PDA

Επιστροφή στο Forum : Γήπεδο του ΠΑΟ : Γουδί ή Ελληνικό



Σελίδες : [1] 2 3 4

coftaras
24-12-04, 17:57
Προχθές είχαμε την ανακοίνωση για το γήπεδο του ΠΑΟ .Οι χώροι δυο
Γουδί ή Ελληνικό.
Το καθένα έχει τα συν και τα πλην τα οποία είναι
Γουδί
ΣΥΝ Ενιαίος Παο .στον ίδιο χώρο όλα τα τμήματα
Χώρος στον δήμο Αθηνών
Εύκολη πρόσβαση από όλες τις περιοχές της Αθήνας
ΠΛΗΝ Αντιδράσεις κατοίκων (συμβούλιο επικρατείας ) με αποτέλεσμα ο χρόνος αποπερατώσεις του γηπέδου να είναι 3-4 χρόνια
Ελάχιστη χώροι για εμπορική εκμετάλλευση λογού χαμηλού συντελεστή δομήσεις
Γήπεδο 25.000-30.000 θέσεων

Ελληνικό
ΣΥΝ Μεγάλος χώρος για κατασκευή γηπέδου 45.000- 50.000
Δεν υπάρχει ακόμα συντελεστής δομήσεις με αποτέλεσμα να μπορούν να εκμεταλλευτούν κατάλληλα
Μικρες αντιδρασεις πολιτων .Σε 1,5 χρονο το γηπεδο μπορει να είναι ετοιμο

ΠΛΗΝ
Μακρια από την φυσικη εδρα του ,την Αθήνα
Αρχικά δύσκολη πρόσβαση για τους κατοίκους του δήμου Αθηνών

Με βάση τα παραπάνω θα ήθελα να προτείνουμε που θα ήταν η καλύτερη λύση για το γήπεδο του ΠΑΟ

Σταύρος
24-12-04, 18:14
Στο Βόρειο Πόλο.

Δεν θα με ενδιέφερε το θέμα αν δεν ζούσα στου Ζωγράφου κοντά στην θέση που ΝΑ ΜΗΝ φιάξουν ποτέ το
γήπεδο.
Πρώτα από όλα είναι δίπλα ένα σωρό μεγάλα νοσοκομεία. Απαράδεκτο. Εκτός από την μόνιμη φασαρία, σκέφτομαι
Κυριακή Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός με χιλιάδες κόσμο και τα νοσοκομιακά με επείγοντα περιστατικά να προσπαθούν να περάσουν.
( Στο παιχνίδι αυτό θα χάσει φυσικά ο Παναθηναϊκός )

Τα εμπορικά κέντρα τι μας ενδιαφέρουν ;

Πάντως οι Δήμοι της περιοχής είναι εναντίονμ οι κάτοικοι τσαντισμένοι και το Συμβούλιο Επικρατείας έτοιμο.

coftaras
24-12-04, 18:34
Πρώτα από όλα είναι δίπλα ένα σωρό μεγάλα νοσοκομεία. Απαράδεκτο. Εκτός από την μόνιμη φασαρία, σκέφτομαι Κυριακή Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός με χιλιάδες κόσμο και τα νοσοκομιακά με επείγοντα περιστατικά να προσπαθούν να περάσουν


α)Το παιχνιδι Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός ειναι μια φορα τον χρονο
β)Τα αυτοκινητα που παιρνουν μπροστα απο τα νοσοκομεια (Καταχακη) κανουν περισσοτερη φασαρια απο οτι ο κοσμος σε ενα αγωνα μια φορα την εβδομαδα για 3 ωρες.



Τα εμπορικά κέντρα τι μας ενδιαφέρουν ;

Επειδη και εγω μενω Ζωγραφου δεν θα με χαλαγε να εχω κοντα στην περιοχη μου ενα εμπορικο κεντρο με εστιατορια ,σινεμα ,μαγαζια καθε ειδους (εκτος αν υπαρχουν στου Ζωγραφου καπου μαζεμενα και εγω δεν το εχω παρει χαμπαρη)



Πάντως οι Δήμοι της περιοχής είναι εναντίονμ οι κάτοικοι τσαντισμένοι και το Συμβούλιο Επικρατείας έτοιμο

Δεν καταλαβαίνω τον λόγω .Το οικόπεδο ανήκει στο κράτος είναι εντός των ορίων του Δήμου Αθηναίων .Είναι σαν ναρχομε εγώ και να σε πάω εσένα στα δικαστήρια επειδή θες να φτιάξεις ένα σπίτι στο οικόπεδο σου .

Σταύρος
24-12-04, 18:50
Δεν θα συστεγάζονυαι μπάσκετ και βόλεϋ ; Μόνιμη φασαρία και τριπλασιασμός της κίνησης. Επεισόδια δεν θα γίνουν ποτέ ; Να κυνηγάνε τους οπαδούς ολόγυρα. Δίπλα σε νοσοκομεία γήπεδα δεν χτίζονται.
Αυτά τα νέα γήπεδα εμπορικά κέντρα που μετατρεπουν τα ελάχιστα ψήγματα παιχνιδιού που είχαν μείνει σε χοντρή μπίζνα, είναι μονίμως ανοικτά, διαθέτουν τις αίθουσές τους σε συναυλίες, χορούς κλπ και συστεγάζουν πάρα πολλά αθλήματα. Εργοστάσια είναι.

Το οικόπεδο ανήκει στο κράτος. Δηλαδή σε σένα και σε μένα. Με ποιό δικαίωμα το χαρίζουν σε μία ιδιωτική ανώνυμη εταιρία ; Πολύ ωραία το λες, μόνο που είναι δικό μου και δικό σου το οικόπεδο και οι πολιτικοί, για λόγους μάσας και ψήφων το χαρίζουν σε ιδιώτες.

Και του Καραϊσκάκη στον Ολυμπιακό και αυτό είναι σκάνδαλο.

coftaras
24-12-04, 19:02
Πολύ ωραία το λες, μόνο που είναι δικό μου και δικό σου το οικόπεδο και οι πολιτικοί, για λόγους μάσας και ψήφων το χαρίζουν σε ιδιώτες.

