PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 play



preditor
28-08-07, 15:13
εχω Attenuation 35 υπαρχη τροπος να βελτιωθει αυτο?

myhtical
28-08-07, 15:15
για ποιό λόγο? τι πρόβλημα υπάρχει?

preditor
28-08-07, 15:19
δεν ξερω , λες να να φταιει το router usr9112

myhtical
28-08-07, 15:25
να φταιει για ποιό πράγμα?

τι πρόβλημα υπάρχει με την συνδεσή σου?

preditor
28-08-07, 16:00
δεν ξερω τι φταιει

Isovitisgr
28-08-07, 16:09
Πρέπει να είναι από τους καλύτερους διαλόγους του Forum! :lol:

Isovitisgr
28-08-07, 16:22
εχω Attenuation 35 υπαρχη τροπος να βελτιωθει αυτο?

Διάβασε τα ποστς στο νήμα αυτό: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=112092&highlight=Attenuation Μπορεί να λέει για Noise margin ο τίτλος αλλά υπάρχουν και πολλές αναφορές για το atthenuation.

Πάντως γενικά το attenuation έχει να κάνει με την απόστασή σου από το κέντρο του ΟΤΕ της περιοχής σου. Όσο μεγαλύτερη είναι η απόσταση (των καλωδιώσεων και όχι η απόσταση σε ευθέια στο χάρτη) τόσο μικρότερη θα είναι και η max ταχύτητα που θα μπορείς να κλειδώσεις.
Οπότε όχι, δεν αλλάζει!

Υ.Γ. Σύμφωνα με το attenuation που λες θα πρέπει να κλειδώνεις θεωρητικά στα 13830 και η απόστασή σου από το DSLAM της περιχής σου είναι στα 2534 μέτρα.

deniSun
28-08-07, 18:00
Πρέπει να είναι από τους καλύτερους διαλόγους του Forum! :lol:

+1000...0 :lol::oneup:

RASTAVIPER
28-08-07, 18:09
To ποιο σημαντικό είναι ότι δίνονται ξεκάθαρες απαντήσεις σε ακόμα πιο ξεκάθαρες ερωτήσεις.:oneup:

preditor
28-08-07, 18:17
νομιζω οτι η ερωτισει μου ειναι ξεκαθαρη

JERY
28-08-07, 18:20
Και εγω τοσο εχω, σε τη ταχυτητα συχρονιζεις?

zatast
28-08-07, 19:26
ειλκρινα σηκωνω τα χερια ψηλα

απορω τελευταια με το διαθεση υπεκφυγης απαντησης και διαθεσης "Τι κανεις Γιαννη? κουκια σπερνω ..." που παρατηρειται στον οριζοντα.

και για να ερθω στο θεμα να πω οτι το μονο συγκεκριμενο ειναι η αρχικη ερωτηση!!ουτε οι απαντησεις ειναι επι του θεματος ,ουτε ο preditor λεει μετα τι εννοει και ισως ο μονος που προσπαθει να πιασει το νοημα του νηματος ειναι ο Isovitisgr.
και τελος για να απαντησω στην αρχικη ερωτηση το attenuation 35db ισως υπαρχει τροπος να μειωθει λιγο με καλυτερα καλωδια μεταξυ router και dslam,φιλτρα,router και σε μεγαλυτερο ποσοστο με μετακομιση πιο κοντα στο τοπικο dslam.Για περισσοτερες διευκρινησεις στο ειδος αντιμετωπισης χρειαζονται περισσοτερα στοιχεια οπως firmware router,στατιστικα,συνδεσμολογια.αν και επι της ουσιας με 35db attenuation η ταχυτητα 12700Mbit ειναι φυσιολογικη και δεν μεγαλωνει σημαντικα αν δεν μετακομισεις πιο κοντα στο dsalm.

