PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2Play στου Ζωγράφου - Ακόμα στην αναμονή...



Σελίδες : [1] 2

Gralistas
31-08-07, 11:25
Πριν πάρω την απόφαση για ADSL πριν ένα χρόνο, είπα να υποστηρίξω τον ΟΤΕ και συνδέθηκα στο 1Mbit με το OnDSL. Όλα καλά. Τον περασμένο χειμώνα, και αφού εκπόνησα την πρακτική μου άσκηση στο System Administration της Forthnet στον Κολωνό (σπουδάζω στο Ε.Μ.Π.), ειπα να εμπιστευτώ τη Forthnet, καθώς όποιον και να ρώτησα, θεωρεί τη συγκεκριμένη εταιρία την πιό αξιόπιστη (θα μπορούσα να συμφωνήσω κι εγώ, βάσει αυτών που είδα εκ των έσω).
Μένω Ζωγράφου (υπάγομαι δηλαδή στο κέντρο των Αμπελοκήπων σύμφωνα με τη Forthnet) και σύμφωνα με την εταιρία πάντα, η περιοχή μου υποστηρίζεται από το ιδιωτικό της δίκτυο. Το ρώτησα και το ξαναρώτησα και με διαβεβαίωσαν.
Η αίτηση που έκανα για 2Play έφτασε στα χέρια της Forthnet στις 20 Ιουνίου και σύμωνα με τον εμπορικό τους αντιπρόσωπο, η σύνδεση προβλέπεται να γίνει μέσα σε 3-4 βδομάδες. Την ώρα που δημοσιεύω αυτό το post το ημερολόγιο δείχνει 31 Αυγούστου...
Έχω πάρει αμέτρητες φορές στο τμήμα εξυπηρέτησης. Την τελευταία φορά αποφασίσανε να μου πούνε πως υπάρχει πρόβλημα στις οπτικές ίνες. Η απάντηση αυτή δε με κάλυψε. Έχω απογοητευτεί φοβερά, κάθως είχα την εταιρία αυτή σε μεγαλύτερη υπόληψη.
Μπορεί να μου πει κάποιος με έκανε αίτηση 2Play στου Ζωγράφου αν έχει κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα; Είμαι ένα βημα πριν ακύρώσω εντελώς την όλη διαδικασία σύνδεσης και παραμείνω στον ΟΤΕ.

amermi
31-08-07, 11:52
Πριν πάρω την απόφαση για ADSL πριν ένα χρόνο, είπα να υποστηρίξω τον ΟΤΕ και συνδέθηκα στο 1Mbit με το OnDSL. Όλα καλά. Τον περασμένο χειμώνα, και αφού εκπόνησα την πρακτική μου άσκηση στο System Administration της Forthnet στον Κολωνό (σπουδάζω στο Ε.Μ.Π.), ειπα να εμπιστευτώ τη Forthnet, καθώς όποιον και να ρώτησα, θεωρεί τη συγκεκριμένη εταιρία την πιό αξιόπιστη (θα μπορούσα να συμφωνήσω κι εγώ, βάσει αυτών που είδα εκ των έσω).
Μένω Ζωγράφου (υπάγομαι δηλαδή στο κέντρο των Αμπελοκήπων σύμφωνα με τη Forthnet) και σύμφωνα με την εταιρία πάντα, η περιοχή μου υποστηρίζεται από το ιδιωτικό της δίκτυο. Το ρώτησα και το ξαναρώτησα και με διαβεβαίωσαν.
Η αίτηση που έκανα για 2Play έφτασε στα χέρια της Forthnet στις 20 Ιουνίου και σύμωνα με τον εμπορικό τους αντιπρόσωπο, η σύνδεση προβλέπεται να γίνει μέσα σε 3-4 βδομάδες. Την ώρα που δημοσιεύω αυτό το post το ημερολόγιο δείχνει 31 Αυγούστου...
Έχω πάρει αμέτρητες φορές στο τμήμα εξυπηρέτησης. Την τελευταία φορά αποφασίσανε να μου πούνε πως υπάρχει πρόβλημα στις οπτικές ίνες. Η απάντηση αυτή δε με κάλυψε. Έχω απογοητευτεί φοβερά, κάθως είχα την εταιρία αυτή σε μεγαλύτερη υπόληψη.
Μπορεί να μου πει κάποιος με έκανε αίτηση 2Play στου Ζωγράφου αν έχει κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα; Είμαι ένα βημα πριν ακύρώσω εντελώς την όλη διαδικασία σύνδεσης και παραμείνω στον ΟΤΕ.


Φίλε γείτονα εγώ δεν είχα πρόβλημα αναμονής. Η ενεργοποίηση έγινε σε κάτι λιγότερο από δύο μήνες, (είχα κάνει αίτηση περίπου στις 15/2/07 με ενεργοποίηση 2/4/07). Βέβαια έχει περάσει καιρός από τότε και ήμουν σχετικά από τους πρώτους που μπήκαν στη 4νετ. Αλλά τελικά το πρόβλημα είναι αν θα αργήσεις λίγο για να συνδεθείς ;
Αυτό είναι το λιγότερο, η απορία σου θα έπρεπε να είναι εάν η υπηρεσία τους παρέχεται σωστά. Βλέπω πολλούς με το που περνάνε δύο μήνες τους πιάνει πανικός και αρχίζουν και φωνάζουν! Φυσικά υπάρχουν και κάποιοι που δικαιολογημένα διαμαρτύρονται καθώς έχουν φθάσει μέχρι 6 μήνες αναμονής. Νομίζω πάντως ότι η περιοχή μας δεν έχει πρόβλημα και δεν πρέπει να αργήσεις ιδιαίτερα. Επίσης εάν κάνεις το λάθος να ακυρώσεις τώρα την αίτηση σε βλέπω να μπλέκεις άσχημα στην γραφειοκρατία και του ΟΤΕ και της 4net.

Gralistas
31-08-07, 11:58
Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα δεν είανι η αναμονή. Σίγουρα όχι. Αυτό που με εξοργίζει είναι η έλλειψη ειλικρίνειας. Από τη στιγμή που η Forthnet δηλώνει πως θα σε συνδέσει σε 3-4 βδομάδες και επιμένει πως η γραμμή είναι μιά χαρά και η περιοχή υποστηρίζεται, το μόνο που πρέπει να περιμένω είναι να τηρήσει τις δεσμεύσεις της.
Νιώθω ότι τους τελευταίους 2 μήνες παίζουν με τις λέξεις και την υπομονή μου.

