PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL DSLAM ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

grsaint13
20-08-07, 18:19
Μετά τα προβήματα που έχουν παρατηρηθεί στις ενεργοποιήσεις για 2play στην Ηλιούπολη,ανοίγω αυτό το topic για καλύτερη ενημέρωση και συζήτηση.

Εύχομαι γρήγορα να λυθούν τα πρόβλήματα και επιτέλους να ενεργοποιηθούμε...:hmm:

Gordito
20-08-07, 18:32
Σας εχουν πει και εσας για προβληματα που αφορουν το δημο?
Νομιζω ο δημος ειναι αυτος που φταει στην περιοχη μας για τις καθυστερησεις.

Δες και εδω (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=102341)

grsaint13
20-08-07, 18:47
Όχι,δεν έχει αναφερθεί τίποτα τέτοιο από την ΤΥ της ΧΟΛ!Οι δικαιολογίες που προέβαλλαν μέχρι τώρα ήταν κυρίως η απουσία πορτών,οι οποίες πήραν 1,5 μήνα για να εγκατασταθούν από τη μέρα αίτησής μου(!!!),μετά το γύρισαν σε απόριψη από τον ΟΤΕ και γενικά ψάχνουν δικαιολογίες για τη μη ενεργοποίησή μας.

Ακόμα,όμως,και να φταίει αυτό που λες,γιατί δεν υπάρχει τέτοια ενημέρωση από τη ΧΟΛ;Πάντως,δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα ηλεκτροδότησης,γιατί η ΧΟΛ έχει ιδιόκτητο δίκτυο στην Ηλιούπολη εδώ και πάρα πολλούς μήνες,οπότε είναι ήδη σε λειτουργία πολύ καιρό.Η ΝΕΤΟΝΕ και η περίπτωση που λες,είναι άλλο θέμα γιατί εδώ μιλάμε για καινούρα εταιρία και εντελώς καινούριο dslam.;)

Gordito
20-08-07, 18:51
Καποιος το ειχε γραψει και σε αλλο θεμα ασχετο οτι φταει ο δημος γιαυτο το αναφερω.

papajohn
20-08-07, 21:17
Να το γράψω και εδώ, γιατί δε πάει άλλο με αυτή την εταιρία:

ΑΝ ΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ DOUBLE PLAY!!!

ΥΓ. Και όσο για τη NetOne, μόνο να ζηλέψω μπορώ το επίπεδο εξυπηρέτησης. Εκεί στη HOL ούτε τους πελάτες τους δεν ενημερώνουν, πόσο μάλιστα τους δυνητικούς πετάλες τους μέσω του forum!!!
ΥΓ2. Το πρόβλημα δεν είναι γενικό σε όλους τους παρόχους. Τονίζω (και πάλι) ότι γνωστός ενεργοποιήθηκε σε ON (η οποία πρόσφατα έφτιαξε κόμβο στην Ηλιούπολη) την Παρασκευή 17 Αυγούστου. Ο ΟΤΕ της Ηλιούπολης είναι μια χαρά, οι δικοί μας είναι καφενεία!
ΥΓ3. Ακους εκεί, ακόμα δε μπορώ να το χωνέψω... 3 μήνες ρε γμτ, και το μόνο που λένε είναι αστείες δικαιολογίες!!

Gordito
20-08-07, 21:29
Tι 3 μηνες... εχω κανει αιτηση Ζιστο απο 29/12 και δεν εχω δει τιποτα.

grsaint13
20-08-07, 21:44
Το πρόβλημα είναι της ΧΟΛ!ΤΕΛΟΣ!Όσο και να τους δυσκολεύει ο ΟΤΕ σε κάποιες περιπτώσεις,3 μήνες ή ακόμα και οι 6 8 μήνες του φίλου Nikchris από την Τελλάς είναι αποκλειστικά φταίξιμο των παρόχων.

το θέμα είναι ότι σε κανέναν δε λένε τι πραγματικά συμβαίνει,παρά μας φλομόνουν στο ψέμα και την κοροϊδία!:down:

Gordito
20-08-07, 21:46
8 μηνες θες να πεις:p

grsaint13
20-08-07, 22:25
8 μηνες θες να πεις:p

Συγνώμη...Διορθώθηκε!;)

Ωχ!Λες να είναι σημαδιακό το λάθος...:hmm:

A_gamer
20-08-07, 22:52
Ωχ!Λες να είναι σημαδιακό το λάθος...:hmm:

:lol::rofl:

grsaint13
21-08-07, 17:51
Λοιπόοοον.Όπως είπα και χθες,σήμερα θα επικοινωνούσα με τη ΧΟΛ.

Αρχικά,μίλησα με την Ε.Π.,απ'όπου μου είπαν ότι η ενεργοποίηση από αυτούς έχει γίνει και το μόνο που περιμένουν είναι η έγκριση της φορητότητας από τον ΟΤΕ η οποία όπως μου είπε παίρνει μία βδομάδα.Όταν της είπα ότι έχει περάσει αυτή η μία βδομάδα,με έβαλε στην αναμονή και....ακόμα περιμένω.:mad:

Ξανατηλεφωνώ και μιλάω με την Τ.Υ. όπου μου λέει ότι η αίτηση φορητότητας έχει ξανασταλεί στον ΟΤΕ στις13/8 λόγω λάθους στο ΑΦΜ και πρέπει να περάσουν 13 εργάσιμες για να εγκριθεί!

Ούτε λόγος για αρνητική απάντηση από τον ΟΤΕ για την προηγούμενη βδομάδα,ούτε φυσικά ισχύει η μία βδομάδα που μου είπαν από την Ε.Π.Όπως πάντα δηλαδή,άλλα λέει ό ένας και άλλα ο άλλος!

Να σημειώσω,πάντως,ότι σήμερα στα tools το "HOL full llu" (και μόνο αυτό-όχι τα άλλα 3) είναι στο "ενεργή",κάτι που με κάνει να πιστεύω ότι όντως η ενεργοποίηση από τη ΧΟΛ έχει γίνει.Ίδωμεν τώρα...

