PDA

Επιστροφή στο Forum : download 274 KB/Sec meso satspeed+



16v_gsi
10-07-03, 13:59
Download meso satspeed+ tis www.smdata.gr me 2000 kbps. Times apo 24,95 euro ton mina gia 512 MB. Petyxainei download kai ano ton 300 KB/Sec.

adrian
10-07-03, 14:02
xaxaxaxaxa
50 euro to gig
xaxaxaxaxa

SiR_DreAm
10-07-03, 14:38
Ρε φίλε μου,συγγνώμη δηλαδή αλλα τι να την κανείς την ταχύτητα αμα είναι να πληρώνεις τόσα λεφτά?για 1 ωρa downloading(σε Full speed)δίνεις 25€!Το κόστος ειναι τρομακτικά υψηλό δεν νομίζεις?

wizardsl
10-07-03, 14:43
2fast
2expensive

Gregory
10-07-03, 14:53
Ε ενταξει, οντως αν θες τοσο γρηγορες ταχυτητες... θα πληρωσεις κι ολας :lol:

jimsliakas
10-07-03, 14:53
Εσεις δηλαδη περιμενατε τιποτα φθηνοτερο!! ???

wizardsl
10-07-03, 15:10
Ε ενταξει, οντως αν θες τοσο γρηγορες ταχυτητες... θα πληρωσεις κι ολας :lol:

Εντάξει θα πουλήσω το αυτοκίνητό μου και θα βάλω.. :lol:

16v_gsi
10-07-03, 15:11
Yparxei kai ftinotero paketo (satspeed_easy):
http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1331

Se afto to maximum download einai 3 GB (taxytita 768kbps) me 29,50 euro teliki timi. An kaneis taytoxrona polla downloads pistebo oti aneta tha katafreis na katebaseis pano apo 1,5 GB.

Tora an thelei kapoios na katebasei se enan mina 30 tainies kai 1000 mp3 anagastika tha parei sindesi DSL pou kostizei poli parapano kai me mikroteri taxytita.

Nickolas
10-07-03, 16:19
Emena to fthino paketo (satspeed_easy) mou fainetai kali lisi gia ta anagaia downloads tou mina kai to kostos den einai kai toso megalo eidika an to sigrineis me tis simerines times dsl.Apla me endiaferei na mi xreonesai lepta oso apla serfareis kai den katevazeis tipota.

16v_gsi
10-07-03, 17:09
Apo to programma pou kanei tin syndesi ston doryforo mporeis ana pasa stigmi na kaneis disconnect, opote den xreonese otan theleis aplos na serfareis.

NeK
10-07-03, 17:35
Μάλιστα, ωραία διαφήμιση, μπράβο στον υπάλληλο που την σκέφτηκε!

psymaster
10-07-03, 17:43
Μάλιστα, ωραία διαφήμιση, μπράβο στον υπάλληλο που την σκέφτηκε!

Όντως, με εκανε να παω στο site τους να δω τις εξωφρενικες τιμες τους. :D

Ειναι ο δευτερος μου φαινεται, ειχαμε και αλλον ενα με την tellas που ελεγε οτι το 1,5 ευρω την ωρα του φαινεται φτηνο.

Παντως το οτι το site προσελκυει κοσμο καλο ειναι! :D

Andy1972
11-07-03, 01:21
Ειχα δορυφορικο καποτε και να σας πω την αποψη μου παιδια στην περιπτωση αυτη που εχουμε εδω δε συμφερει με τιποτα ας αλαξουνε τιμες και θα φανει χρησιμο για τις περιοχες που δεν εχουνε adsl ακομα και θελουνε fast downloads...

fon
11-07-03, 01:32
Ευτυχως πληρωσα μονο εναν μηνα με την europeonline καποτε ( εχω δορυφορικη καρτα, πιατο κλπ ωστε να βλεπω δορυφορικα καναλια εδω και μερικα χρονια και ειπα τοτε να δοκιμασω ).

Προσωπικη αποψη : Μη διανοηθειτε να κανετε κατι τέτοιο... θα το μετανιωσετε... Το δορυφορικο Internet ειναι μια παταγωδης αποτυχια.

jimsliakas
11-07-03, 02:36
Ελεγα κι εγω καποτε να βαλω δορυφορικο!

Athlon_XP
11-07-03, 03:38
Το κακό με το δορυφορικό internet είναι ότι δεν κάνει για online games γιατί έχει μεγάλο ping rate δηλαδή μεγάλη καθυστέρηση (πάνω από 500ms περίπου) αλλά μόνο για downloads. Έχω και εγώ κάρτα δορυφορικού internet και το απαραίτητο εξοπλισμό (η κάρτα είναι η Skystar 2 DVB που κάνει περισσότερο για internet παρά για να βλέπεις προγράμματα) και είχα δοκιμάσει παλιότερα με test accounts 100 mb μέσω της Bizzarnet και έπιανε speed 20 ΚΒ/sec (περίπου 164 Kbps) αλλά δεν συμφέρει από πλευράς κόστους γιατί είναι ακριβότερο από τον παραδοσιακό τρόπο (dialup, ADSL και άλλα) και για να δουλέψει πρέπει να υπάρχει επήγια σύνδεση (μιλάμε φυσικά για μονόδρομο δορυφορικό internet γιατί το αμφίδρομο στοιχίζει πάρα πολύ).

16v_gsi
11-07-03, 09:21
Geia sas,
efoson nomizete oti to post pou ekana gia to satspeed itan gia diafimistikous logous (SPAM), den prokeite na ksanasteilo kapoio post anaforika me to doriforiko internet.
Alla me afti tin logiki ola ta topic kai post pou anaferoun tis ypiresies kai times ton etairion forthnet, otenet, hol, acn, vivodi, intraconnect, sparknet, europeonline, ote, tellas, lannet se afto to forum tha eprepe na theorithoun oti einai spam.
Omos afou etsi to ekrinan oi Administrators tou Forum, ego tha simorfotho kai den tha ksanaenoxliso me themata anaforika me to doriforiko.

Andy1972
11-07-03, 13:41
Exεις δικιο αλα εχουμε φαει πικρα απο το δορυφορικο

astzan
18-09-03, 04:17
Και ομως καποιοι θα θυμουνται την ΕSΑΤ πριν 2 χρονια πιαναμε και εμεις τετοιες ταχύτητες και κατεβαζαμε οσο θελαμε...!
Κριμα που φαληρησε......Τωρα η καλυτερη λυση αν εχεις τα φραγκα ειναι η ΑDSL.....Κατεβαζω περιπου 2 γιγα τη μερα....................

xenbast_
18-09-03, 15:17
χαχα, ωραία φέτα!!! αντί να βάλετε ιντερνετ στο δορυφόρο γιατί δεν φέρνετε τον δορυφόρο στο ιντερνετ;

world tv 3.0.......

@ ADSLgr.com All rights reserved.