PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL Νεκρο



evang
26-12-04, 13:38
Το ADSL μου νεκρωσε ξαφνικα σημερα περιπου στις 2 το πρωι. Το ADSL λαμπακι του speedtouch ειναι τελειως off. Ουτε καν αναβοσβηνει. Στο 121 μου ειπαν υπευθυνη ειναι η ΙΝΤΡΑCΟΜ. Μπορει να παρει και 1 εβδομαδα να εποικινωνησουν μαζι μου. Ειμαι Αργυρουπολη. Συνδεομαι στο ALCATEL DSLAM της Ηλιοπουλης.
Ειναι η δευτερη φορα μεσα σε 2 εβδομαδες που νεκρωνει το φωτακι. :x :x Υπαρχει τιποτα αλλο που μπορω να κανω?
Ευχαριστω.

Re-Ti-Re
26-12-04, 13:51
Υπομονή ελπίζω να μην μάθεις με το μικρό τους όνομα όλους τους υπαλλήλους του πΟΤΕ. Να τους πάρεις με το καλό στην αρχή. Αν δεν κάνουν τίποτα τότε κάνε τον απελπισμένο και τέτοια. Η τελευταία λύση είναι να πας από τον πΟΤΕ της γειτονίας σου βρεις τον υπεύθυνο και του εξηγήσεις το πρόβλημα.
:? :x

sdikr
26-12-04, 17:03
υπευθυνη ειναι η ΙΝΤΡΑCΟΜ



Συνδεομαι στο ALCATEL DSLAM


:shock:

Spyrosss
26-12-04, 19:12
υπευθυνη ειναι η ΙΝΤΡΑCΟΜ



Συνδεομαι στο ALCATEL DSLAM


:shock:

Στην Ηλιούπολη είναι Intracom DSLAM,δεν υπάρχουν Alcatel στο Νομό Αττικής.

Till
26-12-04, 19:44
Φιλαράκι, το δικό μου είναι νεκρό εδώ και μια εβδομάδα ακριβώς: απο την περασμένη Κυριακή το μεσημέρι, οποότε και δήλωσα την βλάβη στο 121. Το λαμπάκι του ADSL σήματος είναι νεκρό. Δοκίμασα το Speedtouch 530 ενός κολλητού μου, και επιβεβαίωσα πως το πρόβλημα δεν είναι στο modem. Μια βδομάδα τώρα, έχω κάνει δεκάδες τηλέφωνα, και έχω πάρει δεκάδες φορές την ίδια απάντηση: "Θα επικοινωνήσουν μαζί σας οι τεχνικοί". Φυσικά, μια εβδομάδα μετά, κανείς δεν αξιώθηκε να επικοινωνήσει μαζί μου, και κανείς δεν γνωρίζει τι ακριβώς φταίει. Όλοι δηλώνουν αναρμόδιοι να απαντήσουν, και όλοι παραπέμπουν στους "τεχνικούς", η ταυτότητα και τα τηλέφωνα των οποίων πρέπει να είναι το πιο καλά φυλαγμένο μυστικό του κράτους...

evang
26-12-04, 21:24
Σκουρα τα πραγματα. Παντως μου συνεβει το ιδιο πραγμα την προηγουμενη εβδομαδα και φτιαχτηκε μονο του την αλλη μερα το πρωι. Τι να λεμε τωρα... Μου εχουν κοψει το τηλεφωνο 10 φορες αυτη τη χρονια. Καθε φορα που κοβουν τη συνδεση σε καποιον στην περιοχη η βαζουν καινουργιο τηλεφωνο μου κοβουν το δικο μου τηλεφωνο. Τωρα αρχιζει να κοβεται και το DSL. Λυπησου μας ΟΤΕ...

Προφέσσορας_Χάος
27-12-04, 08:02
Καλά σε μερικά χρόνια θα έρθουν τα πάνω κάτω και το κολοποτε θα μας παρακαλάει αλλα..ηδη χάνει πολλους μα πολλους πελάτες με την πολιτικη του..και επετε και συνεχεια.

