποιοδήποτε ασφαλιστικό οργανισμό παίρνει την ανώτατη σύνταξη και όχι μέρος της.
Εχω συγγενή που πήρε σύνταξη από το ΙΚΑ πλήρη 1750 ευρώ και ηταν εργατης σε βιομηχανία όχι στέλεχος.
Στη δουλειά της γυναίκας μου αυτοί που φύγανε σε με πλήρη σύντάξιμα χρόνια ιατρικοί επισκέπτες-πωλητές-γραμματείς κ.α. πήραν σύνταξη από το ΙΚΑ μέχρι 1900 ευρώ.
Αλλά ο πατέρας μου που δούλευε οικοδομή ενώ μπορούσε να κολλάει όλα του τα ένσημα δεν το έκανε και τα πληρωνόταν έβγαλε σύνταξη 750 ευρώ.
Το εφ άπαξ δεν μας το χαρίζει κανένας σας.Είναι ανταποδοτικό και κρατείται από το μισθό μας κάθε μήνα συγκεκριμένα εμένα μου κρατάνε 90 ευρώ το μήνα και στο τέλος θα μας κλέψουν γιατί μόνο όσα μας κρατήσαν όλα αυτά τα χρόνια να μας δίναν θα έπρεπε να πάρουμε πάνω από 100.000 και όχι 30.000.
Για τις μ......ς των μάνατζερς θα συμφωνήσω αλλά όταν έρθουν οι ενναλλακτικοί στην περιοχή σου μπορείς κάλιστα να τους ξεφορτωθείς.
Ντροπή θα πρέπει να νιώθει κάποιος για τις πράξεις του και μόνο.
Το αν έχουμε δικαίωμα να κριτικάρουμε και να αναφερόμαστε στους ενναλλακτικούς είσαι ο τελευταίος που θα μπορούσε να μας το απαγορεύσει.
Και συν τοις άλλοις ο ΟΤΕ είναι Α.Ε. εισηγμένη στο χρηματιστήριο και λειτουργεί σαν Α.Ε.

Η μάνα μου με 35 χρόνια δουλειά σαν δασκάλα πέρνει σύνταξη 1200 ευρώ όσο για μένα δεν νομίζω ότι θα δω τέτοια μέρα ... και χωρίς κετεριγκ φαγητού και δωρεάν τηλεφωνήματα και εφ απαξ..... άστο είναι ρεζίλι και μόνο να το αναφέρω .... θα λέω και το ξαναλέω ντροπή .....

agrelaphon
15-08-07, 23:23
Ιδιωτική εταιρία με 51% μέτοχο το ελληνικό κράτος και συνταξιοδοτικό από το ελληνικό κράτος ;; Καλά μας τα λένε οι άλλοι θα τα λέμε και μεταξύ τώρα;


Ναι γιατί εγώ(εμείς) είμαι πελάτης και τα κουμπάω δεν μου τα ακουμπάνε ....

1) Μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται

2) Ναι γιατί το nick σου τα λέει όλα...:whistle:

troll
15-08-07, 23:27
1) Μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται

2) Ναι γιατί το nick σου τα λέει όλα...

Εκεί καταλήγουμε πάντα όσοι δεν ξέρουν να πουν κάτι αρχίζουν τις προσωπικές προσβολές ....

aris60
15-08-07, 23:29
1) Μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται

2) Ναι γιατί το nick σου τα λέει όλα...:whistle:

Kαλησπερα υπαρχουν επιχειρηματα η ετσι για να περναει η ωρα γραφουμε? :hmm:

xmperop1
15-08-07, 23:30
Η μάνα μου με 35 χρόνια δουλειά σαν δασκάλα πέρνει σύνταξη 1200 ευρώ όσο για μένα δεν νομίζω ότι θα δω τέτοια μέρα ... και χωρίς κετεριγκ φαγητού και δωρεάν τηλεφωνήματα και εφ απαξ..... άστο είναι ρεζίλι και μόνο να το αναφέρω .... θα λέω και το ξαναλέω ντροπή .....

