PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν συγχρονίζει το WAG354G



dankannn
17-08-07, 10:49
Δεν συγχρονίζει το WAG354G (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=120310)

Παιδια θα ήθελα να μου πείτε καμια ιδεα για τι τι φταίει και δεν μου συγχρονίζει το router LINSYS WAG354 για isdn γραμμή? .
Εχτες παω σπιτι το απογευμα και παω να μπω στο net και δεν δουλευε ηταν νεκρό.
Κάνω έλεγχο στο router ξαναπερναω τις ρυθμίσεις και του έκανα και firmware update ( ξαναπέρασα της forthnet που ετσι και αλλιώς αυτό είχα αλλά το ξαναπέρασα).
Να σας πω ότι πριν από αυτό όλα ήταν μια χαρα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Έβγαλα και το splitter και έβαλα στην γραμμή επάνω το router αλλά δεν λέει με τίποτα να συγχονισει.
Όλα τα ενδυκτηκα λαμπακια είναι ΟΚ και του adsl αναβοσβήνει αλλά δεν συγχρονίζει.
Έδωσα και βλάβη μπας και είναι η γραμμή αλλά ρωταω έτσι μπας και εχει κάποιος άλλη ιδεα που ίσως δεν σκέφτηκα να ψάξω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά


:hmm:

nnn
17-08-07, 23:25
Ή βλάβη ή βγήκε off το modem.

dankannn
18-08-07, 10:14
Tελικα ηταν μια ρυθμηση απο το router.
Aλλα το γελιο ειναι οτι μου την δωσανε λαθος απο την forthnet και μετα θυμηθηκα οτι ειχα βαλει το firmware της forthnet το οποιο ελεγε στο πεδιο DSL Modulation να ειναι G.dmt και οχι
autodetect που μου ειπαν απο την forthnet.(autodetect μονο με το firmware της linksys).
:oneup:

Eυχαριστω παντος για την απαντηση.:)

koulisan
21-08-07, 12:38
εγώ πάντως παρατήρησα πως κάθε φορά που βάζω νέο firmware το Downstream Line Attenuation μου ανεβαίνει 3-4 μονάδες. για αυτό το λόγο παραμένω στο 1.01.05. όταν το έβαζα στο adsl2+ μου έβγαζε 30. στο G.dmt 30. άσε που μου έκανε και disconect συνέχεια. έτσι έβαλα ξανά το παλιό και έχω 27 χωρίς disconects. και στο DSL Modulation Mode, μου βάζει αυτόματα ADSL2+ μιας και περιμένω να συνδεθώ στο καταραμένο ιδιόκτητο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.