Κανείς άλλος από Ηλιούπολη που να κοίταξε τα tools;

grsaint13
23-08-07, 18:37
Η Forthnet κάνει εργασίες στο Α/Κ της Ηλιούπολης;

Οι δικοί μας με τι ασχολούνται αυτόν τον καιρό άραγε...;:whistle:

skotsiop
24-08-07, 11:46
Λοιπόοοον.Όπως είπα και χθες,σήμερα θα επικοινωνούσα με τη ΧΟΛ.

Αρχικά,μίλησα με την Ε.Π.,απ'όπου μου είπαν ότι η ενεργοποίηση από αυτούς έχει γίνει και το μόνο που περιμένουν είναι η έγκριση της φορητότητας από τον ΟΤΕ η οποία όπως μου είπε παίρνει μία βδομάδα.Όταν της είπα ότι έχει περάσει αυτή η μία βδομάδα,με έβαλε στην αναμονή και....ακόμα περιμένω.:mad:

Ξανατηλεφωνώ και μιλάω με την Τ.Υ. όπου μου λέει ότι η αίτηση φορητότητας έχει ξανασταλεί στον ΟΤΕ στις13/8 λόγω λάθους στο ΑΦΜ και πρέπει να περάσουν 13 εργάσιμες για να εγκριθεί!

Ούτε λόγος για αρνητική απάντηση από τον ΟΤΕ για την προηγούμενη βδομάδα,ούτε φυσικά ισχύει η μία βδομάδα που μου είπαν από την Ε.Π.Όπως πάντα δηλαδή,άλλα λέει ό ένας και άλλα ο άλλος!

Να σημειώσω,πάντως,ότι σήμερα στα tools το "HOL full llu" (και μόνο αυτό-όχι τα άλλα 3) είναι στο "ενεργή",κάτι που με κάνει να πιστεύω ότι όντως η ενεργοποίηση από τη ΧΟΛ έχει γίνει.Ίδωμεν τώρα...

Κανείς άλλος από Ηλιούπολη που να κοίταξε τα tools;

Φίλε grsaint13 ανήκω κι εγώ στο DSLAM της Ηλιούπολης. Είμαι χωρίς τηλέφωνο από 7/8 γιατί έχουν διακόψει τον ΟΤΕ και δεν με έχουν περάσει στο δικό τους δίκτυο.Άκουσα κι εγώ την ίδια δικαιολογία για το λάθος με τον ΟΤΕ και τις 13 ημέρες. Σήμερα συπληρώνονται οι 13 εργάσιμες (17 πραγματικές) και ακόμα χωρίς τηλέφωνο είμαι.
Η Ε.Π. με περνάει στην Τ.Υ. και η Τ.Υ. στην Ε.Π.
Τώρα που γράφω είμαι ήδη στο τηλέφωνο 38' και συνεχίζουμε...
Στα tools είμαι σε κατάσταση ΕΚΚΡΕΜΕΙ στο fullLLU... άρα μου φαίνεται ότι έχω μέλλον.
Λέω να ξαναπάρω στην ΕΕΤΤ και να φωνάξω, αλλά που να βγει άκρη...
Κρίμα...

grsaint13
24-08-07, 12:15
Φίλε grsaint13 ανήκω κι εγώ στο DSLAM της Ηλιούπολης. Είμαι χωρίς τηλέφωνο από 7/8 γιατί έχουν διακόψει τον ΟΤΕ και δεν με έχουν περάσει στο δικό τους δίκτυο.Άκουσα κι εγώ την ίδια δικαιολογία για το λάθος με τον ΟΤΕ και τις 13 ημέρες. Σήμερα συπληρώνονται οι 13 εργάσιμες (17 πραγματικές) και ακόμα χωρίς τηλέφωνο είμαι.
Η Ε.Π. με περνάει στην Τ.Υ. και η Τ.Υ. στην Ε.Π.
Τώρα που γράφω είμαι ήδη στο τηλέφωνο 38' και συνεχίζουμε...
Στα tools είμαι σε κατάσταση ΕΚΚΡΕΜΕΙ στο fullLLU... άρα μου φαίνεται ότι έχω μέλλον.
Λέω να ξαναπάρω στην ΕΕΤΤ και να φωνάξω, αλλά που να βγει άκρη...
Κρίμα...

Το κλειδί στην ενεργοποίηση της τηλεφωνίας,είναι απ'ότι έχω καταλάβει να έχεις κλικαρισμένο το full llu.Αυτό,μάλλον,σημαίνει ότι η ΧΟΛ σε έχει περάσει στο δίκτυό της.Ίσως γι'αυτό δεν έχεις ακόμα τηλέφωνο.Στα υπόλοιπα 3 στα tools τι σου δείχνει;

Και φυσικά πες μου τι θα σου πουν όταν με το καλό το σηκώσουν...:whistle:

plex27
24-08-07, 15:02
Παιδια δεν ξερω αν τα μαθατε, αλλα εμεις της 4νετ ενεργοποιηθηκαμε χτες...(με καθυστερηση απο 7-10 μερες απο την εκτιμωμενη 1η μερα ενεργοποιησης). Ολοι μας ομως, δεν εχουμε τηλεφωνο και δεν εχουμε παρει και τους κωδικους μας, πραγμα που σημαινει οτι δεν εκμεταλλευομαστε πληρως τις ταχυτητες της νεας μας συνδεσης (χρησιμοποιουμε demo προς το παρον).

Δειτε και εδω: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=109801&page=8

grsaint13
24-08-07, 15:20
Παιδια δεν ξερω αν τα μαθατε, αλλα εμεις της 4νετ ενεργοποιηθηκαμε χτες...(με καθυστερηση απο 7-10 μερες απο την εκτιμωμενη 1η μερα ενεργοποιησης). Ολοι μας ομως, δεν εχουμε τηλεφωνο και δεν εχουμε παρει και τους κωδικους μας, πραγμα που σημαινει οτι δεν εκμεταλλευομαστε πληρως τις ταχυτητες της νεας μας συνδεσης (χρησιμοποιουμε demo προς το παρον).

Δειτε και εδω: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=109801&page=8

Πότε σας είχαν πει ότι έστειλαν το αίτημα στον ΟΤΕ;

plex27
24-08-07, 17:05
Δες την υπογραφη μου...Ελπιζω αυτο να εννοουσες. Γενικα με τα παιδια που συνδεθηκαμε μαζι, ειχαμε πανω κατω το ιδιο ιστορικο.

grsaint13
24-08-07, 17:21
Δες την υπογραφη μου...Ελπιζω αυτο να εννοουσες. Γενικα με τα παιδια που συνδεθηκαμε μαζι, ειχαμε πανω κατω το ιδιο ιστορικο.