Και η θεία μου νηπιαγωγός 1400 και 3 μήνες κάθε καλοκαίρι διακοπές.
Παρακάτω.

sdikr
15-08-07, 23:31
http://www.ote.gr/inside.asp?id=1


Η Εταιρεία μας
Ο Οργανισμός Τηλεπικοινωνιών της Ελλάδος (ΟΤΕ A.E.) είναι η μεγαλύτερη εταιρεία τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα, προσφέροντας υπηρεσίες σε καταναλωτές, ελληνικές και ξένες επιχειρήσεις καθώς και σε κρατικούς φορείς. Εκτός από τις ολοκληρωμένες υπηρεσίες τηλεπικοινωνίας που προσφέρει στην Ελλάδα, την τελευταία δεκαετία ο ΟΤΕ, έχει επεκταθεί στη Νοτιοανατολική Ευρώπη, αποκτώντας σημαντικά μερίδια ξένων τηλεπικοινωνιακών εταιρειών στη Ρουμανία και τη Σερβία, ενώ παράλληλα, δραστηριοποιείται στην αγορά κινητής τηλεφωνίας στη Βουλγαρία, την πΓΔΜ, την Αλβανία και τη Ρουμανία.

Ο Όμιλος ΟΤΕ προσφέρει εκτός από σταθερή και κινητή τηλεφωνία, διαδυκτιακή πρόσβαση, ευρυζωνικές συνδέσεις , ISDN, δορυφορικές συνδέσεις, επικοινωνία δεδομένων υψηλών ταχυτήτων και υπηρεσίες μισθωμένων γραμμών. Ο Όμιλος ΟΤΕ απασχολεί περίπου 30.000 άτομα σε 6 χώρες.

Ο ΟΤΕ είναι μία από τις πέντε μεγαλύτερες εταιρείες στο Χρηματιστήριο Αθηνών σύμφωνα με την κεφαλαιοποίηση, ενώ οι μετοχές του διαπραγματεύονται στα διεθνή χρηματιστήρια της Νέας Υόρκης και του Λονδίνου.

Σήμερα το ποσοστό συμμετοχής του Ελληνικού Δημοσίου φτάνει στο 28% του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας.

xmperop1
15-08-07, 23:34
Μπράβο γιατί βαριόμουν να το βρώ.

troll
15-08-07, 23:35
Και η θεία μου νηπιαγωγός 1400 και 3 μήνες κάθε καλοκαίρι διακοπές.
Παρακάτω.

Προς πληροφορησή σου οι δάσκάλοι δεν έχουν 3 μήνες διακοπές αλλά 1,5 λόγο γραφιοκρατούρας στα σχολεία στα ιδςτικά τουλάχιστον άσε τις ατελείςτες ώρες στο σπίτι για διόρθωμα γραπτών κλπ ......΄παρακάτω ....

aris60
15-08-07, 23:39
Παρακαλω εχουμε να πουμε κατι αλλο,μηπως οι 30.000 υπαλληλοι το οτε ειναι παρα πολλοι, διοτι ενας αλλος παλαιοτερα ειχε πει περιπου τους μισους? :hmm:

foyltaka
15-08-07, 23:39
Kαλησπερα υπαρχουν επιχειρηματα η ετσι για να περναει η ωρα γραφουμε? :hmm:
:lol::lol::rofl:
Νά' σαι καλά ,μου έφτιαξες το κέφι πάλι.
Οι 30.000 είναι στον όμιλο ΟΤΕ.
Υπολόγιζε γύρω στους 12.000

maik
15-08-07, 23:41
Ιδιωτική εταιρία με 51% μέτοχο το ελληνικό κράτος και συνταξιοδοτικό από το ελληνικό κράτος ;; Καλά μας τα λένε οι άλλοι θα τα λέμε και μεταξύ τώρα;


Ναι γιατί εγώ(εμείς) είμαι πελάτης και τα κουμπάω δεν μου τα ακουμπάνε ....

Απο την πολη ερχομαι και στην κορφη κανελα.