Επίσης, κάτι που ξέχασα να αναφέρω πριν... Στο τηλέφωνο μου μιλήσανε για router της US Robotics. Μάλιστα τον ξαναρώτησα αφού μου το είπε: "Ειπατε US Robotics;;;". Και επέμεινε: "Ναι κύριε, US Robotics". To έχει πάρει κανείς ή παραμύθια? Καλό?

amermi
31-08-07, 12:05
Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα δεν είανι η αναμονή. Σίγουρα όχι. Αυτό που με εξοργίζει είναι η έλλειψη ειλικρίνειας. Από τη στιγμή που η Forthnet δηλώνει πως θα σε συνδέσει σε 3-4 βδομάδες και επιμένει πως η γραμμή είναι μιά χαρά και η περιοχή υποστηρίζεται, το μόνο που πρέπει να περιμένω είναι να τηρήσει τις δεσμεύσεις της.
Νιώθω ότι τους τελευταίους 2 μήνες παίζουν με τις λέξεις και την υπομονή μου.

Επίσης, κάτι που ξέχασα να αναφέρω πριν... Στο τηλέφωνο μου μιλήσανε για router της US Robotics. Μάλιστα τον ξαναρώτησα αφού μου το είπε: "Ειπατε US Robotics;;;". Και επέμεινε: "Ναι κύριε, US Robotics". To έχει πάρει κανείς ή παραμύθια? Καλό?Ό

Όπως βλέπεις και στο προφίλ μου, δίνουν το usr 9112, δεν είναι κακό ...;)

RASTAVIPER
31-08-07, 15:00
Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα δεν είανι η αναμονή. Σίγουρα όχι. Αυτό που με εξοργίζει είναι η έλλειψη ειλικρίνειας. Από τη στιγμή που η Forthnet δηλώνει πως θα σε συνδέσει σε 3-4 βδομάδες και επιμένει πως η γραμμή είναι μιά χαρά και η περιοχή υποστηρίζεται, το μόνο που πρέπει να περιμένω είναι να τηρήσει τις δεσμεύσεις της.
Νιώθω ότι τους τελευταίους 2 μήνες παίζουν με τις λέξεις και την υπομονή μου.

Επίσης, κάτι που ξέχασα να αναφέρω πριν... Στο τηλέφωνο μου μιλήσανε για router της US Robotics. Μάλιστα τον ξαναρώτησα αφού μου το είπε: "Ειπατε US Robotics;;;". Και επέμεινε: "Ναι κύριε, US Robotics". To έχει πάρει κανείς ή παραμύθια? Καλό?

Που μένεις Ζωγράφου?Προς Πολυτεχνειούπολη?Αν ναι, θα έχεις χαμηλές ταχύτητες επειδή είσαι μακριά από το DSLAM.

Πάντως άλλοι από Ζωγράφου περιμέναμε 5 μήνες.Μην τρελαίνεσαι.
Και μην περιμένεις κανένα τρελό ρουτεράκι με 4 ports κλπ.Με 1 port είναι και για τσαμπέ την κάνει τη δουλειά.
Και μήπως θα πρέπει να διορθώσεις και τα στοιχεία σου στο προφίλ, αφού ακόμα δεν έχεις ενεργοποιηθεί καν.

amermi
31-08-07, 15:31
Που μένεις Ζωγράφου?Προς Πολυτεχνειούπολη?Αν ναι, θα έχεις χαμηλές ταχύτητες επειδή είσαι μακριά από το DSLAM.

Πάντως άλλοι από Ζωγράφου περιμέναμε 5 μήνες.Μην τρελαίνεσαι.
Και μην περιμένεις κανένα τρελό ρουτεράκι με 4 ports κλπ.Με 1 port είναι και για τσαμπέ την κάνει τη δουλειά.
Και μήπως θα πρέπει να διορθώσεις και τα στοιχεία σου στο προφίλ, αφού ακόμα δεν έχεις ενεργοποιηθεί καν.

H ταχύτητα του φίλου θα επιθυμούσα προσωπικά να μην την βγάλει, έτσι για να την βλέπουμε και να μας φτιάχνει την ημέρα :p
Πάντως όπως φαίνεται η περιοχή δίνει τα ίδια σε όλους και εγώ έχω πάνω κάτω την ταχύτητα που αναγράφεται στο προφίλ μου και εξασθένηση 31 και μένω κοντά στο ΕΜΠ. Δεν νομίζω ότι μπορούμε να έχουμε περισσότερα, χωρίς να παραμονιέμαι κιόλας.

Gralistas
01-09-07, 16:07
Ναι, δυστυχώς μένω τέρμα Παπάγου, 1 λεπτο από την Πύλη Ζωγράφου. Βέβαια, η απόσταση από Αμπελόκηπους είναι σχετική. Αν δείτε στο χάρτη, δε νομίζω ότι η περιοχή στο τέρμα της Παπάγου είναι τόσο μακριά. Δε μιλάμε και για κανέναν μεγάλο (σε μέγεθος) δήμο. Τουλάχιστον αυτά θέλω να πιστεύω!

amermi
01-09-07, 19:12
Ναι, δυστυχώς μένω τέρμα Παπάγου, 1 λεπτο από την Πύλη Ζωγράφου. Βέβαια, η απόσταση από Αμπελόκηπους είναι σχετική. Αν δείτε στο χάρτη, δε νομίζω ότι η περιοχή στο τέρμα της Παπάγου είναι τόσο μακριά. Δε μιλάμε και για κανέναν μεγάλο (σε μέγεθος) δήμο. Τουλάχιστον αυτά θέλω να πιστεύω!