Συμφωνω απολυτα σε αυτο .Ελα ομως που πρεπει να υπαρχει δικαιοσυνη σε ολα. Οπως το κρατος εδωσε στον Ολυμπιακο γηπεδο (δεν εξεταζω τους ορους) ετσι πρεπει να γινει και στις αλλες μεγαλες ομαδες.



Δεν θα συστεγάζονυαι μπάσκετ και βόλεϋ ; Μόνιμη φασαρία και τριπλασιασμός της κίνησης. Επεισόδια δεν θα γίνουν ποτέ ; Να κυνηγάνε τους οπαδούς ολόγυρα. Δίπλα σε νοσοκομεία γήπεδα δεν χτίζονται.


Δημιουργήθηκε κανένα πρόβλημα το καλοκαίρι από άποψη φασαρίας με τους Ολυμπιακους.Εγω δεν άκουσα τίποτα.
Και με την ίδια λογική που δεν θες εσύ το γηπεδο λογο φασαριών που ΜΠΟΡΕΙ να γίνουν και εγώ που μένω κοντά στο κλειστό μπασκετ και κολυμβητήριο έπρεπε τότε που χτίζονταν να πάω στην δικαιοσύνη .Άμα το κάναμε όλοι αυτό για πες μου που θα στέλνεις τα παιδιά για να αθληθουν ?

McAli
24-12-04, 19:23
Δεν θα με ενδιέφερε το θέμα αν δεν ζούσα στου Ζωγράφου κοντά στην θέση που ΝΑ ΜΗΝ φιάξουν ποτέ το
γήπεδο.
Πρώτα από όλα είναι δίπλα ένα σωρό μεγάλα νοσοκομεία.


Κρίμα που δεν σε είδα να "φωνάζεις" τόσα χρόνια για το γήπεδο στη Λεωφόρο,ακριβώς απέναντι στο οποίο βρίσκεται το νοσοκομείο "Άγιος Σάββας"...αλλά ναι ξέχασα, αυτό δεν είναι στην γειτονιά σου.

Gedo
24-12-04, 19:32
ΟΕ ΟΕ ΟΕ
ΟΕ ΟΕ ΟΕ

Στο λαγονησι γηπεδο παναθηναικε :guitar :guitar :guitar
:mrgreen:

Σταύρος
24-12-04, 19:47
Με είδες αλλά δεν με γνώρισες.
Στο Γουδί είναι δίπλα σε 2 μεγάλα νοσοκομεία. Τα ακουμπάει το γήπεδο.
Το άλλο δεν είναι τόσο κοντά και δεν υπάρχει πρόβλημα λόγω ειδικής γεωγραφίας.
Αλλά πες μου εσύ που τα βλέπεις όλα, το γήπεδο της Λεωφόρου κτίστηκε πρώτα ή το νοσοκομείο ;

coftaras
έχεις δίκαιο, αφού δώσανε στον ένα να δώσουνε και στον άλλο. Αλλά και στον ΠΑΟΚ, την ΑΕΚ, τον Ηρακλή, τον Αρη, το Αιγάλεω κλπ. Αυτοί δεν έχουν ψυχή ;
Να γεμίσει η Ελλάδα εμπορογήπεδα.

Αλλο πράγμα ένα αθλητικό κέντρο να πάνε τα παιδιά μας - όταν κάνουμε - με χώμα, μονόζυγα, τα κοριτσάκια να τρέχουν με τα σορτσάκια τους και άλλο αυτά τα μεγαθήρια. Ασε που δεν θα το δίνουν για συνοικιακό αθλητισμό, μην περιμένεις.
Είναι και σφηκοφωλιές. Οργανώσεις οπαδών και πάει σύννεφο η μαστούρα. Τα ξέρεις.
Αλλωστε αν είναι να το κάνουν σκέτο αθλητικό κέντρο σαν αυτό που περιγράφεις, δεν θα υπάρξει η παραμικρή αντίρρηση.

Gedo
24-12-04, 20:02
εχεις δίκαιο, αφού δώσανε στον ένα να δώσουνε και στον άλλο. Αλλά και στον ΠΑΟΚ, την ΑΕΚ, τον Ηρακλή, τον Αρη,


Στις μεγαλες ομαδες του βορρα ξοδευτηκαν δις για να φτιαχτουν τα γηπεδα τους.
Οπως και η Πυλαια στο μπασκετ για τον Παοκ με δικα μας λεφτα κατασκευαστηκε.

Τωρα αν εννοεις "στον εναν" τον Ολυμπιακο οτι του δωσανε, μαλλον δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα.
Επειδη εχει συζητηθει το θεμα σε αλλο post και θα βγουμε εκτος θεματος εδω δεν δινω συνεχεια.

McAli
24-12-04, 20:07
Με είδες αλλά δεν με γνώρισες.
Στο Γουδί είναι δίπλα σε 2 μεγάλα νοσοκομεία. Τα ακουμπάει το γήπεδο.
Το άλλο δεν είναι τόσο κοντά και δεν υπάρχει πρόβλημα λόγω ειδικής γεωγραφίας.
Αλλά πες μου εσύ που τα βλέπεις όλα, το γήπεδο της Λεωφόρου κτίστηκε πρώτα ή το νοσοκομείο ;


Δεν είμαι ούτε εγώ της άποψης ότι πρέπει να "γράφουμε" όλους τους υπόλοιπους για να φτιάξουμε την επιχείρησή μας,...απλά, όταν εκφράζουμε ένα επιχείρημα, καλό είναι να το στηρίζουμε με τη συμπεριφορά μας, και όχι απλά να το χρησιμοποιούμε (αναφορικά με τα νοσοκομεία)...Διότι όταν βλέπω όλους αυτούς που είναι στο Γουδί να μιλάνε για τα νοσοκομεία, είνια πραγματικά ντροπή, γιατί οι περισσότεροι για τη πάρτη τους νοιάζονται και όχι για τα νοσοκομεία...

Δεν με ενδιαφέρει πότε κτίστηκε το νοσοκομείο. Με ενδιαφέρει ότι το γήπεδο μπορεί να κτιστεί αλλού, ενώ το νοσοκομείο όχι.

και προλαβαίνω όσους θα πούνε για χώρους άθλησης....μπορούνε να φτιάξουνε ένα κλειστό, ή τέλος πάντων να έχουνε ένα γηπεδάκι για τα παιδιά....

