PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποριες για μετατροπη σε Conn x !!!



Sebu
25-08-07, 00:01
Εχω γραμμη 768 απο ΟΤΕ και ιντερνετ απο 4νετ.

Την 4νετ την διεκοψα προσφατα και εχω μεινει μονο με την 768 γραμμη του ΟΤΕ.

Θελω να την γυρισω σε Connex.Θα προπληρωσω το κοστος των 6 μηνων σε στυλ πακετου ή θα συνεχισει να μου ερχεται οπως και τωρα στο λογαριασμο του ΟΤΕ απλα λιγο ακριβοτερο 1-2 ευρω γιατι ειναι καπου 17 ευρω η 768 του Κονεξ???

Θα υπαρξει διακοπη-αλλαγη πορτας (δεν θελω να αλλαξω απο τα 768)???'Η απλα θα περιμενω τους κωδικους απο την Οτενετ???

Γινεται για να μην εμφανιζεται στον λογαριασμο του ΟΤΕ να το προπληρωσω το 6μηνο ως πακετο???'Η θα πρεπει να διακοψω τη γραμμη και να παρω καινουριο Κονεξ πακετο για να γινει αυτο???

evantigger
25-08-07, 00:57
Αν η γραμμή σου ανήκει τότε ναι κάνεις αίτηση για conn-x και περιμένεις κωδικούς και router.

panoc
25-08-07, 01:02
Θελω να την γυρισω σε Connex.Θα προπληρωσω το κοστος των 6 μηνων σε στυλ πακετου ή θα συνεχισει να μου ερχεται οπως και τωρα στο λογαριασμο του ΟΤΕ απλα λιγο ακριβοτερο 1-2 ευρω γιατι ειναι καπου 17 ευρω η 768 του Κονεξ???
1-2ευρω παραπανω συο λογαριασμο


Θα υπαρξει διακοπη-αλλαγη πορτας (δεν θελω να αλλαξω απο τα 768)???'Η απλα θα περιμενω τους κωδικους απο την Οτενετ???
θα περιμενεις τους κλωδικους απο οτενετ


Γινεται για να μην εμφανιζεται στον λογαριασμο του ΟΤΕ να το προπληρωσω το 6μηνο ως πακετο???'Η θα πρεπει να διακοψω τη γραμμη και να παρω καινουριο Κονεξ πακετο για να γινει αυτο???

απο οσο γνωριζω (ειχα ρωτησει και εγω για προπληρωμη) κανενα απο τα 2 δε γινεται, αφου δε υπαρχει τωρα πακετο με 6 μηνες. (τουλαχιστον απο οσο εχω δει).

Sebu
25-08-07, 16:06
Ωραια.

Ναι η γραμμη μου ανηκει.Αρα μπορω απλα και μεσω 134 να κανω την αιτηση για μετατροπη σε Connex???

Λογικα εγω δεν δικαιουμαι το δωρεαν ασυρματο ρουτερ της προσφορας γιατι εχω ηδη τη γραμμη και δεν ειμαι νεος συνδρομητης σωστα????

Teoulas
27-08-07, 10:33
Σωστά, δε δικαιούσαι router, επειδή έχεις ήδη ADSL γραμμή. Τουλάχιστον σε μένα έτσι έγινε...

sexrazat
27-08-07, 10:38
Δεν μπορείς να προπληρώσεις. Νομίζω σκέτη γραμμή είναι 17,63 οπότε η διαφορά το μήνα είναι λιγότερο από ένα €.

Δεν θα μείνεις χωρίς Internet. Βέβαια αν αντέχεις καμιά 10αριά μέρες, μπορείς να διακόψεις και να κάνεις νέα αίτηση σε 1-2 μέρες για να πάρεις το router (70 € είναι αυτά)

Όλα μέσω 134

@ ADSLgr.com All rights reserved.