PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανέωση συμβολαίου VDSL 50



netronium
16-02-23, 23:36
Χαιρετώ την παρέα! Λήγει το συμβόλαιο μου σε δύο μήνες και λαμβάνω συνεχώς μηνύματα για ανανέωση. Η προσφορά που μου κάνουν είναι στα 26€, όσο πληρώνω και τώρα. Σε φίλη μου που έχει adsl την παρακαλούν να αναβαθμίσει στα 50 με 2€ λιγότερα από το αορίστου που έχει, να πληρώνει 17 και κάτι. Όταν τους ανέφερα την προσφορά μου είπαν ότι άλλες είναι οι προσφορές για ανανέωση. Το θεωρώ τρελό για την ίδια υπηρεσία τέτοια διαφορά! Βλέπω σε sites ότι παίζουν προσφορές για 50αρα λιγότερο από 20 στη Vodafone. Για 100αρα ούτε λόγος λόγω καφάου Vodafone. Υπάρχει τρόπος να πάρω καλύτερη προσφορά; Ειλικρινά σκέφτομαι να το κόψω όταν λήξει και είτε να κάνω νέα σύνδεση, είτε να πάω σε 4G.

antonis_
18-02-23, 01:43
Σε φίλη μου που έχει adsl την παρακαλούν να αναβαθμίσει στα 50 με 2€ λιγότερα από το αορίστου που έχει, να πληρώνει 17 και κάτι. Όταν τους ανέφερα την προσφορά μου είπαν ότι άλλες είναι οι προσφορές για ανανέωση. Το θεωρώ τρελό για την ίδια υπηρεσία τέτοια διαφορά!

Να´ταν μόνο αυτό, εδώ υπάρχει κόσμος που πληρώνει στη Vodafone 17 και κάτι,
και τα πληρώνει για να έχει 100άρες και δε συμμαζεύεται...

Λοιπόν κι εγώ πια πληρώνω 18 παρά κάτι για 50άρα, δεν αντιλέγω
(να μην πω που πλήρωνα μέχρι σήμερα 20 για ADSL των 3-4Mbps...)
αλλά στην επόμενη ανανέωση που θα μου ζητήσουν τα ίδια ή και παραπάνω,
θα κάνω για πρώτη φορά αυτό που δεν έχω κάνει ποτέ όλα τα χρόνια
και με ελαφρά θα πάω αλλού.

Βλέπεις όταν φτάνει το αίτημα για φορητότητα,
τότε σφίγγουν τα γάλατα και κόβονται τα καλαμπούρια που πετάει το κάθε παιδάκι-εκπρόσωπος.
Μπαίνει και ασχολείται στα σοβαρά διαφορετικό τμήμα για αντιπρόταση.

Αλήθεια εσένα που σου κάνουν στα 26€ «προσφορά» (εννοείται ΔΕΝ δέχεσαι)
σου έχουν πει τίποτε αν η τιμή είναι σταθερή για 24 μήνες
ή αν θα πάρει αύξηση μετά τον 1ο χρόνο (λόγω πληθωρισμού και καλά) ;
Ξέρεις είναι κι αυτό ένα σημείο των καιρών που ζητάνε διαφορετικό πάγιο από το 13ο μήνα και μετά.

netronium
18-02-23, 03:16
Πώς κατάφερες να πάρεις τέτοια τιμή; Έχεις και κινητή στο συμβόλαιο; Εγώ έχω μόνο σταθερό στη Vodafone;

Όταν πήρα να ρωτήσω για νέα γραμμή 50αρα (αν έκοβα πρώτα αυτή που τώρα έχω και στο καπάκι αίτηση για νέα γραμμή στη Vodafone), μου είπαν 22 συν την αύξηση που αναφέρεις από το 13ο μήνα. Δηλαδή μου ανανεώνουν στα 26, μου δίνουν νέα στα 22-23,50. Η λογική σε όλα αυτά αγνοείται...

Αυτό με τη φορητότητα δεν νομίζω ότι παίζει πια. Αν πχ κάνω φορητότητα Cosmote, δεν θα το δουν τη μέρα που είναι να γίνει; Ποτέ θα προλάβουν να κάνουν προσφορά. Θα πρέπει να πληρώνω τότε στην Cosmote ποινή για να γυρίσω πίσω.

