PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΙΣΧΟΣ ΣΤΗΝ FORTHNET



Blergh
29-08-07, 10:31
Πρίν απο 1 μήνα περίπου είχα αγοράσει ένα πακέτο σύνδεσης με forthnet 1bill. Μιλάω με κάποιον νεαρό απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και τους ρωτάω. "Εχω αγοράσει το 1bill και θέλω να πέσω στο ιδιόκτητο δίκτυο σας. Τα χρήματα για απο το 1bill θα μεταφερθούν στο 2play/2play soho?" και η απάντηση ήταν ναι.
Συμπληρώνω την αίτηση και την στέλνω. Μετά απο μία εβδομάδα παίρνω τηλέφωνο για να μάθω που βρίσκεται η αίτηση και πόσο καιρό θα χρειαστεί για να γίνει η μεταφορά στο ιδιόκτητο δίκτυο.
Τότε μου λέει η κοπέλα που μίλησα ότι θα πρέπει να κάνω καινούρια αίτηση για το 2play και να την στείλω μαζί με την φωτοτυπία αυτότητας και τον λογαριασμό του τηλεφώνου.
Κατεβάσω την αίτηση απο το site τους, την συμπληρώνω και την στέλνω.\
Πρίν απο 15-20 ημέρες πέρνω τηλέφωνο και τους ρωτάω για την πορία της αίτησης.
Ο νεαρός που ήταν στο τηλέφωνο μου λέει οτι ότι είναι δρομολογημένη και ότι σε περίπου 20 ημέρες θα ήμασταν οκ. Και επειδή σχεδόν έλιγε η σύνδεση που είχα στα 768 μου δώσανε παράταση για 15 ημέρες περίπου.
Πέρνω τηλέφωνο σήμερα για να μάθω τι γίνεται, και μου λένε ότι έχω κάνει ήδη 2 αιτήσεις για box και 2play και ότι δεν μπορεί να προχωρήσει καμία αίτηση επειδή υπάρχουν 2 διαφοτερικές, τα χρήματα απο το 1bill δεν μεταφέρωνται στο 2play και ότι αν προχωρούσαμε σε κάποια αίτηση θα έπαιρνε τουλάχιστον 1 μήνα.

Αν και είμαι πολλά χρόνια πελάτης της forthnet χωρίς να έχω παράπονο, το συμβάν αυτό με αφήνει πλήρως απογοητευμένο για την ποιότητα της εξυπηρέτησης τους.
Μπορεί το πακέτο 1bill να κόστησε 120 ευρώ, αλλά είναι η τελευταία δεκάρα που παίρνει απο εμένα η forthnet. Και θα διακοπεί και η τηλεφωνία που έχω στο άλλο τηλέφωνο μαζί τους.
Και με την ευκαιρία του εμβρασμού ψυχής, ξέρει κανείς το τηλέφωνο η την διεύθυνση σής ΕΕΤ (στο ιντερνετ)? Και νάι. φυσικά και θα τους κάνω καταγγελία.
Σιγά μην το αφήσω να περάσει έτσι.

nikgr
29-08-07, 10:42
Join the club φιλε μου! :p

Ο κάθε υπάλληλος λέει τα δικά του. Συνεννόηση μπουζούκι που λένε! Συνέπεια/αξιοπιστια? ΜΗΔΕΝ! :closed:
http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/Contact/

LiveTVRadio
30-08-07, 08:04
Εμενα μου στελνανε λογαριαμο, πληρωνα , και στον επομενο λογαριασμο ελεγε οτι χρωσταω και τον προηγουμενο. Αυτο γινεται εδω και 4 λογαριασμους. Μιλησα τηλεφωνικα και μου ειπαν οτι απλα δεν ενημερωθηκε το συστημα, αλλα δεν φαινεται να χρωσταω προηγουμενα. Κι εγω τους ειπα, λετε να δηλωσουμε σε τραπεζα , να γινεται αυτοματη εξοφληση, και που ξερω εγω τους λεω πόσα θα εισπραξετε εσεις , αφου δεν ξερετε τι σας γινεται στα εντυπα.
Χαρακτηριστικο παραδειγμα ( αντι να λεει βρεφονηπιοκομος , λεει βρεφονηπιακος σταθμος στο λογαριασμο) ( Και ειπε η γυναικα μου , μη μας χρεωσει καμια εφορια οτι εχουμε βρεφονηπιακο σταθμο.)

Εγω δεν τολμω να αλλαξω προγραμμα απο 2ΜΒ που εχω , σε 2play κλπ. Για να μην παθω τα περσινα.

Περυσι σε αλλαγη προγραμματος forthnet, με ειχαν παρατησει απο 20 ιουλιου μεχρι 17 αυγουστου χωρις ιντερνετ, οταν αλαξα απο 512 σε 1024.

Τωρα οσον αφορα τα περιφημα crypto F200, εννοειται , αμα θες να κανεις σωστη δουλεια πας αγοραζεις ενα router και πετας το crypto στα σκουπιδια.

Director CrisAK
30-08-07, 09:11
Αυτό πάντως γίνεται σε όλες τις δημόσιες και διωτικές υπηρεσίες.
Αν είτε πληρώσεις εκτός χρόνου τον λογαριασμό ή δεν το δουν εγκαίρως σου βάζουν το ποσό και στον επόμενο.
Δεν χρειάζεται όμως να τον πληρώσεις. Απλά πηγαίνεις μαζί με τον προηγούμενο που φαίνεται ότι τον πλήρωσες και πληρώνεις την διαφορά χωρίς κανένα πρόβλημα.
Δεν υπάρχει θέμα προβλήματος σε αυτήν την περίπτωση πάντως.
Ας μην διαμαρτυρόμαστε για όλα...σίγουρα τα προβλήματα υπάρχουν και τα γνωρίζουμε.

koki
31-08-07, 21:10
Φίλε και πατριώτη CrisAK, στη forthnet δεν έχει να κάνει με εκπρόθεσμες οφειλές.

Έχω πληρώσει όλους τους λογαριασμούς μου μακράν προ της λήξης τους, και σε 2 λογαριασμούς έγραφε βλακείες. Στο τηλέφωνο μου λέγαν ότι είναι λάθος του συστήματος κλπ κλπ. Την 2η φορά, κράτησα και το όνομα της κοπελιάς να είμαι σίγουρη (μου εγγυήθηκε ότι ΔΕΝ θα τα διπλοπληρώσω σε καμία περίπτωση).

Τελικώς στον τελευταίο μου έγραφε ένα -90κάτι (που ήταν τα έξτρα που μου είχαν φανεί (2χ λάθος) στους άλλους λογαριασμούς), και πλέον πιστεύω έστρωσε.

Γενικά βέβαια δεν είχα ποτέ παράπονο από forthnet σοβαρό, και αυτό ήταν το μόνο "μελανό" σημείο της συνεργασίας μας.


koltsida σου προτείνω κι εσένα σαν ελάχιστη εγγύηση να βάζεις τον/την υπάλληλο στο τηλεφ. κέντρο να το διπλοελέγξει ότι δεν χρωστάς και να κρατάς όνομα επί τούτου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.