Α,ΟΚ τώρα το πρόσεξα.Σας πήρε κι εσάς δηλαδή αρκετό χρόνο ο ΟΤΕ...

Πάντως,εδώ στην Ηλιούπολη,δήμος ο οποίος είναι από τους μεγαλύτερους στην Αττική,ενεργοποιημένος από ΧΟΛ για 2play ακόμα δεν έχει εμφανιστεί...:down:

skotsiop
27-08-07, 17:00
Το κλειδί στην ενεργοποίηση της τηλεφωνίας,είναι απ'ότι έχω καταλάβει να έχεις κλικαρισμένο το full llu.Αυτό,μάλλον,σημαίνει ότι η ΧΟΛ σε έχει περάσει στο δίκτυό της.Ίσως γι'αυτό δεν έχεις ακόμα τηλέφωνο.Στα υπόλοιπα 3 στα tools τι σου δείχνει;

Και φυσικά πες μου τι θα σου πουν όταν με το καλό το σηκώσουν...:whistle:

Λοιπόν, την Παρασκευή (13η εργάσιμη ημέρα χωρίς τηλέφωνο) επικοινώνησα το απόγευμα με την Τ.Υ. της HOL και καταλήξαμε στα εξής:
α) δεν γνωρίζουν γιατί δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα το full LLU
β) δεν ξέρουν γιατί δεν έχω τηλέφωνο
γ) δεν ξέρουν πότε θα έχω double play, αλλά εικάζουν μέσα στη βδομάδα που τρέχει, άντε μέχρι 5/9
δ) τους ζήτησα να μου τα κάνουν όλα γραπτά και μου ζήτησαν να κάνω επιστολή ή e-mail το οποίο βέβαια κοινοποίησα και στην διεύθυνση katanalotes@eett.gr γιατί έτσι μου είχαν ζητήσει από την ΕΕΤΤ
ε) περιμένω σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία την απάντηση μέσα στις επόμενες 20 ημέρες και αν δεν την πάρω έχει το πρώτο πρόστιμο αυτόματα
στ) οι υπάλληλοι στην Τ.Υ. αν πέσεις σε κάποιον ευσυνήδειτο είναι απλά άσχετοι και στην καλύτερη περίπτωση προσπαθούν να βοηθήσουν. Εγώ αντιμετώπισα το φαινόμενο να με περνάει στην αναμονή κάθε 2 λεπτά όταν ρωτούσα κάτι...
Τελικά, full LLU δεν έχω ακόμα.Όταν γίνω θα είναι σίγουρα ένα πρώτο βήμα.
Επίσης υπόσχομαι να σας κοινοποιήσω την απάντηση της HOL, της ΕΕΤΤ και την αρχική επιστολή μόλις έχω νέα...
Αυτά τα λίγα... :rtfm:

grsaint13
27-08-07, 17:39
Λοιπόν, την Παρασκευή (13η εργάσιμη ημέρα χωρίς τηλέφωνο) επικοινώνησα το απόγευμα με την Τ.Υ. της HOL και καταλήξαμε στα εξής:
α) δεν γνωρίζουν γιατί δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα το full LLU
β) δεν ξέρουν γιατί δεν έχω τηλέφωνο
γ) δεν ξέρουν πότε θα έχω double play, αλλά εικάζουν μέσα στη βδομάδα που τρέχει, άντε μέχρι 5/9
δ) τους ζήτησα να μου τα κάνουν όλα γραπτά και μου ζήτησαν να κάνω επιστολή ή e-mail το οποίο βέβαια κοινοποίησα και στην διεύθυνση katanalotes@eett.gr γιατί έτσι μου είχαν ζητήσει από την ΕΕΤΤ
ε) περιμένω σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία την απάντηση μέσα στις επόμενες 20 ημέρες και αν δεν την πάρω έχει το πρώτο πρόστιμο αυτόματα
στ) οι υπάλληλοι στην Τ.Υ. αν πέσεις σε κάποιον ευσυνήδειτο είναι απλά άσχετοι και στην καλύτερη περίπτωση προσπαθούν να βοηθήσουν. Εγώ αντιμετώπισα το φαινόμενο να με περνάει στην αναμονή κάθε 2 λεπτά όταν ρωτούσα κάτι...
Τελικά, full LLU δεν έχω ακόμα.Όταν γίνω θα είναι σίγουρα ένα πρώτο βήμα.
Επίσης υπόσχομαι να σας κοινοποιήσω την απάντηση της HOL, της ΕΕΤΤ και την αρχική επιστολή μόλις έχω νέα...
Αυτά τα λίγα... :rtfm:

Δηλαδή,όπως μας τα λες,δεν ξέρουν την τύφλα τους!Διόλου περίεργο...:down:

Όσο για την αναμονή κάθε τρεις και λίγο που λες,είναι συχνό φαινόμενο τον τελευταίο καιρό.Για κάθε ερώτησή σου,μένεις και περιμένεις τουλάχιστον 2 λεπτά όπως λες.Εμένα μου έχει τύχει και να μην επανέλθει καν!:down:Εκεί που για αρκετό καιρό μου είχε φανεί ότι είχε φτιάξει το cc τους,μου φαίνεται ότι χάλασε πάλι ή μάλλον...κατέρευσε!

Στο 134 πήρες για να σου πουν από εκεί αν τους έχει σταλεί η αίτηση από τη ΧΟΛ για το βρόγχο;

papajohn
27-08-07, 19:37
Βασικά κάτι έχει γίνει στο cc της HOL εδώ και μια βδομάδα. Πλέον βαρίεμαι τόσο πολύ στην αναμονή που το κλείνω, παλαιότερα απαντούσαν πολύ πιο σύντομα.

grsaint13
28-08-07, 00:07
Βασικά κάτι έχει γίνει στο cc της HOL εδώ και μια βδομάδα. Πλέον βαρίεμαι τόσο πολύ στην αναμονή που το κλείνω, παλαιότερα απαντούσαν πολύ πιο σύντομα.