Μακρία δεν είναι σε ευθεία, αλλά αν πάρεις μία οποιαδήποτε τυχαία διαδρομή για να φθάσεις Αμπελόκηπους είναι αρκετά μεγάλη απόσταση. Αν έχεις την εφαρμογούλα του google earth, σου μετράει την απόσταση μεταξύ δύο σημείων που θα επιλέξεις και όχι σε ευθεία.

magnan
01-09-07, 21:16
το dslam ειναι στη Μικρας Ασιας στην πλατεια Αγ Θωμα. Δεν ειναι και τοσο μακρια απο Λ Παπαγου.
Το θεμα ειναι τι διαδρομη κανει το καλωδιο μεχρι να φτασει εκει...
σε πολλα σημεια ομως εχουν ΚΑΦΑΟ με οπτικη ινα οποτε ειναι σαφως καλυτερα τα πραγματα

aris60
01-09-07, 21:32
Ναι, δυστυχώς μένω τέρμα Παπάγου, 1 λεπτο από την Πύλη Ζωγράφου. Βέβαια, η απόσταση από Αμπελόκηπους είναι σχετική. Αν δείτε στο χάρτη, δε νομίζω ότι η περιοχή στο τέρμα της Παπάγου είναι τόσο μακριά. Δε μιλάμε και για κανέναν μεγάλο (σε μέγεθος) δήμο. Τουλάχιστον αυτά θέλω να πιστεύω!

Καλησπερα εαν εισαι τερμα Παπαγου δεν τα βλεπω καλα τα πραματα? :hmm:

RASTAVIPER
03-09-07, 13:36
Παιδιά εγώ μένω Γουδί που σε ευθεία είναι πολύ πιο κοντά από Παπάγου και Πολυτεχνείο και έχω Attenuation 30.
Οπότε μην περιμένετε καλά πράγματα για όσουν μένουν τόσο μακριά.

aris60
03-09-07, 14:19
Παιδιά εγώ μένω Γουδί που σε ευθεία είναι πολύ πιο κοντά από Παπάγου και Πολυτεχνείο και έχω Attenuation 30.
Οπότε μην περιμένετε καλά πράγματα για όσουν μένουν τόσο μακριά.

Καλησπερα Γουδι περιπου που εισαι ?

RASTAVIPER
03-09-07, 15:08
Καλησπερα Γουδι περιπου που εισαι ?

Πιο ψηλά από την πλατεία του Γουδιού.

aris60
03-09-07, 15:21
Πιο ψηλά από την πλατεία του Γουδιού.

Δεν τα βλεπω καλα μακρυα εισαι,αφησε να γινουν αλλαγες για να ελπιζεις για πιο πολλα.

antreas9
03-09-07, 15:48
εγώ δεν έχω τόση υπομονή όσο εσείς ρε παιδιά, και έτσι στον μήνα πάνω, κοροιδίας από τη φόρθνετ, τους έστειλα μαίηλ διαμαρτυρίας,και το κοινοποίησα και στην εεττ.
Μένω χαμηλά, στο γουδί, και με ΗΟΛ ήμουν μια χαρά. Αν δεν είχαν πόρτες (όπως ακούγονται φήμες), ή έχουν προβλήματα, ας μας ενημέρωναν, και θα αποφασίζαμε εμείς αν θέλουμε ή όχι να γίνουμε πελάτες τους.
παρακάτω, σας παραθέτω τη-γραπτή- διαμαρτυρία μου για την εν λόγω εταιρεία, για τυπικούς λόγους, και θα αναμένω την τυπική απάντησή τους.

Αγαπητοί Κύριοι / Κυρίες.

Είμαι Συνδρομητής σταθ.τηλεφωνίας στον Οτε, και στο ίντερνετ, στο ιδιόκτητο dslam της
εταιρείας HOL. Στις 3 Αυγούστου, υπέγραψα την αίτηση για μεταφορά στο πακέτο 2play, της
εταιρείας Forthnet, στον συνεργάτη της εταιρείας στην περιοχή Ζωγράφου (Κατάστημα
Imagine, Λ.Παπάγου 96), ο οποίος και απέστειλε την ίδια ημέρα την αίτηση στην εταιρεία
Forthnet.
Από τότε, μέχρι και σήμερα, 03/09/07, η εταιρεία Forthnet, δεν έχει καν καταχωρήσει στο
σύστημά της την αίτηση, ενώ σε τηλεφωνικές επικοινωνίες με την εν λόγω εταιρεία, τις
μισές φορές οι άνθρωποι της, αγνοούσαν που είναι η αίτησή μου,και τις άλλες μισές , μου
έλεγαν ότι «έφυγε χθες για οτέ,σε 20 ημέρες θα είστε online». Όταν δε, τους έλεγα ότι
αυτό το είχα ακούσει και 4 ημέρες πριν, μου έλεγαν ότι πράγματι , τότε έφυγε η αίτηση,
και ότι εκείνος/η είχε κάνει λάθος, αλλά ακόμα και σήμερα, δεν έχει ενημερωθεί το σύστημά
τους για την πορεία της αίτησης μου.
Η τηλεφωνική επικοινωνία με την εταιρεία Forthnet, είναι σχεδόν αδύνατη, μια που σε πάνω
από 20 κλήσεις μου, έλαβα το τυποποιημένο ηχητικό μήνυμα «όλες οι γραμμές είναι
κατηλλειμένες, για την καλυτερη εξυπηρέτησή σας, παρακαλώ, καλέστε αργότερα» (το οποίο,
δεν ξέρω και αν χρέωνε τη γραμμή μου ) . Επίσης, σε όσες προσπάθειες δε μου έβγαζε αυτό
το μήνυμα, ο μέσος χρόνος αναμονής ήταν άνω των 30 λεπτών, με χρέωση μια αστική μονάδα
ανά λεπτό παρακαλώ, και όλα αυτά, για να μου δώσουν απαντήσεις εκ διαμέτρου αντίθετες ο
ένας άνθρωπος της Forthnet,σε σχέση με τους άλλους.
Έχω στείλει 3 e-mails στην εταιρεία Forthnet, ζητώντας να μάθω την πορεία της αίτησής
μου, αλλά μετά την απάντηση που πήρα στο 1ο (ότι θέλουν τον αριθμό του σταθερού που είχα
ξεχάσει να τους γράψω), δεν έλαβα απάντηση σε κανένα άλλο.
Τέλος, έστειλα με φαξ το αίτημα ότι δε με ενδιαφέρει πια να γίνω συνδρομητής της
εταιρείας Forthnet, το οποίο η εξυπηρέτηση πελατών (έπειτα από 25 λεπτά αναμονή), μου
είπε ότι δεν έλαβε ποτέ.
Έπειτα από όλα αυτά, ζητάω από την εταιρεία Forthnet να μην προχωρήσει στην υλοποίηση της
συμφωνίας που εγώ είχα ζητήσει (μετάβαση στο πακέτο 2play), και την ενημερώνω ότι
κοινοποιώ το e-mail αυτό στην ΕΕΤΤ, ώστε να είμαι καλυμμένος ως καταναλωτής. Το κόστος σε
προσωπικό χρόνο, αλλά και σε χρήματα που έχω ήδη σπαταλήσει για φαξ και τηλέφωνα, είναι
πολύ μεγάλο, και δεν επιθυμώ να είμαι πελάτης μια εταιρείας η οποία μου αποδεικνύει
καθημερνά εδώ και 30 ημέρες, ότι δε σέβεται τους πελάτες της.
Παρακαλώ την εταιρεία Forthnet, να μου αποστείλει γραπτή διαβεβαίωση, ότι δεν θα
προχωρήσει τις διαδικασίες μεταβάσης του αριθμού 210-779ΧΧΧΧ, στο δικό της dslam, και στο
πακέτο 2play, και ότι δεν έχει καμία (οικονομική ή άλλου είδους) απαίτηση από εμένα.
Ευχαριστώ πολύ,

