PDA

Επιστροφή στο Forum : εγκατασταση εξοπλισμου????



iced07
06-01-05, 14:21
καταρχην καλησπερα σε ολους του forum. εχω στειλει την αιτηση του in a box και περιμενω. θελω να ρωτησω αν το modem της crypto ειναι καλο ή μουφα. γιατι το ειδα πολυ φτηνιαρικο, αν καποιος εχει παρατηρησει προβληματα θα ηθελα να τα αναφερει.

ακομα θα ηθελα να ρωτησω αν πειραζει να εγκσταστησω τον εξοπλισμο πριν την ειδοποιηση και αν μου εχει ενεργοποιηθει η γραμμη απο τον (π)οτε πως θα το καταλαβω.αυτα για αρχη.

Bone_Collector
06-01-05, 16:12
Καλησπέρα και καλώς ήλθες ! Για τo crypto δεν ξέρω να σου πω , δεν έχω χρησιμοποίησει ποτε crypto προϊόντα σε dsl . όσο για την εγκατάσταση εννοείτε πως δεν πειράζει να την κανεις :) ισα ισα που μόλις σου ενεργοποιηθεί η γραμμή θα τo μάθεις από "πρώτο χέρι" ! (τo modem θα συγχρονιστεί και θα ανάψει τo ανάλογο led)

ipo
06-01-05, 16:38
To κρύπτο είναι ικανοποιητική και φτηνή λύση για έναν απλό χρήστη. Αν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις δεν θα σε προβληματίσει.

Για περισσότερη ασφάλεια και δυνατότητες δικτύωσης θα πρέπει να καταφύγεις σε ένα router (π.χ. value for money είναι το US Robotics 9105 με 63 ευρώ).

WAntilles
06-01-05, 16:52
θελω να ρωτησω αν το modem της crypto ειναι καλο ή μουφα.

Κοίτα και ένα πατίνι σαν αυτό που καβαλούσε ο Βέγγος μπορεί να μην έχει προβλήματα για πατίνι.

Αν όμως το πήρες αντί αυτοκινήτου, ε τότε ναι. Θα έχει προβλήματα. Δεν μπορεί ένα πατίνι να υποκαταστήσει ένα αυτοκίνητο.

Όταν σου δίνουν μία σοβαρή, ethernet, αξιόπιστη λύση modem-router, όπως το USR 9105 με τελική €60, ε τότε εάν πάς να πάρεις κάτι άλλο, τα θές και τα τραβάς.

Προφέσσορας_Χάος
06-01-05, 18:32
καταρχην καλησπερα σε ολους του forum. εχω στειλει την αιτηση του in a box και περιμενω. θελω να ρωτησω αν το modem της crypto ειναι καλο ή μουφα. γιατι το ειδα πολυ φτηνιαρικο, αν καποιος εχει παρατηρησει προβληματα θα ηθελα να τα αναφερει.

ακομα θα ηθελα να ρωτησω αν πειραζει να εγκσταστησω τον εξοπλισμο πριν την ειδοποιηση και αν μου εχει ενεργοποιηθει η γραμμη απο τον (π)οτε πως θα το καταλαβω.αυτα για αρχη.

42kb/sec σταθερότατα.Υπερευχαριστημένος μιας και δεν χρειάζομαι ρουτερ.Τι άλλο μπορεί να δώσει?

ipo
06-01-05, 21:09
Με ένα καλό router μπορείς να αξιοποιήσεις το QoS έτσι ώστε να αποδίδει τα μέγιστα το πρόγραμμα ή ο υπολογιστής που θέλεις, τη στιγμή που θα κατεβάζεις συνεχόμενα τα πάντα. Και μάλιστα να έχεις bandwidth on demand, δηλαδή να μην περιορίζεις μόνιμα ένα πρόγραμμα, παρά μόνο όταν χρειάζεσαι κάποιο άλλο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.