Υποπτεύομαι μαζικές απολύσεις προσωπικού...Κι όχι τίποτ'άλλο,δεν μπορούμε να μάθουμε και τι γίνεται με την περίπτωσή μας.Πάντως,στη forthnet μετά τα προβλήματα που αντιμετώπιζαν κι αυτοί,οι ενεργοποιήσεις έχουν αρχίσει...Κι εμείς ακόμα περιμένουμε στο ακουστικό μας!:mad:

skotsiop
28-08-07, 11:14
Δηλαδή,όπως μας τα λες,δεν ξέρουν την τύφλα τους!Διόλου περίεργο...:down:

Όσο για την αναμονή κάθε τρεις και λίγο που λες,είναι συχνό φαινόμενο τον τελευταίο καιρό.Για κάθε ερώτησή σου,μένεις και περιμένεις τουλάχιστον 2 λεπτά όπως λες.Εμένα μου έχει τύχει και να μην επανέλθει καν!:down:Εκεί που για αρκετό καιρό μου είχε φανεί ότι είχε φτιάξει το cc τους,μου φαίνεται ότι χάλασε πάλι ή μάλλον...κατέρευσε!

Στο 134 πήρες για να σου πουν από εκεί αν τους έχει σταλεί η αίτηση από τη ΧΟΛ για το βρόγχο;

Στο 134 πήρα σήμερα, ακολουθώντας κυρίως τη δική σου προτροπή. Αποτέλεσμα μηδέν, όπως άλλωστε το φανταζόμουν. "Για όποια ερώτηση σχετική με τη μεταφορά σας στο δίκτυο του εναλλακτικού παρόχου, ρωτήστε τον εναλλακτικό" ήταν η απάντηση, όπως άλλωστε περίμενα κιόλας, μιας και έτσι λέει και η νομοθεσία...
Ακόμα χωρίς τηλέφωνο είμαι, κανένας δεν έχει απαντήσει στην επιστολή, μαύρα χάλια γενικά και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μόνο μέσω κανενός γνωστού στην HOL θα μπορέσω να λύσω το ζήτημά μου μια ώρα αρχύτερα.
:hmm:

grsaint13
28-08-07, 12:46
Στο 134 πήρα σήμερα, ακολουθώντας κυρίως τη δική σου προτροπή. Αποτέλεσμα μηδέν, όπως άλλωστε το φανταζόμουν. "Για όποια ερώτηση σχετική με τη μεταφορά σας στο δίκτυο του εναλλακτικού παρόχου, ρωτήστε τον εναλλακτικό" ήταν η απάντηση, όπως άλλωστε περίμενα κιόλας, μιας και έτσι λέει και η νομοθεσία...

Ναι ε;Το αλλάξαν πάλι το τροπάριο;Μέχρι πριν από λίγο καιρό σου απαντάγαν σε αυτά...Φαίνεται ότι τους έπρηξαν και εκεί και σου λέει γιατί εμείς να κάνυμε τη δουλειά που πρέπει να κάνει ο εναλλακτικός;

Βέβαια,ίσως και να έπεσες και σε λάθος άτομο!Αν θες ξαναδοκίμασε άλλη μία φορά μπας και βγάλεις άκρη...

grsaint13
28-08-07, 15:13
Όπως αναφέρω και στο club της αναμονής,σε επικοινωνία που είχα με τη ΧΟΛ πριν λίγο,μου είπαν ότι η γραμμή έχει παραδοθεί από τον ΟΤΕ και είναι θέμα της ΧΟΛ το πότε θα ενεργοποιηθώ...:whistle:

Οπότε,το πρόβλημα με την Ηλιούπολη δείχνει ότι λύνεται σιγά σιγα...Επαναλαμβάνω ΔΕΙΧΝΕΙ ότι λύνεται.Οι επόμενες μέρες θα δείξουν...:hmm:

papajohn
28-08-07, 21:48
grsaint, αυτά τα πράγματα δεν έχουν σιγά σιγά. Ένα καλώδιο είναι, βγαίνει απο τον κατανεμητή και πάει στο DSLAM της HOL. Αν έιχε παραδωθεί απο τον ΟΤΕ φυσικά και δε θα είχες ούτε τηλ ούτε dsl και τότε και ΜΟΝΟΝ τότε θα ήταν αποκλειστικά θέμα της HOL η ενεργοποίηση. Ως τότε μασάμε κουτόχορτο.

Στο δικό μου μέτωπο, περίμενα σήμερα κανα 20λεπτο στην αναμονή και μίλησα με την ΕΠ. Μου είπαν ότι η αίτηση "έχει δρομολογηθεί" σε "ειδική σειρά προτεραιότητας" επειδή είναι παλια και να περιμένω. Χωρίς όρεξη για τσακωμό τους το κλεισα και πήρα μια απόφαση. 10 Σεπτέμβρη ή έχω DP είναι ακυρώνω της αίτηση,

FELIX2
28-08-07, 22:36
grsaint, αυτά τα πράγματα δεν έχουν σιγά σιγά. Ένα καλώδιο είναι, βγαίνει απο τον κατανεμητή και πάει στο DSLAM της HOL. Αν έιχε παραδωθεί απο τον ΟΤΕ φυσικά και δε θα είχες ούτε τηλ ούτε dsl και τότε και ΜΟΝΟΝ τότε θα ήταν αποκλειστικά θέμα της HOL η ενεργοποίηση. Ως τότε μασάμε κουτόχορτο.

Στο δικό μου μέτωπο, περίμενα σήμερα κανα 20λεπτο στην αναμονή και μίλησα με την ΕΠ. Μου είπαν ότι η αίτηση "έχει δρομολογηθεί" σε "ειδική σειρά προτεραιότητας" επειδή είναι παλια και να περιμένω. Χωρίς όρεξη για τσακωμό τους το κλεισα και πήρα μια απόφαση. 10 Σεπτέμβρη ή έχω DP είναι ακυρώνω της αίτηση,

Τα ίδια είπαν και σε μένα !!!!!

grsaint13
28-08-07, 23:23
grsaint, αυτά τα πράγματα δεν έχουν σιγά σιγά. Ένα καλώδιο είναι, βγαίνει απο τον κατανεμητή και πάει στο DSLAM της HOL. Αν έιχε παραδωθεί απο τον ΟΤΕ φυσικά και δε θα είχες ούτε τηλ ούτε dsl και τότε και ΜΟΝΟΝ τότε θα ήταν αποκλειστικά θέμα της HOL η ενεργοποίηση. Ως τότε μασάμε κουτόχορτο.

