PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσέξτε τι σας χρεώνουν



giannakis1984
21-08-07, 00:26
πριν από δύο μήνες και χωρίς να ξέρω τι με περιμένει, καθώς την προηγούμενη φορά είχα προπληρωμένο πακέτο, διάλεξα να ανανεώσω με την HOL και να μπω στο δίκτυο τους.

Όταν λοιπόν κάναμε την ηχογραφημένη συνομιλία με είχαν ενημερώσει ότι θα πληρώνω 19.80 τους πρώτους 5 μήνες και 22,27 τους επόμενους 7....Από τον πρώτο λογαριασμό λοιπόν μου έρχεται η χρέωση των 22,27 ευρώ.....Την ηχογραφημένη συνομιλία ακόμα αμφιβάλλω αν την έχουν ακούσει ενώ λογαριασμό τους έχω ενημερώσει ότι δεν πρόκειται να τους πληρώσω αν δεν τον διορθώσουν....

Και επειδή πολύ μπορούν να πουν 2,5 ευρώ είναι ρε λαλακα πλήρωσε τα να τελειώνεις, απλώς να σας ενημερώσω ότι στο διάστημα που τους πήρε να με ενεργοποιήσουν (κοντά δύο μήνες) δεν είχα λάβει κάποιο λογαριασμό, και όταν τους είχα ρωτήσει γιατί δεν έχω λάβει λογαριασμό μου είχαν πει ότι έχω δύο μήνες δώρο....(δυστυχώς αυτό δεν είχε ηχογραφηθεί!!!) Οι δύο μήνες στην συνέχεια έγιναν "ξέρετε, είχε κολλήσει το σύστημα γιαυτό δεν είχατε πάρει κάποιο λογαριασμό" και πλήρωσα καλοκαιριάτικα 98 ευρώ...Έτσι για τις διακοπές τους τα παιδιά....

Όπως επίσης δεν με ενημέρωναν ότι μπορώ να επιστρέψω το fritz!box και να πάρω το sagem που είναι τσάμπα προκειμένου και από εκεί να βγάλουν κάποια ψηλά.....

Γιαυτό σας λέω...ΠΡΟΣΕΧΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΧΡΕΩΝΟΥΝ!!!!


Ήδη έχω στείλει mail σε ΙΝΚΑ, συνήγορο καταναλωτή, ΕΕΤΤ και περιμένω...Ενώ για πολλοστή φορά άνοιξα και τόπικ στο account μου που τους ενημερώνω τι έχει γίνει.....

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! τόσο μεγάλη εταιρία χωρίς λογιστήριο πως γίνεται να υπάρχει???

antreas9
21-08-07, 14:29
θα έρθω να συμφωνήσω! υποτίθεται ότι για 2 "μλκιούλες" , μου είχαν κάνει δώρο 3 μήνες! (1 την 1η φορά,και 2 τη δεύτερη)!.
τον 1ο,τελικά, μου τον έχουν πιστώσει στο ηλεκτρονικό πορτοφόλι μου,και ΔΕ δέχονται συμψηφισμό στον λογ/σμο μου,παρότι μου το είχε υποσχεθεί η πωλήτρια ότι έτσι θα συμβεί.
τους επόμενους 2, τους έκαναν γαργάρα,λέγοντας,ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο,κλπ κλπ.
Τέλος,ο λογ/σμος, μου ήρθε μετά από 6 μήνες,και περιελάμβανε 20 ευρω χρέωση για ρούτερ ΠΕΡΥΣΙ (ενώ είχα προπληρώσει όλους τους μήνες του 2006)!

@ ADSLgr.com All rights reserved.