Με εκτίμηση,

prokas
03-09-07, 15:55
Εγώ μένω πίσω απο την Toyota Φλαμιάτος στο ύψος της Πλατίας ελευθερίας. Θα πιάνω καλές ταχύτητές; Με πόσο κατεβάζετε ρε γείτονες? ΑΑΑ βρίσκομαι στον τέταρτο μήνα αναμονής για 2Play και χθές μου είπαν οτι στις 6 του μήνα θα είμαι ενεργός. Κάτι τελευταίο στο τηλέφωνο, επειδή έχω ακούσει διάφορα, ακούς καλά τον συνομιλητή σου ή πολύ χαμηλά?

amermi
03-09-07, 21:26
Εγώ μένω πίσω απο την Toyota Φλαμιάτος στο ύψος της Πλατίας ελευθερίας. Θα πιάνω καλές ταχύτητές; Με πόσο κατεβάζετε ρε γείτονες? ΑΑΑ βρίσκομαι στον τέταρτο μήνα αναμονής για 2Play και χθές μου είπαν οτι στις 6 του μήνα θα είμαι ενεργός. Κάτι τελευταίο στο τηλέφωνο, επειδή έχω ακούσει διάφορα, ακούς καλά τον συνομιλητή σου ή πολύ χαμηλά?

Κοίτα εγώ είμαι πιο μακριά από σένα, κοντά στην πύλη του Ε.Μ.Π. και βλέπεις τα στατιστικά μου. Νομίζω ότι θα είσαι λίγο καλύτερα στα χαρακτηριστικά της γραμμής σου, αλλά για το download τίποτα δεν είναι σίγουρο. Πληροφοριακά πάντως από πολυτεχνείο και torrent είμαι στα 1.300kb/sec και από rapishare δυστυχώς κολλημένος στα 200kb μέχρι 250. Κάποιες φορές έπιασε και 600 kb αλλά σπάνια.

antreas9
04-09-07, 08:50
amermi, από rapishare γιατί είσαι τόσο χαμηλά? Αν είσαι premium,δοκιμασε να αλλάξεις download manager, και να βάλεις πολλά parts μαζί, ώστε να σου δώσουν το μέγιστο της ταχυτητας σου!

RASTAVIPER
04-09-07, 12:40
Δεν τα βλεπω καλα μακρυα εισαι,αφησε να γινουν αλλαγες για να ελπιζεις για πιο πολλα.

Μα εγώ δεν παραπονέθηκα κάπου!:)
Ίσα ίσα ευχαριστημένος είμαι.
Με τα στοιχεία που βλέπεις κάτω από το avatar μου, κατεβάζω μέχρι 1.650kb/s και έχω λίγους αποσυγχρονισμούς.Και παίζουν και όλα κομπλέ (τηλέφωνο,αναγνώριση κλπ).

antreas9
04-09-07, 14:01
ως συνέχεια της καταγγελίας μου, ΣΗΜΕΡΑ, 31 ημέρες μετά , και "όλως τυχαίως", η αίτησή μου βρέθηκε, καταχωρήθηκε, και την έστειλαν και στον οτε.
τους απέστειλα 2ο μαίηλ , εξηγώντας τους ότι δε με ενδιαφέρει να γίνω πελάτης τους, και ότι δεν επιθυμώ να συνεχίσουν τη διαδικασία να πάρουν τη γραμμή μου απο οτε+ΗΟΛ, και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για να τους σταματήσω....

magnan
04-09-07, 15:22
δεν υπαρχει περιπτωση να σε ακουσουν
θα κανουν οτι θελουν αυτοι, οσες φορες και να τους το πεις-στειλεις-γραψεις-φωναξεις-καταγγειλεις..
ετσι ειναι η 4ΝΕΤ

antreas9
04-09-07, 16:21
magnan, δε μπορώ να πιστέψω ότι της αρέσει ως εταιρεία, να δεχθεί καταγγελίες, να μην την πληρώσω,κλπ! (γιατί όλα αυτά θα συμβούν,αν δεν έχω την επίσημη θέση της εταιρείας μέσα στις επόμενες 3-4 ημέρες)!

unit345
04-09-07, 17:52
Το πρόβλημα στη Ζωγράφου είναι γενικό;

RASTAVIPER
04-09-07, 17:55
Το πρόβλημα στη Ζωγράφου είναι γενικό;

Σε ποιο συγκεκριμένο πρόβλημα στο Ζωγράφου αναφέρεσαι??

unit345
04-09-07, 19:44
Σε ποιο συγκεκριμένο πρόβλημα στο Ζωγράφου αναφέρεσαι??

Εννοώ, οι περισσότεροι απο Ζωγράφου που έκαναν αίτηση για 2Play καθυστέρησαν; Είναι δηλαδή πολύ πιθανό ότι θα έχω πρόβλημα κι εγώ αν κάνω αίτηση;

amermi
04-09-07, 20:20
amermi, από rapishare γιατί είσαι τόσο χαμηλά? Αν είσαι premium,δοκιμασε να αλλάξεις download manager, και να βάλεις πολλά parts μαζί, ώστε να σου δώσουν το μέγιστο της ταχυτητας σου!