Αν το έκανα φορητότητα πχ στη Modulus, μετά από πόσο καιρό θα μπορούσα να το γυρίσω πίσω στη Vodafone;

Dark-Side
18-02-23, 04:06
Δουλεύει αυτό με την φορητότητα απο προσωπική εμπειρία με cosmote. Ήμουν cosmote έκανα αίτηση φορητότητας για vf και την επόμενη μέρα η δύο μέρες μετά με πήραν τηλέφωνο απο cosmote για αντιπροσφορά. Όταν κάνεις αίτηση σε πάροχο έχεις δύο επιλογές. Η πρώτη είναι να έχεις δυνατότητα υπαναχώρησης απο το συμβόλαιο για 15 μέρες απο την μέρα ενεργοποίησης και την επιλογή να μην έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης μετά την ενεργοποιήση στον νέο πάροχο

antonis_
18-02-23, 10:35
Είναι βέβαια λίγο μύλος αυτό με την υπαναχώρηση.
Άλλος λέει ότι για να ακυρώσεις τη φορητότητα και να δεχθείς την αντιπρόταση του παλαιού παρόχου,
θα πρέπει να έχεις υπογράψει στον νέο πάροχο ότι δεν επιθυμείς να περιμένεις το 14ήμερο.
Άλλος πάλι λέει το αντίθετο.
Δεν ξέρω, δεν έχω δοκιμάσει.

Πώς κατάφερες να πάρεις τέτοια τιμή; Έχεις και κινητή στο συμβόλαιο; Εγώ έχω μόνο σταθερό στη Vodafone;

Όταν πήρα να ρωτήσω για νέα γραμμή 50αρα (αν έκοβα πρώτα αυτή που τώρα έχω και στο καπάκι αίτηση για νέα γραμμή στη Vodafone), μου είπαν 22 συν την αύξηση που αναφέρεις από το 13ο μήνα. Δηλαδή μου ανανεώνουν στα 26, μου δίνουν νέα στα 22-23,50. Η λογική σε όλα αυτά αγνοείται...

Αυτό με τη φορητότητα δεν νομίζω ότι παίζει πια. Αν πχ κάνω φορητότητα Cosmote, δεν θα το δουν τη μέρα που είναι να γίνει; Ποτέ θα προλάβουν να κάνουν προσφορά. Θα πρέπει να πληρώνω τότε στην Cosmote ποινή για να γυρίσω πίσω.

Αν το έκανα φορητότητα πχ στη Modulus, μετά από πόσο καιρό θα μπορούσα να το γυρίσω πίσω στη Vodafone;

Λοιπόν το αστείο είναι ότι δεν έχω συνδυαστική τιμή με κινητό
(όπως κι άλλος κόσμος που έχει 100άρα με 17-18€ χωρίς συνδυαστική),
δεν προσπάθησα για αυτή την τιμή, μου την έδωσαν μόνοι τους.
Το ότι είμαι στη Vodafone από εποχής HOL ποτέ δεν μέτρησε θετικά για να μετρήσει και τώρα.

Αν έχω καταλάβει ένα πράγμα όλα αυτά τα χρόνια που μου έφτασα να πληρώνω 20€ το ADSL των 3-4 Mbps
σημασία έχει σε ποιό καλόπαιδο θα πέσεις.
Από αυτά τα ταλαίπωρα που όλο τα ταλαιπωρούνε
και αν θα έπρεπε να μεταφέρω ιστορίες για αγρίους με εμπειρίες από επικοινωνίες μαζί τους
μάλλον θα έβγαζε ο καθένας καλά συμπεράσματα.
Θυμάμαι σε μένα βρέθηκε καλόπαιδο να προτείνει αύξηση στα 23€ το παραπάνω ADSL 3-4 Mbps.
Προφανώς τέτοια πρόταση που σου κάνει ο άλλος για να βγάλει καλό χαρτζιλίκι,
τέτοια πρόταση την απορρίπτεις.

Δυστυχώς ο μόνος τρόπος που καταλαβαίνουν είναι η φορητότητα.
Και προφανώς θα αρνηθείς να λάβεις υπόψη τιμή προσφοράς που ισχύει για 1 χρόνο αλλά δέσμευση για 2.

