PDA

Επιστροφή στο Forum : Συγκεντρωση διαμαρτυριας για τις πυρκαγιες



firegarden
27-08-07, 18:29
Δε ξερω αν εχει δημοσιευθει σε καποιο αλλο topic, παντως σημερα ελαβα την παρακατω εικόνα με email και θα ηθελα να τη μοιραστω μαζί σας. Οσοι μπορουν, ας τη στειλουν με email σε ολους τους γνωστους τους και ας ερθουν μαζι μας.Εγω παντως θα ειμαι εκει.

http://aycu31.webshots.com/image/24710/2001483488951496493_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2001483488951496493)

Dark Dominion
27-08-07, 18:33
όλοι πρέπει να είμαστε εκεί

civil
27-08-07, 20:01
Θα προσπαθήσω να ειμαι εκεί.
:evil:

ikonsgr
27-08-07, 20:42
To ποτήρι ξεχείλησε... πράγματι, αλλά, ΠΟΙΟΣ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΌ?
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ?
Το έχετε σκεφτεί ποτέ?
Διότι περάν των "ασύμετρων απειλών" από τους κακούς γκριζους λύκους,τη Μοσαντ, τους ουτσεκάδες, τους Βαρνταρσκέους και δεν ξερω εγώ ποιους άλλους,που ισως πράγμτατι να κατακαίνε τον τόπο μας, το φοβερό,καμένο,ματωμένο ερωτημα που προκυπτει είναι:
EMEΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?
ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΔΕΚΑΤΕΙΕΣ ΤΩΡΑ?
ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΛΕΓΑΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ανθρώπους για να διαχειριστούν την ΕΞΟΥΣΙΑ, που αντί για το ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ καθηκον τους, ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ,ΤΗΝ ΠΡΟΝΕΙΑ,ΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ,ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΕΥΗΜΕΡΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ,αυτοι σκέφτονται μόνο πως θα γεμήσουν τις τσέπες τους και πως θα εγκλωβίσουν τα πρόβατα(γιατι ΕΤΣΙ μας Θεωρούν και ΕΤΣΙ μας αντιμετωπιζουν,αλλά απ'οτι φαίνεται... έτσι μας αρέσει κιολας!) για να μην χάσουν την "κουτάλα" και στις επομενες εκλογές?
Και γι'αυτή την πρωτοφανή τραγωδία λοιπόν, ηθικοί αυτουργοί είναι η "βιοτεχνία" "ΠΑΣΟΚ-Ν.Δ.-Ε.Π.Ε." (Εταιρια Περιορισμένης Ευθύνης) την οποία με την σειρά της τροφοδοτεί και κρατάει στη ζωή ένας λαός που ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ψηφίζει κόμματα με βάση το ΤΟΜΑΡΙ ΤΟΥ και το "βολεμά" του,και πρόσωπα με βάση ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΜΑΤΙΑ,ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΒΥΖΙΑ,ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΦΩΝΗ,ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΠΟΔΙΑ!
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΚΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ!
Καλές οι αποδοκιμασίες, οι διαμαρτυρίες τα "ποτήρια που ξεχειλιζουν" αλλά ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΆ?
Σε λίγες μέρες έχουμε εκλογές.Και ειναι ΜΕΓΑ λάθος να λέμε ότι στις εκλογές κρίνονται τα κόμματα. Σε αυτές τις εκλογές όπως και σε ΚΑΘΕ ΕΚΛΟΓΕΣ,ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ,Ο "ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΛΑΟΣ", ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ!Και αν η πυροσβεστική υπηρεσία και τα μέσα, και η εκπαιδευση, και η προληψη γενικώς ΔΕΝ επαρκουν ουτε στο ελάχιστο, γι'αυτό κυρίως υπευθυνοι είμαστε ΕΜΕΙΣ, με τους ανικανους και αδιαφορους που βάλαμε μέσω της ψήφου μας, να τα φροντιζουν!
Γι'αυτό, επειδη πιστευω ότι με διαμαρτρυρίες και αποδοκιμασίες της στιγμής ΔΕΝ προκειται να αλλάξει ΤΙΠΟΤα σ'αυτό τον τόπο, εγώ θα κάνω μία έκκληση σε ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ:
ΔΙΩΞΤΕ ΤΟΥ ΦΑΥΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ, ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ! Και αν μετά την τραγωδία που ζούμε αυτή τη στιγμή,συνεχίζετε να θέλετε να στηρίζετε τα κομματα που ευθύνονται γι'αυτήν και για το γενικότερο χάλι του νεο ελληνικού κράτους, τουλάχστον στηρίξτε ΑΞΙΟΥΣ και ΕΝΤΙΜOΥΣ ανθρωπους! ΟΛΑ τα κόμματα έχουν,ΨΑΞΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΟΥΣ!

Υ.γ ζητώ συγνώμη για το έντονο ύφος μου,αλλά τις τελευταίες μέρες ειλικρινα έχω αγανκτησει με αυτα που συμβαίνουν! ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ "ΕΓΩ" ΤΟΥ,και να βάζει στην εξουσία αντιστοιχους ανθρώπους, σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει ουτε κράτος ουτε έθνος για να αποκαλειται "ΕΛΛΗΝΑΣ"?!

terper
27-08-07, 20:47
Να προτείνω να τοποθετηθεί σε εμφανές σημείο της αρχικής σελίδας αν δεν αντιτίθεται στους όρους της Κοινότητας...;;;

firegarden
27-08-07, 21:35
Η εστω σαν banneraki για να το βλεπουν κι οσοι μπαινουν κατευθειαν στο φορουμ...

zatast
27-08-07, 22:20
συμφωνω απολυτα με τον ikonsgr και βαζω σε ολους και την εναλλακτικη εκδοχη για πανελληνια αποχη απο τις εκλογες !!
Να δω τοτε αν θα βαλουν μυαλο κι αλλαξουν τακτικη!!
και επιπλεον αυτη η διαμαρτυρια να επαναληφθει και στις 16 Σεπτεμβριου !!

Τι παπαριες ειναι αυτες για ασυμετρες απειλες (τι παει να πει αυτο τωρα???) και στρατηγους ανεμους???????Σε ποιους νομιζουν οτι μιλανε!!!!Δεν ειμαστε ουτε Αμερικανακια ουτε παιδια να μας λενε παραμυθια!!!
Μαυρο στους μαυρογιαλουρους σαν αυτο που εριξαν στις ψυχες μας!!

Director CrisAK
27-08-07, 22:40
Από πού προέρχεται γνωρίζει κανείς?
Ποιος το σκέφτηκε ας πούμε...

Gordito
27-08-07, 22:52
Aυτες οι βλακειες με αφηνουν ΠΑΓΕΡΑ αδιαφορο.

Αν θελετε να αποδοκιμασετε ή να κανετε κατι να το κανετε στις 16 Σεπτεμβρη, ημερα των εκλογων.

Να κατεβουν 8,000,000 ανθρωποι, τι νοημα εχει οταν οι μισοι και παραπανω θα ψηφισουν δικομματικα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.