PDA

Επιστροφή στο Forum : Speedtouch 585 και Linksys WAG200g



tex439
28-08-07, 14:49
παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το ρουτερ μου.
εχω κανει καινούργια συνδρομή και ο παροχεας μου μου έχει δόση το ρουτερ Speedtouch 585. μετα απο ενα τηλεφώνημα που τούς εχω κάνει ολα λειτουργούν κανονικά.

εγώ όμως τώρα θέλω να βάλω το δικό μου ρουτερ το Linksys WAG200g. οταν συνδέω την γραμμή του τηλεφώνου και το καλώδιο της ethrnet μου δείχνει οτι συνχρονιζεται κανονικά αλλά ανάβει συνέχεια με κόκκινο χρώμα το λαμπάκι που γράφει ίντερνετ.
οτι και αν έκανα δεν μπορώ να έχω ίντερνετ με αυτο το ρουτερ. ενω με το speedtouch εχω κανονικά.
έχει αποθηκευτεί η διεύθυνση του προηγούμενού ρουτερ γιαυτό δεν με αφήνει να μπω με το linksys??
τι πρέπει να κάνω?
Ευχαριστώ πολυ εκ τον προτέρων

anastassio
28-08-07, 15:30
Δοκιμασε τις ρυθμισεις στο αρχικο setup α αλλαξεις απο ppoa se ppoe και αντιστροφα,
και βαλε και multimode.
Ειχα και εγω προβλημα και ειμαι οκ τωρα.

tex439
28-08-07, 16:01
τις εχω δοκιμάσει και τις 2 επιλογές αλλά πάλι κανένα αποτέλεσμα

nnn
29-08-07, 01:10
Βάζεις λάθος username/password.
Πέρασες τα καινούρια ?

tex439
29-08-07, 11:21
οχι σωστα τα βαζω username/password. Μηπος ομως πρεπει να κανω log out απο την προηγουμενη συνδεση για να μπορεση να κανει log in απο το wizard του cd??

Ποια καινούρια να πέρασα?

nnn
29-08-07, 22:25
Τα στοιχεία σύνδεσης είναι από τον νέο Isp υποθέτω.
Μην μπλέκεσε με wizards κλπ, σύνδεσε το με ethernet και κάνε τις ρυθμίσεις σου.

k_koulos
29-08-07, 22:31
βάλε το wag πάνω, και αφού δείς οτι συγχρονίζει μπες απο webinterface [http://192.168.1.1 ] και βάλε τα νέα στοιχεία! αν δεν σου πρασινίσει το λαμπακι ιντερνετ πάτα save και μετά βγάλε και βάλε το καλώδιο ρεύματος απο το wag

tex439
30-08-07, 10:34
βάλε το wag πάνω, και αφού δείς οτι συγχρονίζει μπες απο webinterface [http://192.168.1.1 ] και βάλε τα νέα στοιχεία! αν δεν σου πρασινίσει το λαμπακι ιντερνετ πάτα save και μετά βγάλε και βάλε το καλώδιο ρεύματος απο το wag

το έχω κάνει και αυτό αλλά δεν λέει να πρασινιση το λαμπάκι. δεν ξέρω τι παίζει. τζάμπα το αγόρασα μαλλον. με το speedtouch πάντως παίζει μια χαρα.

k_koulos
30-08-07, 10:38
όταν μπείς στο webinterface στη σελίδα που σου λέει status / gateway information πάτα το connect χαμηλά.

[δεν το έχω εδώ είναι στην τελευταία σελίδα η πρώτη υποσελίδα αν θυμάμαι καλα]

δώστου και ένα reboot με αιχμηρό αντικείμενο απο πίσω στην τρυπούλα για 30 secs μήπως κια δεν έχει κάτσει κάτι καλα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.