PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά υπηρεσίας από άλλο πάροχο...ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!



Nek2006
21-08-07, 03:35
Αγόρασα το πακετο ADSL της Forthnet με την προσφορά της 1ης Ιουνίου. Έστειλα την αίτηση στην Forthnet ενώ υπήρχε ενεργή γραμμή ADSL από την ΟΤΕΝΕΤ.
Στο Φύλλο 2 της αίτησης γράφει συγκεκριμένα:
«Α. Στην περίπτωση που είμαι συνδρομητής υπηρεσιών ADSL άλλου παρόχου μέσω γραμμής ΑΡΥΣ ΟΤΕ, τότε αποδέχομαι και εξουσιοδοτώ την εταιρία Forthnet όπως προβεί για λογαριασμό μου σε όλες τις δέουσες ενέργειες, προκειμένου να διακόψει την υπηρεσία πρόσβασης ADSL καθώς και των υπηρεσιών διαδικτύου που μου παρέχονται από την εταιρία ΟΤΕΝΕΤ. Η διακοπή ισοδυναμεί με καταγγελία των σχετικών συμβάσεων μου με την ανωτέρω εταιρία για την συγκεκριμένη τηλεφωνική σύνδεση.»
Στις 7 Ιουλίου διακόπηκε η σύνδεση που είχα και στις 9 Ιουλίου πήρα τους κωδικούς από την Forthnet. Ως εδώ όλα καλά!
Σήμερα μου ήρθε ο Νέος Λογαριασμός Αυγούστου από την ΟΤΕΝΕΤ για την περίοδο 1/8 εως 31/8 με τα πάγια τέλη. Πήρα τηλέφωνο στην ΟΤΕΝΕΤ και μου λένε ότι δεν έχει γίνει διακοπή και ότι η σύνδεση μου είναι ενεργή και ότι δεν έχουν λάβει καμμία αίτηση διακοπής απο την Forthnet.
Η ΟΤΕΝΕΤ μου λέει ότι πρέπει να μιλήσω με την Forthnet, η Forthnet μου λεει ότι πρέπει να μιλήσω με την OTENET και ο ΟΤΕ μου λέει ότι δεν τους αφορά. Άντε να βγάλεις άκρη με τους απατεώνες που έχουμε μπλέξειΑύριο λέω να πάω από τα γραφεία της ΟΤΕΝΕΤ μήπως και καταφέρω να κάνω κάτι.

http://www.eett.gr/EETT/CostumerInformation/AP428_038.pdf
Σύμφωνα με την Απόφαση ΑΡΙΘ.ΑΠ. 428/38 (29-3-2007) ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α/Βήμα 3.1 της ΕΕΤΤ φταίει η Forthnet τελικά ή κάνω κάποιο λάθος;

lakislalakis
21-08-07, 09:53
Τα ίιδα έπαθα και γω με την Vivodi που μου λένε ότι δεν έχουν λάβει αίτηση διακοπής από forthnet ενώ εγώ χρησιμοποιώ forthnet και συνεχίζουν να μου στέλνουν λογαριασμούς.... Και τότε πως με άφησαν και έφυγα ?????

Director CrisAK
21-08-07, 09:56
Καλά ανοίγουμε νέα θέματα ενώ συζητάμε για αυτά εδώ και μήνες.

Nek2006
21-08-07, 18:14
Τα ίιδα έπαθα και γω με την Vivodi που μου λένε ότι δεν έχουν λάβει αίτηση διακοπής από forthnet ενώ εγώ χρησιμοποιώ forthnet και συνεχίζουν να μου στέλνουν λογαριασμούς.... Και τότε πως με άφησαν και έφυγα ?????
Σου απάντησα και στο θέμα που άνοιξες εσύ. Τώρα το κατάλαβα ότι είσαι ο ίδιος:oops:

kontras
30-09-07, 22:05
Το ότι ακύρωσαν την γραμμή adsl της otenet δεν σημαίνει ότι ακύρωσαν το συμβόλαιο.Λυπάμαι που στο λεώ αλλά είσαι αναγκασμένος να πληρώσεις όσους μήνες εχουν μείνει στην σύμβαση σου.

diabibas
30-09-07, 22:22
Το ότι ακύρωσαν την γραμμή adsl της otenet δεν σημαίνει ότι ακύρωσαν το συμβόλαιο.Λυπάμαι που στο λεώ αλλά είσαι αναγκασμένος να πληρώσεις όσους μήνες εχουν μείνει στην σύμβαση σου.

Η καταγγελία της σύμβασης ήταν σαφής και με εξουσιοδότηση σύμφωνα με τον ΦΕΚ/30-04-2007

Φίλε μου για δες λίγο και αυτό

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=131155

εγώ συνέταξα και έστειλα την καταγγελία!

(υπό την προϋπόθεση βέβαια ότι δεν ήσουν μέσα στη δωδεκάμηνη σύμβαση που είχες με τον προηγούμενο πάροχο, όπου σε αυτή την περίπτωση οφείλες να τους πληρώνεις μέχρι να λήξει το δωδεκάμηνο) όπως λέει και ο "kontras"

@ ADSLgr.com All rights reserved.