Thanks για την απάντηση.
Όχι είμαι free και μάλλον γιαυτό δεν πάω πιο γρήγορα, ωστόσο το περίεργο είναι πως κάποιες φορές είχα κατεβάσει και μέχρι 600 kbsec και δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε αυτό, ενώ τώρα είμαι κολλημένος στα 200 max.:sorry:

magnan
04-09-07, 20:25
antrea9 ουτε εγω μπορουσα να το φανταστω μεχρι να μου συμβει:
-πανω απο 30 τηλ στο τηλ.κεντρο τους
-6 φορες φαξ διακοπης της διαδικασιας για ενεργοποιηση σε 2play
-4 emails με την αιτηση διακοπης
-4 επισκεψεις στα κεντρικα Ατθιδων
-3 καταγγελειες στην ΕΕΤΤ και συν. καταναλωτη
αποτελεσμα... = διεκοψα το τηλ του ΟΤΕ ωστε να μην γινει φορητοτητα

Forthnet Rules...:evil:

antreas9
05-09-07, 08:48
antrea9 ουτε εγω μπορουσα να το φανταστω μεχρι να μου συμβει:
-πανω απο 30 τηλ στο τηλ.κεντρο τους
-6 φορες φαξ διακοπης της διαδικασιας για ενεργοποιηση σε 2play
-4 emails με την αιτηση διακοπης
-4 επισκεψεις στα κεντρικα Ατθιδων
-3 καταγγελειες στην ΕΕΤΤ και συν. καταναλωτη
αποτελεσμα... = διεκοψα το τηλ του ΟΤΕ ωστε να μην γινει φορητοτητα

Forthnet Rules...:evil:

χχχμμμμ..... κάποια από αυτά τα έχω ήδη κάνει και εγώ...
παρολαυτά, ρωτώντας ένα φίλο νομικό, νομίζω ότι θα έχει ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ αν τολμήσουν να πάρουν τη γραμμή μου μετά από όλα αυτά, καθότι θα βρεθούν εκτεθειμένοι μέχρι εκεί που δε φαντάζονται...
ας ελπίσουμε να μην έχω την ίδια αντιμετώπιση με εσένα (έλεος δηλαδή)!

aris60
05-09-07, 08:53
χχχμμμμ..... κάποια από αυτά τα έχω ήδη κάνει και εγώ...
παρολαυτά, ρωτώντας ένα φίλο νομικό, νομίζω ότι θα έχει ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ αν τολμήσουν να πάρουν τη γραμμή μου μετά από όλα αυτά, καθότι θα βρεθούν εκτεθειμένοι μέχρι εκεί που δε φαντάζονται...
ας ελπίσουμε να μην έχω την ίδια αντιμετώπιση με εσένα (έλεος δηλαδή)!

Καλημερα τον αριθμο του τηλεφωνου σου ενοεις γραμμη?

antreas9
05-09-07, 13:21
aris60,ναι,αυτό εννοούσα, λάθος διατύπωση!

aris60
05-09-07, 13:31
aris60,ναι,αυτό εννοούσα, λάθος διατύπωση!

Οκ δεν στον καταργει κανεις μην φοβασαι εσυ μονος σου εαν θελεις μονο.Οπου θες τον μεταφερεις και οποτε θες εσυ τον καταργεις.

antreas9
05-09-07, 13:48
Οκ δεν στον καταργει κανεις μην φοβασαι εσυ μονος σου εαν θελεις μονο.Οπου θες τον μεταφερεις και οποτε θες εσυ τον καταργεις.
ΝΑΙ,δεν είπα ότι θα μου τον καταργήσουν, αλλά προχωρώντας τις διαδικασίες για τη μετάβαση στο 2play, θα μου ζητήσουν μετά την αποζημιωση των 70 ευρώ, άσε που θα μου κόψουν κ την παροχή ίντερνετ, κατι το οποίο εγώ δεν επιθυμώ πια....

antreas9
06-09-07, 14:37
λοιπόν, νιώθω πολύ υπερήφανος!
Κατάφερα να πιάσω γραμμή στη φόρθνετ, με τη 2η κλήση, και μίλησα με εκπρόσωπό της, μόνο με 15 λεπτά αναμονής.
Ζήτησα να μου πει αν έχουν λάβει το μαίηλ για την διακοπή, και μου απάντησε,μετά από 10 λεπτά νέας αναμονής, όχι , γιατί εκείνοι μπορούν να βλέπουν μόνο το internet-sales@forthnet.gr, ενώ εγώ το είχα στείλει στο portal@forthnet.gr. Της ζήτησα να περιμένει να της το κάνω forward,και ευτυχώς δέχθηκε.
Έτσι, αφού το έστειλα στο μαίηλ που μου ζήτησε, της ζήτησα να το τσεκάρει ότι το πήρε, και να το προωθήσει για διακοπή. Περίμενα άλλα 6-7 λεπτά να το τσεκάρει, και πράγματι το έκανε, και από ότι είπε, το προώθησε στο τμήμα διακοπών κλπ. Επίσης, Με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει καμία άλλη κίνηση που να πρέπει να κάνω!
Η περιπέτειά μου με τη φόρθνετ, τελειώνει πιο γρήγορα από ότι πίστεψα ο "αφελής" όταν έκανα την αίτηση!
anyway, ίσως να φτιάξουν στο μέλλον!

magnan
06-09-07, 14:56
στο ευχομαι...
κρατα ομως πισινη διοτι εμενα με ειχαν διαβεβαιωσει πολλες φορες οτι το προωθησαν για διακοπη.
Επισης αν φτασει σε αυτο το τμημα οι υπευθυνοι εκει θα σου ζητησουν καποιες μερες για να κοιταξουν το θεμα σου μηπως και σε ενεργοποιησουν Στη δικη μου περιπτωση και μετα απο πολλες διαβουλευσεις τους ειπα να με διακοψουν, ομως αυτοι πηγαν να με ενεγροποιησουν και ετσι αναγκαστηκα και εκοψα το τηλ στον οτε για να μην βρουν γραμμη

antreas9
06-09-07, 15:07
magnan, έχω κρατήσει ακόμα και το...δευτερόλεπτο που μίλησα, και τι νούμερο...παπούτσι φορούσε η συγκεκριμένη πωλήτρια! Και επίσης, από ότι ισχυρίστηκε η ίδια, δε θα υπάρξει καμία άλλη επικοινωνία, απλά θα διακοπεί.
Από εκεί και πέρα, αν κάτι στραβώσει, υπάρχουν και οι δικηγόροι!!!!! (την εταιρεία,την ενημέρωσα ΓΡΑΠΤΑ 3 φορές , πριν καν εκείνοι να παραλάβουν την αίτηση μου)!