Οταν μαθεις τι γινεται αλλα και τι σου γινεται ελα να μας τα ξαναπεις.

sdikr
15-08-07, 23:41
Παρακαλω εχουμε να πουμε κατι αλλο,μηπως οι 30.000 υπαλληλοι το οτε ειναι παρα πολλοι, διοτι ενας αλλος παλαιοτερα ειχε πει περιπου τους μισους? :hmm:

Διαβάζουμε όλη την πρόταση για να έχουμε την σωστή ερμηνεία


Ο Όμιλος ΟΤΕ προσφέρει εκτός από σταθερή και κινητή τηλεφωνία, διαδυκτιακή πρόσβαση, ευρυζωνικές συνδέσεις , ISDN, δορυφορικές συνδέσεις, επικοινωνία δεδομένων υψηλών ταχυτήτων και υπηρεσίες μισθωμένων γραμμών. Ο Όμιλος ΟΤΕ απασχολεί περίπου 30.000 άτομα σε 6 χώρες.

Καλό θα είναι ακόμα να δώσεις και ενά δυο λινκ για να στηρίξεις αυτό που λές αφού θές επιχειρήματα

agrelaphon
15-08-07, 23:42
Παρακαλω εχουμε να πουμε κατι αλλο,μηπως οι 30.000 υπαλληλοι το οτε ειναι παρα πολλοι, διοτι ενας αλλος παλαιοτερα ειχε πει περιπου τους μισους? :hmm:

σε 6 χώρες λέει :rolleyes: Διάβαζε!

maik
15-08-07, 23:42
Τιιιι 30.000 μονο;;;;;; λαθος μεγαλο 65.000 ειναι .
Αλλα το κρυβουν απο τον κοσμο.

aris60
15-08-07, 23:43
Διαβάζουμε όλη την πρόταση για να έχουμε την σωστή ερμηνεία



Καλό θα είναι ακόμα να δώσεις και ενά δυο λινκ για να στηρίξεις αυτό που λές αφού θές επιχειρήματα

Παρακαλω την ειδα αυτη μπορουμε να την συζητησουμε? :hmm:Ειναι ανακοινωση και αυτη την θεωρω ειδηση και παρακαλω να δουμε διοτι καποιος λεει 65.000? :hmm:

xmperop1
15-08-07, 23:43
Προς πληροφορησή σου οι δάσκάλοι δεν έχουν 3 μήνες διακοπές αλλά 1,5 λόγο γραφιοκρατούρας στα σχολεία στα ιδςτικά τουλάχιστον άσε τις ατελείςτες ώρες στο σπίτι για διόρθωμα γραπτών κλπ ......΄παρακάτω ....

Η θεία μου καθόταν 3 μήνες το 2003 είχαμε την προεργασία τρων ολυμπιακών,το 2004 τους ολυμπιακούς,το 2005 υπηρεσικές ανάγκες,το 2006 πήρα 5 ημέρες καλοκαιρινή άδεια,και εφέτος μου τη κόψανε πάλι λόγω υπηρεσικών αναγκών.
Αλλά εντάξει έχω το δίμηνο 32 ευρώ έκπτωση σε μονάδες.

sdikr
15-08-07, 23:46
Παρακαλω την ειδα αυτη μπορουμε να την συζητησουμε? :hmm:Ειναι ανακοινωση και αυτη την θεωρω ειδηση και παρακαλω να δουμε διοτι καποιος λεει 65.000? :hmm:

Θα το ήθελα ή (μάλλον όχι) αλλά πλέον εδω είμαστε offtopic,

aris60
15-08-07, 23:52
σε 6 χώρες λέει :rolleyes: Διάβαζε!

To ειδα γινετε αραιωση μην φαινοντε πολλοι.


Θα το ήθελα ή (μάλλον όχι) αλλά πλέον εδω είμαστε offtopic,

Μαλιστα οπου θελετε ειμαστε οφφ και οταν γραφετε εσεις ον.Σας ακουμε αφου θελετε ετσι, δεν μπορουμε και αλλιος


Η θεία μου καθόταν 3 μήνες το 2003 είχαμε την προεργασία τρων ολυμπιακών,το 2004 τους ολυμπιακούς,το 2005 υπηρεσικές ανάγκες,το 2006 πήρα 5 ημέρες καλοκαιρινή άδεια,και εφέτος μου τη κόψανε πάλι λόγω υπηρεσικών αναγκών.
Αλλά εντάξει έχω το δίμηνο 32 ευρώ έκπτωση σε μονάδες.