Ίσως εγώ δεν το εξέφρασα σωστά.Απλά μου είπαν ότι έχει έρθει το οκ από τον ΟΤΕ και το μόνο που απομένει είναι να γίνουν οι απαραίτητες ενέργεις από αυτούς.Αυτό που αναφέρεις εσύ,γίνεται τις τελευταίες ώρες πριν γίνει η πλήρης ενεργοποίηση,δηλαδή αυτές οι 2-3 ώρες που μας λένε ότι θα μείνουμε off.Φυσικά,ακόμα και αυτό δεν είναι απόλυτα σίγουρα αφού τόσο καιρό έχουμε δει άπειρα από τους ενεργοποιημένους (ο Θεός να τους κάνει κάποιους).

Τέλος πάντων,εγώ αναφέρω τι μου είπανε και αύριο που θα τους ξαναπάρω (κάτι που θα κάνω κάθε μέρα μέχρι να ενεργοποιηθώ πλέον) θα δω αν μου πουν τα ίδια ή θα ακούσω τίποτα τρελό πάλι...:whistle:



Στο δικό μου μέτωπο, περίμενα σήμερα κανα 20λεπτο στην αναμονή και μίλησα με την ΕΠ. Μου είπαν ότι η αίτηση "έχει δρομολογηθεί" σε "ειδική σειρά προτεραιότητας" επειδή είναι παλια και να περιμένω. Χωρίς όρεξη για τσακωμό τους το κλεισα και πήρα μια απόφαση. 10 Σεπτέμβρη ή έχω DP είναι ακυρώνω της αίτηση,

Μωρέ καλά ξηγιέσαι εσύ,αλλά δυστυχώς όλοι μας (και βάζω και μένα μέσα),στα λόγια είμαστε καλοί αλλά στις πράξεις πάσχουμε λίγο.Αν έχεις αφήσει τόσο καιρό μια αίτηση,δύσκολα μετά την ακυρώνεις.Άσε που θα σου δημιουργήσουν σίγουρα πρόβλημα αφού θα σου λένε "μα έχει πάει το αίτημά σας στον ΟΤΕ,δε γίνεται να ακυρωθεί"και λοιπές παρόμοιες μ@λ@κίες!:down:

papajohn
29-08-07, 10:57
Το ξέρω γμτ, ένα 3μηνο δε λέει να το αφήσεις να πάει χαμένο. Αλλά είναι η κοροϊδία που με κάνει να νευριάζω.
Εν τω μεταξύ έκανα πάλι την έρευνα αγοράς μου για άλλα πακέτα. Το σπάσιμο είναι ότι κανένας δεν δίνει διπλή γραμμή, πράγμα που μου είναι απαραίτητο, έστω και VoIP. Δε ξέρω ρε γμτ, δε ξέρω....

plex27
30-08-07, 00:11
Παιδια καπως ετσι ημουν και εγω 2 μηνες στην Ηλιουπολη, αλλα με 4νετ. Το καλο ειναι οτι δεν το βιαζομουν γιατι ειχα κ τηλ και ιντερνετ απο τον ΟΤΕ κ ΟΤΕΝΕΤ αντιστοιχα. Αν δεν το βιαζεστε, τι να πω...περιμενετε κ οτι γινει. Εκτος και αν ειστε τυποι των ακρων και μπορειτε να πειτε¨Χαλαλι 3 μηνες, θα τους ακυρωσω." Παντως εγω, αν κ πλεον ειμαι σχετικα ικανοποιημενος απο τη 4νετ, λεω σε ολους τους ενδιαφερομενους γνωστους μου που ψαχνονται στους εναλλακτικους, να μην την προτιμησουν, πριν καλυτερευσουν λιγο τα πραγματα. Κακα τα ψεμματα, πλην των τιμων ο ΟΤΕ ειναι πολυ μπροστα απο τους αλλους.

grsaint13
30-08-07, 08:58
Παιδια καπως ετσι ημουν και εγω 2 μηνες στην Ηλιουπολη, αλλα με 4νετ. Το καλο ειναι οτι δεν το βιαζομουν γιατι ειχα κ τηλ και ιντερνετ απο τον ΟΤΕ κ ΟΤΕΝΕΤ αντιστοιχα. Αν δεν το βιαζεστε, τι να πω...περιμενετε κ οτι γινει. Εκτος και αν ειστε τυποι των ακρων και μπορειτε να πειτε¨Χαλαλι 3 μηνες, θα τους ακυρωσω." Παντως εγω, αν κ πλεον ειμαι σχετικα ικανοποιημενος απο τη 4νετ, λεω σε ολους τους ενδιαφερομενους γνωστους μου που ψαχνονται στους εναλλακτικους, να μην την προτιμησουν, πριν καλυτερευσουν λιγο τα πραγματα. Κακα τα ψεμματα, πλην των τιμων ο ΟΤΕ ειναι πολυ μπροστα απο τους αλλους.

Και ποιος ήταν ο λόγος που σε είχαν καθυστερήσει τόσο;Τι σου είχαν πει;

grsaint13
30-08-07, 17:29
Λοιπόν,επανέρχομαι με νεότερα!Και τι νεότερα.Κουφάθηκα πάλι σήμερα.

Δε θα αναλύσω τους χρόνους αναμονής και το ότι επί 1+ ώρα γινόμουν μπαλάκι μεταξύ ΕΠ,ΤΥ και πωλήσεων!Θα μπω κατευθείαν στο αποτέλεσμα.

Έμαθα,λοιπόν,από το πωλήσεων ότι "το dslam στο οποίω ανήκω είναι των αττικών και όχι της ΧΟΛ!Ο ΟΤΕ (λέει) μέχρι προσφάτως είχε προβλήματα με τις αττικές και δεν έδινε το οκ για τις αιτήσεις.Πλέον,όμως,το πρόβλημα λύθηκε και η ενεργοποίησή μου θα γίνει σύντομα...":whistle:

Αυτά είναι τα λόγια τους.Εννοείται ότι έριξα τα συνηθισμένα,πλέον,μπινελίκια,ζήτησα να μιλήσω με προϊστάμενους και διευθυντάδες αλλά λέει έχουν εντολή να μη μιλάνε με τον κόσμο(!!!!!!!!!!!!!).