McAli
24-12-04, 20:09
εχεις δίκαιο, αφού δώσανε στον ένα να δώσουνε και στον άλλο. Αλλά και στον ΠΑΟΚ, την ΑΕΚ, τον Ηρακλή, τον Αρη,


Στις μεγαλες ομαδες του βορρα ξοδευτηκαν δις για να φτιαχτουν τα γηπεδα τους.
Οπως και η Πυλαια στο μπασκετ για τον Παοκ με δικα μας λεφτα κατασκευαστηκε.

Ας πάψει πια το "άσχημο" να λειτουργεί ως παράδειγμα προς μίμηση! Έλεος

Gedo
24-12-04, 20:13
Ας πάψει πια το "άσχημο" να λειτουργεί ως παράδειγμα προς μίμηση! Έλεος

Δεν σε καταλαβαινω :?:

McAli
24-12-04, 20:16
Gedo, απαντάω στα "υπονοούμενα" του Σταύρου, όχι στην απάντησή σου

Gedo
24-12-04, 20:20
οκ.
Βλεπεις το συκωτι μου δουλευει υπερωριες για καθαρισει το αλκοολ των τελευταιων ημερων και ορισμενες λειτουργιες μου ειναι ακομα στο 50% :wink:

blizard
24-12-04, 20:22
Παιδιά, είμαστε η χώρα με τα λιγότερα γήπεδα από όλη την Ευρώπη, βάζοντας και την Ρουμανία και την Γιουγκοσλαβία μέσα!!!
Καταντήσαμε να παίζει η εθνική Ομάδα που πήρε το EURO στο προπολεμικό γήπεδο της λεωφόρου, και να θεωρούμε κόσμημα και σωτηρία ένα μέτριο γήπεδο σαν αυτό στο Καραϊσκάκη!!

Τι έκανε το κράτος μας τόσα χρόνια για το μεγαλύτερο άθλημα της χώρας?
Βοήθησε τον ολυμπιακό επειδή το ήθελε και θα το κάνει σε όλους, ή επειδή έπεσαν μίζες ?
Τι έκανε για τον Παο το κράτος? ενα από τους μεγαλύτερους συλλόγους στην Ελλάδα?
(Εκτός να του παραχωρήσει μια πολύ φτηνή έκταση τότε ,όπου μόνος του έχτισε και συντηρούσε γήπεδο.)

ΥΓ
Γήπεδο στο Γουδί, είναι η πρόταση που συμφέρει τον Παο αυτή τη στιγμή, εκτός αν μπορέσει το κράτος να κάνει πιο ελκυστικές και πιο πρακτικές(με χρήμα και προσπάθεια από μεριά του) τις λύσεις στην λεωφόρο και στο ελληνικό.

Νικαετός
24-12-04, 20:37
Γήπεδο στο Γουδί ,χωρίς άλλη συζήτηση . (Εδώ δεν υπάρχουν δημοκρατικές διαδικασίες,όποιος δεν θέλει μπορεί να αλλάξει γειτονιά - το τελευταίο μεταξύ σοβαρού και αστείου). (Ειδικά οι γαύροι να πάνε στου Ρέντη να ησυχάσουμε από αυτούς :twisted: :twisted: )

Coftaras, ποιος είπε πως στο Γουδί θα είναι μόνο 35000 θέσεων ? Εγώ είχα ακούσει για 50 + .

Gedo
24-12-04, 20:44
αι να θεωρούμε κόσμημα και σωτηρία ένα μέτριο γήπεδο σαν αυτό στο Καραϊσκάκη!!


Αυτa τα συμπλεγματα σας δεν θα τα αποβαλετε ποτε απο μεσα σας.



Βοήθησε τον ολυμπιακό επειδή το ήθελε και θα το κάνει σε όλους, ή επειδή έπεσαν μίζες ?

Μας παραχωρησε μια εκταση που ιστορικα τουλαχιστον μας ανηκε, δεν νομιζω ο Παο να εχει παιξει ποτε στο Γουδι, η οποια μετα απο 49 χρονια θα ανηκει μαζι με το γηπεδο στο κρατος, ολα τα αλλα ειναι για εσωτερικη σας καταναλωση και να εχει να γραφει το Derby.

Ποσος με ενδιαφερει αν και που θα κανετε γηπεδο, αν ειχατε σοβαρη διοικηση που να βγαινει μπροστα να μην κρυβετε να ξερει τι θελει και να βαζει το χερι στην τσεπη, θα ειχατε γηπεδο εδω και πολυ καιρο, αλλα η τακτικη σας ειναι η ιδια εδω και χρονια.

Gedo
24-12-04, 20:46
Coftaras, ποιος είπε πως στο Γουδί θα είναι μόνο 35000 θέσεων ? Εγώ είχα ακούσει για 50 + .

Τι να το κανετε τοσο μεγαλο γηπεδο?
Εδω την λεωφορο και δεν την γεμιζατε.
Αληθεια ποσα εισιτηρια κοψατε στο τελευταιο και ιστορικο σας παιχνιδι στο champions league?

blizard
24-12-04, 21:03
Αυτa τα συμπλεγματα σας δεν θα τα αποβαλετε ποτε απο μεσα σας.
Δεν έχεις δεί καθόλου ευρωπαικό ποδόσφαιρο? δεν είδες το Εuro?
Γήπεδα σαν του Ολυμπιακού έχουν ομάδες της πλάκας έξω... εδώ το κάναμε κόσμημα, γιατί στην Αθήνα έπαιζε μέχρι πριν λίγο η εθνική στην Λεωφόρο.