proGRessive
06-09-07, 17:38
Εμένα πήραν την αίτηση στις 22 ιουνίου, με ενεργοπίησαν σήμερα 6 Σεπτεμβρίου, κλειδώνω στα 12mbps και η μέγιστη ταχύτητα που πιάνω είναι 290KB/s ...ΓΤΠ κατάσταση δλδ!!!έπρεπε να φτανω το 1MB/s αλλά @@....εσείς στου ζωγράφου τι ταχύτητες πιάνετε??? εγώ μένω κοντά στο νεκροταφείο....

StarGazeR
06-09-07, 18:07
Ρε παιδιά τι είναι αυτα τα πράγματα; Η 4νετ διαφημίζει για 24mBIT και έκπληκτος βλέπω οτι μονο στα 24 δεν παίζει.
Πρόσφατα νοικιασα σπίτι στο γουδή (σύνορα με ζωγράφου) απο την πλευρά του πάρκου πίσω απο τα νοσοκομεία, τη παρασκευή έίχα κανονίσει να έρθει ενας τεχνικό του ΟΤΕ για να βάλει το τηλέφωνο.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΦΡΙΛΑ:
-ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 08.00 ΕΩΣ ΤΙΣ 14.00 ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.

-Συγγνώμη εγώ δουλεύω της λέω δεν μπορώ να περιμένω, ενα πρωϊνό η δουλεία μου είναι 5 λεπτά απο το σπίτι μου με τα πόδια, μήπως να με πάρει τηλέφωνο;

-Δεν συνηθίζουν οι τεχνικοί να πέρνουν τηλέφωνο πρέπει να είστε κει bla bla bla

Συγγνώμη ρε παιδιά πρόβλέπεται αυτό το αίσχος; η ΕΕΤΤ δεν έχει επέπμβει;
Επειδή είναι μονος ο ΟΤΕ που μπορεί να σου παρέχει την 1η τ/φ σύνδεση θα πρέπει να εκμεταλλέυται μέχρι και το τελευταίο πράγμα;:hmm:

Ας φτάσω και στο προκείμενο να μην σας κουράζω άλλο, έχω 4net account σε άλλω λογαριασμό και λέω να κάνω αναβάθμιση και μεταφορά στο καινουριο τηλέφωνο με 4νετ.
24mbit απ'οτι καταλαβαίνω δεν θα δω...στατιστικά τι είναι το πιο πιθανό να δώ ως προς τον συγχρονισμό του router και φυσικά ως προς την ταχύτητα στην πράξη.

amermi
06-09-07, 18:16
Εμένα πήραν την αίτηση στις 22 ιουνίου, με ενεργοπίησαν σήμερα 6 Σεπτεμβρίου, κλειδώνω στα 12mbps και η μέγιστη ταχύτητα που πιάνω είναι 290KB/s ...ΓΤΠ κατάσταση δλδ!!!έπρεπε να φτανω το 1MB/s αλλά @@....εσείς στου ζωγράφου τι ταχύτητες πιάνετε??? εγώ μένω κοντά στο νεκροταφείο....

Είμαι πιο κάτω από σένα κοντα στο καφέ 222, θα το ξέρεις, και τα στατιστικά της γραμμής μου τα βλέπεις. Λογικά είσαι λίγο χειρότερα από μένα αφού είσαι και πιο μακριά από τo dslam. Αλλά από που κατεβάζεις 250 kb ;
Ενδεικτικά, από τον server του ΕΜΠ κατεβάζω στα 1.300 και από rapidshare πήγα μετά κόπων και βασάνων στα 550 - 600.

proGRessive
06-09-07, 19:14
Είμαι πιο κάτω από σένα κοντα στο καφέ 222, θα το ξέρεις, και τα στατιστικά της γραμμής μου τα βλέπεις. Λογικά είσαι λίγο χειρότερα από μένα αφού είσαι και πιο μακριά από τo dslam. Αλλά από που κατεβάζεις 250 kb ;
Ενδεικτικά, από τον server του ΕΜΠ κατεβάζω στα 1.300 και από rapidshare πήγα μετά κόπων και βασάνων στα 550 - 600.

apo to server tou emp to polu me 290kB/s....ti ginetai re paidia...en to metaksu to thlefono einai nekro akoma...

amermi
06-09-07, 19:56
apo to server tou emp to polu me 290kB/s....ti ginetai re paidia...en to metaksu to thlefono einai nekro akoma...

ο.κ., έχει πρόβλημα η γραμμή, ωστόσο το πιο πιθανό είναι θα στρώσει σε λίγες ημέρες, αφού όπως είπες μόλις τώρα ενεργοποιήθηκες. Κάνε τους και κανένα τηλέφωνο ή αργά το βράδυ ή νωρίς το πρωί μπας και τους πιάσεις και τους πεις τι γίνεται.
Α! και ψυχραιμία, γιατί βλέπω πολύ κόσμο που με το πρώτο πρόβλημα βρίζει θεούς και δαίμονες! Χαλαρά και όλα θα στρώσουν! ;)

RASTAVIPER
07-09-07, 15:25
Ρε παιδιά τι είναι αυτα τα πράγματα; Η 4νετ διαφημίζει για 24mBIT και έκπληκτος βλέπω οτι μονο στα 24 δεν παίζει.
Καταρχήν δε διαφήμιζεί 24mb.Διαφημίζει ΜΕΧΡΙ τα 24.


Πρόσφατα νοικιασα σπίτι στο γουδή (σύνορα με ζωγράφου) απο την πλευρά του πάρκου πίσω απο τα νοσοκομεία, τη παρασκευή έίχα κανονίσει να έρθει ενας τεχνικό του ΟΤΕ για να βάλει το τηλέφωνο.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΦΡΙΛΑ:
-ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 08.00 ΕΩΣ ΤΙΣ 14.00 ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.