Τι άλλο να πω ρε παιδιά;Έχω κουραστεί πάρα πολύ πλέον...:(

plex27
30-08-07, 18:29
Και ποιος ήταν ο λόγος που σε είχαν καθυστερήσει τόσο;Τι σου είχαν πει;

Δεν ειχαν πορτες στην Ηλιουπολη (αρχικα) και επειτα οτι ο ΟΤΕ απερριπτε την αιτηση μου. Δεν με ενδιεφερε παντως πολυ η αναμονη και δεν το πιεσα.

skotsiop
31-08-07, 11:37
Λοιπόν,επανέρχομαι με νεότερα!Και τι νεότερα.Κουφάθηκα πάλι σήμερα.

Δε θα αναλύσω τους χρόνους αναμονής και το ότι επί 1+ ώρα γινόμουν μπαλάκι μεταξύ ΕΠ,ΤΥ και πωλήσεων!Θα μπω κατευθείαν στο αποτέλεσμα.

Έμαθα,λοιπόν,από το πωλήσεων ότι "το dslam στο οποίω ανήκω είναι των αττικών και όχι της ΧΟΛ!Ο ΟΤΕ (λέει) μέχρι προσφάτως είχε προβλήματα με τις αττικές και δεν έδινε το οκ για τις αιτήσεις.Πλέον,όμως,το πρόβλημα λύθηκε και η ενεργοποίησή μου θα γίνει σύντομα...":whistle:

Αυτά είναι τα λόγια τους.Εννοείται ότι έριξα τα συνηθισμένα,πλέον,μπινελίκια,ζήτησα να μιλήσω με προϊστάμενους και διευθυντάδες αλλά λέει έχουν εντολή να μη μιλάνε με τον κόσμο(!!!!!!!!!!!!!).

Τι άλλο να πω ρε παιδιά;Έχω κουραστεί πάρα πολύ πλέον...:(

Λοιπόν φίλε grsaint13, όπως είχα υποσχεθεί παραθέτω την επιστολή που του έστειλα με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ (katanalotes@eett.gr) καθώς και την απάντηση που έλαβα χτες αργά...

"Αγαπητοί κύριοι,
Με την παρούσα επιστολή θα ήθελα να σας ενημερώσω για τα προβλήματα
που παρουσιάστηκαν με την ενεργοποίηση του πακέτου double play και
αφορούν κυριώς στην παροχή τηλεφώνου αλλά και internet.
Όπως παρουσιάζεται στη διαχείρηση του λογαριασμού μου στην εταιρεία
σας, έχω παραγγείλει την υπηρεσία double play από τα μέσα Ιουνίου
(21/6/2007 ανεφέρεται παρότι η αίτηση απεστάλη αρκετές ημέρες νωρίτερα
μe fax). Η αρμόδια υπάλληλος των πωλήσεων κ. Παναγιώτα Κίττου με
ενημέρωσε για τα ακόλουθα.
α) η περίοδος μέχρι την ενεργοποίηση της υπηρεσίας θα ήταν περί τις 6
εβδομάδες,
β) θα έμενα χωρίς τηλέφωνο λίγες ώρες ή έστω μια εργάσιμη ημέρα,
γ) θα έμενα χωρίς παροχή internet περίπου για το ίδιο χρονικό διάστημα.
Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχα με το τμήμα εξυπηρέτησης
πελατών (Ε.Π.) της εταιρείας σας περί το πρώτο πενθήμερο του
Αυγούστου, ζητώντας να με ενημερώσουν για την πορεία της ενεργοποίησης
του πακέτου, με ενημέρωσαν ότι ήταν δρομολογημένο για τις 7/8/2007,
πράγμα που περίπου ανταποκρινόταν στο χρονικό διάστημα που με είχε
ενημερώσει η κ. Κίττου.
Στις 7/8/2007 πράγματι διαπίστωσα ότι δεν είχα εξερχόμενες κλήσεις,
και στην προσπάθειά μου να καλέσω οποιονδήποτε αριθμό λάμβανα το
μύνημα quot;Λυπούμαστε, παρουσιάστηκε πρόβλημα στην υπηρεσία σας. Για
περισσότερες πληροφορίες καλέστε το 13844. Το ίδιο συνεχίζεται μέχρι
και σήμερα.
Ταυτόχρονα συνεχίζω να έχω χωρίς καμία διακοπή Internet μέσω του
πακέτου Broadbandpack (1Mbps) και να λαμβάνω εισερχόμενες κλήσεις.
Επίσης εμφανίζεται στα management tools του λογαριασμού μου ότι η
μετάβαση στο δίκτυο της HOL, δηλαδή full LLU εκκρεμεί.
Η ΕΕΤΤ με ενημέρωσε ότι η διαδικασία μεταφοράς από το δίκτυο του ΟΤΕ
σε δίκτυο άλλου πάροχου θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί σε 13 εργάσιμες
ημέρες, οι οποίες μετρώντας από τις 7/8/2007 ολοκληρώθηκαν σήμερα
(24/8/2007).
Σε σημερινή επικοινωνία με το τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης (Τ.Υ.) και
τον υπεύθυνο κ. Γιαννούλα, δεν κατέστη δυνατόν να μου επιβεβαιωθεί
γιατί δεν έχω δυνατότητα εξερχομένων κλήσεων άλλων πέραν του αριθμού
13844 Μάλιστρα ο κ. Γιαννούλας, παρότι ιδιαίτερα πρόθυμος να
εξυπηρετήσει, δεν μπόρεσε να με ενημερώσει πότε θα έχω αυτή τη
δυντότητα.
Σας παρακαλώ ενημερώστε γραπτώς για για την πορεία του αιτήματος
μετάβασης στο ιδιόκτητο δίκτυο της HOL και την παροχή double play,
καθώς και για τους λόγους για του οποίους, παρά τις περί του αντιθέτου
διαβεβαιώσεις της αρμόδιας υπεύθυνης πωλήσεων, παραμένω χωρίς
δυνατότητα εξερχομένων κλήσεων από την οικία μου για 18 ημέρες.
Επίσης παρακαλώ ενημερώστε με για το πότε (επιτέλους) θα μπορέσω να
έχω τη δυνατότητα να πραγματοποιήσω κλήσεις.
Είμαι επίσης βέβαιος ότι δεν θα λάβω λογαριασμό τηλεφωνίας για την
υπηρεσία VoiceGR Ελεύθερα στην οποία είναι συνδρομήτρια στον ίδιο
τηλεφωνικό αριθμό (21096ΧΧΧΧΧ) η σύζυγός μου,
που θα αφορά το διάστημα από 7/8/2007 και μετά.
Αναμένοντας με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την απάντησή σας,
Φιλικά"

