PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΣΤΑ 4.....ΕΩΣ ΠΟΤΕ????



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

funnyboy
22-08-07, 09:03
Τελικα τι θα γινει επιτελους ρε παιδια?
Υπαρχει καμια σωτηρία και για μας τους Ζιστάκιδες?
Δεν μπορεί πλέον ο καθε εναλλακτικός πάροχος να δίνει τουλάχιστον 3πλάσια - μην πω 4πλάσια- ταχύτητα απο εμάς , και συνάμα να ειμαστε και οι πιο ακριβοι........
Μπορεί στους περισσότερους απο εμας πλεον τα τεχνικα προβληματα να εχουν επιλυθει, αυτό δεν σημαίνει ωστοσο οτι θα μασαμε κουτοχορτο για παντα.....Ειναι πολλα τα λεφτα ρε μαγκες, παρα πολλα!
Μεχρι που θα πάει επιτελους αυτη η βαλιτσα?????
Ημαρτον ρε, ήμαρτον......

gkosto
22-08-07, 09:12
μετα τις εκλογες , λιγο πριν τις εκλογες ερχεται πακετο απο οτι μου ειπαν καλο και αναβαθμισμενο με ταχυτητα μεγαλη , δεν ξερω πολλα να σου πω , εχεις δικιο που φωναζεις οπως πολλοι εδω , εγω ειμαι αναμεσα σε τελλας και 4νετ , αλλα περιμενω την τελλας , μου ειπε καποιος οτι θα φερει πολυ καλο πακετο στην αγορα και για τους καινουργιους και για τους υπαρχοντες πελατες

grsaint13
22-08-07, 09:22
Λογικά,σύντομα θα ακολουθήσουν αναβαθμίσεις και νέα προγράμματα.

Όντως δε γίνεται να μείνει στα ίδια δεδομένα,γιατί με αυτή την τακτική όχι μόνο δεν φέρνει καινούριους πελάτες,αλλά αρχίζει και χάνει και τους υπάρχοντες...;)

giwrgosth
22-08-07, 09:32
Πιστεύω πως θα υπάρξει πακέτο παρόμοιο με της Vodafon, 3 σε ένα.
Δεν με απασχολεί η ταχύτητα, μου φτάνει, απλά είναι ακριβή σε σχέση με τους άλλους.
Μάλλον λόγω εκλογών εξελίξεις θα έχουμε μετά από αυτές, αφού ο κόσμος ίσως δεν προσέξει την όποια προσφορά αυτή τη στιγμή, αλλά σίγουρα θα αλλάξουν πολλά στην Tellas. Υπομονη!

funnyboy
22-08-07, 11:48
Το θεμα δεν ειναι να βγουν ωραια πακετακια για να τσιμπησουν καινουργια ψαρακια ρε παιδια, αλλα να δουμε μια ασπρη μερα και μεις που καναμε 6 ολοκληρους μηνες να δουμε το ρουτερ μας να συγχρονιζει στα 4.........
Και πολυ το φοβαμαι οτι οι υπαρχον χρηστες θα μπουμε σε 2η μοιρα...............:(
Αν γνωριζει καποιος κατι ψιλοδεδομενο ας μιλησει να μας φυγει το αγχος, ειδαλλος να αρχισουμε σαν φανταροι να μετραμε μερες ο καθενας εως οτου κλεισουμε χρονο και παμε καπου αλλου:hmm:

diavolaki
22-08-07, 12:52
;) http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=114664

funnyboy
22-08-07, 14:07
;) http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=114664

Το εχω δει φιλε μου , αλλα αυτα ειναι προ-αιγυπτιακης εποχης......
Το θεμα ειναι τωρα τι γινεται