-Συγγνώμη εγώ δουλεύω της λέω δεν μπορώ να περιμένω, ενα πρωϊνό η δουλεία μου είναι 5 λεπτά απο το σπίτι μου με τα πόδια, μήπως να με πάρει τηλέφωνο;

-Δεν συνηθίζουν οι τεχνικοί να πέρνουν τηλέφωνο πρέπει να είστε κει bla bla bla

Συγγνώμη ρε παιδιά πρόβλέπεται αυτό το αίσχος; η ΕΕΤΤ δεν έχει επέπμβει;
Επειδή είναι μονος ο ΟΤΕ που μπορεί να σου παρέχει την 1η τ/φ σύνδεση θα πρέπει να εκμεταλλέυται μέχρι και το τελευταίο πράγμα;:hmm:

ΟΤΕ είναι ό,τι θέλει κάνει.

Επειδή και γω από τα μέρη σου είμαι, να περιμένεις καλούτσικη ταχύτητα (μέχρι 19000 μαξ), γιατί σε κόβω και πιο ευθεία από εμένα.

StarGazeR
09-09-07, 20:40
Καταρχήν δε διαφήμιζεί 24mb.Διαφημίζει ΜΕΧΡΙ τα 24.



ΟΤΕ είναι ό,τι θέλει κάνει.

Επειδή και γω από τα μέρη σου είμαι, να περιμένεις καλούτσικη ταχύτητα (μέχρι 19000 μαξ), γιατί σε κόβω και πιο ευθεία από εμένα.

Έστειλα mail στην EETT αναρρωτιέμαι αν απαντήσουν και πότε, και φυσικά αν θα κάνουν τίποτα, που σιγά μην κάνουν:whistle:

RASTAVIPER
10-09-07, 12:38
Έστειλα mail στην EETT αναρρωτιέμαι αν απαντήσουν και πότε, και φυσικά αν θα κάνουν τίποτα, που σιγά μην κάνουν:whistle:

Άσε μην κουράζεσαι..
Έχω στείλει επαναλαμβανόμενες καταγγελίες μέσω ΕΕΤΤ προς forthnet και ΟΤΕ και απαντήσεις ήρθαν από τις 2 εταιρείς μετά από 1-2 μήνες.
Ειδικά της forthnet ήταν εντελώς γενικευμένη απάντηση, μιλώντας με ηλίθια επιχειρήματα που καμία σχέση δεν είχαν με την πραγματικότητα.Απλά έγραψαν 2 βλακείες για να πουν ότι απάντησαν.

kran
10-09-07, 15:59
Παιδιά εγώ έκανα αίτηση την 1η εβδομαδα του Αυγούστου και με ενημέρωσαν ότι αύριο 11/9 θα ξεκινήσει η παραχή της υπηρεσίας.

Για να διευκρινήσω... μένω Ιλίσια (σχεδόν δίπλα στο Κολυμβυτήριο).

Δηλαδή πήρε περίπου 36 ημέρες. Αυτό τουλάχιστον είναι αυτό που μου είχαν υποσχεθεί. Άρα μέχρι σήμερα όλα καλά.

Αυτό που περιμένω να δω τώρα είναι αν θα δουλέψει καλά η γραμμη. Αν όχι θα τους παρεί και θα τους σηκώσει!!!! :angryr:

Μου είπαν ότι αύριο το πρωί θα κοπεί για λίγες ώρες το τηλέφωνο και το adsl και μέχρι το βράδυ θα έχουν επανέλθει και θα δουλεύουν άψογα. Ίδωμεν....

Θα σας ενημερώσω για την πρώτη εμπειρία μου. :oneup:

Μόνο παράπονα ακούω και ανησυχώ... :scared:

slook
12-09-07, 12:29
Γεια σας,
καινούριος κι εγώ στο 2play, κάτοικος Ζωγράφου (κοντά στην καφετέρια 222 όπως και ο γείτονας amermi). Τα στατιστικά της γραμμής μου τώρα που συγχρόνισε το router (USR9112) είναι:


Upstream
509 (Kbps.)
Downstream
15525 (Kbps.)
Noise Margin Upstream
25 dB
Noise Margin Downstream
8 dB
Upstream Attenuation
30 dB
Downstream Attenuation
31 dB

Ωστόσο, οι ταχύτητες που κατεβάζω δεν υπερβαίνουν τα 90 ΚΒ/s (από το ftp.ntua.gr ξεκινάει το κατέβασμα στα ~240 KB/s και σε 10 sec σταθεροποιείται στα ~90 KB/s, περίπου όσο κατέβαζα και πριν που είχα συνδεση 768 kbps πάλι με Forthnet - τα ίδια περίπου και με rapidshare premium account).

Η σύνδεση είχε ενεργοποιηθεί χθες το βράδυ (συγχρόνιζε στα ~1500 Kbps και ξύπνησα στα ~ 16000) και το τηλέφωνο δεν λειτουργεί έκτοτε (είναι νεκρό λες και το έχει αφήσει κάποιος ανοιχτό στην άλλη γραμμή)... Πήρα τηλέφωνο στην τ/υ, μου είπαν ότι θα φτιαχτεί λέει σύντομα το τηλέφωνο αλλά λέξη για τις χαμηλές ταχύτητες downloading.

Μήπως έχει/είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει πόσο θα ταλαιπωρηθώ μέχρι να λειτουργήσουν όλα όπως "πρέπει" (ναι, καλά, κάτι άλλο;). Πώς λύθηκε το πρόβλημα του επίσης κοντοχωριανού ProGRessive;

RASTAVIPER
12-09-07, 14:12
Γεια σας,
καινούριος κι εγώ στο 2play, κάτοικος Ζωγράφου (κοντά στην καφετέρια 222 όπως και ο γείτονας amermi). Τα στατιστικά της γραμμής μου τώρα που συγχρόνισε το router (USR9112) είναι:


Upstream
509 (Kbps.)
Downstream
15525 (Kbps.)
Noise Margin Upstream
25 dB
Noise Margin Downstream
8 dB
Upstream Attenuation
30 dB
Downstream Attenuation
31 dB

Ωστόσο, οι ταχύτητες που κατεβάζω δεν υπερβαίνουν τα 90 ΚΒ/s (από το ftp.ntua.gr ξεκινάει το κατέβασμα στα ~240 KB/s και σε 10 sec σταθεροποιείται στα ~90 KB/s, περίπου όσο κατέβαζα και πριν που είχα συνδεση 768 kbps πάλι με Forthnet - τα ίδια περίπου και με rapidshare premium account).

