PDA

Επιστροφή στο Forum : αναίρεση αίτησης διακοπής



freesurfjo
28-08-07, 12:58
31/7 αποφάσισα να διακόψω την αίτηση για 2play. Είχα κάνει αίτηση από 15/6 και ακόμα δεν είχε αποσταλεί καν στον οτε. Στις 9/8 εμφανίστηκε αποστολή προς οτε και στις 20/8 ξεκίνησε η διαδικασία κατασκευής με εκτιμώμενη ενεργοποίηση 3/9 (σύμφωνα πάντα με το site τους). Τελικά πήρα απόφαση οτί θέλω τη σύνδεση (γλυκάθηκα βλέπεις τώρα που πλησιάζει). Ακόμα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο να επιβεβαιώσουν την αίτηση διακοπής όπως μου είχαν αναφέρει. Τι λέτε να κάνω? Να αφήσω το θέμα ως έχει μέχρι την ενεργοπίηση και τότε να ενημερώσω ότι ακυρώνω την ακύρωση? Να πάρω από τώρα ώστε να αποφύγω μπερδέματα αλλά με κίνδυνο μεγαλύτερης καθυστέρησης?

valen01
28-08-07, 13:05
Εμένα την αίτηση διακοπής δεν την έλαβαν και πολύ υπόψιν τους. Πιθανότατα αν πάρουν χαμπάρι οτι έκανες αίτηση διακοπής να επικοινωνήσουν μαζί σου για επιβεβαίωση ( το άλλο με τον ΤΟΤΟ το ξέρετε??? ) Ειδάλλως θα το προχωρήσουν ποντάροντας στο οτι ο χρήστης όταν τελικά δει οτι έχει ενεργοποιηθεί αναιρεί την επιθυμία του για διακοπή της αίτησης ( άλλωστε οι περισσότεροι που κάνουν αίτηση διακοπής είναι γιατί βλέπουν οτι δεν γίνεται τίποτα και όλα φαίνονται στάσιμα για μεγάλο χρονικό διάστημα κυρίως μεταξύ της λήψης της αίτησης και της αποστολής του αιτήματος προς τον ΟΤΕ ).

deniSun
28-08-07, 14:46
Πάρε τώρα και αναίρεσε την αίτηση διακοπής.
Λίγο μπερδεμένα τα πράγματα.
Ελπίζω να μην μετανιώσεις και θέλεις πάλι διακοπή.

myhtical
28-08-07, 15:37
απλά αποφάσισε εσύ τι θέλεις ....είναι λογίκο να μπλέξουν τα πράγματα αν τους λες κάθε 1 εβδομάδα διαφορετικά πράγματα

valen01
28-08-07, 16:50
παιδιά ειναι απλό το θέμα ..... H Forthnet ήταν η τρίτη εταιρεία που έκανα διακοπή αίτησης ( τελικά πρέπει να φταίει όντως η περιοχή μου ). Παρόλα αυτά οι άλλες δυο ( VIvodi, Netone ) κατάλαβαν αμέσως το πρόβλημα το δέχθηκαν και διέκοψαν την διαδικασία. Η FOrthnet όμως απο οτι φαίνεται έκανε κάπως τα στραβά μάτια.... Περιμένω πως και πως να επικοινωνήσουν μαζί μου να δω τι θα μου πουν .

Mythical δεν τους έλεγα άλλα κάθε 1 εβδομάδα. Έκανα την αίτηση και εφόσον 1 μήνα μετά δεν είχαν στείλει στον ΟΤΕ την αίτηση έστειλα διακοπή της αίτησης και μάλιστα μετά πήρα και τηλέφωνο για να επιβεβαιώσω πως η γραμμή ήταν free. Μάλιστα το επιβεβαίωσε και η υπάλληλος του OTE πριν κάνω αίτηση για COnn-x. Σκέφτομαι να κάνω και εγώ την πάπια και να μην πληρώσω τους 3 μήνες που ισοδυναμεί με τα πάγια του Conn-x που θα κληθώ ( πολύ σωστά ) να πληρώσω στον ΟΤΕ.

deniSun
28-08-07, 16:56
Την αίτηση την στέλνουν στον ΟΤΕ εφόσον δεσμεύσουν πόρτα για εσένα.
Στις περισσότερες εταιρίες με ιδιόκτητο δίκτυο θα πρέπει να περιμένεις για ενεργοποίηση το ελάχιστο 1 μήνα.

nnn
29-08-07, 21:52
Στείλε με Fax αναίρεση διακοπής και πάρε και τηλέφωνο καλού κακού.

andreasp
29-08-07, 22:26
Μην στειλεις τιποτα. Απλα το Fax που εστειλες με την αιτηση ακυρωσης της αιτησης 2play, πήγε στο καλάθι των αχρήστων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.