giwrgosth
22-08-07, 14:36
Το θεμα δεν ειναι να βγουν ωραια πακετακια για να τσιμπησουν καινουργια ψαρακια ρε παιδια, αλλα να δουμε μια ασπρη μερα και μεις που καναμε 6 ολοκληρους μηνες να δουμε το ρουτερ μας να συγχρονιζει στα 4.........
Και πολυ το φοβαμαι οτι οι υπαρχον χρηστες θα μπουμε σε 2η μοιρα...............:(
Αν γνωριζει καποιος κατι ψιλοδεδομενο ας μιλησει να μας φυγει το αγχος, ειδαλλος να αρχισουμε σαν φανταροι να μετραμε μερες ο καθενας εως οτου κλεισουμε χρονο και παμε καπου αλλου:hmm:
Κοίτα η λογική λέει ότι μαζί με τα πακετάκια θα αυξήσουν και τα mbit της γραμμής.
Από τη στιγμή που ο ανταγωνισμός έχει 10+ δεν μπορεί να σε αφήσει με τα 4.
Επίσης δεν μπορεί να προσφέρει 10+ στους νέους χρήστες κσι να αφήσει τους παλιούς με τα 4, γιατί θα τους χάσει. Πέρα από πακέτα κλπ αν προσφέρει 10 mb στους νέους θα αναβαθμίσει και τους παλιούς.
Εγώ θα έλεγα υπομονή το πολύ μέχρι τέλος Σεπτέμβρη και μετά βλέπουμε και κάνουμε.

funnyboy
22-08-07, 14:47
Κοίτα η λογική λέει ότι μαζί με τα πακετάκια θα αυξήσουν και τα mbit της γραμμής.
Από τη στιγμή που ο ανταγωνισμός έχει 10+ δεν μπορεί να σε αφήσει με τα 4.
Επίσης δεν μπορεί να προσφέρει 10+ στους νέους χρήστες κσι να αφήσει τους παλιούς με τα 4, γιατί θα τους χάσει. Πέρα από πακέτα κλπ αν προσφέρει 10 mb στους νέους θα αναβαθμίσει και τους παλιούς.
Εγώ θα έλεγα υπομονή το πολύ μέχρι τέλος Σεπτέμβρη και μετά βλέπουμε και κάνουμε.

Aπο το στομα σου και στου Αιγυπτιου το αυτι φιλε....

giwrgosth
22-08-07, 14:50
Aπο το στομα σου και στου Αιγυπτιου το αυτι φιλε....
Δεν μπορεί να κάνει διαφορετικά, ο ανταγωνισμός είναι πολύ σκληρός πια και η Tellas έπαψε να έχει το πλεονέκτημα του έτοιμου δικτύου, τώρα έχουν όλοι.
Άρα θα πρέπει να προσφέρει για να πουλήσει.

Jazzer
22-08-07, 14:55
Επιβάλλεται να αναβαθμίσει τις συνδέσεις των πελατών της η Tellas, γιατί ένα μαζικό "κύμα φυγής" δεν είναι ότι καλύτερο...;)

funnyboy
22-08-07, 14:58
Δεν μπορεί να κάνει διαφορετικά, ο ανταγωνισμός είναι πολύ σκληρός πια και η Tellas έπαψε να έχει το πλεονέκτημα του έτοιμου δικτύου, τώρα έχουν όλοι.
Άρα θα πρέπει να προσφέρει για να πουλήσει.

Μακαρι να γινει κατι συντομα και να ανεβουμε και εμεις λιγο.
Το κουλο ειναι οτι ενας φιλος συνδεθηκε πριν ενα μηνα περιπου και το ρουτερ του συγχρονιζει στα 8192/1111.......Να ειναι ενα τυχαιο γεγονος ή να σημαινει οτι σταδιακα γινεται κατι?
Φυσικα και δεν τους πηρε να τους αναφερει κατι φοβουμενος μην τον ριξουν στα 4

pppetros
22-08-07, 17:36
Υπομονη!
Πιστευω κατι θα γινει.:)

Spanos
22-08-07, 19:39
Πιστεύω πως θα υπάρξει πακέτο παρόμοιο με της Vodafon, 3 σε ένα.


Moνο που κάτι τέτοιο δεν ενδιαφέρει τoν πολύ κόσμο. Zisto έχουν βάλει και άνθρωποι που έχουν Cosmote και Vodafone, oπότε είναι λίγο δύσκολο να βάλεις κάποιο τέτοιο πακέτο απο τη στιγμή μάλιστα που πολλοί θα δεσμέυονται με ετήσιο συμβόλαιο, με την εταιρεία κινητής που έχουν.