φιολικη παρακληση σε οσους εχουν ορεξη να βοηθησουν ρε παιδια.αν δε ξερουμε μια απαντηση μην λεμε ασχετα και υπεκφυγες!!ξεφευγει το θεμα απο την ουσια,χανεται η μπαλα και παει ολο το νημα απατο!οποιος δεν ξερει ας μην απαντησει.δεν ειναι κακο και δε θα του πει κανεις τιποτα...

29gk
28-08-07, 19:32
Να ρωτησω και εγω.

Ποιο ακριβως ειναι το προβλημα ?

Αποσυνδεσεις, αργο κατεβασμα, αποσυγχρονισμοι, κακη ποιοτητα τηλεφωνιας ?

Τι ? Το 35 τι σου κανει ακριβως ?

myhtical
28-08-07, 23:16
ειλκρινα σηκωνω τα χερια ψηλα

απορω τελευταια με το διαθεση υπεκφυγης απαντησης και διαθεσης "Τι κανεις Γιαννη? κουκια σπερνω ..." που παρατηρειται στον οριζοντα.

και για να ερθω στο θεμα να πω οτι το μονο συγκεκριμενο ειναι η αρχικη ερωτηση!!ουτε οι απαντησεις ειναι επι του θεματος ,ουτε ο preditor λεει μετα τι εννοει και ισως ο μονος που προσπαθει να πιασει το νοημα του νηματος ειναι ο Isovitisgr.
και τελος για να απαντησω στην αρχικη ερωτηση το attenuation 35db ισως υπαρχει τροπος να μειωθει λιγο με καλυτερα καλωδια μεταξυ router και dslam,φιλτρα,router και σε μεγαλυτερο ποσοστο με μετακομιση πιο κοντα στο τοπικο dslam.Για περισσοτερες διευκρινησεις στο ειδος αντιμετωπισης χρειαζονται περισσοτερα στοιχεια οπως firmware router,στατιστικα,συνδεσμολογια.αν και επι της ουσιας με 35db attenuation η ταχυτητα 12700Mbit ειναι φυσιολογικη και δεν μεγαλωνει σημαντικα αν δεν μετακομισεις πιο κοντα στο dsalm.

φιολικη παρακληση σε οσους εχουν ορεξη να βοηθησουν ρε παιδια.αν δε ξερουμε μια απαντηση μην λεμε ασχετα και υπεκφυγες!!ξεφευγει το θεμα απο την ουσια,χανεται η μπαλα και παει ολο το νημα απατο!οποιος δεν ξερει ας μην απαντησει.δεν ειναι κακο και δε θα του πει κανεις τιποτα...


θα συμφωνήσω απόλυτα (αν κ νέος στα post) αλλά οχι κ "ουτε οι απαντησεις ειναι επι του θεματος"

ειδες εσυ κατι συγκεκριμενο στην ερωτηση?

"προσπαθει να πιασει το νοημα του νηματος" quiz εγινε :)

αν καποιος δεν ξερει τι ακριβώς προβλημα αντιμετωπιζει (αν αντιμετωπιζει!) τοτε πως θα υπάρξει βοήθεια?

RASTAVIPER
29-08-07, 10:49
Μια που γίνεται λόγος πιο πάνω για ξεκάθαρες απαντήσεις, τότε πιστεύω ότι η απάντηση στην αρχική ερώτηση είναι ΟΧΙ, εφόσον έχει ήδη ελέγξει καλώδια,splitter και δεν έχει σκοπό να μετακομίσει σύντομα.

Isovitisgr
29-08-07, 11:52
Να σημειώσω κι εγώ ότι καλό είναι πριν κάνουμε μια ερώτηση καλό είναι να κάνουμε μια αναζήτηση γιατί αν όχι όλα, τα περισσότερα θέματα έχουν ήδη απαντηθεί καθώς τα προβλήματα είναι κοινά σε αρκετά άτομα.

Αναζήτηση λοιπόν πρώτα...! :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.