Μας παραχωρησε μια εκταση που ιστορικα τουλαχιστον μας ανηκε, δεν νομιζω ο Παο να εχει παιξει ποτε στο Γουδι, η οποια μετα απο 49 χρονια θα ανηκει μαζι με το γηπεδο στο κρατος, ολα τα αλλα ειναι για εσωτερικη σας καταναλωση και να εχει να γραφει το Derby.
Τι θα πει "μας ανήκει ιστορικά"??? δεν την είχατε αγοράσει, ούτε σας είχε χαριστεί.
Εκεί σας είχε φτιάξει γήπεδο το κράτος πριν 50 χρόνια με λεφτά του λαού, και το συντηρούσε ο δήμος με λεφτά όλων των Πειραιωτών.
Τώρα ήταν μια ακριβή έκταση 100% του δημοσίου, που σας χάρισαν μαζί με τόσα άλλα.
(σιγά μην διεκδικήσουμε και εμείς την έκταση του Ολυμπιακού σταδίου που παίζαμε 10 χρόνια)

Στον Παό είχαν παραχωρήσει μια έκταση του "τζάμπα" κάποτε, για να χτίσει-συντηρεί γήπεδο μόνος του όλα αυτά τα χρόνια.
Μας ανήκει και εμάς ιστορικά λοιπόν, μια έκταση που να μπορεί να φιλοξενήσει ένα σύγχρονο γήπεδο με το κατάλληλο εμπορικό του κέντρο ... η οποία αυτή τη στιγμή είναι μόνο το γουδί.
(εκτός αν δοθεί χρήμα στην ομάδα μεγαλύτερη έκταση στην λεωφόρο.)

profitis
24-12-04, 21:05
Coftaras, ποιος είπε πως στο Γουδί θα είναι μόνο 35000 θέσεων ? Εγώ είχα ακούσει για 50 + .

Τι να το κανετε τοσο μεγαλο γηπεδο?
Εδω την λεωφορο και δεν την γεμιζατε.
Αληθεια ποσα εισιτηρια κοψατε στο τελευταιο και ιστορικο σας παιχνιδι στο champions league?

Εσύ πόσα έκοβες στην Ριζούπολη σε αγώνα πρωταθλήματος;Πήγαινα συνέχεια επέρυσι και το γήπεδο ποτε δεν ήταν αδειο αλλα το λιγότερο με 10000 μεσα.Φαίνεται οτι είσαι ένας απο τους τυφλωμένους οπαδούς του ΟΣΦΠ(και απο το avatar).Ούτε τους αγώνες της Εθνικής μας δεν σέβεστε.Νόμιζεις δηλασή οτι ο Κόκκαλης τα χώνει χοντρα και πλήρωσε αυτος το γήπεδο;Μην τρελενόμαστε.

Gedo
24-12-04, 21:08
Βγαλτε την χολη σας πελατες, αιωνιοι δευτεροι.

Απλα σας θυμιζω οτι οπου σας εχουμε πετυχει φετος...ξερετε....τσαπου.

Μπαλα
Μπασκετ
Βολλεy

Ναι ρε τυφλωμενος ειμαι ετσι γουσταρω, αν δε σ'αρεσει μην μου απαντας.

chrispen
24-12-04, 21:13
να το φτιάξουνε στο Ελληνικό επειδή μένω κοντά να πηγαίνω στην ταράτσα του σπιτιού μου και να τους πετάω με πιστόλι τις φωτοβολίδες... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Σταύρος
24-12-04, 21:16
Καλά, αλλά για το Γουδί ξεχάστε το.

Μπλίζαρντ θα σου πω τι κάνει το κράτος.
Πρώτα απ όλα χαρίζει στις εταιρίες που είναι οι ομάδες δισεκατομμύρια από τα ασφαλιστικά ταμεία.
Βάζει την αστυνομία που πληρώνει ο ελληνικός λαός να φυλάει τα γήπεδα, ενώ έπρεπε οι εταιρίες ομάδες να τα φυλάνε με δικά τους έξοδα. Πόσα
δισεκατομμύρια κοστίζει αυτή η πολυετής προσφορα ; Τωρα τους χαρίζει εκτάσεις από την περιουσία μας. Πόσα δισεκατομμύρια κοστίζει αυτή η έκταση στο Γουδί ή το Ελληνικό ;

Εταιρίες δεν είναι ; Γιατί τζάμπα ; Να πληρώσουν για τις εκτάσεις και μόνο εκεί που επιτρέπεται.

Ειδικά το Γουδί είναι έκταση χαρακτηρισμένη και για να αποχαρακτηρισθεί χρειάζονται χρόνια, πολλά δικαστήρια και είναι αβέβαιη η έκβαση της υπόθεσης.

Gedo
24-12-04, 21:17
α το φτιάξουνε στο Ελληνικό επειδή μένω κοντά να πηγαίνω στην ταράτσα του σπιτιού μου και να τους πετάω με πιστόλι τις φωτοβολίδες..

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
profitis,

Ούτε τους αγώνες της Εθνικής μας δεν σέβεστε

Ποιος μιλησε για την Εθνικη, τι δουλεια εχει σε αυτην τη κουβεντα.

Ποιο Ελληνικο ρε chrispen, πως θα κατεβαινουν να πανε γηπεδο τα λαγουδακια,
ουτε τρενο ουτε μετρο, ολοι οι συνδεσμοι τους ψηφιζουν δαγκωτο Γουδι, αυτοι ξερουν :mrgreen:

blizard
24-12-04, 21:17
Νόμιζεις δηλασή οτι ο Κόκκαλης τα χώνει χοντρα και πλήρωσε αυτος το γήπεδο;Μην τρελενόμαστε.
Σιγά ρε... δεν υπάρχουν τόσο κορόιδα!!!
Όλοι ξέρουν ότι αν έδιναν και σε ένα φτωχό άνθρωπο την έκταση και την βοήθεια που έδωσαν στον Κόκαλη, θα έφτιαχνε και καλύτερο γήπεδο από το σημερινό.
Παίρνεις ένα δάνειο από τράπεζα, το οποίο από-πληρώνεις από τα μαγαζιά και τα χρήματα που γλυτώνεις από το ενοίκιο του προηγούμενου γηπέδου...
Και έχεις και τόσο επιπλέον έσοδα από τα παραπάνω εισιτήρια κλπ κλπ

Ο Πάο δέχεται και γήπεδο ΧΩΡΙΣ αρκετά καταστήματα μαζί του, αλλά να είναι στην Λεωφόρο ή έστω σε μέρος με πολύ εύκολη πρόσβαση στην Αθήνα, για να γίνει έδρα και να έχει έσοδα από εισητήρια τουλάχιστον.

Gedo
24-12-04, 21:19
Βάζει την αστυνομία που πληρώνει ο ελληνικός λαός να φυλάει τα γήπεδα, ενώ έπρεπε οι εταιρίες ομάδες να τα φυλάνε με δικά τους έξοδα.