Υπομονη!
Πιστευω κατι θα γινει.:)

Σίγουρα κάτι θα γίνει, το θέμα είναι πότε θα γίνει γιατί ήδη έχουν περάσει κάποιοι μήνες απο τότε που ολοι οι αλλοι πάροχοι, συμπεριλαμβανομένου και του ΟΤΕ, δώσανε μεγαλύτερες ταχύτητες και αυτό με κάνει σκεπτικό σχετικά με την ανανέωση της σύμβασης όταν τελειώσει το δωδεκάμηνο, αφού προτιμώ να είμαι σε κάποιο πάροχο που οδηγεί τις εξελίξεις απο το να είμαι σε κάποιον που ακολουθεί τις εξελίξεις με καθυστέρηση μηνών.

funnyboy
22-08-07, 20:24
Συμφωνω απολυτα με το μελος Spanos

droulas13
22-08-07, 21:13
Spanos, δεν ειναι απαραιτητο να βγει μια μονο προσφορα ΚΑΙ για τα 3 στοιχεια του πακέτου. Μπορει να βγει συνδιαστικη προσφορα.Πχ καποιος να μπορει να παρει και τα 3, αλλος μονο νετ και κινητο, αλλος μονο σταθερο και νετ κτλ.

funnyboy
23-08-07, 09:05
Σιγουρα θα πρεπει να βγουν συνδυαστικα πακετα τα οποια να καλυπτουν ολο το φασμα των πελατων.
Δηλαδη :
1) και για zisto dsl users
2) και για zisto telephony users
3) και για zisto full users
Το ενδεχομενο πλην της κινητης να δωθει και cable tv υπαρχει?:hmm:

grsaint13
23-08-07, 10:01
Γνώμη μου είναι ότι όσο πλησιάζουμε στη συμπλήρωση 12μήνου από τότε που ανακοινώθηκε το zisto,΄θα γίνει και η ανακοίνωση για τις αναβαθμίσεις και τα νέα προγράμματα...

Θα μου πείτε βέβαια,σημασία έχει πότε συμπληρώνει 12μηνο οι πρώτοι που ενεργοποιήθηκαν...Ε,πιστεύω θα τα λάβουν όλα υπ'όψιν τους και θα πράξουν αναλόγως γιατί αλλιώς θα βλέπουν όλους τους πελάτες τους να την κάνουν με ελαφρά...;)

lepes
23-08-07, 10:27
εγω ρε παιδια περιμενω πως και πως την αναβαθμιση οχι οτι χρειαζομαι παραπανω ταχυτητα αλλα αφου πληρωνουμε την ακριβοτερη συνδεση αυτη τη στιγμη πρεπει τουλαστιχον να ειμαστε κοντα στις ταχυτητες που εχουν οι ανταγωνιστες.
Αλλα απο την αλλη στους 8 μηνες που ειμαι Τελλας εαν εξαιρεσεις το 1ο μηνα (που ειχα προβλημα με το τηλ) και μια βδομαδα στις αρχες του καλοκαιριου (με τα ΙΡ-που δεν ειχα νετ)κατα τα αλλα η 4 μου ειναι 4 και το τηλεφωνο παιζει αψογα και με καλη ποιοτητα...Σε On και HOl που εχω δει το τηλ ειναι μακραν καλυτερο το δικο μας!!!

HIK248
23-08-07, 10:28
Το ενδεχομενο πλην της κινητης να δωθει και cable tv υπαρχει?:hmm:

Οχι γαιτι δεν υπαρχει cable δικτυο στην Ελλαδα,να δωθει iptv οπως δινουν η Vivodi/On υποθετω πως ναι,αν και μαλλον προτεραιοτητα ειναι το πακετο σταθερη-κινητη-ιντερνετ μετα την επιτυχια της Voda.

ermis333
23-08-07, 16:47
Έχει αποφασιστεί αναβάθμιση ήδη, απλά δεν έχω ενημερωθεί τι τελικά εγκρίθηκε.

Η μία πρόταση ήταν για 12 Mbit Και μειωμενη τιμή και η άλλη για 24Mbit, πάντως από Σεπτέμβρη τα σπουδαία.

virus
23-08-07, 16:50
'Αντε ρε παιδιά να δούμε καμιά αναβάθμιση να χαρούμε πριν πάμε στρατό...:worthy:

funnyboy
23-08-07, 16:59
Έχει αποφασιστεί αναβάθμιση ήδη, απλά δεν έχω ενημερωθεί τι τελικά εγκρίθηκε.