McAli
27-12-04, 10:48
Και πες ότι οι βλάβες/διακοπές είναι κάτι που θα πρέπει να συνηθίσουμε καθώς έχουμε μπει σε "μία περίοδο ανανέωσης/αναβάθμισης γενικώτερη"....Τα ψέματά τους όμως πρέπει να καταλάβουν ότι δεν τα ανεχόμαστε και μας προσβάλουν! Τους έχουμε πάρει χαμπάρι! Το ξέρουμε ότι μας λένε ψέματα, το ξέρουμε ότι είτε δε γνωρίζουν είτε δεν ΜΠΟΡΟΥΝ να κάνουν και πολλά με το μικρό σε αριθμό προσωπικό που διαθέτουν και είναι κατάλληλα καταρτισμένο.....

Είναι τελείως λάθος πολιτική να παρουσιάζουν τον "βασιλιά" με τη "κορώνα", ενώ οι περισσότεροι γνωρίζουν ότι είναι "γυμνός"!

Αυτό το ^&$)*μένο το marketing/management!!!! Αλλάξτε τους όλους εκεί μέσα ρεεεεεεεε!!!!!

XPHSTOS29
27-12-04, 13:59
Εδω και πολυ καιρο εχω προβλημα με την συνδεση.ενω δουλευει κανονικα ξαφνικα αρχιζει να χανει για δευτερολεπτα την συνδεση με την (Π)οτενετ.Μετα ξαναδουλευει παλι κανονικα για λιγο και ξανα παλι τα ιδια.Το αποτελεσμα:Εχω χασει παρα πολους πελατες γιατι και η βιβodi που εβαλα εχει προβληματα με την opentransit στο εξωτερικο.πηρα και μια demo συνδεση 5!!! ωρων απο την "τρυπα" (σσ η forthnet δινει 2-4 μερες αν θυμαμαι καλα)και ειχα παλι τα ιδια προβληματα οποτε σιγουρα ειναι θεμα (Π)οτε.

Till
27-12-04, 15:19
Λοιπόν, χτύπα ένα τηλέφωνο στο 8227080, 8222485 και 8226675. Πέτυχα μια τύπισσα (ο Θεός να την έχει καλά, του Αβραάμ και του Ισσάκ τα αγαθά να έχει!) που μου έλυσε το πρόβλημα σε λιγότερο απο τρία λεπτά...

McAli
27-12-04, 15:22
Λοιπόν, χτύπα ένα τηλέφωνο στο 8227080, 8222485 και 8226675. Πέτυχα μια τύπισσα (ο Θεός να την έχει καλά, του Αβραάμ και του Ισσάκ τα αγαθά να έχει!) που μου έλυσε το πρόβλημα σε λιγότερο απο τρία λεπτά...


σου είπε ότι ακούγεσαι πολύ ενδιαφέρον τύπος, σου ζήτησε να πας σπίτι της και έτσι ξέχασες και το πρόβλημα και το DSL?

evang
27-12-04, 21:47
Κανονικα βεβαια υπευθυνος ειναι ο ΟΤΕ. Εγω σαν πελατης απο ΟΤΕ αγορασα. Τωρα εαν αυτοι εχουν καποια συμβαση με ΙΝΤΡΑΚΟΜ για συντηρηση ειναι δικο τους προβλημα. Οχι να λενε οταν τους παιρνεις τηλεφωνο, οτι υπευθυνη ειναι η ΙΝΤΡΑΚΟΜ πετωντας τους το μπαλακι. Οχι κυριοι υπευθυνοι ειστε εσεις στον πΟΤΕ. Βρειτε τα με την ΙΝΤAKOM και με οποιους αλλους συνεργαζεστε.

Καλα βεβαια περιττο να πω οτι δεν εχω λαβει ακομα τηλεφωνημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.