Dark-Side
18-02-23, 10:57
Είναι βέβαια λίγο μύλος αυτό με την υπαναχώρηση.
Άλλος λέει ότι για να ακυρώσεις τη φορητότητα και να δεχθείς την αντιπρόταση του παλαιού παρόχου,
θα πρέπει να έχεις υπογράψει στον νέο πάροχο ότι δεν επιθυμείς να περιμένεις το 14ήμερο.
Άλλος πάλι λέει το αντίθετο.
Δεν ξέρω, δεν έχω δοκιμάσει.


Λοιπόν το αστείο είναι ότι δεν έχω συνδυαστική τιμή με κινητό
(όπως κι άλλος κόσμος που έχει 100άρα με 17-18€ χωρίς συνδυαστική),
δεν προσπάθησα για αυτή την τιμή, μου την έδωσαν μόνοι τους.
Το ότι είμαι στη Vodafone από εποχής HOL ποτέ δεν μέτρησε θετικά για να μετρήσει και τώρα.

Αν έχω καταλάβει ένα πράγμα όλα αυτά τα χρόνια που μου έφτασα να πληρώνω 20€ το ADSL των 3-4 Mbps
σημασία έχει σε ποιό καλόπαιδο θα πέσεις.
Από αυτά τα ταλαίπωρα που όλο τα ταλαιπωρούνε
και αν θα έπρεπε να μεταφέρω ιστορίες για αγρίους με εμπειρίες από επικοινωνίες μαζί τους
μάλλον θα έβγαζε ο καθένας καλά συμπεράσματα.
Θυμάμαι σε μένα βρέθηκε καλόπαιδο να προτείνει αύξηση στα 23€ το παραπάνω ADSL 3-4 Mbps.
Προφανώς τέτοια πρόταση που σου κάνει ο άλλος για να βγάλει καλό χαρτζιλίκι,
τέτοια πρόταση την απορρίπτεις.

Δυστυχώς ο μόνος τρόπος που καταλαβαίνουν είναι η φορητότητα.
Και προφανώς θα αρνηθείς να λάβεις υπόψη τιμή προσφοράς που ισχύει για 1 χρόνο αλλά δέσμευση για 2.

Στο ποστ μου εξηγώ πεντακάθαρα και δεν είναι καθόλου μύλος, το γράφει στο χαρτί που υπογράφεις. Εαν υπογράψεις οτι δεν θές υπαναχώρηση, έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης μέχρι την στιγμή που θα ενεργοποιηθείς στον νέο πάροχο, έαν δεν υπογράψεις έχεις 15 14 μέρες απο την μέρα ενεργοποίησης υπογραφής για υπαναχώρηση.

antonis_
18-02-23, 11:53
Στο ποστ μου εξηγώ πεντακάθαρα και δεν είναι καθόλου μύλος, το γράφει στο χαρτί που υπογράφεις. Εαν υπογράψεις οτι δεν θές υπαναχώρηση, έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης μέχρι την στιγμή που θα ενεργοποιηθείς στον νέο πάροχο, έαν δεν υπογράψεις έχεις 15 μέρες απο την μέρα ενεργοποίησης για υπαναχώρηση.
Αυτό με το μύλος δεν πηγαινε προσωπικά αλλά μη νομίζεις ότι τώρα το ´κανες καλύτερο! :p
Το προσπερνώ όμως με αρκετή καλή θεληση να ενώσω τα κενά
και υποθέτω πως ισχύουν τα εξής:

- Ο αποτελεσματικότερος τρόπος να παζαρέψεις τον παλιό πάροχο για αντιπροσφορά, είναι να κάνεις φορητότητα σε νέο.
- Μέσα στο συμβόλαιο με το νέο πάροχο, θα πρέπει να αποποιηθείς το 14ήμερο αναμονής για την εκτέλεσή του.
- Δοθέντων των παραπάνω, η υπαναχώρηση ισχύει μέχρι την ημέρα που θα ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση στο νέο πάροχο.
- Στο μεσοδιάστημα που χρειάζεται η υλοποίηση της φορητότητας, ο παλιός πάροχος σου κάνει αντιπροσφορά την οποία μπορείς να εξετάσεις.
- Αν σε καλύπτει η αντιπροσφορά του παλιού παρόχου και δεν έχεις ενεργοποιηθεί στο νέο, μπορείς να αποδεχθείς την αντιπροσφορά του παλιού και αζημίως να ακυρώσεις τη φορητότητα υπαναχωρώντας από τη σύμβαση με το νέο.
- Μόλις ο νέος πάροχος λαβει την ακύρωση της φορητότητας ή απλώς τον ενημερώσεις για την πρόθεσή σου να ακυρώσεις, εκείνος μπορεί να επανέλθει με νέα βελτιωμένη προσφορά, αλλά με κίνδυνο να περιπλέξεις την κατάσταση σε περίπτωση που πρόλαβες να δεχτείς να ανανεώσεις με την αντιπροσφορά του παλιού.