Η μία πρόταση ήταν για 12 Mbit Και μειωμενη τιμή και η άλλη για 24Mbit, πάντως από Σεπτέμβρη τα σπουδαία.

Αυτα ειναι πραγματι ΚΑΛΑ νεα φιλε μου!!!!!!!!

υγ1 : Αν μαθεις κατι στανταρ πες μας και μας να ηρεμησουμε λιγο
υγ2 : 88 ΤΥΠ ε? Εγω ειχα ακουσει καλα λογια ....Πριν 2 χρονια ημουν Λιβαδοχωρι 290 ΜΚΤΠ / 101 ΜΠΠ-ΠΕΠ.
υγ3 : Σε αυτη την 1 που βγαινεις περα απο νετ καφε, χτυπα και κανα σουβλακι απο Μανωλη να ερχεσαι στα ισια σου!!!!!ΧΑΧΑ.Υπομονη....

No-Name
23-08-07, 17:02
Καλα.....Τόσους μήνες για ααβαθμίσεις ακούμε,όταν λήγουν τα 12μηνα θα ανακοινωθεί κάτι,μεχρι τότε δεν κόβω να γίνει τίποτα

ermis333
23-08-07, 17:21
Αυτα ειναι πραγματι ΚΑΛΑ νεα φιλε μου!!!!!!!!

υγ1 : Αν μαθεις κατι στανταρ πες μας και μας να ηρεμησουμε λιγο
υγ2 : 88 ΤΥΠ ε? Εγω ειχα ακουσει καλα λογια ....Πριν 2 χρονια ημουν Λιβαδοχωρι 290 ΜΚΤΠ / 101 ΜΠΠ-ΠΕΠ.
υγ3 : Σε αυτη την 1 που βγαινεις περα απο νετ καφε, χτυπα και κανα σουβλακι απο Μανωλη να ερχεσαι στα ισια σου!!!!!ΧΑΧΑ.Υπομονη....



Πια δεν ειναι καλά, έχουν αλλάξει όλοι, ενώ μας στέλνουν συνέχεια αποσπασμένους σε στρατώπεδα του πεζικού για να κάνουμε υπηρεσίες.....ο Μανώλης έκλεισε

vaggoulas
23-08-07, 20:07
Έχει αποφασιστεί αναβάθμιση ήδη, απλά δεν έχω ενημερωθεί τι τελικά εγκρίθηκε.

Η μία πρόταση ήταν για 12 Mbit Και μειωμενη τιμή και η άλλη για 24Mbit, πάντως από Σεπτέμβρη τα σπουδαία.
Για το upload κανένα νέο δεν έχουμε?Θα μείνει 512 ή θα πάει 1024?

ermis333
23-08-07, 20:47
Για το upload κανένα νέο δεν έχουμε?Θα μείνει 512 ή θα πάει 1024?

Δεν γνωρίζω.:sorry:

virus
23-08-07, 21:07
Από το cc μου είπαν ότι σίγουρα θα υπάρξει κάποιο πακέτο με κινήτα(πάντα σε συνεργασία με την wind μόνο:hmm:) και αυτό που καταλαβαίνουμε όλοι,δηλαδή ότι θα ανέβουν τα Μbps αρκετά!
Το πιο περίεργο όμως είναι ότι δεν περίμενα καθόλου αναμονή...'Αλλαξαν τα πράγματα(γιατί ευτυχώς είχα πολύ καιρό να πάρω:)) ή απλα έτυχε?

cakavera
23-08-07, 21:09
Μηπως γνωριζεις αν θα βγουν μονο ανακοινωσεις τον αλλο μηνα η θα γινουν και αναβαθμισεις.

Καλη συνεχεια και υπομονη.Ελπιζω να λασκαρουν αργοτερα.

jonk67
24-08-07, 01:45
δυστυχως οχι αναβαθμιση δεν βλεπω , αλλα απο σημερα και υποβαθμιση , απο το Ntua κατεβαζω πλεον με 300 απο 400-410 , ειμαι Αθηνα/ηλιουπολη .
Μηπως ξερει κανεις αν κανω φορητοτητα ποσο καιρο θα μεινω εκτος ιντερνετ?