Αυτο φετος εχει σταματησει. Εταιρειες security εχουν αναλβει την φυλαξη των χωρων εντος γηπεδου.
Ξερετε πελατες, αυτους που πεταγατε απο τις κερκιδες, αλλα δεν τιμωρηθηκατε.
Και τιμωρησαν εμας επειδη σας πεταγαμε καροτα :mrgreen: .

Gedo
24-12-04, 21:23
Όλοι ξέρουν ότι αν έδιναν και σε ένα φτωχό άνθρωπο την έκταση και την βοήθεια που έδωσαν στον Κόκαλη, θα έφτιαχνε και καλύτερο γήπεδο από το σημερινό.
Παίρνεις ένα δάνειο από τράπεζα, το οποίο από-πληρώνεις από τα μαγαζιά και τα χρήματα που γλυτώνεις από το ενοίκιο του προηγούμενου γηπέδου...
Και έχεις και τόσο επιπλέον έσοδα από τα παραπάνω εισιτήρια κλπ κλπ


Αρα ερχεσε στα λογια μου, με λεφτα του Ολυμπιακου χτιστηκε το γηπεδο.
Απλα, τυπακια σαν τον profitis δεν μπορουν να δεχτουν οτι ο ενας φτιαχνει γηπεδο φερνει Rivaldo και ο αλλος φερνει τον Κωτσιο.

Σταύρος
24-12-04, 21:36
Σου χαρίζουν μία έκταση δισεκατομμυρίων, πολλών διασεκατομμυρίων - και εσύ αγοράζεις έναν παίκτη περίπου άχρηστο, αλλά με όνομα να μαγνητίζει τα κορόϊδα, παίζεις σε ένα πρωτάθλημα της πλάκας και ξεφτυλίζεσαι
στην Ευρώπη.
Δεν πειράζει, του χρόνου θα πάρεις άλλον και βουρ το παραμύθι από την αρχή.
Πόσες φορές το είδαμε το έργο ;
Και είμαι Ολυμπιακός. Αλλά όχι προεδρικός - όπως κάθε αληθινός Ολυμπιακός.

blizard
24-12-04, 21:42
Πρώτα απ όλα χαρίζει στις εταιρίες που είναι οι ομάδες δισεκατομμύρια από τα ασφαλιστικά ταμεία.

Δεν το κατάλαβα.



Βάζει την αστυνομία που πληρώνει ο ελληνικός λαός να φυλάει τα γήπεδα, ενώ έπρεπε οι εταιρίες ομάδες να τα φυλάνε με δικά τους έξοδα.
Δεν έχει δικαίωμα ο Παο να φτιάξει αστυνομία και να φυλάει την περιοχή μέσα και έξω από το γήπεδο του.
Η αστυνομία δεν κάνει επιπλέον καλή δουλειά όπως βλέπουμε, δεν μπορούν να πάνε γονείς με τα παιδιά τους, και αυτό σημαίνει χαμένα έσοδα από την ομάδα μας.



Τωρα τους χαρίζει εκτάσεις από την περιουσία μας. Πόσα δισεκατομμύρια κοστίζει αυτή η έκταση στο Γουδί ή το Ελληνικό ;
Λιγότερα από του Καραϊσκάκη!!!
Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα να μην δίνανε το γήπεδο στον Θρύλο, και να τον βάζανε να πληρώσει και από πάνω όλα τα έξοδα συντήρησης και κατασκευής γηπέδου που χρησιμοποιούσε εις βάρος μας για αρκετά χρόνια ,αν ήθελε την περιοχή.
Από την στιγμή ΟΜΩΣ που του χαρίσανε την έκταση, και από την στιγμή που θέλουμε να κλείσουμε το χάσμα που μας χωρίζει από άλλες χώρες στις αθλητικές-ποδοσφαιρικές εγκαταστάσεις μας, πρέπει να κάνει κάτι το κράτος.
(μιλάμε για Σερβία – Βουλγαρία σε πρώτη φάση)
Εγώ θα προτιμούσα να φτιάξει σύγχρονα γήπεδα ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ μόνο του, σε ΟΛΕΣ τις μεγάλες πόλεις της Ελλάδος, και να τα ενοικιάζει με λογικό κόστος στις υποψήφιες ομάδες.
Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει ένα Ολυμπιακό στάδιο για τα πάντα στην Αθήνα, και γήπεδα προ-πολεμικά.



Ειδικά το Γουδί είναι έκταση χαρακτηρισμένη και για να αποχαρακτηρισθεί χρειάζονται χρόνια, πολλά δικαστήρια και είναι αβέβαιη η έκβαση της υπόθεσης.
Να κάνουν ότι μπορούν για να το επισπεύσουν... αν δεν μπορούν να βρουν άλλη έκταση που να τηρεί της βασικές προϋποθέσεις, ή να δώσουν χρήμα για να φτιάξουμε γήπεδο σε ακατάλληλη και αναπτυσσομένη περιοχή.

Gedo
24-12-04, 21:48
Σταυρος
"Σου χαρίζουν μία έκταση δισεκατομμυρίων, πολλών διασεκατομμυρίων - και εσύ αγοράζεις έναν παίκτη περίπου άχρηστο, αλλά με όνομα να μαγνητίζει τα κορόϊδα, παίζεις σε ένα πρωτάθλημα της πλάκας και ξεφτυλίζεσαι
στην Ευρώπη.
Δεν πειράζει, του χρόνου θα πάρεις άλλον και βουρ το παραμύθι από την αρχή.
Πόσες φορές το είδαμε το έργο ;
Και είμαι Ολυμπιακός. Αλλά όχι προεδρικός - όπως κάθε αληθινός Ολυμπιακός."





Περιπου αχρηστο? Ολα τα ισοπεδωνουμε με την αγνοια μας....

Ξεφτυλιστικα γιατι? Επειδη εχασα την προκριση στην ισοβαθμια? Επειδη εκανα μια ηττα μεσα σε μια απο τις δυσκολοτερες εδρες στην Ευρωπη?

Της πλακας? Ελληνας ειμαι αυτο ειναι το πρωταθλημα μας, με αυτο το πρωταθλημα φτασαμε στην κορυφη της Ευρωπης.