Και γενικότερα, υπάρχει και η περίπτωση να ζητήσεις από τον εκάστοτε πάροχο να σου καλύψει με δωρεάν πάγια, τυχόν ρήτρες που σε επιβαρύνουν από το σπάσιμο συμβολαίου.

Πιστεύω τώρα το βελτίωσα και φαντάζομαι ότι αυτό εννοούμε όλοι.

Dark-Side
18-02-23, 12:14
Αυτό με το μύλος δεν πηγαινε προσωπικά αλλά μη νομίζεις ότι τώρα το ´κανες καλύτερο! :p
Το προσπερνώ όμως με αρκετή καλή θεληση να ενώσω τα κενά
και υποθέτω πως ισχύουν τα εξής:

- Ο αποτελεσματικότερος τρόπος να παζαρέψεις τον παλιό πάροχο για αντιπροσφορά, είναι να κάνεις φορητότητα σε νέο.
- Μέσα στο συμβόλαιο με το νέο πάροχο, θα πρέπει να αποποιηθείς το 14ήμερο αναμονής για την εκτέλεσή του.
- Δοθέντων των παραπάνω, η υπαναχώρηση ισχύει μέχρι την ημέρα που θα ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση στο νέο πάροχο.
- Στο μεσοδιάστημα που χρειάζεται η υλοποίηση της φορητότητας, ο παλιός πάροχος σου κάνει αντιπροσφορά την οποία μπορείς να εξετάσεις.
- Αν σε καλύπτει η αντιπροσφορά του παλιού παρόχου και δεν έχεις ενεργοποιηθεί στο νέο, μπορείς να αποδεχθείς την αντιπροσφορά του παλιού και αζημίως να ακυρώσεις τη φορητότητα υπαναχωρώντας από τη σύμβαση με το νέο.
- Μόλις ο νέος πάροχος λαβει την ακύρωση της φορητότητας ή απλώς τον ενημερώσεις για την πρόθεσή σου να ακυρώσεις, εκείνος μπορεί να επανέλθει με νέα βελτιωμένη προσφορά, αλλά με κίνδυνο να περιπλέξεις την κατάσταση σε περίπτωση που πρόλαβες να δεχτείς να ανανεώσεις με την αντιπροσφορά του παλιού.

Και γενικότερα, υπάρχει και η περίπτωση να ζητήσεις από τον εκάστοτε πάροχο να σου καλύψει με δωρεάν πάγια, τυχόν ρήτρες που σε επιβαρύνουν από το σπάσιμο συμβολαίου.

Πιστεύω τώρα το βελτίωσα και φαντάζομαι ότι αυτό εννοούμε όλοι.

Δεν καταλαβαίνω γιατί εσύ το πήρες προσωπικά, ξεκαθαρίζω απλά την ασάφεια που αφήνεις ενώ απο πάνω ακριβώς την έχω ξεκαθαρίσει. Είναι σαν να γράφει κάποιος 1+1=2 και εσύ να απαντάς 1+1 μαλλον ίσον με 2 αλλά ειναι και μύλος οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε σιγουρα.

antonis_
18-02-23, 12:38
Δεν καταλαβαίνω γιατί εσύ το πήρες προσωπικά, ξεκαθαρίζω απλά την ασάφεια που αφήνεις ενώ απο πάνω ακριβώς την έχω ξεκαθαρίσει. Είναι σαν να γράφει κάποιος 1+1=2 και εσύ να απαντάς 1+1 μαλλον ίσον με 2 αλλά ειναι και μύλος οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε σιγουρα.
προσωπικά εσύ το παίρνεις και κακώς δηλαδή
γιατί όσα έχουν γραφτεί στα φόρουμ στο θέμα αυτό, δεν έχουν γραφτεί από σένα,
αλλά και όσα γράφονται στα φόρουμ, δε γράφονται για να απαντάνε αποκλειστικά σε σένα
υπάρχει κι άλλος κόσμος γύρω μας ξέρεις

