PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet - ΟΤΕ - Forthnet



mads
30-08-07, 09:34
Παιδιά καλημέρα,

λοιπόν το πρόβλημα μου έχει ως εξής: έκανα αίτηση στην 4νετ για να μπω και γω στο πολυδιαφημισμένο 2play. Η αίτηση έγινε και παρελήφθηκε από την 4νετ στις 29/6/07. Με τα πολλά πήρα τελευταία ημερομηνία ενεργοποίησης στις 17/8/07. Με είχαν προειδοποιήσει δε ότι για max 7 ώρες μπορεί να έμενα χωρίς τηλέφωνο.

Σήμερα, 30/8/07 είμαι ακόμα χωρίς τηλέφωνο.

Έκανα δεκάδες κλήσεις στο τεχνικό τμήμα της 4νετ, σας πληροφορώ όλοι εκτός απο ένα παιδί μου λέγαν ο καθένας το δικό του.Κανένας δεν ήξερε τι συμβαίνει, άλλος το έδινε βλάβη,άλλος μου έλεγε ότι δεν δέχεται ο οτε να κάνει τη φορητότητα ώσπου έφτασα σε ένα παιδί πολύ ευγενικό το οποίο μου εξήγησε τα εξής:

Στις 20/8/07 ο οτε μας έδωσε τελική ημερομηνία ενεργοποίησης και ενώ έδωσε αυτήν την ημερομηνία ουδέποτε ενημέρωσε για τον αριθμό κυκλώματος.Με λίγα λογια μου λέει ότι είμαι στον αερα και ότι αυτοί (4νετ) δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.

Πάω στον ΟΤΕ και γυρνάει και μου λέει "Μα εσείς φύγατε από μας και πήγατε στην 4νετ". Ωραία τους λέω θέλω να μου γνωστοποιήσετε τον αριθμό κυκλώματος. Κάντε άιτηση μου λένε.

Με τα πόλλα αποφάσισα να χρησιμοποιήσω τον αδελφό ενός κολλητού μου που δουλεύει στα κεντρικά στο Μαρούσι μπας και με βοηθήσει να βρω τι στο καλό γίνεται.

Αυτός εφόσον πήγε και βρήκε τον υπεύθυνο στην τεχνική υποστήριξη έμαθε τα εξής:

Το λάθος προέρχεται απο την 4νετ διότι ενώ έπρεπε να κάνει τις εξής κινήσεις α) Αίτηση για κατασκευή βρογχου και β) αίτηση για φορητότητα, έκανε πρώτα α) αίτηση για φορητότητα και κατόπιν β) αίτηση για κατασκευή βρόγχου. με αποτέλεσμα να μείνω χωρίς τηλέφωνο. Μου είπε βέβαια οτι σε 3-4 μέρες το πολύ θα αποκατασταθώ.

Έχω κάνει και καταγγελία στο Ε.Ε.Τ.Τ.

Και σας ρωτώ, έχει συμβεί και σε άλλους αυτό το κομφούζιο????

deniSun
30-08-07, 11:16
Δεν έχω ακούσει κάτι παρόμοιο.

myhtical
30-08-07, 13:59
πιστεύω πως η ενημέρωση που πήρες από τον ΟΤΕ δεν ήταν αληθινή.

"Μα εσείς φύγατε από μας και πήγατε στην 4νετ"

και μόνο αυτό που σου είπαν απο τον ΟΤΕ αρκεί. η 4νετ ΠΡΕΠΕΙ να προχωρήσει τη διαδικασία φορητότητας.
Το αν ο ΟΤΕ δεν είχε ολοκληρώσει την κατασκευή του βρόχου είναι πρόβλημα κ υπαιτιότητα του ΟΤΕ.
δικό τους το λάθος και είναι κάτι που ο ΟΤΕ το κάνει συχνά...δυστυχώς.

(αριθμό κυκλώματος, πιθανός εννοούσαν αριθμό βρόχου)

@ ADSLgr.com All rights reserved.