Προεδρικος? Εγω? Στα π@π@ρι@ μου και ο Κοκκαλης και ο Rivaldo, σε 40 χρονια που θα πηγαινω ακομα γηπεδο να βλεπω τον Ολυμπιακο ο ενας θα εχει πεθανει και ο αλλος δεν θα υπαρχει.
Ασε λοιπον τα παραμυθια για αληθινους Ολυμπιακος και @ρχιδιες.
Μετα την ηττα απο την liverpool εγω ημουν αυτος που ειχα παει γηπεδο (οπως σε ολα τα προηγουμενα παιχνιδια) και χειροκροτουσα την ομαδα γιατι τοτε με χρειαζοταν, στα δυσκολα μας θελει η ομαδα.

Εσυ και οι ομοιοι σου ειστε τα καρκινωματα του Ολυμπιακου. Μια ζωη κριτικη απο τον καναπε αυτο μαθατε να κανετε στην ζωη σας.
Ολα σας φταινε για ολα εχετε αποψη αλλα δεν κανετε ποτε τιποτα για αλλαξει κατι.

blizard
24-12-04, 21:51
Αρα ερχεσε στα λογια μου, με λεφτα του Ολυμπιακου χτιστηκε το γηπεδο.
Απλα, τυπακια σαν τον profitis δεν μπορουν να δεχτουν οτι ο ενας φτιαχνει γηπεδο φερνει Rivaldo και ο αλλος φερνει τον Κωτσιο.
Δεν είπα εγώ αυτό... το γήπεδο φτιάχτηκε με λεφτά της τράπεζας , που θα τα πάρει από τα μαγαζιά σε μεγάλο βαθμό λόγω αξίας της γης!!!!
Το κόστος του κτίσματος είναι μικρό, σε σχέση με αυτό της περιοχής.

Άλλο να σου χαρίσουν ένα χωράφι για να χτίσεις κατάστημα, και άλλο μια έκταση στο κέντρο της Αθηνάς...
Στην πρώτη περίπτωση βάζεις εσύ τα χρήματα και δεν τα παίρνεις ποτέ, ενώ στην δεύτερη σε δανείζει μια τράπεζα και μετά από λίγο την ξεχρεώνεις εύκολα.

Και αν σκεφτείς πόσα μέλη έγραψε ο Rivaldo, πόσα εισιτήρια έκανε από το όνομά του, θα καταλάβεις ότι δεν έδωσε ο Κόκαλης, αλλά εισέπραξε.
Δεν τον πήρε για την μπάλα που παίζει... γιατί αν ήθελε παίκτη που να αξίζει τα λεφτά του αγωνιστικά θα έδινε 5 φορές περισσότερα.

sdikr
24-12-04, 21:53
τελικά "φανατισμός" ύπαρχει παντού!!

Ηρεμήστε παιδιά, χρονιάρες μέρες!

Χρόνια πολλά σε όλους

Gedo
24-12-04, 21:53
Δεν τον πήρε για την μπάλα που παίζει... γιατί αν ήθελε παίκτη που να αξίζει τα λεφτά του αγωνιστικά θα έδινε 5 φορές περισσότερα.


Ναι θα περναμε τον Gonzalez :mrgreen: :mrgreen:

Gedo
24-12-04, 21:57
τελικά "φανατισμός" ύπαρχει παντού!!

Ηρεμήστε παιδιά, χρονιάρες μέρες!

Χρόνια πολλά σε όλους


Με τον blizard και τον coftara εχουμε, ξανασυζητησει για τετοια θεματα και ξερουν τουλαχιστον οτι εγω μπορει να φανατιζομαι για τον Ολυμπιακο, αλλα σεβομαι και αυτους και τις αποψεις τους απλα διαφωνω. Απολαμβανω πολυ αυτες τις κουβεντες.

Δεν δεχομαι ομως να λενε σε μενα για αληθινους ολυμπιακους και τριχες.

Νικαετός
24-12-04, 21:59
Ειδικά οι φίλοι Ολυμπιακοί καλά θα κάνουν να μην μιλούν για χαρισμένα χρήματα κλπ ...μάλλον ξεχνάνε τα 100 δις του Κοσκωτά , τα ρέστα του Σαλιαρέλη του οτι έχουν ένα καταδικασμένο (Λούβαρη) για αρχηγό και το Καραϊσκάκη που ήταν του Εθνικού Πειραιά χάρισμά τους για 50 χρόνια (όσο θα ζει δηλαδή ο Πρόεδρος ΚΑΙ ο γιος του ) (Μετά σκασίλα μας -- ποιος νοιάζεται για την ιδέα -Θρύλλος)

Σταύρο , εάν είναι επίσημη απόφαση του κράτους ,όλες οι διαδικασίες θα γίνουν σε χρόνο ρεκόρ να είσαι σίγουρος ...Και ξέρεις γιατί ? Σε τρία χρόνια είναι πάλι εκλογές και η διαφορά σε ψήφους είναι πολύ μικρή . Άρα όλα θα μετρήσουν.

Την ίδια ώρα ο ΠΑΟ ήταν ,είναι και θα είναι η μόνη ΠΑΕ που εμφανίζει (δεν λέω έχει) κέρδη , και όταν είχαμε ως έδρα το ΟΑΚΑ κόβαμε περισσότερα εισιτήρια από εσάς , αλλά αυτό το ξεχνάμε σκόπιμα μου φαίνεται ...


Υ.Γ .: (Άσχετο . GEDO , επειδή είπες κάτι για μπάσκετ , θα είστε καλά στην Α2 από του χρόνου ?)

profitis
24-12-04, 22:00
Gedo ,φαίνεται πόσο τυφλωμένος είσαι,μέσα στην αγνοία σου...Οσο και να με χαρακτηρίζεις και να μου πετάς μπηχτες στα @@@@@ μου.Δεν συμμερίζομαι ανθρωπους που βλέπουν τα πράγματα τόσο τυφλα,απο μία μόνο οπτική γωνία και φανατλιζονται τόσο πολυ.

Αυτο για την εθνική ήταν ενα παράδειγμα για την συμπεριφορά των οπαδών του Ολυμπιακου.(και οι δικοι μας στην Λεωφόρο είχαν φωνάξει μερικές φορες αλλα είχαν σταματήσει και δεν είχαν πλακώσει στο ξύλο την μισή εξέδρα).

Μην με τρελένεις τωρα...Με αυτα τα όργια που κάνατε στην Ριζούπολη δεν θα έπρεπε να αντιμιλάτε κιολας.