τώρα για ό,τι καταλαβαίνει ο καθένας, πάσο και καλό είναι να μη χαλάσουμε το τόπικ

Dark-Side
18-02-23, 13:14
προσωπικά εσύ το παίρνεις και κακώς δηλαδή
γιατί όσα έχουν γραφτεί στα φόρουμ στο θέμα αυτό, δεν έχουν γραφτεί από σένα,
αλλά και όσα γράφονται στα φόρουμ, δε γράφονται για να απαντάνε αποκλειστικά σε σένα
υπάρχει κι άλλος κόσμος γύρω μας ξέρεις

τώρα για ό,τι καταλαβαίνει ο καθένας, πάσο και καλό είναι να μη χαλάσουμε το τόπικ

Όσα έχουν γραφτεί στο φόρουμ αυτό είναι παρελθοντικά στοιχεία και υποθέσεις όπως η δικιά σου χωρίς να έχεις την προσωπική εμπειρία όπως ο ίδιος αναφέρεις. Στο ποστ σου κιόλας, κάτω απο το δικό μου με προσωπική εμπειρία από τον πάροχο (cosmote) που δεν ίδρωνε το αυτί του για φορητότητες κλπ, μπερδεύεις με υποθέσεις τον κόσμο που θα μπει εδω μέσα ψαχνοντας την απάντηση!

- - - Updated - - -

Εδώ και άλλες δύο αποδείξεις για τα λεγόμενα μου vs τα λεγόμενα του φόρουμ που διαβάζεις εσύ, 1 (https://www.adslgr.com/forum/threads/1221517-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%AF%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-COSMOTE-VDSL-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B1-VODAFONE?p=7391323#post7391323) , 2 (https://www.adslgr.com/forum/threads/1221517-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%AF%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-COSMOTE-VDSL-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B1-VODAFONE?p=7391598#post7391598)

antonis_
18-02-23, 13:32
Όσα έχουν γραφτεί στο φόρουμ αυτό είναι παρελθοντικά στοιχεία και υποθέσεις όπως η δικιά σου χωρίς να έχεις την προσωπική εμπειρία όπως ο ίδιος αναφέρεις. Στο ποστ σου κιόλας, κάτω απο το δικό μου με προσωπική εμπειρία από τον πάροχο (cosmote) που δεν ίδρωνε το αυτί του για φορητότητες κλπ, μπερδεύεις με υποθέσεις τον κόσμο που θα μπει εδω μέσα ψαχνοντας την απάντηση!

- - - Updated - - -

Εδώ και άλλες δύο αποδείξεις για τα λεγόμενα μου vs τα λεγόμενα του φόρουμ που διαβάζεις εσύ, 1 (https://www.adslgr.com/forum/threads/1221517-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%AF%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-COSMOTE-VDSL-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B1-VODAFONE?p=7391323#post7391323) , 2 (https://www.adslgr.com/forum/threads/1221517-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%AF%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-COSMOTE-VDSL-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B1-VODAFONE?p=7391598#post7391598)
Οϊμέ...
Άνθρωπέ μου έχεις πάθει κάτι;
Ποια παρελθοντικά στοιχεία και πάλι επί προσωπικού;
Θες να απευθυνόμαστε μόνο σε σένα;
Δεν εξηγείται αλλιώς η μύγα σου, ούτε να είσαι εσύ όλοι σε σε όσους αναφέρθηκα (και η πλάκα είναι ότι σε πολλούς και διάφορους αναφέρθηκα χωρίς να θίξω το σχόλιό σου).
Κινδυνεύοντας να πέσω στο ίδιο επίπεδο, θα σου πω μόνο ότι επειδή συμμετέχεις σε ένα τόπικ, δε σημαίνει ότι σου ανήκει το τόπικ ούτε ότι όλοι σε καταδιώκουν.

Επομένως ή κάποιος ξύπνησε στραβά ή έχει άλλα θέματα που δε θα βοηθήσω αλλά ας βοηθήσουν οι αρμόδιοι.

