PDA

Επιστροφή στο Forum : To PC Magazine προσφερει CONN-X 2 μηνων!



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

teo_L20
02-09-07, 15:18
Συμφωνα με το site του περιοδικου προσφερει το Conn-X (μαλλον) στα 768. Με δωρο το Modem και ολα τα συναφη.

Περισσοτερες πληροφοριες:http://www.e-pcmag.gr/modules/pcmag0/index.php?id=76

Eγω σκεφτομαι τι θα τραβηξουμε εμεις αν μας μπουκωσουν οσοι σπευσουν για γρηγορο Ιnternet.

Αχ καημενη ΟΤΕΝΕΤ!

Το περιοδικο εκδιδετε την Τριτη 4 Σεπτεμβριου!:down:

qwertyuiop
02-09-07, 15:23
και μετά θα γίνει της κακομοίρας... όλοι στα χαρακώματα! :evil:

A_gamer
02-09-07, 15:33
Μη λέτε ανοησίες, αυτοί που θα δοκιμάσουν θα είναι κυρίως οι ελαφρύτεροι χρήστες, που μέχρι τώρα δε θεωρούσαν πως χρειάζονται DSL αφού αυτό που κάνουν είναι να βλέπουν μόνο το mailbox, άντε και να σερφάρουν· οπότε προτιμούσαν το Dial-Up.
Αλλά μόλις το δοκιμάσουν, πολλοί θα "κολλήσουν".

Εξαιρετική πρωτοβουλία για την προώθηση της ευρυζωνικότητας. :oneup:

nikgr
02-09-07, 15:37
Mε τί δεσμευση ξέρουμε? Μπορώ μετά τους 2μήνες να τους πω γεια σας χωρίς ρήτρες κλπ?

Γιατί αμα είναι με κανα 6μηνο δέσμευση να τη βράσω τη "δωρεάν" προσφορά.

teo_L20
02-09-07, 15:53
Δεν νομιζω εξαμηνη δεσμευση!
Αν ειναι ομως,πολλοι που θα κατσουν!:p

A_gamer
02-09-07, 15:58
Δεν νομιζω εξαμηνη δεσμευση!
Αν ειναι ομως,πολλοι που θα κατσουν!:p

Οι περισσότεροι δε θα έχουν ιδέα περί δεσμεύσεων... θα είναι σαν αυτούς που ανέφερα στο προηγούμενο post.

Άσχετοι με αυτά τα θέματα, που με την πρώτη προσφορά τρέχουν. Ούτε εγώ το νομίζω όμως.

teo_L20
02-09-07, 16:12
Βρε και 1000 και 1500 χρηστες να ερθουν παραπνω θα σερνομαστε αυτο το διμηνο!Εχουν ετοιμαστει ΟΤΕ & ΟΤΕΝΕΤ για αυτες τις επιπτωσεις!

Jazzer
02-09-07, 16:12
Πολύ καλή κίνηση :oneup:, θέλουμε να αυξάνονται οι χρήστες adsl για πολλούς και διάφορους λόγους ;)

Thanasis159
02-09-07, 16:14
Πολύ καλή κίνηση αλλά μέχρι να βγει το περιοδικό και να διαβάσω καλά τους όρους δεν κάνω τίποτα!

A_gamer
02-09-07, 16:17
Βρε και 1000 και 1500 χρηστες να ερθουν παραπνω θα σερνομαστε αυτο το διμηνο!Εχουν ετοιμαστει ΟΤΕ & ΟΤΕΝΕΤ για αυτες τις επιπτωσεις!

Όχι αν το 80% είναι υπέρ-ελαφρείς χρήστες.

Αυτό είναι το μέγα λάθος που κάνουν όσοι υπολογίζουν αυθαίρετα διαιρώντας το bandwidth εξωτερικού δια τον συνολικό αριθμό των χρηστών ή δια το συνολικό bandwidth όλων των γραμμών τους - δεν υπολογίζουν τον σημαντικότερο παράγοντα, το πόσο, πόσο συχνά και σε τι ταχύτητες κατεβάζουν οι χρήστες.