SoFGR
24-08-07, 02:47
εγω παντως απο pings που ειναι ο κυριος λογος που προτιμαω tellas ειμαι πολυ ικανοποιημενος, μεχρι και 58 εχω δει σε γερμανικο server σε καποιους αλλους ιταλικους και γερμανικους 70 ( εδω μας τα χαλασε λιγο δεν εχω δει κατω απο 65 σε ιταλικο ενω πριν ειχα 44-48 ) σε αλλους λιγο παραπανω, ελπιζω οταν σταματησει αυτη η διαδιακασια με τις αναβαθμισεις αυτοματα να σταματησουν και τα disconnect

Οσο για τα speeds 400kb/s ( οποτε καταφερω να τα πιασω ) μου φαινονται μια χαρα προσωπικα, εδω περα τα βολευα με 6.8-7.5 και 38kb/s παλιοτερα :P

gkosto
24-08-07, 09:30
Έχει αποφασιστεί αναβάθμιση ήδη, απλά δεν έχω ενημερωθεί τι τελικά εγκρίθηκε.

Η μία πρόταση ήταν για 12 Mbit Και μειωμενη τιμή και η άλλη για 24Mbit, πάντως από Σεπτέμβρη τα σπουδαία.

αυτα ειναι τα δυο πακετα που θα βγουν

giwrgosth
24-08-07, 09:51
αυτα ειναι τα δυο πακετα που θα βγουν
Δύο διαφορετικά με 12 και 24? Ποιος ο λόγος να πάει κάποιος στο ακριβότερο 24άρι από τη στιγμή που την ταχύτητα αυτή λογικά δεν θα την δει ποτέ?
Μάλλον ένα από τα δυο θα βγαλουν.

supermario
24-08-07, 10:37
Δύο διαφορετικά με 12 και 24? Ποιος ο λόγος να πάει κάποιος στο ακριβότερο 24άρι από τη στιγμή που την ταχύτητα αυτή λογικά δεν θα την δει ποτέ?
Μάλλον ένα από τα δυο θα βγαλουν.

Οταν λεμε ακριβοτερο, για τι τιμη μιλαμε;;; Γιατι η φορθνετ τα 24 τα δινει με 40 ευρω (39,90).

Εμεις ηδη πληρωνουμε 47 για 4. Αν λοιπον θελει να ειναι ανταγωνιστικη η τελλας θα πρεπει τα 24 να τα δωσει και αυτη το πολυ με 40 ευρω. Που σημαινει πως τα 12 θα ειναι γυρω στα 30;;

gkosto
24-08-07, 11:08
Οταν λεμε ακριβοτερο, για τι τιμη μιλαμε;;; Γιατι η φορθνετ τα 24 τα δινει με 40 ευρω (39,90).

Εμεις ηδη πληρωνουμε 47 για 4. Αν λοιπον θελει να ειναι ανταγωνιστικη η τελλας θα πρεπει τα 24 να τα δωσει και αυτη το πολυ με 40 ευρω. Που σημαινει πως τα 12 θα ειναι γυρω στα 30;;

εικασιες κανουμε , αλλα το πιο πιθανο και αυτο που περιμενω να δω , ειναι ενα πακετο με 12 και τιμη περιπου 20-25€ και ενα αλλο με 24 και τιμη 37€ κατι τεοιο εγω περιμενω να ακουσω
εκτος εαν βγει με προγραμμα σταθεροκινητη τωρα με τιμη 40€ και δωρεαν χρονο ομιλιας

lx911
24-08-07, 11:19
Εγω το μονο που ενδιαφερει αυτην τι στιγμη ειναι να γινει μια καλη μειωση τιμων. Μετα απο το υπολογισμο του Downstream Attenuation στην μηχανη του site η γραμμη με 41db μπορει να πιασει 9 Mbps και με το ζορι. Στην πραξη δεν ξερω θα πιασει και δεν ξερω και ποσο αξιοπιστο ειναι αυτο το test.

iliask
24-08-07, 17:39
Σε φίλο μου που αντιμετώπιζε διάφορα προβλήματα του είπε ένας τέχνικός από τελλάς πως από Σεπτέμβριο να γίνει μείωση της τιμής στα 38 euro και αναβάθμιση στα 8 ή 12.Αυτό σας το μεταφέρω με κάθε επιφυλάξη αλλά μου φάνηκε λογικό....

supermario
24-08-07, 18:02
Σε φίλο μου που αντιμετώπιζε διάφορα προβλήματα του είπε ένας τέχνικός από τελλάς πως από Σεπτέμβριο να γίνει μείωση της τιμής στα 38 euro και αναβάθμιση στα 8 ή 12.Αυτό σας το μεταφέρω με κάθε επιφυλάξη αλλά μου φάνηκε λογικό....

