PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπάρχει κάποιο site με saved games;



TheThing
20-08-07, 15:16
Παιδιά ξέρετε μήπως που μπορώ να βρώ κάποιο site με saved games; Συγκεκριμένα ψάχνω για το call of cthulu καθώς η κάρτα γραφικών μου σε ένα σημείο δεν εμφανίζει κάποια στοιχεία του παιχνιδιού και δεν μπορω να προχωρήσω!

cakavera
20-08-07, 16:39
Που ακριβως εισαι;
Εχω κατι save ισως μπορω να τα ανεβασω καπου.

TheThing
20-08-07, 16:59
είμαι στο σημείο που πρέπει να πετύχω με το κανόνι του πλοιου κάτι μπλε φώτα πάνω σε ένα reef. Το θέμα έιναι ότι με την κάρτα μου δεν μπορώ να δω τα μπλε φώτα.

RASTAVIPER
20-08-07, 17:17
Δες και εδώ.
www.gamefaqs.com
www.games-saves.com

zaranero
20-08-07, 17:34
Χμ αυτο με ειχε απασχολησει παλιοτερα...γιατι δεν υπαρχει ενα μεγαλο site με savegames θα ειχε τεραστια επιτυχια αλλα οπως ανακαλυψα στην πορεια πολλες εταιρειες θεωρουν το save game ως πνευματικη ιδικτησια...ετσι δεν υπαρχουν πολλα για το λογο οτι θεωρειται warez.

cakavera
20-08-07, 17:36
Sorry εμενα ειναι προς το τελος.
Την ωρα που κοιτας απο το κανονι κανεις zoom για να δεις την επιφανεια του νησιου;Θα δεις κατι μαγους αγαλματα(αν θυμαμαι καλα)
Τι καρτα εχεις;

TheThing
20-08-07, 21:16
εχω μαι intel onboard του πεταματου. Ακριβώς στο σημείο που κανω ζουμ δεν φαινονται οι μαγοι

TheThing
20-08-07, 21:24
Χμ αυτο με ειχε απασχολησει παλιοτερα...γιατι δεν υπαρχει ενα μεγαλο site με savegames θα ειχε τεραστια επιτυχια αλλα οπως ανακαλυψα στην πορεια πολλες εταιρειες θεωρουν το save game ως πνευματικη ιδικτησια...ετσι δεν υπαρχουν πολλα για το λογο οτι θεωρειται warez.

κάτι είχαν αρχισει κάτι ελληνάρες πριν κάποια χρονια αλλα δεν ξερω αν ισχύει Το είχα δει στο PC master

TheThing
20-08-07, 21:30
Δες και εδώ.
www.gamefaqs.com
www.games-saves.com

Ατυχία, δεν το βρήκα και στα 2. Το gamefaqs δεν εχει saves ετσι;

dkarko
20-08-07, 21:37
Εκτός από τα savegames (και γω δεν βρήκα τίποτα) μπορείς να δοκιμάσεις τους τελευταίους οδηγούς.
Διαφορετικά απλά χρησιμοποιεί κάτι το οποίο δεν υποστηρίζεται καν από την onboard. Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να δοκιμάσεις το 3danalyze
http://www.3dcenter.de/downloads/3d-analyze.php
Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, αλλά από ότι είχα διαβάσει το χρησιμοποιούσαν άτομα με Onboard που δεν τους έτρεχαν καν παιχνίδια λόγω έλλειψης shaders νομίζω.
Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις!

TheThing
20-08-07, 21:49
Εκτός από τα savegames (και γω δεν βρήκα τίποτα) μπορείς να δοκιμάσεις τους τελευταίους οδηγούς.
Διαφορετικά απλά χρησιμοποιεί κάτι το οποίο δεν υποστηρίζεται καν από την onboard. Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να δοκιμάσεις το 3danalyze
http://www.3dcenter.de/downloads/3d-analyze.php
Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, αλλά από ότι είχα διαβάσει το χρησιμοποιούσαν άτομα με Onboard που δεν τους έτρεχαν καν παιχνίδια λόγω έλλειψης shaders νομίζω.
Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις!

Ευχαριστώ dkarko, εχω την intel 945GM της intel. Μάλλον δεν υπάρχει λύση, παραξενο πάντως γιατι το υπολοιπο παιχνιδι το ετρεχε αψογα.

cakavera
20-08-07, 21:53
Ψαχνεις καλα δεξια και αριστερα;

dkarko
20-08-07, 21:54
Ευχαριστώ dkarko, εχω την intel 945GM της intel. Μάλλον δεν υπάρχει λύση, παραξενο πάντως γιατι το υπολοιπο παιχνιδι το ετρεχε αψογα.

Ναι το θυμάμαι! Τώρα κατάλαβα γιατί τα είχες πάρει στο κρανίο, όπως και όσοι έχουμε προσπαθήσει να παίξουμε παιχνίδι αξιοπρεπώς με onboard :p
Πολλές φορές οι Onboard δεν υποστηρίζονται καν από τα παιχνίδια και ας παίζουν τελικά!
Δοκίμασες και το 3d-analyze;

TheThing
20-08-07, 22:21
Μάγκες το βρήκα http://callofcthulhu.com/forums/index.php?showtopic=3436&hl= . Οποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα με το παιχνίδι έχει 2 saves μέσα! Θα το δοκιμάσω και το 3d-analyze dkarko για να δω τι είναι! Ευχαριστώ παιδιά:p

RASTAVIPER
22-08-07, 12:42
Ατυχία, δεν το βρήκα και στα 2. Το gamefaqs δεν εχει saves ετσι;

Παλιότερα είχε σίγουρα.
Τώρα δεν ξέρω αν έχει για όλα τα παιχνίδια στάνταρ.
Αλλά αν ψάξεις το παιχνίδι, θα δεις από κάτω ό,τι υπάρχει για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.