Όσο για μένα, η εμπειρία η δική μου δε με απέτρεψε να συγκεντρώσω μερικά πράγματα που να βγάζουν νόημα
και να τα μεταφέρω συγκεντρωμένα, εκτός αν πρέπει να τα σβήσω επειδή δε θες εσύ.

Τέλος εδώ
και θέλω να ελπίζω πως θα είναι κατανοητά όσα έχουν γραφτεί και θα γραφτούν
- το τί βγάζει νόημα ας το αφήσουμε , μη λέμε τίποτε και ξαναέχουμε δράματα. :lol:

ΥΓ: Τα άσχετα λινκ που κοτσάρεις , κακώς .
Γιατί δεν δικαιλογούν τη συμπεριφορά σου, αλλά είπαμε...
Τελικά στα φόρουμ, πίσω από το πληκτρολόγιο μπορεί να κρύβεται το κάθε είδος προσωπικότητας
και είναι κάτι που το ξέρουμε άπαντες.

Dark-Side
18-02-23, 14:46
Οϊμέ...
Άνθρωπέ μου έχεις πάθει κάτι;
Ποια παρελθοντικά στοιχεία και πάλι επί προσωπικού;
Θες να απευθυνόμαστε μόνο σε σένα;
Δεν εξηγείται αλλιώς η μύγα σου, ούτε να είσαι εσύ όλοι σε σε όσους αναφέρθηκα (και η πλάκα είναι ότι σε πολλούς και διάφορους αναφέρθηκα χωρίς να θίξω το σχόλιό σου).
Κινδυνεύοντας να πέσω στο ίδιο επίπεδο, θα σου πω μόνο ότι επειδή συμμετέχεις σε ένα τόπικ, δε σημαίνει ότι σου ανήκει το τόπικ ούτε ότι όλοι σε καταδιώκουν.

Επομένως ή κάποιος ξύπνησε στραβά ή έχει άλλα θέματα που δε θα βοηθήσω αλλά ας βοηθήσουν οι αρμόδιοι.

Όσο για μένα, η εμπειρία η δική μου δε με απέτρεψε να συγκεντρώσω μερικά πράγματα που να βγάζουν νόημα
και να τα μεταφέρω συγκεντρωμένα, εκτός αν πρέπει να τα σβήσω επειδή δε θες εσύ.

Τέλος εδώ
και θέλω να ελπίζω πως θα είναι κατανοητά όσα έχουν γραφτεί και θα γραφτούν
- το τί βγάζει νόημα ας το αφήσουμε , μη λέμε τίποτε και ξαναέχουμε δράματα. :lol:

ΥΓ: Τα άσχετα λινκ που κοτσάρεις , κακώς .
Γιατί δεν δικαιλογούν τη συμπεριφορά σου, αλλά είπαμε...
Τελικά στα φόρουμ, πίσω από το πληκτρολόγιο μπορεί να κρύβεται το κάθε είδος προσωπικότητας
και είναι κάτι που το ξέρουμε άπαντες.

Είμαι ξεκάθαρος, ότι έγραψα το έγραψα ήρεμα και τεκμηριωμένα. Ο μόνος λόγος που σου απάντησα ήταν για να αποτρέψω την αβεβαιότητα που άφησες στο ποστ σου χώρις να θέλω να σου επιτεθώ, ούτε να σε υποτιμήσω. Έγραψες μια ανακρίβεια, την διόρθωσα και τέλος. Δεν έχει να κάνει ούτε με εμένα ούτε με εσένα. Έχει να κάνει με αυτούς που θα προσπαθήσουν να ενημερωθούν για το τι συμβαίνει με την φορητότητα και την υπαναχώρηση χωρίς ερωτηματικά, μύλους και αστερίσκους. Αν θέλεις να το πάρεις προσωπικά και να σκορπάς υπόνοιες για περίεργες προσωπικότητες κοιτάξου στον καθρεφτη. Χαρακτηριστικό τον ανθρώπων να επιτήθεντε όταν τους διορθώνει κάποιος γιατι θίγετε ο εγωισμός τους, δεν σε παρεξηγώ.

sdikr
18-02-23, 14:52
Στο ποστ μου εξηγώ πεντακάθαρα και δεν είναι καθόλου μύλος, το γράφει στο χαρτί που υπογράφεις. Εαν υπογράψεις οτι δεν θές υπαναχώρηση, έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης μέχρι την στιγμή που θα ενεργοποιηθείς στον νέο πάροχο, έαν δεν υπογράψεις έχεις 15 μέρες απο την μέρα ενεργοποίησης για υπαναχώρηση.