Αν πανε στα 38 ευρω με αναβαθμιση στ 8 ή 12, μπορει να μεινει μονος του ο αιγυπτιος να σερφαρει σφαιρα.

Οταν υπαρχει προσφορα στα 24 με 40 ποιος θα κατσει στα 12 με 38;

Θα μου πεις ποιος πιανει τα 24. Μπορει να μην πιανει 24 αλλα κανενα 15 με 18 θα το πιανει σιγουρα. Οποτε ολους οσους θελουν ταχυτητα θα τους χασει η τελλας.

Θα της μεινουν αυτοι που θελουν χαμηλη τιμη.

Cupra20VT
24-08-07, 18:52
Ποτε δεν ξερεις ποσα θα παινεις.
ΦΙλος διπλα μου στο ιδιο slam με εμενα που ναι περιπου 150-200 μετρα απο το σπιτι μας και δεν κατεβαζει με πανω 800-900 kb.
Τηλεφωνο δεν εχει εδω και τρεις μηνες.

funnyboy
24-08-07, 22:40
Βασικο μελημα ρε παιδα και αυτο που ευχομαι εναι η προσφορα που θα μας δοθει (αμην και ποτε) ειαι να μην ναι ΕΩΣ Χmbit αλλα στανταρ!!!Οτι δηλαδη μας παρεχουν με την 4αρα....
Θελω να πιστευω οτι το 90% απο μας την πιανουν 100%.

costasvk
24-08-07, 22:59
Το πιο περίεργο όμως είναι ότι δεν περίμενα καθόλου αναμονή...'Αλλαξαν τα πράγματα(γιατί ευτυχώς είχα πολύ καιρό να πάρω:)) ή απλα έτυχε?

Δεν νομίζω πως έτυχε φίλε μου...και εγώ που έχω πάρει δυο τρείς φορές απο την ημέρα που έπεσαν οι καμπάνες...και τις 3 φορές είχα μηδενική αναμονή!!!

No-Name
25-08-07, 03:36
Βασικο μελημα ρε παιδα και αυτο που ευχομαι εναι η προσφορα που θα μας δοθει (αμην και ποτε) ειαι να μην ναι ΕΩΣ Χmbit αλλα στανταρ!!!Οτι δηλαδη μας παρεχουν με την 4αρα....
Θελω να πιστευω οτι το 90% απο μας την πιανουν 100%.


όλοι και σε όποια χώρα και να πάς ΕΩΣ θα σου πούν εαν δεν αρέσει σε κάποιον η adsl τεχνολογία μπορεί να πληρώσει για μια leased line και να τελειώνει.

anthoula
26-08-07, 00:06
όλοι και σε όποια χώρα και να πάς ΕΩΣ θα σου πούν εαν δεν αρέσει σε κάποιον η adsl τεχνολογία μπορεί να πληρώσει για μια leased line και να τελειώνει.
Πες τα, άντε να λιώνει η καραμέλα του "στανταρ"! :oneup:

A_gamer
26-08-07, 00:10
Βασικο μελημα ρε παιδα και αυτο που ευχομαι εναι η προσφορα που θα μας δοθει (αμην και ποτε) ειαι να μην ναι ΕΩΣ Χmbit αλλα στανταρ!!!Οτι δηλαδη μας παρεχουν με την 4αρα....
Θελω να πιστευω οτι το 90% απο μας την πιανουν 100%.

:rolleyes:
...Ούτε με την 4άρα το παρέχει...