Παρακαλω μην ανοιγετε αλλο κεφαλαιο υπηρχαν και εθελοντες.

no_logo
15-08-07, 23:53
Προς πληροφορησή σου οι δάσκάλοι δεν έχουν 3 μήνες διακοπές αλλά 1,5 λόγο γραφιοκρατούρας στα σχολεία στα ιδςτικά τουλάχιστον άσε τις ατελείςτες ώρες στο σπίτι για διόρθωμα γραπτών κλπ ......΄παρακάτω ....

είδες πόσο άσχημα είναι όταν σκέφτεσαι με κλισέ;

aris60
15-08-07, 23:56
Παρακαλω να ανοιξω αλλο θεμα αν ειναι λιγοι οι πολλοι οι υπαληλλοι του,θα συμμετεχετε? Και εκει μεσα τα λεμε και για τις αποδοχες :hmm:

foyltaka
16-08-07, 00:00
To ειδα γινετε αραιωση μην φαινοντε πολλοι.
:rofl::rofl: θα βάζω slipad πριν να μπώ στο forum.:rofl::rofl:

Παπούλη για να μην πολυσκοτίζεσαι να σου πώ ακριβώς πόσοι είναι στον ΟΤΕ σήμερα:11.720
απο http://www.ote.gr/greek/investorrelations/busover_factsheet.asp

no_logo
16-08-07, 00:01
Παρακαλω να ανοιξω αλλο θεμα αν ειναι λιγοι οι πολλοι οι υπαληλλοι του,θα συμμετεχετε? Και εκει μεσα τα λεμε και για τις αποδοχες :hmm:


αν είσαι εργαζόμενος κάπου (που πολύ αμφιβάλλω) εύχομαι να σε απολύσουν. Θα πλαντάζω από τα γέλια

Ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις αν είναι πολλοί;
πήξαμε στους μαθητευόμενους μάγους :down::down:

aris60
16-08-07, 00:01
:rofl::rofl: θα βάζω slipad πριν να μπώ στο forum.:rofl::rofl:

Παπούλη για να μην πολυσκοτίζεσαι να σου πώ ακριβώς πόσοι είναι στον ΟΤΕ σήμερα:11.720
απο http://www.ote.gr/greek/investorrelations/busover_factsheet.asp

Oκ αυτο ηθελα και εγω να δω ποσοι στηριζουν το θεμα. Τελικα ποσοι ειστε να ξερω σε πιο θα απαντω.:)


αν είσαι εργαζόμενος κάπου (που πολύ αμφιβάλλω) εύχομαι να σε απολύσουν. Θα πλαντάζω από τα γέλια

Ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις αν είναι πολλοί;
πήξαμε στους μαθητευόμενους μάγους :down::down:

Ε κατι δινω και εγω μετα αμα δεν φτανουν,φορολογουμε,στο αλλο μην απαντησω,τι ειμαι.Τοση ωρα δεν στο σφυριξαν ακομη.

agrelaphon
16-08-07, 00:03
Καλά, ο yιapap πού είναι? διακοπές?

troll
16-08-07, 00:03
Μπράβο γιατί βαριόμουν να το βρώ.

Μία απλή ερωτησούλα μπορεί ένα ηπάλληλος της ηλικίας του φίλου που γράφει το νήμα να απολυθεί από το προισταμενό του; Αν όχι τότε όλα τα υπολοιπα περί ΑΕ και λοιπά ξεχάστε τα

aris60
16-08-07, 00:06
:rofl::rofl: θα βάζω slipad πριν να μπώ στο forum.:rofl::rofl:

Παπούλη για να μην πολυσκοτίζεσαι να σου πώ ακριβώς πόσοι είναι στον ΟΤΕ σήμερα:11.720
απο http://www.ote.gr/greek/investorrelations/busover_factsheet.asp

Εδω ανοιξε και φακελο στην ηλικια.Απορω πως δες σας κοβει εσας.Στο σφυριξε ο κολητος σου :hmm:

agrelaphon
16-08-07, 00:07
Μία απλή ερωτησούλα μπορεί ένα ηπάλληλος της ηλικίας του φίλου που γράφει το νήμα να απολυθεί από το προισταμενό του; Αν όχι τότε όλα τα υπολοιπα περί ΑΕ και λοιπά ξεχάστε τα