Είναι 14 ημέρες απο την υπογραφή της σύμβασης

Dark-Side
18-02-23, 15:14
Είναι 14 ημέρες απο την υπογραφή της σύμβασης

Απο κεκτημένένη ταχύτητα δεν το είδα καν. Ναι οντως απο την υπογραφή, εαν θες επεξεργάσου το ποστ μου για να ειναι ακριβές, και για τις 14 μερες και για την υπογραφή.

antonis_
18-02-23, 18:49
Είμαι ξεκάθαρος, ότι έγραψα το έγραψα ήρεμα και τεκμηριωμένα. Ο μόνος λόγος που σου απάντησα ήταν για να αποτρέψω την αβεβαιότητα που άφησες στο ποστ σου χώρις να θέλω να σου επιτεθώ, ούτε να σε υποτιμήσω. Έγραψες μια ανακρίβεια, την διόρθωσα και τέλος. Δεν έχει να κάνει ούτε με εμένα ούτε με εσένα. Έχει να κάνει με αυτούς που θα προσπαθήσουν να ενημερωθούν για το τι συμβαίνει με την φορητότητα και την υπαναχώρηση χωρίς ερωτηματικά, μύλους και αστερίσκους. Αν θέλεις να το πάρεις προσωπικά και να σκορπάς υπόνοιες για περίεργες προσωπικότητες κοιτάξου στον καθρεφτη. Χαρακτηριστικό τον ανθρώπων να επιτήθεντε όταν τους διορθώνει κάποιος γιατι θίγετε ο εγωισμός τους, δεν σε παρεξηγώ.

Αντιπαρέρχομαι όλα τα υπόλοιπα, είπαμε το γιατί
απαντω΄μόνο στο αν έγραψα ανακρίβεια,
δεν έγραψα καμία.
Ελπίζω να ηρέμησες όμως.

Dark-Side
18-02-23, 19:44
Αντιπαρέρχομαι όλα τα υπόλοιπα, είπαμε το γιατί
απαντω΄μόνο στο αν έγραψα ανακρίβεια,
δεν έγραψα καμία.
Ελπίζω να ηρέμησες όμως.

Πάλι καλά μπήκα στο προφίλ σου και είδα την τάση σου από τα υπόλοιπα μηνύματα σου να έρχεσαι σε αντιπαράθεση με όποιον σου απαντάει. Αλλα είπαμε "Γιατί δεν δικαιλογούν τη συμπεριφορά σου, αλλά είπαμε...
Τελικά στα φόρουμ, πίσω από το πληκτρολόγιο μπορεί να κρύβεται το κάθε είδος προσωπικότητας"

jkoukos
18-02-23, 23:26
Εαν υπογράψεις οτι δεν θές υπαναχώρηση, έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης μέχρι την στιγμή που θα ενεργοποιηθείς στον νέο πάροχο,
Σωστά, αλλά στην κυριολεξία είναι ακύρωση και όχι υπαναχώρηση σε αυτή την περίπτωση.


έαν δεν υπογράψεις έχεις 15 μέρες απο την μέρα ενεργοποίησης για υπαναχώρηση.
Λάθος! Έχεις 14 μέρες δικαίωμα υπαναχώρησης από την ημερομηνία υπογραφής και έως ότου ενεργοποιηθεί η σύνδεση (γι' αυτό η φορητότητα ξεκινά την 15η μέρα).
Σε οποιαδήποτε περίπτωση ενεργοποιηθεί η σύνδεση, παύει αυτομάτως η όποια δυνατότητα υπαναχώρησης/ακύρωσης.