Η Απάντηση:

"Ημερομηνία/ώρα 30-Αυγ-2007, 22:10:53
Σχόλια Αναμένουμε την κατασκευή του Βρόχου και την υλοποίηση της Φορητότητα στις 4/9 μετά την Αποστόλη των νέων αιτήσεων."

Για όποιον έχει άγνωστες λέξεις η "Αποστολή νέων αιτήσεων" σημαίνει ότι κάνανε τις αιτήσεις λάθος, ο ΟΤΕ τις απέρριψε και τις ξαναυπέβαλαν στις 20/8, δηλαδή πήγαν διακοπούλες όλοι, εγώ ήμουν χωρίς τηλέφωνο και όταν γύρισαν ξαναυπέβαλαν και φυσικά ο ΟΤΕ πήρε άλλες 13 ΕΗ για να ενεργοποιήσει την υπηρεσία... Πολύ φοβάμαι ότι το καινούργιο πρόβλημα θα είναι "Τώρα δεν έχουμε ports"... Μακάρι αν βγώ ψεύτης...:down:

grsaint13
31-08-07, 12:29
Μάλιστα.Υπερπλήρης η απάντησή τους πάντως!Μάλλον αυτός που σου απάντησε κανένας υπάλληλος της ΤΥ θα ήταν που βαριόταν υπερβολικά να ψάξει έστω και λίγο την περίπτωσή σου...

Τους ρωτάς να σου πει λεπτομέρειες και σου απαντάνε με μία γραμμή.

Σε ποια περιοχή μένεις;

jaggelo
31-08-07, 14:34
...Πλέον,όμως,το πρόβλημα λύθηκε και η ενεργοποίησή μου θα γίνει σύντομα...":whistle:

Την τελευταία φορά που μίλησα με την hol, είπαν και σε εμένα ότι δεν θα αργήσει η ενεργοποίηση μου.
Είμαι βέβαιος... :rolleyes:

Πάντως δεν ξέρω αν είναι θέμα dslam των αττικών, αλλά κάποιος ουσιαστικός λόγος πρέπει να
υπάρχει που καθυστερούνε όλες οι αιτήσεις στην Ηλιούπολη.
Τόσο σοβαρός είναι και ζορίζονται να τον αποκαλύψουν ?
Τι περιμένουν ?
Να την κάνει ένας ένας για να μας ενημερώσουν υπεύθυνα ? :evil:

skotsiop
31-08-07, 15:47
Μάλιστα.Υπερπλήρης η απάντησή τους πάντως!Μάλλον αυτός που σου απάντησε κανένας υπάλληλος της ΤΥ θα ήταν που βαριόταν υπερβολικά να ψάξει έστω και λίγο την περίπτωσή σου...

Τους ρωτάς να σου πει λεπτομέρειες και σου απαντάνε με μία γραμμή.

Σε ποια περιοχή μένεις;

Μένω Άνω Γλυφάδα, αλλά ανήκω στο κέντρο της Ηλιούπολης, μάλιστα έχω μιλήσει και με τον υπέυθυνο του ΟΤΕ εκεί, ο οποίος γενικά είναι εξυπηρετικότατος... αλλά τι να μου κάνει ο άνθρωπος αφού έχουμε μπλέξει με ερασιτέχνες (στη καλύτερη περίπτωση...) :down:

grsaint13
31-08-07, 17:13
Μένω Άνω Γλυφάδα, αλλά ανήκω στο κέντρο της Ηλιούπολης, μάλιστα έχω μιλήσει και με τον υπέυθυνο του ΟΤΕ εκεί, ο οποίος γενικά είναι εξυπηρετικότατος... αλλά τι να μου κάνει ο άνθρωπος αφού έχουμε μπλέξει με ερασιτέχνες (στη καλύτερη περίπτωση...) :down:


Σου έχουν αναφέρει εσένα τίποτα σχετικά με dslam των αττικών;Ή,τέλος πάντων,υπάρχει κάποιος άλλος που να του έχουν πει τέτοιο πράγμα;

Κάντε όποιοι μπορείτε κανένα τηλέφωνο και ρωτήστε τους για να δούμε...:whistle:

Passakos
03-09-07, 08:43
Το ίδιο πρόβλημα με τα Dslam των Αττικών υπάρχει και στην Αγ. Βαρβάρα. Μένω στο Αιγάλεω και δυστυχώς πέφτω σε κέντρο Αγ. Βαρβάρας. Η μεγάλη μου βλακεία ήταν ότι άκουσα την Υ.Π της Hol που μου είπε ότι ο ΟΤΕ δεν μας παραδίδει την γραμμή διότι έχει ήδη πάνω dsl. Έτσι πήγα ένα ωραίο πρωινό στον Οτε και τους είπα να διακόψουν το dsl μου. Μετά πίστευα ότι η δουλεία μου θα γίνει άμεσα αλλά... Επειδή στην εταιρεία που εργάζομαι είμαστε πελάτες της Hol μπόρεσα και έβαλα έναν πωλητή που συνεργάζομαι να κοιτάξει την αίτηση μου. Όπως μου είπε είναι συνολικά περίπου 350 πελάτες που τους ακυρώνει την αίτηση φορητότητας ο οτε λόγω κάποιου διαδικαστικού προβλήματος όπως είπε. Στην ουσία η hol θέλει να χρησιμοποιήσει τα υπάρχον δίκτυα των αττικών αλλά ο οτε δεν τους δίνει αίτηση για φορητότητα. Στην ερώτηση πότε τα είμαι έτοιμος μου είπε ότι το έχουν λύσει πλέον το θέμα και ότι ξανακάνουν από την αρχή αίτηση φορητότητας η οποία τα περάσει από τον Οτε. Εν κατακλείδι ας είναι καλά ο γείτονας που έχει αφήσει ανοιχτό το Wlan του και δεν έχω πάθει ακόμα στέρηση…

FELIX2
03-09-07, 13:20
Το παρακάτω το έλαβα στις 29.

