PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες για λογαριασμό.



sdn
21-08-07, 22:21
Έκανα αίτηση στις 5/4/2007
Ενεργοποίηση στις 15/5/2007

Σήμερα έλαβα ένα τιμολόγιο από την ΗΟL και θέλουν να πληρώσω 19,7+3,74(ΦΠΑ) για την περίοδο 17/7/2007 -16/8/2007) αλλά αυτό είναι 2 μήνες αν δεν κάνω λάθος.

Επίσης είχα από παλιά ένα λογαριασμό σε evoice στον οποίο στις 21/3/2007 είχα βάλει 20€.

Όταν έκανα την αίτηση για να μην χάσω τον αριθμό ζήτηση και μου μετέφεραν το αριθμό στον καινούργιο κωδικό (νέο όνομα). Σήμερα μου χρεώνουν τις κλήσεις που έκανα από αυτή την ημερομηνία αλλά δεν φαίνεται πουθενά το παλιό υπόλοιπο.

Τί γίνεται?


Επίσης έχει κάποιος τον αριθμό για να πληρώσω από web banking άλλης τράπεζας και όχι της eurobank? Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις? Μήπως μπλέξουμε περισσότερο?

Ευχαριστώ...

raspoutiv
21-08-07, 22:59
λάθος κάνεις, 1 μήνας είναι

όσον αφορά τις πληρωμές είναι για τα πανηγύρια. αφού δεν κάναν σύμβαση με καμιά αλυσίδα καταστημάτων να πληρώνουμε σαν άνθρωποι και πρέπει να περιμένουμε με τους συνταξιούχους...

εγώ μέχρι σήμερα δεν έχω πληρώσει ούτε λεπτό. τους ρωτάω διαρκώς τι χρωστάω και δεν ξέρουν αν μου πουν!!!
"τράβα στην τράπεζα, ρίξε καμιά 200αριά ευρώ κι είσαι οκ" μου πε μια φορά :confused:

sdn
21-08-07, 23:26
Καθόλου λάθος δεν κάνω. Ήταν 3 μήνες και μου το επανέλαβε πρόσφατα και μια κυρία στο CS.

maxorfo
21-08-07, 23:34
...Επίσης έχει κάποιος τον αριθμό για να πληρώσω από web banking άλλης τράπεζας και όχι της eurobank? Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις? Μήπως μπλέξουμε περισσότερο?....


Εννοείς το αριθμό του τραπεζικού λογαριασμού, που διατηρεί η HOL στην EFG?

sdn
21-08-07, 23:46
Ναι. Προφανώς θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω αυτόν τον λογαριασμό για να κάνω transfer από web banking άλλης τράπεζας (εκτός eurobank)

maxorfo
22-08-07, 00:00
Έφτασεεεεε
00260025470200580014
Και σε μορφή ΙΒΑΝ: GR5902600250000470200580014
Χρειάστηκε να τον χρησιμοποιήσω μόνο μία φορά και αυτή επειδή μου το ζήτησαν από τη HOL (Θα έβαζα ποσό διαφορετικό από αυτό που αναγραφόταν στο λογαριασμό). Όλες τις άλλες φορές έχω κάνει την κατάθεση μέσω του link, που έχει ειδικά για τη HOL το site της Eurobank. Καλό είναι πρώτα να έρθεις σ' επαφή μαζί τους να τους ενημερώσεις.

sdn
22-08-07, 00:55
Ευχαριστώ.

Με το άλλο θέμα ότι το 3μηνο αρχίζει από τον άλλο μήνα τι λέτε?

Γιατί έτσι όπως είναι φαίνεται ότι κάνουν 2 αντί για 3 μήνες δωρεάν.

maxorfo
22-08-07, 01:41
Το λογιστήριο, κατά γενική ομολογία, πάσχει και μάλιστα πολύ. Εγώ για μια διαφορά της τάξεως των 10 ευρώ ταλαιπωριόμουν επί 3 μήνες. Φυσικά και είναι μόνο δύο οι δωρεάν μήνες που υπολόγισαν. Παίρνε τους τηλέφωνο και σημείωνε ημερομηνίες επικοινωνίας και τα ονόματα αυτών που μιλάς. Μάλλον θα γανιάσεις όμως, μέχρι να δώσουν λύση. Αν μπεις στη διαχείριση του λογαριασμού, δεν φαίνεται η αξία των κλήσεων που έχεις κάνει? Από εκεί θα καταλάβεις αν έχουν συμψηφίσει το παληό υπόλοιπο.

sdn
22-08-07, 05:07
Όταν έκανα την αλλαγή στον παλιό μου αριθμό στον νέο λογαριασμό στο πορτοφόλι έβαλαν 100 € πιστωτικό. Τα χρήματα που είχα μέσα χάθηκαν. Στο CS μια κυρία μου είπε καθαρά οτι ΔΕΝ μεταφέρονται τα χρήματα ούτε ο αριθμός. Αύριο θα μιλήσω με τον πωλητή που έκανε την μεταφορά. Αν και τα θεωρώ ήδη χαμένα.

Το θέμα με τους μήνες θα το κοιτάξω. Δεν μπορεί να έχουν κάνει τόσο λάθος.

Όταν τελειώσει ο χρόνος μου θα φύγω. Είχα παρόμοιες εμπειρίες με το λογιστήριο της Vivodi και με άφησαν 1,5 μήνες χωρίς internet. Δεν περίμενα να βρω αντίστοιχες καταστάσεις και αλλού. Σε αυτό το επίπεδο ο ΟΤΕ είναι έτη φωτός εμπρός.

Θα αλλάξω όλους τους εναλλακτικούς πριν καταλήξω πάλι στον ΟΤΕ :)

Σε καμία περίπτωση δεν θα αφήσω κανέναν να μου σπάει τα @@ με την ανοργανωσιά του κάθε τρεις και λίγο. Κρίμα γιατί η γραμμή είναι πάρα πολύ καλή :(

Α και το θέμα με τον περιορισμό είναι επιεικώς απαράδεκτο. Δεν πρόσεξα στην αρχή (δεν το περίμενα κιόλας) και θα τους ανεχτώ για 1 χρόνο.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια... :)

maxorfo
22-08-07, 12:19
Τα χρήματα που έχεις (προ)καταβάλει να ζητήσεις να σου τα επιστρέψουν. Αρκετά τους πληρώνουμε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.