PDA

Επιστροφή στο Forum : Ιδιόκτητο forthnet 24mbps σε ISDN



xenbast_
23-08-07, 10:53
Χαίρετε, έχω μία isdn γραμμή χωρίς dsl πάνω, βλέπω ότι εδώ στο νέο κόσμο έχει ιδιόκτητο η forthnet, κοίταξα διαθεσιμότητα και όλα οκ αλλά η ερώτηση είναι η εξής, δίνει 24mbps over isdn η forthnet ή είναι μόνο για pstn; Αναφέρομαι πάντα για σκέτο adsl και όχι 2play όπου είναι γνωστό ότι στην γυρίζουν σε pstn

Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

lakis
23-08-07, 11:06
Χαίρετε, έχω μία isdn γραμμή χωρίς dsl πάνω, βλέπω ότι εδώ στο νέο κόσμο έχει ιδιόκτητο η forthnet, κοίταξα διαθεσιμότητα και όλα οκ αλλά η ερώτηση είναι η εξής, δίνει 24mbps over isdn η forthnet ή είναι μόνο για pstn; Αναφέρομαι πάντα για σκέτο adsl και όχι 2play όπου είναι γνωστό ότι στην γυρίζουν σε pstn

Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

Ναι δίνει, μπορείς να πάρεις ένα Adsl in Box over Isdn και να περιμένεις 3-4 εμβδομάδες!

lakis
23-08-07, 11:07
Στην δουλειά έχουμε δύο ISDN Οτε και Adsl 24mb από ιδιόκτητο! (συχρονίζουν στα 19132 kbps)!

ariadgr
23-08-07, 14:13
Ναι δίνει, μπορείς να πάρεις ένα Adsl in Box over Isdn και να περιμένεις 3-4 εμβδομάδες!

Nα μην πάρει box, αίτηση για ADSL μέσω ιδιόκτητου (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009757) να κάνει ώστε να του στείλουν το ADSL2+ router αντί για το ADSL1 USB modem που έχει το box.

lakis
23-08-07, 14:30
Nα μην πάρει box, αίτηση για ADSL μέσω ιδιόκτητου (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009757) να κάνει ώστε να του στείλουν το ADSL2+ router αντί για το ADSL1 USB modem που έχει το box.

Σωστός !
Εγώ πήρα τα wireless link sys και είναι super! (189 euro) Έξι μήνες πληρωμένοι!

xenbast_
23-08-07, 15:00
μάγκες ευχαριστώ πολύ, 24mbit forthnet isdn + 8mbit hol pstn θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι

xenbast_
24-08-07, 12:48
ναι αλλά η αίτηση που έχει το adsl in a box μέσα γράφει για 10mbps... ενώ το pdf στο site forthnet λέει 24mbps... μην το πάρω και πάθω καμιά πλάκα... εν τω μεταξύ θέλω wireless (adsl in a box plus) παρά το crypto που θα μου μοστράρουν... χώρια που βλέπω ότι στο site h forthnet δεν γράφει πιά στα προιόντα για το adsl in a box παρά μόνο για την αορίστου 24άρα, τι συμβαίνει; τα κατήργησε τα προπληρωμένα κουτιά;

xenbast_
24-08-07, 12:54
άκυρο μάγκες συγνώμη...
https://eshop.forthnet.gr/forthnetshop/AdslInAboxPlusDetails.asp?mscssid=MC0HKFA5W40R9G463TX2GNRFT8TG8ECB

ariadgr
24-08-07, 12:59
ναι αλλά η αίτηση που έχει το adsl in a box μέσα γράφει για 10mbps... ενώ το pdf στο site forthnet λέει 24mbps... μην το πάρω και πάθω καμιά πλάκα... εν τω μεταξύ θέλω wireless (adsl in a box plus) παρά το crypto που θα μου μοστράρουν... χώρια που βλέπω ότι στο site h forthnet δεν γράφει πιά στα προιόντα για το adsl in a box παρά μόνο για την αορίστου 24άρα, τι συμβαίνει; τα κατήργησε τα προπληρωμένα κουτιά;

Αφού θέλεις ασύρματο router έχεις 2 επιλογές:

1) Παίρνεις το ADSL in a box plus στα €189 που περιλαμβάνει 6 προπληρωμένους μήνες στο ιδιόκτητο δίκτυο (24Mbps). Προσοχή να στείλεις την αίτηση που αφορά Shared LLU στο ιδιόκτητο δίκτυο. Κάποια καταστήματα δίνουν και δώρο με την αγορά του, π.χ. στο eshop.gr δίνει μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή (http://www.eshop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001502).

2) Κάνεις αίτηση για ADSL 24Mbps Shared LLU στο ιδιόκτητο με €21,50/μήνα, σου στέλνουν το ενσύρματο ADSL2+ router και αγοράζεις ένα ασύρματο router εκ των υστέρων (με €73 παίρνεις το Speedtouch 585 από oteshop).

Εαν σε ενδιαφέρει η φωτογραφική μηχανή σε συμφέρει το πρώτο. :)

aris60
24-08-07, 13:03
Kαλημερα το isdn στα 24mbps ειναι και για ιδωτες η μονο για εταιριες δηλαδη επαγγελματικο? :hmm:

ariadgr
24-08-07, 13:05
Kαλημερα το isdn στα 24mbps ειναι και για ιδωτες η μονο για εταιριες δηλαδη επαγγελματικο? :hmm:

Δεν δίνει γραμμή ISDN η Forthnet, σε Shared LLU αναφερόμαστε.

aris60
24-08-07, 13:08
Δεν δίνει γραμμή ISDN η Forthnet, σε Shared LLU αναφερόμαστε.

Οκ υπαρχει εδω στην Ελλαδα για Full? :hmm:

xenbast_
24-08-07, 15:18
@ariadgr αυτή την προσφορά που αναφέρεις είδα και γλυκάθηκα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.