Υπηρεσίες σε εκκρεμότητα :

Full LLU 210******* Το αίτημα είναι σε σειρά προτεραιότητας. Προβληματικά πεδία : Τηλεφωνικός Αριθμός:Το αίτημα είναι σε σειρά προτεραιότητας.
HOL Port In 210******* C2 - Εγκρίθηκε η Αίτηση Κατάργηση από την Αρχή Φορητότητας

Τι κινέζικα είναι αυτά?

Την Κυριακή με πήραν τηλέφωνο να μου πούν ΞΑΝΑ ότι λυπούνται για την καθυστέρηση και θα πρέπει να περιμένουμε 13 ημέρες ΞΑΝΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ 13 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ?????????

grsaint13
03-09-07, 14:40
Το παρακάτω το έλαβα στις 29.

Υπηρεσίες σε εκκρεμότητα :

Full LLU 210******* Το αίτημα είναι σε σειρά προτεραιότητας. Προβληματικά πεδία : Τηλεφωνικός Αριθμός:Το αίτημα είναι σε σειρά προτεραιότητας.
HOL Port In 210******* C2 - Εγκρίθηκε η Αίτηση Κατάργηση από την Αρχή Φορητότητας

Τι κινέζικα είναι αυτά?

Την Κυριακή με πήραν τηλέφωνο να μου πούν ΞΑΝΑ ότι λυπούνται για την καθυστέρηση και θα πρέπει να περιμένουμε 13 ημέρες ΞΑΝΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ 13 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ?????????

Τα ίδια χάλια τόσο καιρό!Όσο πάνε και χειροτερεύουν.Πλέον σε όλους λέω ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΧΟΛ!ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΧΟΛ.:down::down:

FELIX2
03-09-07, 15:37
Νέα της τελευταίας στιγμής.

Ηλιουπολίτες κρατείστε την ψυχραιμία σας. Η ΗΟΛ μου ανακοίνωσε ότι είμαι λίγο άτυχος γιατί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΡΤΕΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ και θα πρέπει να περιμένουμε γιατί δίνονται με σειρά προταιραιότητας. :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

grsaint13
03-09-07, 17:29
Νέα της τελευταίας στιγμής.

Ηλιουπολίτες κρατείστε την ψυχραιμία σας. Η ΗΟΛ μου ανακοίνωσε ότι είμαι λίγο άτυχος γιατί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΡΤΕΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ και θα πρέπει να περιμένουμε γιατί δίνονται με σειρά προταιραιότητας. :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Δηλαδή ρε παιδιά,αν εγώ που έχω κάνει αίτηση ακόμα περιμένω,αυτός που κάνει αίτηση σήμερα,ποιο ακριβώς έτος θα ενεργοποιηθεί;;;:mad:

Γι'αυτό σας λέω.Μακρυά από ΧΟΛ!

Και,όντως,μόλις τώρα το διασταύρωσα!Για το τηλέφωνό μου δεν υπάρχει διαθεσιμότητα!!!Για τα πανηγύρια είναι οι άνθρωποι.Ούτε τη ζήτηση που θα έχουν δεν μπορούν να προβλέψουν.

Gordito
03-09-07, 17:35
Καλα η Ηλιουπολη ειναι μπερδεμα.
Κανενας παροχος δεν εβαλε γραμμες ανενοχλητος εδω.....

grsaint13
03-09-07, 18:30
Καλα η Ηλιουπολη ειναι μπερδεμα.
Κανενας παροχος δεν εβαλε γραμμες ανενοχλητος εδω.....

Το θέμα είναι,όμως,ότι υπάρχουν ενεργοποιημένοι από όλες τις εταιρίες εκτός της ΧΟΛ!

papajohn
03-09-07, 20:03
Ω καλά, ω καλά...
Πάω για την κατάργηση. Χρόνο να βρώ μόνο να πάρω την ΤΥ με τις απίστευτες αναμονές...

FELIX2
03-09-07, 20:27
Προτείνω μια επιστολή διαμαρτυρίας και να την υπογράψουμε όλοι.
Στο κάτω κάτω ρε παιδιά όχι ότι ο ΟΤΕ είναι καλύτερος αλλά αρχίζει να με ενοχλεί ο διασυρμός που του κάνουν γιατί πιστευώ ότι δεν φταίει αυτός.

grsaint13
04-09-07, 00:36
Προτείνω μια επιστολή διαμαρτυρίας και να την υπογράψουμε όλοι.
Στο κάτω κάτω ρε παιδιά όχι ότι ο ΟΤΕ είναι καλύτερος αλλά αρχίζει να με ενοχλεί ο διασυρμός που του κάνουν γιατί πιστευώ ότι δεν φταίει αυτός.

Καλά αυτό εννοείται,δεν το συζητάμε καν.Η ανευθυνότητά τους προέρχεται από τα δικά τους κουφιοκέφαλα και όχι από τον ΟΤΕ,που τελικά παρά το κράξιμο που τρώει συνεχώς,είναι ότι πιο αξιόπιστο υπάρχει αυτή τη στιγμή...

papajohn
04-09-07, 10:48
Λοιπόν στέλνω το fax διακοπής αυτή τη στιγμή, μόλις έκλεισα 3 μήνες...
Τελικά όντως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην Ηλιούπολη, το επιβεβαίωσαν σήμερα και σε μένα.

Καλό υπόλοιπο παιδια...

grsaint13
04-09-07, 12:23
Λοιπόν στέλνω το fax διακοπής αυτή τη στιγμή, μόλις έκλεισα 3 μήνες...
Τελικά όντως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην Ηλιούπολη, το επιβεβαίωσαν σήμερα και σε μένα.

Καλό υπόλοιπο παιδια...


:worthy::respekt::worthy::respekt:

Ενημέρωσε για τη συνέχεια...;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.