Εισαι πραγματικός μισθοφόρος του θείου που τον πληρώνει κιόλας.Πήγαινε λοιπον να
φωνάζεις για την μεγάλη σου αγάπη και να νομίζεις οτι ολοι οι αλλοι είναι κατώτεροι...


Υπόψιν,επείδη έχω ρωτήσει,οι ΠΑΕ δεν είναι υποχρεωμένες για το τι γίνεται εκτός του γηπέδου αλλα για μέσα στο γήπεδο οπου ολες οι μεγάλες ομάδες έχουν πλέον ιδιωτική ασφάλεια.Το έξω απο το γήπεδο θεωρείται δημόσιος χώρος και η αστυνομία υποχρεούται να το φυλάξει.Παίρνουν ένα ποσό ως αποζημίωση απο την ΕΠΑΕ αλλα δεν νομίζω να είναι μεγάλο.

Gedo
24-12-04, 22:00
Άσχετο . GEDO , επειδή είπες κάτι για μπάσκετ , θα είστε καλά στην Α2 από του χρόνου


Λες να πεσω?
Παντος το χρεος τους τα παιδια το εκαναν, οι πελατες πελατες :D

blizard
24-12-04, 22:03
Ναι θα περναμε τον Gonzalez :mrgreen: :mrgreen:
Γιατί το γελάς?
4-5 Gonzales ήθελε ο Θρύλος, ή φτασμένα ονόματα να τους βάλει αμέσως μέσα και να φτιάξει super ομάδα.
Συν 4-5 πολύ καλούς νέους με προοπτικές,(όχι του τζάμπα).
Συν 4-5 από την παλιά ομάδα που μπορούν ακόμα να προσφέρουν, και ένα καλό προπονητή να τους ενώσει θα αρχίζατε σωστά.

Βέβαια αυτό θέλει φράγκα, γιατί οι Gonzales και οι καλοί νέοι παίκτες γενικά θέλουν χρήμα ενώ δεν φέρνουν και τίποτα άμεσα ,σε σχέση με αυτά που φέρνει ο Ribo και ο Jovani.

ΥΓ
Δεν είναι όλα όπως φαίνονται με την πολύ πρώτη ματιά...θέλει λίγο βαθύτερο ψάξιμο.

Νικαετός
24-12-04, 22:04
Κανένα πρόβλημα , ας μας κερδίζετε εσείς και ας πέφτετε κατηγορίες . :twisted: :twisted:

Αλήθεια . μας κερδίσατε φέτος μία φορά και γίναμε πελάτες ξαφνικά ? Αν δεν κάνω λάθος είχατε να κερδίσετε από εκείνο το φάιναλ φορ επί Ιωαννίδη ή όχι?

οφ τόπικ : ΤΕΛΟΣ

Gedo
24-12-04, 22:05
Ναι ρε τυφλωμενος ειμαι ετσι γουσταρω, αν δε σ'αρεσει μην μου απαντας.



Δεν ηταν μπηχτη μπουφο, ξεκαθαρα σου μιλαω

Gedo
24-12-04, 22:09
Βέβαια αυτό θέλει φράγκα, γιατί οι Gonzales και οι καλοί νέοι παίκτες γενικά θέλουν χρήμα ενώ δεν φέρνουν και τίποτα άμεσα ,σε σχέση με αυτά που φέρνει ο Ribo και ο Jovani.


Ρε πλακα μου κανεις? ξερεις ποσο ειναι το συμβολαιο του Gonzalez?
Ο Κωσταντινιδης περνει περισσοτερα.

Nikoseagle, ουτε μου αρεσει ουτε πολυασχολουμαι με το αθλημα που παιζετε με τα χερια. Κορυφαια ευρωπαικη ομαδα στο μπασκετ για την δεκαετια του 90 ψηφηστικε ο Ολυμπιακος αυτο ξερω. Δεν θα συνεχισω την κουβεντα γιατι δεν εχω πολλες γνωσεις.

Macgyver
24-12-04, 22:14
Ούτε γουδί ούτε ελληνικό, ούτε πουθενά αλλού.
Έχετε γήπεδο, σας κάνει δε σας κάνει στα π@π@ρι@ μας.
Και μάλιστα έχετε γήπεδο που χαριστικά βρίσκεται στα χέρια σας τόσες δεκαετίες.
Γουστάρει καινούριο γήπεδο ο φλωρούλης ο πρόεδρός σας? Ας βάλει το χέρι στην τσέπη, ας αγοράσει οικόπεδο κι ας το χτίσει.
Αρκετά ασχοληθήκαμε με τον πελάτη, έλεος.
Όσο για τα χρέη, ο 8ρύλος είναι η μοναδική ομάδα που αποπλήρωσε κανονικά το χρέος της (με ΑΠΛΗ ρύθμιση στην εφορία). Δεν υπάχ8ηκε σε κανένα ψεφτονόμο, δεν του χαρίστηκαν χρέη και βέναια τα 100 δισ που έγραψε κάποιος κομπλε3ικός πιο πάνω (ο ίδιος άσχετος που λέει οτι το καραισκάκη ήταν του εθνικού) δεν έχουν καμιά σχέση με την πραγματικοτητα.
100 δισ μπορεί να έκλεψε ο κοσκωτάς από την τράπεζα κρήτης, δεν σημαίνει ότι πήγαν όλα στον ολυμπιακό. Αλλά καταλαβαίνω τη ζήλεια και τον φθόνο, και μάλιστα το φχαριστιέμαι απίστευτα :mrgreen:

