PDA

Επιστροφή στο Forum : Τί νέα από το Κοκαλοmodem;



phantom
08-07-03, 14:12
Παίδες, εγώ είμαι Ν.Κόσμο, έχω κάνει την αίτηση εδώ και 3-4 βδομάδες και ακόμα να με ενημερώσουν. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι ότι έχω παραγγείλει το περιβόητο 500i και μετά από τα παράπονα που άκουσα ίσως θα έπρεπε να αισθάνομαι τυχερός που δε μου έχουν βάλει ακόμα DSL (οπότε δεν έχω αγοράσει ακόμα το modem!).

Ποιά είναι τα τελευταία νέα λοιπόν; Δουλεύει εν τέλει καλά σε όσους το έχουν βάλει; Επίσης, για μένα ο κύριος λόγος που θέλω να βάλω DSL είναι για να κατεβάζω από το eMule. Θα μπορώ να συνδέομαι ή θα παίρνω όλο LowID, όπως έγραψε ένας φίλος;


Τέλος, μήπως θα έπρεπε να περιμένω για να αγοράσω ένα δικό μου modem? Το θέμα είναι... τί specifications πρέπει να έχει αυτό; Είναι ανάλογα με το DSLAM έτσι; Εγώ που έχω Intracom λοιπόν, τί τύπου DSL modem χρειάζομαι? Θα μπορούσατε να προτείνετε κάποιο;
Θέλω να είναι ISDN, δεν έχω πρόβλημα να το παραγγείλω από εξωτερικό και με ενδιαφέρει αρκετά να πιάνω καλό ping.
(Βέβαια όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι θα ξεκαθαρίσει το τοπίο με τον ΟΤΕ και το αν αφήνει να βάλει ο ιδιώτης δικό του modem. Αλλά ας βρούμε το modem πρώτα, ώστε να μπορώ να γκρινιάζω εκ του ασφαλούς!! :D )

@ ADSLgr.com All rights reserved.