PDA

Επιστροφή στο Forum : Έγκριση από Αθήνα???



boy
12-07-03, 21:21
Σε ερώτηση ενός φίλου μου για τα αίτια της καθυστέρησης εγκατάστασης μιας ADSL γραμμής σπίτι του ο υπεύθυνος από πλευράς οτε απάντησε :

"Το modem το έχουμε , την γραμμή μπορούμε να στην ενεργοποιήσουμε γρήγορα . Η καθυστέρηση οφείλετε στα κεντρικά των Αθηνών(ο φίλος δεν μένει Αθήνα) από τα οποία πρέπει να δοθεί η αρχική έγκριση και να γίνουν στα κέντρα τους οι απαραίτητες ρυθμίσεις . Αυτό ισχύει για όλες τις πόλεις της Ελλάδας και μπορούν να εξυπηρετηθούν 10 αιτήσεις ανά ημέρα πανελλαδικά".

Σας φαίνεται λογικό εσάς αυτό?
Τα τοπικά κέντρα δεν αναλαμβάνουν την σύνδεση των συνδρομητών πάνω τους?
Έχει ακουστεί από κανέναν άλλο αυτό?
Εγώ του είπα πως ο υπεύθυνος που του μίλησε τον δουλεύει.

Athlon_XP
13-07-03, 00:40
Όχι φυσικά. Τίποτα από τον πΟΤΕ δεν μου φαίνεται λογικό. Άκουσε κει να περιμένουν έγκριση από τα κεντρικά. Τι το πέρασαν. Δικαστήριο;
O υπεύθυνος σίγουρα τον δουλεύει. (Οι πΟΤΕτζίδες και οι μαλακίες τους που δεν έχουν τελειωμό. Sorry για την έκφραση πάντως αλλά για μένα τους αξίζει ο χαρακτηρισμός αυτός) :D

boy
13-07-03, 01:05
Μαζί σου!!!

Athlon_XP
13-07-03, 02:52
Thank's for that. :D

FORTHNET rules

chatasos
13-07-03, 14:20
Η καθυστέρηση οφείλετε στα κεντρικά των Αθηνών(ο φίλος δεν μένει Αθήνα) από τα οποία πρέπει να δοθεί η αρχική έγκριση και να γίνουν στα κέντρα τους οι απαραίτητες ρυθμίσεις .

Αν ο φίλος σου μένει σε νομό ο οποίος "καλύπτεται" από την Αθήνα, μπορεί να ισχύει :wink: :wink:

boy
13-07-03, 21:07
Δεν ξέρω αν η Χαλκίδα υπάγεται στην Αθήνα . Το μόνο που ξέρω είναι πως εμένα δεν μου είχαν πει τέτοια δικαιολογία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.