PDA

Επιστροφή στο Forum : Adsl over PSTN (Ιντρακομ)



OratIos
03-01-05, 19:16
Ενδιαφερομαι για ενα ρουτερ για μια Adsl over PSTN (Ιντρακομ)!!Βασικα θελω wireless ,και ετσι εχω καταληξει στο USR 9106(Το οποιο πιστευω να δουλευει σε ιντρακομ,ετσι??)...Εχω διαβασει τα καλυτερα λογια για το συγκεκριμενο ρουτερακι!!Κατ'αρχας για να το συνδεσω με wifi θα θελω μια τετοια καρτα για το pc μου!!Θα χρειαστω και access point?Ποσα pc μπορω να συνδεσω με wifi??Γιατι θα εχω και ενα laptop και θελω να πρω μια pcmcia!!

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

sdikr
04-01-05, 00:41
(Το οποιο πιστευω να δουλευει σε ιντρακομ,ετσι??).

φυσικά και δουλέυει!!



Κατ'αρχας για να το συνδεσω με wifi θα θελω μια τετοια καρτα για το pc μου

ναι χρειάζεσαι, όποια σου δίνει το g (54mbps) θα σου δουλέψει.


Θα χρειαστω και access point

οχι είναι το 9106 που κάνει αυτή την δουλεία



Ποσα pc μπορω να συνδεσω με wifi

Δεν ξέρω, αλλά σίγουρα πάνω απο 2

Re-Ti-Re
04-01-05, 01:57
OratIos,


Ποσα pc μπορω να συνδεσω με wifi??


Στο site γράφει:
Supports up to 253 users via Ethernet (with additional switches) or wireless connections

Link:
http://www.usr-emea.com/products/p-broadband-product.asp?prod=bb-9106&page=features&loc=emea

blend
04-01-05, 02:08
Re-Ti-Re,

Στά pdf γράφει οτι στο wireless σηκώνει 3-4 πι-σι. Και λίγο πιό κάτω λέει οτι αν θες καμμιά 10ριά και πάνω (wireless) καλό θα είναι να πάρεις και access point. Στο γραφείο έχω προβλήματα, οπότε πάω κι εγώ για access point.

Re-Ti-Re
04-01-05, 02:34
blend,
Συμφωνώ 253 PC είναι πολλά. Παίζει και η απόσταση αλλά και τα πιθανά εμπόδια που υπάρχουν ανάμεσα από το access point. Για φαντάσου μια αίθουσα με 253 PC και να προσπαθούν όλα μαζί να επικοινωνήσουν.

Άλλωστε για αυτό έγραψα το Αγγλικό κείμενο από το site αυτοί το λένε. :roll:

OratIos
04-01-05, 04:38
Σασ ευχαριστω ολουσ!!Με καλυψατε πληρως για το συγκεκριμενο!Παντουπαρχει καλυτερη Money-value λυση???Πιστευω οτι ειναι κορυφη και γενικοτερα!!Μαγαζι να μου προτεινεται και μια τιμη???

Ευχαριστω....

@ ADSLgr.com All rights reserved.