PDA

Επιστροφή στο Forum : μικρη ταχυτητα download



psav
12-07-03, 01:19
HI ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΑΛΑ DSL 384 KAI ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ DOWNLOAD ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΤΟ ALCATEL MODEM ΤΟΥ ΟΤΕ.Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ DOWNLOAD EINAI TO ΜΕΓΙΣΤΟ 10k/sec. ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ MTU ΣΤΑ 1500 ΑΛΛΑ ΤΟ SG TCP/IP ANALYZER MOY ΔΕΙΧΝΕΙ 1400. ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΩΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

jimsliakas
12-07-03, 01:27
Πηρες τον isp σου να σου πει ????Πειραξες καμια ρυθμηση ???

poussou
12-07-03, 01:59
Υπάρχει μία νέα τεχνολογία που την λένε ISDN!!!Θα την φέρει σε λιγα χρόνια στην Ελλάδα ο ΟΤΕ, και τότε θα μπορείς να έχεις ταχύτητες μέχρι και 16 KB/sec!!!!
Ναι το ξέρω ακούγεται απίστευτο, αλλά έχει προχωρήσει πολύ η τεχνολογία...Και φυσικά ο ΟΤΕ είναι στην πρώτη γραμμή των εξελίξεων...
Μόνο λίγη υπομονή χρειάζεται... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8O :lol: :lol: :lol: :lol:

Andy1972
12-07-03, 04:11
ανε αν μπορεις το τεστακι εδω περα και θα σου πει τι εχεις λαθος και τι σωστο http://www.dslreports.com/

holy
12-07-03, 05:22
Koita pousou i sikrisi pou kaneis esi opws kai oi perissoteroi einai adiki!! Den sigkrineis to isdn modem sou pithano tornado me to dsl modem tou kokkali an einai dinaton! Kane sigkrisi tou netmod sou me to antistixo adsl kokkalomodem sta pings kai ekei tha deis megali diafora!

poussou
12-07-03, 10:30
Άδικη απο ποιά άποψη.Είπα εγώ σε κανένα να πάρει το modem του Κόκκαλη;;;Άς κάνανε υπομονή να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα με το modem και ας βάζανε μετά.Άλλωστε το ping δέν είναι το μόνο θέμα.Εγώ με το netmod κατέβαζα όσο και με το Tornado.

P.S.To ALCATEL modem είναι του Κόκκαλή;;;;Ρέ τον άτιμο...Μέχρι την Γαλλία έφτασε...τς τς τς.....

troll
12-07-03, 11:36
Κάτσε ρε συ holy δηλαδή το είναι λογικό να κατεβάζεις με το 1/4 της μεγιστης ταχύτητας με οποιοδήποτε modem και να φταίει αυτό. Εχω το πρώτο Netmod που κυκλοφόρισε και ποτέ το download δεν εξαρτήθηκε από αυτό. Υπήρχαν χρονιές που η ΟΤΕΝΕΤ μ******τανε και και έπιανα με το ζόρι 6KB/sec και υπήρχαν χρονιές με την Forthnet που χτύπαγε 8kb/sec
πάντα από τους ίδιους server.

Υ.Γ. για τον poussou οι τιμές είναι στο οχταδικό σύστημα (μην αρχίσουμε τις επιστημονικές αναλύσεις πάλι)

@ ADSLgr.com All rights reserved.