PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet telephony, fax & POS ;



nrg_polini
24-08-07, 20:58
Στο προγραμμα Forthnet telephony μεσω ιδιοκτηκτου δικτυου δουλευει κανονικα το fax και το POS;; Απο τη Forthnet φυσικα λενε ναι, οι χρηστες τι λενε;

deniSun
25-08-07, 09:13
Κάπου στην αίτηση συμπληρώνεις αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τέτοιες συσκευές.
Νομίζω ότι σε ρωτάνε και τα μοντέλα για να σου πούνε αν δουλεύουν σωστά ή όχι.

29gk
25-08-07, 14:45
Eχει διαφορα η Forthnet telephony με το 2play ?

Αν οχι , ναι δουλευουν κανονικα οι κλασικες συσκευες φαξ, τα POS και οι συναγερμοι.

Eιδικα ομως για τα POS ( εχω την τιμη να ειμαι αν οχι ο πρωτος, απο τους πρωτους που "βοηθησε" Forthnet και Εμπορικη να βγαλουν ακρη ) θα συστηνα να μιλησεις και με την Forthnet και με το τεχνικο των τραπεζων με τα οποια συνεργαζεσαι.

Σημαντικο σημειο ειναι να μαθεις ΟΛΑ τα τηλεφωνα που καλουν.

deniSun
26-08-07, 11:12
Και το Forthnet telephony και το 2play της εταιρείας βγαίνουν από το δικό τους δίκτυο.
Οπότε δεν έχουν διαφορές.

nnn
27-08-07, 00:42
Στο 2play Soho δουλεύουν κανονικά POS Εθνικής-Eurobank και με δοκιμή που έγινε γιατί αυτά είναι σε 2 γραμμή POS Citibank-Alpha.
FAX ok, συναγερμός οκ.

nrg_polini
27-08-07, 00:51
Σας ευχαριστω ολους, θα το δοκιμασω και ο Θεος βοηθος! :)

drfear
17-09-07, 18:13
Μολις μιλησα με τεχνικο της Εθνικης και μου ειπε πως το POS που εχω δε θα δουλεψει σε γραμμη αλλη εκτος του οτε ( η κουβεντα εγινε για Forthnet 2 play) . Ποιος εχει τελικα δικιο??? θα παρω και στο τεχνικο τμημα της Alpha να μου πουνε για το δικο τους μηχανημα...

nnn
17-09-07, 22:43
Μολις μιλησα με τεχνικο της Εθνικης και μου ειπε πως το POS που εχω δε θα δουλεψει σε γραμμη αλλη εκτος του οτε ( η κουβεντα εγινε για Forthnet 2 play) . Ποιος εχει τελικα δικιο??? θα παρω και στο τεχνικο τμημα της Alpha να μου πουνε για το δικο τους μηχανημα...
Καλό ξημέρωμα πες τους, ποιό POS έχεις ?

drfear
18-09-07, 14:21
Σημερα με πηραν ξανα απο το τμημα εξυπηρετησης επιχειρησεων της Εθνικης (τους ειχα αφησει αιτημα) για να μου που πως το τμημα τεχνικης υποστηριξης οντως υποστηριζει οτι POS Over Forthnet δε θα παιξει. Εχω ενα Veriphone, νομιζω το Omni 3200 (http://www.merchantequipment.ws/Verifone/Omni-3200/Verifone-Omni-3200.htm) (το απογευμα θα το δω για σιγουρα) . Η Forthnet στο μεταξυ δεν απαντα ουτε στην τεχνικη υποστηριξη ουτε στο τμημα πωλησεων (σημα κατηλειμμενου διαρκως).

nnn
19-09-07, 00:21
Το κλασικό που δίνει η Εθνική (ξεχασα την μάρκα :oops:) πάντως παίζει άψογα και χωρίς προβλήματα σε 2play SOHO.
Αν έχει προβλήματα θα μάθεις από την Εθνική ποιούς αριθμούς καλεί το POS και θα τους δώσεις στην Forthnet για να κάνουν την σχετική ρύθμιση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.