Dj_Grego
26-08-07, 15:22
420 σταθερά παρέχει είναι αυτό για το οποίο παραδέχομαι την Tellas

iliask
26-08-07, 23:35
Σιγουρα στανταρ δεν υπάρχει αλλά το να λες 24mbits και να έχεις 10 για πάράδειγμα δεν μου ακούγετε πολύ καλό.....Να λές 4 και να δίνεις 3,5πχ ακούγετε πιο λογικό και δεν σου μένει και η αίσθηση ότι σε κοροϊδεύουν....Δεν ζητάω εγγυημένα γιατί ξέρω ότι κατι τέτοιο απλά δεν υπάρχει. Αλλα να δίνεις κάτω από το 50% της ονομάστικής δεν με καλύπτει και σαν επιχείρημα ...Μονο σαν κίνηση marketing ....

anthoula
27-08-07, 00:36
Σιγουρα στανταρ δεν υπάρχει αλλά το να λες 24mbits και να έχεις 10 για πάράδειγμα δεν μου ακούγετε πολύ καλό.....Να λές 4 και να δίνεις 3,5πχ ακούγετε πιο λογικό και δεν σου μένει και η αίσθηση ότι σε κοροϊδεύουν....Δεν ζητάω εγγυημένα γιατί ξέρω ότι κατι τέτοιο απλά δεν υπάρχει. Αλλα να δίνεις κάτω από το 50% της ονομάστικής δεν με καλύπτει και σαν επιχείρημα ...Μονο σαν κίνηση marketing ....
Σαν φυσικός περιορισμός (dB/SNR) σε καλύπτει σαν επιχείρημα; :hmm:

No-Name
27-08-07, 07:33
Σαν φυσικός περιορισμός (dB/SNR) σε καλύπτει σαν επιχείρημα; :hmm:

Αστους μην ασχολέισαι εφόσον δεν θέλουν να καταλάβουν τι γίνεται...άσε να χαιρονται με τα 420kb/sec εξάλλου είπαμε ειναι σταθερά....α και τώρα που το θυμήθηκα και με την 128 isdn σταθερά με 12 κατέβαζα.

Η 4νετ σου δίνει όσο τραβάει η γραμμή οκ?Αν συγχρονίζεις στα 20 θα πάρεις 20 αν συγχρονιζεις στα 16 θα πάρεις 16 ....πάντως παραπάνω από 4Mbps βέβαια εμείς πληρώνουμε πολύ λιγότερα για κάτι ανωτερο,δεν νoμιζω ότι αρμόζει να το συζητάω εδώ.

όσο για το μάρκετινγκ...δεν με ενδιαφέρει,τουλάχιστον πάιρνω ότι πληρώνω

kirileman
27-08-07, 14:06
Καλά, υπάρχει κάποιος που χαίρεται επειδή πιάνει 3,6 από τα 4 Μbit (που στην ίδια γραμμή όταν με το καλό γίνουν 8 θα πιάνουμε 7 ή και λιγότερα κλπ) τη στιγμή που κάποιοι άλλοι με τα ίδια χρήματα έχουν 12, 16, 18, 24max? Μάλλον κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας. Και αυτό το 430, 440 "σταθερά" πρέπει να είναι τρελλή μούφα! Δηλαδή οι ταχύτητες στους υπόλοιπους είναι μεταβαλλόμενες και μόνο στην Τελλάς είναι σταθερές;

hlapatsas
27-08-07, 14:19
Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά πιο σταθερή, ναι.Είχα hol και πολλές αυξομιώσεις στην ταχύτητα και συνήθως 1-2 ημέρες τον μήνα δίχως inernet και είμαι και σε καλή περιοχή.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα(με τα firmware στα dslams) ευτυχώς ξεπεράστηκε.Όσο για την ταχύτητα το έχουμε πεί,όταν πείραμε το πακέτο γνωρίζαμε πως για έναν χρόνο 4 πληρώσαμε 4 θα πάρουμε.Αν τώρα δεν κάνει κάποια νεα αντάξια προσφορά των προσδοκιών μας τότε θα διαλέξουμε κάποια άλλη εταιρία.
Πάντως προσωπικά και 8 mbit να έδινε εγώ Tellas θα καθόμουν γιατι πάνω από ολα με νοιάζει η σταθερότητα που έχω δει,μιλάω πάντα για εμένα.
Τώρα αν κάποιος διαχειρίζεται μεγάλο όγκο δεδομένων θα αναζητήσει αλλού την λύση..

@ ADSLgr.com All rights reserved.