PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Καλλιθέας: Ενεργοποιηθήκατε στην ώρα σας;



boltski
24-08-07, 17:11
Καλησπέρα στην παρέα και καλώς σας βρήκα :)

Είμαι συνδρομητής 1bill αορίστου 2048 και τον Ιούλιο -αφού πείστηκα για την εφαρμογή του "νέου RUO"- αποφάσισα (ένα περίπου μήνα μετά την εκπνοή της 12μηνης δέσμευσής μου) τη μεταπήδηση σε 2play.

Κατέθεσα αίτηση στις 25/7 στα γραφεία της Forthnet και την 7/8 το status μου έδειξε ενεργοποίηση για την περασμένη Τετάρτη (22/8). Μέχρι εδώ καλά. Έλα όμως που δε συνέβη τίποτα;

Τους πήρα κατά το βράδυ της ίδιας μέρας τηλέφωνο και δήλωσαν "εμβρόντητοι" για το γεγονός. "Μάλιστα κύριε, στέλνουμε αμέσως χεστ**ριο τηλεγράφημα σους άθλιους ΟΤΕτζήδες που δε σας καλωδιώσανε πάραυτα". Χτες περίμενα. Σήμερα πάλι τίποτα. Τους ξαναπαίρνω και φυσικά δέχομαι την απάντηση πως "από μας όλες οι διαδικασίες έχουν τελειώσει, είναι θέμα τεχνικών του ΟΤΕ που καθυστερούν". Λέω δεν παίρνω και το 134; Εκεί μου δηλώνουν πως "κύριε, έχετε ήδη φύγει από μας, δε σας βλέπω καν στον κατάλογο".

Για να μην επεκτείνομαι περισσότερο, κι επειδή με "διαβεβαίωσαν" από τη Forthnet πως η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει μέσα στο Σ/Κ :rolleyes:, ρωτώ, είναι κανένας γείτονας πού'χει ανάλογη εμπειρία, ή μήπως πρέπει να αισθάνομαι το μόνο κορόϊδο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.