PDA

Επιστροφή στο Forum : Πσνελλαδικό πρόβλημα Forthnet adsl που οφείλεται στον ΟΤΕ ;



ifesys
25-08-07, 17:20
Είμαι στη Λάρισα.
Εδώ και τέσσερις ώρες περίπου είμαι εκτός από adsl.
Η τεχνική υποστήριξη της Forthnet (8011009000) έδινε σήμα κατειλλημένου.
Μόλις τώρα άνοιξε γραμμή και άκουσα ηχογραφημένο μήνυμα που έλλεγε ότι υπάρχει κατά τόπους πανελλαδικά πρόβλημα στις adsl συνδέσεις της forthnet λόγω προβλήματος του ΟΤΕ.
Στο siemens CL-110 που έχω και στα διαγνωστικά μεταξύ των άλλων βγάζει :

Test ADSL Synchronization: PASS
Test PPP server connection: FAIL

Φυσικά η τεχνική υποστήριξη δεν απαντά με τίποτα. Η γραμμή πέφτει μετά το μήνυμα.
Λογικά πρέπει να υπάρχει γενικότερο πρόβλημα και όχι μόνο της forthnet.

Και έτσι επαληθεύτηκα που έλεγα σε ένα φίλο ότι δεν ξεκρεμάω το παλιο dialup modem.

Μόλις διάβασα το σχετικό πρόβλημα με την ΟΤΕΝΕΤ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=124964) και πιστεύω ότι τα γεγονότα συνδέονται.

Stelios
25-08-07, 17:48
Για περιπου 25 λεπτα ειχα προβλημα στο ιδιοκτητο της forthnet . Αυτο συνεβη νωριτερα γυρω στις 16:00 .

spirosta
25-08-07, 17:48
Τα γεγονότα συνδέονται αφού καίγεται η μισή ελλάδα... Είχα και εγώ σε 2play νβρίτερα πρόβλημα με το internet. Πρέπει να υπάρχει τρελό πρόβλημα...

spirosta
25-08-07, 17:49
Για περιπου 25 λεπτα ειχα προβλημα στο ιδιοκτητο της forthnet . Αυτο συνεβη νωριτερα γυρω στις 16:00 .
Ναι και εγώ εκείνη την ώρα..

wintech2003
25-08-07, 17:53
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=124964

opeth
25-08-07, 23:10
Εγω απ το πρωι στις 12 μολις τωρα συνδεθηκα παλι!

Εμενα τουλαχιστον το Τεχνικο τμημα-μετα απο κανα 5λεπτο!- το σηκωσε,και με ενημερωσε!
Αν και ο τυπος-δεν ξερω γιατι-σαν να τα μασαγε ή να προσπαθουσε να με πεισει οτι ελεγε αληθεια χαχα,ενω ημουν πολυ τζεντλεμαν να πουμε!πλακα ειχε! :desk

:lol:

psytransas
25-08-07, 23:24
Εδω καηκαν ανθρωποι...τι να λεμε τωρα για ιντερνετ :(:(:(:(:(

babisaok
26-08-07, 01:57
Κάποια ενημέρωση για το τί τελικά ήταν το πρόβλημα υπήρξε;

zafx
26-08-07, 02:42
Και εδώ Καστοριά από το μεσημέρι μέχρι πριν λίγη ώρα είχε διακοπή. Ο συγχρονισμός ήταν οκ αλλά κολλούσε στο authentication.

opeth
26-08-07, 11:44
Κάποια ενημέρωση για το τί τελικά ήταν το πρόβλημα υπήρξε;

Oταν τα μασαγε μου πε ακριβως: "Καποιαααα......κυκλωματαααα....του ΟΤΕ..καηκαν" :hmm:

DVader
26-08-07, 11:54
Και από Θεσσαλονίκη είναι όλα οκ !!

nmavro73
26-08-07, 13:14
Εγώ μίλησα με την τεχνική υποστήριξη και μου είπαν ότι είχαν χάσει ένα δακτύλιο. Είχε πρόβλημα όλη η βόρεια ελλάδα

DVader
26-08-07, 13:24
Εγώ μίλησα με την τεχνική υποστήριξη και μου είπαν ότι είχαν χάσει ένα δακτύλιο. Είχε πρόβλημα όλη η βόρεια ελλάδα


Τι σχέση έχει ο δακτύλιος που χάθηκε χτές με το γεγονός ότι εγώ στην Αθήνα δεν είχα Internet ..? Από δακτύλιο αυτό παιρνάνε τα εξωτερικά τους κυκλώματα του ΟΤΕ ...?:whistle:

ΟΤΕΝΕΤ ....έτσι

themaxx
26-08-07, 13:29
Τι σχέση έχει ο δακτύλιος που χάθηκε χτές με το γεγονός ότι εγώ στην Αθήνα δεν είχα Internet ..? Από δακτύλιο αυτό παιρνάνε τα εξωτερικά τους κυκλώματα του ΟΤΕ ...?:whistle:

ΟΤΕΝΕΤ ....έτσι

το είπαν πάρα πολύ εδώ εχτές , μέχρι το βράδυ ήταν κάτω η γραμμή της οτεglobe με Λονδίνο . Η οτενετ εχει γραμμή μονό με αυτούς για ευνοήτους λόγους

zatast
26-08-07, 15:15
στο περιστερι παντως δεν ειχαμε κανενα προβλημα

@ ADSLgr.com All rights reserved.