Gedo
24-12-04, 22:16
Macgyver εισαι τυφλωμενος , οργανο του θειου και η αγνοια σου δεν σε αφηνει να δεις την αληθεια.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Macgyver
24-12-04, 22:18
Ούτε γουδί ούτε ελληνικό, ούτε πουθενά αλλού.
Έχετε γήπεδο, σας κάνει δε σας κάνει στα π@π@ρι@ μας.
Και μάλιστα έχετε γήπεδο που χαριστικά βρίσκεται στα χέρια σας τόσες δεκαετίες.
Γουστάρει καινούριο γήπεδο ο φλωρούλης ο πρόεδρός σας? Ας βάλει το χέρι στην τσέπη, ας αγοράσει οικόπεδο κι ας το χτίσει.
Αρκετά ασχοληθήκαμε με τον πελάτη, έλεος.
Όσο για τα χρέη, ο 8ρύλος είναι η μοναδική ομάδα που αποπλήρωσε κανονικά το χρέος της (με ΑΠΛΗ ρύθμιση στην εφορία). Δεν υπάχ8ηκε σε κανένα ψεφτονόμο, δεν του χαρίστηκαν χρέη και βέναια τα 100 δισ που έγραψε κάποιος κομπλε3ικός πιο πάνω (ο ίδιος άσχετος που λέει οτι το καραισκάκη ήταν του εθνικού) δεν έχουν καμιά σχέση με την πραγματικοτητα.
100 δισ μπορεί να έκλεψε ο κοσκωτάς από την τράπεζα κρήτης, δεν σημαίνει ότι πήγαν όλα στον ολυμπιακό. Αλλά καταλαβαίνω τη ζήλεια και τον φθόνο, και μάλιστα το φχαριστιέμαι απίστευτα :mrgreen:

profitis
24-12-04, 22:27
Όσο ασχολούμαι με ολυμπιακούς,τόσο απαξιω...ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΡΙΣΑΘΛΙΟΙ.Και όχι οι υγιεις ολυμπιακοί αλλα όλοι εσείς οι τυφλωμένοι.

Νικαετός
24-12-04, 22:28
Δεν υπάχ8ηκε σε κανένα ψεφτονόμο, δεν του χαρίστηκαν χρέη και βέναια τα 100 δισ που έγραψε κάποιος κομπλε3ικός πιο πάνω (ο ίδιος άσχετος που λέει οτι το καραισκάκη ήταν του εθνικού) δεν έχουν καμιά σχέση με την πραγματικοτητα.


Ζητώ ταπεινά συγγνώμη , από τον νεαρό "φίλο" μου. Μόνο μια συμβουλή , να προσέχει το στόμα του . Η αλήθεια ΤΣΟΥΖΕΙ ,αλλά δεν αλλάζει με βρισιές . Αυτά , αρκετά ασχολήθηκα .

blizard
24-12-04, 22:35
Ρε πλακα μου κανεις? ξερεις ποσο ειναι το συμβολαιο του Gonzalez?
Ο Κωσταντινιδης περνει περισσοτερα.
Δεν έχει σημασία... μιλάμε για το γενικότερο σύστημα.
Πχ,

1)4 ακριβοί παίκτες σαν τον Gonzales(3 θα σου βγουν), με κόστος 2.5 εκατομμύρια το χρόνο συνολικά και έσοδα από φανέλες- εισιτήρια ειδικά για αυτούς ,μόνο μισό εκατομμύριο.
(είσαι μέσα 2 εκατομμύρια)

2)Ribo - Jo - Sourer, με κόστος σχεδόν το ίδιο, αλλά έσοδα σχεδόν όσο και τα έξοδα σου , οπότε δεν είσαι μέσα που τους πήρες.
Επιπλέον μπορούν οι οπαδοί να λένε ότι εγώ έχω Ribo και εσύ Gonzales, εγώ Jo και εσύ Παπαδόπουλο, εγώ Σουρερ και εσύ Κυριάκο.

Το κακό είναι ότι έτσι φτιάχνεις ομάδα για άμεσα αποτελέσματα, αλλά χωρίς μέλλον και χωρίς δυνατότητα να χτυπήσει μια ομάδα του εξωτερικού που ξέρει μπάλα και έχει και αντοχές, τουλάχιστον όχι στα ίσια και όχι στην έδρα της.
Ο Ολυμπιακός είναι του τώρα, του πρωταθλήματος, και όσα παραπάνω βγάλει ο Κόκαλης τόσο καλύτερα.

coftaras
24-12-04, 22:39
Έχω την εντύπωση πως κακώς οι Ολυμπιακοί ασχολούνται στο που θα γίνει το γηπεδο του ΠΑΟ .Δεν τους πέφτει λόγος .Θα σεβαστώ όμως τις απόψεις ατόμων που ζουν κοντά στις περιοχές που είναι να γίνει το γηπεδο.Το γηπεδο του ΠΑΟ αφορά ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ τους φιλάθλους του ΠΑΟ γιαυτο και στο ερώτημα δεν έβαλα την απάντηση “δεν με νοιάζει”.




Coftaras, ποιος είπε πως στο Γουδί θα είναι μόνο 35000 θέσεων ? Εγώ είχα ακούσει για 50 + .

Νικο διαβασε αυτο http://www.sport-fm.gr/news.jsp?newsID=5172

blizard
24-12-04, 22:46
Και μάλιστα έχετε γήπεδο που χαριστικά βρίσκεται στα χέρια σας τόσες δεκαετίες.
Τι εννοείς χαριστικά???

Υπάρχει ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ, που λέει ότι το κράτος ΠΑΡΑΧΩΡΕΙ στον ΠΑΟ μια ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΗ έκταση τότε, με την προϋπόθεση να φτιάξει ΜΟΝΟΣ του γήπεδο.
Δεν έλεγε πουθενά ότι αν πάρει αξία το χωράφι που μας δώσανε, παίρνουν το γήπεδο πίσω.

Αν το μετράμε έτσι αυθαίρετα, να ζητήσουμε από τον Θρύλο να πληρώσει την αξία της έκτασης που του ΧΑΡΙΣΑΝ σήμερα, η ακόμα καλύτερα να πληρώσει το κόστος συντήρησης και κατασκευής του παλαιού Καραϊσκάκη που δεν το έλεγε κανένας νόμος.

ΥΓ
"Ιστορικά" , το Καραισκάκη ανήκει και στον Εθνικό...
ΑΝ πχ του ανήκει το 40% της έκτασης ιστορικά, θα πρέπει αναλογικά του κόστους, να του ανήκει το 20% του σημερινού Καραϊσκάκη συνολικά, και των εσόδων του.
Αυτά αν μετράμε την ιδιοκτησία ιστορικά.

Νικαετός
24-12-04, 22:50
Blizard , το Καραϊσκάκη δεν ανήκει ΚΑΙ στον Εθνικό , ανήκει ΜΟΝΟ στον Εθνικό . (Όχι αυτό , το παλιό ) Ο ΟΣΦΠ ,πλήρωνε νοίκι στον Εθνικό Πειραιά. Τουλάχιστον όσο αυτός ήταν στην Α΄εθνική , μετά δεν ξέρω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.