Νομίζω μπορεί. Αλλά τι σχέση έχει τώρα αυτό με το αν είναι ΑΕ?

foyltaka
16-08-07, 00:09
οι φάκελοι "καταργήθηκαν" εδώ και πολλά χρόνια.;)

aris60
16-08-07, 00:11
οι φάκελοι "καταργήθηκαν" εδώ και πολλά χρόνια.;)

Eχεις δικαιο τοσα δινουμε να μην καταργηθουν.

xmperop1
16-08-07, 00:13
Μία απλή ερωτησούλα μπορεί ένα ηπάλληλος της ηλικίας του φίλου που γράφει το νήμα να απολυθεί από το προισταμενό του; Αν όχι τότε όλα τα υπολοιπα περί ΑΕ και λοιπά ξεχάστε τα

Από τον προιστάμενο του όχι,αλλά για διάφορα αδικήματα που περιγράφονται στο Γ.Κ.Π. του ΟΤΕ ναι και απολύονται σε πληροφορώ και το γνωρίζω από τα πειθαρχικά που έρχονται σαν ενημέρωση.
Αλλωστε και σε όποιαδήποτε Α.Ε. κάποια απόλυση χωρίς αποζημίωση πρέπει να δικαιολογηθεί επαρκώς.
Από τα νέα παιδιά απολύθηκε κάποιος γιατί υπήρχε όρος στη σύμβαση να μην αρρωστήσουν για πάνω από 10 μέρες και αρρώστησε.

troll
16-08-07, 00:14
Νομίζω μπορεί. Αλλά τι σχέση έχει τώρα αυτό με το αν είναι ΑΕ?

Δεν μπορεί γιατί είναι βάση νόμου ακόμα δημόσιοι ηπάλληλοι

Το συνεχίζουμε στο άλλο νήμα για να μην είμαστε εδω off topic

maik
16-08-07, 00:16
Δεν μπορεί γιατί είναι βάση νόμου ακόμα δημόσιοι ηπάλληλοι



ΜΑλον εχεις αγνοια νομου:rofl:

aris60
16-08-07, 00:16
Καληνυχτα και αυριο να ειστε περισσοτεροι.

no_logo
16-08-07, 00:17
αν έχει έτοιμη την "απάντηση" καλό θα είναι να μην βάζεις ερώτημα

kr_mountain
16-08-07, 00:25
Τελικα σε τι βοηθαει ολη η προηγουμενη κουβεντα?

JoeBar
16-08-07, 00:28
Τελικα σε τι βοηθαει ολη η προηγουμενη κουβεντα?
Κάποιος δεν πέρασε καλά στις διακοπές του μάλλον...? :rolleyes:

no_logo
16-08-07, 00:30
Τελικα σε τι βοηθαει ολη η προηγουμενη κουβεντα?


πουθενά

ξεχαρμανιάζουν διάφοροι που βκέπουν ότι πήραν την ζωή τους λάθος


να απολυθούν όλοι και να τους καεί το βίντεο

maik
16-08-07, 00:30
Τελικα σε τι βοηθαει ολη η προηγουμενη κουβεντα?

Σε τιποτε. Απλα μερικοι οπου δουν την λεξη ΟΤΕ θεωρουν καθηκον τους να μπουν και να ξεφωνισουν.




να απολυθούν όλοι

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ

ΜΑΖΗ ΣΟΥ ΜΑΙΓΑΛΕ

kr_mountain
16-08-07, 00:33
πουθενά

ξεχαρμανιάζουν διάφοροι που βκέπουν ότι πήραν την ζωή τους λάθος


να απολυθούν όλοι και να τους καεί το βίντεο


Και χωρις συνταξη!!!!

no_logo
16-08-07, 00:36
Και χωρις συνταξη!!!!