Η σύνδεση είχε ενεργοποιηθεί χθες το βράδυ (συγχρόνιζε στα ~1500 Kbps και ξύπνησα στα ~ 16000) και το τηλέφωνο δεν λειτουργεί έκτοτε (είναι νεκρό λες και το έχει αφήσει κάποιος ανοιχτό στην άλλη γραμμή)... Πήρα τηλέφωνο στην τ/υ, μου είπαν ότι θα φτιαχτεί λέει σύντομα το τηλέφωνο αλλά λέξη για τις χαμηλές ταχύτητες downloading.

Μήπως έχει/είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει πόσο θα ταλαιπωρηθώ μέχρι να λειτουργήσουν όλα όπως "πρέπει" (ναι, καλά, κάτι άλλο;). Πώς λύθηκε το πρόβλημα του επίσης κοντοχωριανού ProGRessive;


Τα στατιστικά σου είναι κοντά στα δικά μου.
Θα έπρεπε να πιάνει μαξ 1,5-1,6mb.
Δοκίμασε με 3-4 αρχεία από ftp της forthnet και πάντα με download manager.
το τηλέφωνο καμιά φορά δε λειτουργεί από την πρώτη μέρα.

socbar
12-09-07, 14:37
Χαίρεται παιδιά. Εγώ μένω προς Α.Ιλίσια, δίπλα στον Αγ Γεράσιμο. Τα στοιχεία της γραμμής μου είναι
DSL Path Mode: INTERLEAVED
Downstream Rate: 15896 Kbps
Upstream Rate: 509 Kbps
Downstream Margin: 6 db
Upstream Margin: 28 db
Downstream Line Attenuation: 32
Upstream Line Attenuation: 15

Ωστόσο, δεν κατεβάζω με πάνω από 350kb/sec. Από ΕΜΠ πχ κατεβάζω με 290 περίπου. Μου στείλανε το USRobotics 9112 από Forthnet. Αλλά εγώ έχω αφήσει προς το παρόν το LinksysWAG345G που είχα και που είναι απ'οτι θυμάμαι ADSL2+.

Στο encapsulation έχω RFC2364PPPoA και VC. Δοκίμασα να το βάλω σε PPPoE αλλά το λαμπάκι του DSL κοκκινίζει και δεν έχω σύνδεση... για πείτε πού μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα στην ταχύτητα... :-(

antreas9
12-09-07, 15:03
για να ολοκληρώσω το κομμάτι της καταγγελίας μου προς φόρθνετ, που κοινοποιήθηκε και στην εεττ, να σας πω ότι με πήραν τηλ μετά από 10 ημέρες,και με διαβεβαίωσαν ότι δε θα προχωρήσουν σε καμία ενέργεια, και ότι θα μου στείλουν και εγγράφως οτι δε θα ζητήσουν τη γραμμή μου,τον αριθμό μου,κλπ, και ότι δεν έχουν καμία οικ. απαίτηση από εμένα...

amermi
12-09-07, 16:55
Γεια σας,
καινούριος κι εγώ στο 2play, κάτοικος Ζωγράφου (κοντά στην καφετέρια 222 όπως και ο γείτονας amermi). Τα στατιστικά της γραμμής μου τώρα που συγχρόνισε το router (USR9112) είναι:


Upstream
509 (Kbps.)
Downstream
15525 (Kbps.)
Noise Margin Upstream
25 dB
Noise Margin Downstream
8 dB
Upstream Attenuation
30 dB
Downstream Attenuation
31 dB

Ωστόσο, οι ταχύτητες που κατεβάζω δεν υπερβαίνουν τα 90 ΚΒ/s (από το ftp.ntua.gr ξεκινάει το κατέβασμα στα ~240 KB/s και σε 10 sec σταθεροποιείται στα ~90 KB/s, περίπου όσο κατέβαζα και πριν που είχα συνδεση 768 kbps πάλι με Forthnet - τα ίδια περίπου και με rapidshare premium account).

Η σύνδεση είχε ενεργοποιηθεί χθες το βράδυ (συγχρόνιζε στα ~1500 Kbps και ξύπνησα στα ~ 16000) και το τηλέφωνο δεν λειτουργεί έκτοτε (είναι νεκρό λες και το έχει αφήσει κάποιος ανοιχτό στην άλλη γραμμή)... Πήρα τηλέφωνο στην τ/υ, μου είπαν ότι θα φτιαχτεί λέει σύντομα το τηλέφωνο αλλά λέξη για τις χαμηλές ταχύτητες downloading.

Μήπως έχει/είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει πόσο θα ταλαιπωρηθώ μέχρι να λειτουργήσουν όλα όπως "πρέπει" (ναι, καλά, κάτι άλλο;). Πώς λύθηκε το πρόβλημα του επίσης κοντοχωριανού ProGRessive;


Παιδιά το έχω ξαναγράψει μία - δύο φορές ακόμη, όποιος θέλει το δοκιμάζει, πάντως όταν το είχα γράψει κάποιοι στο forum που το είδαν το έκαναν και έπιασε (βαριέμαι τώρα να ψάξω το link :)) και προς θεού δεν έχω σοβαρές γνώσεις, μου το είπαν και εμένα και το έκανα: format στο μηχάνημα. Άλλωστε δεν είναι δυνατόν να συγχρονίζεις τόσο ψηλά και να κατεβάζεις μόνο με 90kb, κάτι φταίει στον η/υ και άντε βρες το, οπότε ....
Εγώ κατέβαζα από ΕΜΠ στα 350 Κb και αμέσως μετά πήγα 1.300 Kb!

amermi
12-09-07, 17:05
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=128040

Άντε βρήκα και το Link, ρίξτε μια ματιά, μπορεί να φαίνεται υπερβολική η λύση αυτή, αλλά ...ίσως...., δεν ξέρεις ποτέ...! :hmm:
Και σε περίπτωση που κάποιος έχει ξεχασμένο το ρούτερ στην usb (όπως εγώ π.χ.), να το βγάλει από εκεί αμέσως!

@ ADSLgr.com All rights reserved.