- - - Updated - - -

ΟΚ, είδα ότι σε επόμενο μήνυμα ανέφερες ότι το έγραψες λόγω κεκτημένης ταχύτητας.

antonis_
19-02-23, 13:05
Πάλι καλά μπήκα στο προφίλ σου και είδα την τάση σου από τα υπόλοιπα μηνύματα σου να έρχεσαι σε αντιπαράθεση με όποιον σου απαντάει. Αλλα είπαμε "Γιατί δεν δικαιλογούν τη συμπεριφορά σου, αλλά είπαμε...
Τελικά στα φόρουμ, πίσω από το πληκτρολόγιο μπορεί να κρύβεται το κάθε είδος προσωπικότητας"
:cool: Πραγματικά τώρα;
Αν δεν ήταν πάλι καλά, δε θα είχες ηρεμήσει, έτσι; :lol:

Και σε βοηθάει να πιστεύεις το ότι δεν είσαι επιθετικός;
ΟΚ, αλλά το γνώρισμα να μην έχεις ενσυναίσθηση δε μαρτυρά καλές συνέχειες στη ζωή.

Για μένα λυπάμαι που δε θα σε βοηθήσει αυτό που θα πω
αλλά κανονικά αν είχες δει τα ποστ μου ή έστω με ήξερες
θα έβλεπες πως όπου πάει να ξεφύγει ο άλλος, προτιμάω να σταματάω να απαντάω.

Και στο προφίλ σου δε θα χρειαστεί να μπω,
γιατί θα αρκεστώ να μη χρειαστεί να πάω μακριά παρά μόνο στα προηγούμενα ποστ σου.
Αν κρίνω το πόσο εριστικός και ευέξαπτος είσαι και κρίνω όλο αυτό που έχω μπροστά μου,
είμαι βέβαιος ότι έχεις δώσει πολύ υλικό αντιπαραθέσεων στο φόρουμ τουλάχιστον.

Λυπάμαι επομένως που έχεις όλη αυτή την ανάγκη,
αν το είχες έλλειμμα και βοηθάει την περίπτωσή σου να ηρεμήσεις, καλά έκανες που έγραψες όσα έγραψες.
Απλά διάβασε τα προηγούμενα ποστ σου να δεις ποιός έρχεται σε αντιπαράθεση

Dark-Side
19-02-23, 13:23
Σας παραθέτω το PDF αιτήματος φορητότητας, απο προσωπική εμπειρία μετά την αποστολή τον υπογεγραμμένων εγγράφων η cosmote με κάλεσε μία η δύο μέρες αργότερα για αντιπροσφορά. Ανάλογη εμπειρία είχαν και άλλοι συμφορουμήτες.


:cool: Πραγματικά τώρα;
Αν δεν ήταν πάλι καλά, δε θα είχες ηρεμήσει, έτσι; :lol:

Και σε βοηθάει να πιστεύεις το ότι δεν είσαι επιθετικός;
ΟΚ, αλλά το γνώρισμα να μην έχεις ενσυναίσθηση δε μαρτυρά καλές συνέχειες στη ζωή.

Για μένα λυπάμαι που δε θα σε βοηθήσει αυτό που θα πω
αλλά κανονικά αν είχες δει τα ποστ μου ή έστω με ήξερες
θα έβλεπες πως όπου πάει να ξεφύγει ο άλλος, προτιμάω να σταματάω να απαντάω.

Και στο προφίλ σου δε θα χρειαστεί να μπω,
γιατί θα αρκεστώ να μη χρειαστεί να πάω μακριά παρά μόνο στα προηγούμενα ποστ σου.
Αν κρίνω το πόσο εριστικός και ευέξαπτος είσαι και κρίνω όλο αυτό που έχω μπροστά μου,
είμαι βέβαιος ότι έχεις δώσει πολύ υλικό αντιπαραθέσεων στο φόρουμ τουλάχιστον.

Λυπάμαι επομένως που έχεις όλη αυτή την ανάγκη,
αν το είχες έλλειμμα και βοηθάει την περίπτωσή σου να ηρεμήσεις, καλά έκανες που έγραψες όσα έγραψες.
Απλά διάβασε τα προηγούμενα ποστ σου να δεις ποιός έρχεται σε αντιπαράθεση

:whistle:

antonis_
19-02-23, 15:19
Σας παραθέτω το PDF αιτήματος φορητότητας, απο προσωπική εμπειρία μετά την αποστολή τον υπογεγραμμένων εγγράφων η cosmote με κάλεσε μία η δύο μέρες αργότερα για αντιπροσφορά. Ανάλογη εμπειρία είχαν και άλλοι συμφορουμήτες.



:whistle:

Σε ευχαριστούμε.:lol:
Να είσαι καλά. και ήρεμα :injection :lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.