PDA

Επιστροφή στο Forum : Vodafone TV Box σε άλλον πάροχο



ItsTom
19-07-23, 19:11
Καλησπέρα.

Είχα vodafone και μου έμεινε το TV Box όταν πήγα σε Cosmote.
Μέχρι εχθές δούλευε κανονικά και από εχθές το βράδυ σταμάτησε να μου δείχνει τα ψηφιακά κανάλια.|
Διάβασα περί αλλαγής DNS κλπ αλλά επειδή έχω μπερδευτεί έχει κάποιος άλλος/-η παρόμοια κατάσταση;

Ευχαριστώ.

paanos
20-07-23, 18:59
Σύμφωνα με αυτούς, χωρίς συνδρομή το box είναι νεκρό. Δεν φταίνε οι DNS. Ήσουν απλώς τυχερός

ĹefterisKen
12-09-23, 15:54
Ξέρει κανένας τρόπο για ξεκλείδωμα του συγκεκριμένου Tv box για να μπορούμε να εγκαταστήσουμε άλλα android apps?

paanos
20-09-23, 15:10
Δεν είναι Android βασικά. Δεν ξεκλειδώνεται μέχρι στιγμής. Ίσως από 1/10 να δούμε αλλαγές σε αυτό, λόγω του νόμου της ΕΕΤΤ

ĹefterisKen
02-11-23, 16:18
Δεν είναι Android βασικά. Δεν ξεκλειδώνεται μέχρι στιγμής. Ίσως από 1/10 να δούμε αλλαγές σε αυτό, λόγω του νόμου της ΕΕΤΤ

Τι εννοείς δεν είναι android; Τι είναι; Αφού έχει και εγκατεστημένα το app του Netflix, Disney+, Ertflix...
Θέλω να βάλω και της cosmote tv και ant1+ υπάρχει τρόπος;

paanos
03-11-23, 21:02
Δεν είναι android. Τρέχει Linux και αυτές οι εφαρμογές έχουν φτιαχτεί για εκεί. Μόνο όσες εφαρμογές έχει μπορείς να χρησιμοποιείς

ĹefterisKen
03-11-23, 21:16
Δεν είναι android. Τρέχει Linux και αυτές οι εφαρμογές έχουν φτιαχτεί για εκεί. Μόνο όσες εφαρμογές έχει μπορείς να χρησιμοποιείς

Οκ σ'ευχαριστώ φίλε μου.
Μ'αρεσει που μας υποχρεώνει να το αγοράσουμε ενώ αν λήξει και σταματήσω το πακέτο θα μου είναι εντελώς άχρηστο μετά .

Sakaki14567
30-11-23, 19:28
εβγαλες ακρη τελικα με το αν μπορουμε να κανουμε τιποτα με το vodafone tv? γιατι εκτος τους κωδικους του disney δεν εχω δει αλλη χρησιμοτητα στην αηδια αυυτη...

paanos
08-12-23, 01:25
Τώρα με τον νόμο για μη κλειδωμένο εξοπλισμό ίσως δούμε αλλαγή. Αν κάποιος έχει χωρίς συνδρομή box, ίσως να μπορεί να δει αν έδωσαν την επιλογή έστω για τις εφαρμογές Netflix YouTube Disney.

Iris07
13-03-24, 22:37
Ψάχνω λίγο το Vodafone TV και βλέπω αυτό..


Συχνές ερωτήσεις
Πώς λειτουργεί το Vodafone TV;

Η υπηρεσία λειτουργεί μέσω του αποκωδικοποιητή Vodafone TV και προϋποθέτει ευρυζωνική σύνδεση (internet), ανεξαρτήτως παρόχου.
Ο αποκωδικοποιητής παρέχεται στους συνδρομητές με κόστος 60€ και μπορεί να εξοφληθεί σε έως 24 δόσεις.

Επιπλέον, οι συνδρομητές μπορούν να έχουν πρόσβαση στην υπηρεσία μέσω της εφαρμογής Vodafone TV που διατίθεται για smartphones ή tablets με λογισμικό iOS (v9 ή νεώτερο) και Android (v4.4 ή νεώτερη). Δεν υποστηρίζονται routed/jailbroken συσκευές.

- Είναι υποχρεωτικό να τον αγοράσεις ? :hmm:
- Δεν θα δουλεύει η εφαρμογή Vodafone στο Cosmote TV Box και στο MI Box 2 ?

user2163
14-03-24, 13:31
Σε Cosmote TV Box λειτουργεί η εφαρμογή της Vodafone TV Κανονικά, δεν ξέρω για το Mi Box αλλά λογικά θα λειτουργεί και εκεί

Iris07
14-03-24, 17:00
Ok, thanks!

jap
14-03-24, 17:38
Σε rooted boxάκια δεν παίζει, τέτοιο έχω και δεν. Δεν με ενδιαφέρει να παίξω με magisk και άλλα mumbo jumbo ειδικά για τη vodafone, το δωρεάν trial είχα προσπαθήσει να βάλω, app για τη δική μου τηλεόραση (LG) δεν έχουν βγάλει, όσο δεν θέλουν αυτοί να μου πουλήσουν άλλο τόσο δεν θέλω κι εγώ να ασχολούμαι για πάρτη τους :)

user2163
14-03-24, 19:07
Και εγώ trial έχω, μου έδωσαν 2 μήνες στα village στο mall τώρα που είχα πάει για το Dune 2

@ ADSLgr.com All rights reserved.