αυτό εννοείται :oneup::oneup:

στην γαλέρααααααααααααα

αυτά τα κόμπλεξ να μην είχαμε ρε γαμώτο. Αντί να κοιτάξουμε να βελτιώσουμε την θέση μας κοιτάμε πως να πέσουν οι άλλοι στο επίπεδο μας

troll
16-08-07, 00:53
Ναι έτσι είναι βγάζουμε τα αποθημένα μας αράγε γιατί; Ποιος μας τα δημιούργησε; Τα ξεχάσαμε όλα όσα περάσμε εδώ μέσα ώρες μέρες μήνες για το πότε θα βάλουμε dsl και όλα τα άλλα του ΟΤΕ ξαφνικά ο ΟΤΕ είναι το θύμα και εμείς οι γραφικοί που δεν έχουμε τι να κάνουμε και το κατηγορούμε άδικα τον άμοιρο. Αυτή η είναι η ελληνική πραγματικότητα....

ΥΓ troll είναι θεός των Vikings οπότε μάλλον άλλοι έχουν τα κόμπλεξ ...

sdikr
16-08-07, 01:01
Ναι έτσι είναι βγάζουμε τα αποθημένα μας αράγε γιατί; Ποιος μας τα δημιούργησε; Τα ξεχάσαμε όλα όσα περάσμε εδώ μέσα ώρες μέρες μήνες για το πότε θα βάλουμε dsl και όλα τα άλλα του ΟΤΕ ξαφνικά ο ΟΤΕ είναι το θύμα και εμείς οι γραφικοί που δεν έχουμε τι να κάνουμε και το κατηγορούμε άδικα τον άμοιρο. Αυτή η είναι η ελληνική πραγματικότητα....

ΥΓ troll είναι θεός των Vikings οπότε μάλλον άλλοι έχουν τα κόμπλεξ ...

Κανείς δεν τα ξέχασε, και εγώ περίμενα κοντά στους 3 μήνες τότε το 2003, αυτό όμως δεν σημαίνει οτι όταν κάνει κάτι καλό θα συνεχίσω να θυμάμαι τα παλιά

Καλό για εμένα είναι, αίτηση την Δευτέρα το βράδυ για γραμμή στο γραφείο την παρασκευή είχα καινούργια γραμμή (τηλεφωνία), αίτηση την τρίτη για conn-x ενεργοποίηση την πέμπτη το πρωί.

Το ότι έχει αλλάξει έχει αλλάξει εδώ και αρκετό διάστημα, τώρα φυσικά μπορώ να κάνω σαν τον πατέρα μου που ακόμα μου λεεί το ότι τότε το 77 είχε βάλει βύσμα για να βάλει την γραμμή που έχουμε κάνει αυτή την στιγμή μεταφορά στο σπίτι

Ακόμα, 134, άμεση απάντηση, 121, άμεση απάντηση, λίγο το 1242 μας τα χαλάει αλλά σίγουρα καμία σχέση με κανένα άλλο τηλέφωνο (εναλλακτικού), και όλα δωρεάν πλην του 1242 (αστική χρεώση)

Ναι ήταν κακός ο ΟΤΕ τότε που ήταν κρατικός, αλλά τώρα που είναι ΑΕ έχει φτιάξει (αρκετά), ναι σίγουρα αν δεν είχε ανταγωνισμό δεν θα έκανε κάτι, αλλά ούτε και οι άλλοι θα κάναν κάτι αν δεν είχαν ;)

Μπορώ φυσικά να συνεχίσω και εγώ μέχρι τα 60 μου να ακούω ΟΤΕ και να βγάζω αφρούς, μπορώ απο την άλλη να δω οτι κάτι έχει αλλάξει

no_logo
16-08-07, 01:11
και η χειρότερη εταιρεία να είναι δεν ζητάς απολύσεις και δεν ψειρίζεις πόσους υπαλλήλους έχουν γιατί δεν φεύγουν κοκ.
Είναι κτηνώδες και δεν έχει σχέση με την αποτελεσματικότητα που επιθυμείς

και ναι αυτό είναι κόμπλεξ
κόμπλεξ είναι το "η μάνα μου παίρνει 1200 ευρώ αυτός γιατί παίρνει 1500 σύνταξη"
Να λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους και όχι μερ κλάψες για έλλειψη κατανόησης και άλλα συναισθηματικά

Jazzer
16-08-07, 01:15
Συμβουλή προς τους ορκισμένους εχθρούς του ΟΤΕ, να το ψάξουν σε ειδικούς το θέμα, τέτοια εμπάθεια πια, κάτι δεν πάει καλά.:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.