Δες και πιο πάνω γιατί πιστεύω πως θα είναι ελαφρείς οι πιο πολλοί.

katafitos
02-09-07, 16:18
Εμενα που μου τελειωσε η 6μηνη δεσμευση του connx και τωρα συνεχιζω αοριστου θα με πιασει η προσφορα ή θα πρεπει να κανω νεα συνδεση απο την αρχη?

Αν ειναι για το 2ο δεν θα παρω

Jazzer
02-09-07, 16:18
Πολύ καλή κίνηση αλλά μέχρι να βγει το περιοδικό και να διαβάσω καλά τους όρους δεν κάνω τίποτα!
Εννοείται και πολύ καλά θα κάνεις, αφού αυτός ο τόπος βασανίζεται από τα "ψιλά γράμματα των συμβάσεων", αν και θεωρώ ότι πρόκειται για προωθητική κίνηση του conn-x και βέβαια της ευρυζωνικότητας.

teo_L20
02-09-07, 16:20
OK!Αν ομως για καποιο λογο θελοντας να γευτουν το ADSL κατεβαζουν ασταματητα!
Παιρνω παραδειγμα απο τον ταπεινο μου εαυτουλη!:p
Δεν ξερω αλλα εχω ενα κακο προαισθημα οτι ερχετε καταιγιδα με χαλια ταχυτητες!

A_gamer
02-09-07, 16:22
Εμενα που μου τελειωσε η 6μηνη δεσμευση του connx και τωρα συνεχιζω αοριστου θα με πιασει η προσφορα ή θα πρεπει να κανω νεα συνδεση απο την αρχη?

Αν ειναι για το 2ο δεν θα παρω

Ισχύει μόνο για νέους συνδρομητές το Conn-x (και τα υπόλοιπα πακέτα το ίδιο).

Άρα ναι, θα πρέπει να διακόψεις πρώτα και μετά να υποβάλεις αίτηση.

A_gamer
02-09-07, 16:23
OK!Αν ομως για καποιο λογο θελοντας να γευτουν το ADSL κατεβαζουν ασταματητα!
Παιρνω παραδειγμα απο τον ταπεινο μου εαυτουλη!:p
Δεν ξερω αλλα εχω ενα κακο προαισθημα οτι ερχετε καταιγιδα με χαλια ταχυτητες!

Πιστεύω πως θα είναι προετοιμασμένοι.

Τέλος πάντων, θα φανεί...

teo_L20
02-09-07, 16:23
Οπως ειπαμε ειναι προωθητικη κινηση παιδια!
Δεν μπορουν να εκμεταλευτουν ολοι την προσφορα!;)

Ας ελπισουμε A_gamer να ειναι προετοιμασμενοι αλλιως θα εχουμε τεραστιες μειωσεις ταχυτητων.
Δεν ειδες παλια με την Altec!Αλλα θα μου πεις συγκρινετε Αλτεκ με ΟΤΕΝΕΤ!

nrg_polini
02-09-07, 16:28
Δεν ειναι αναγκη να αγορασετε το pc magazine, και το contra.gr εχει την ιδια προσφορα. http://www.contra.gr/connxtrial/

To conn-x trial είναι η παροχή conn-x για περίοδο δοκιμής 2 μηνών και περιλαμβάνει:

* πρόσβαση ADSL 768/192 Kbps
* σύνδεση internet ορισμένου όγκου 1Gbyte, χωρίς δυνατότητα υπέρβασης αυτού
* τέλος ενεργοποίησης ADSL

Σε περίπτωση που δεν διαθέτεις USB Modem ή Modem/Router, μπορείς εύκολα να αγοράσεις ένα, με μια επίσκεψη σε ένα κατάστημα OTESHOP ή με ένα τηλεφώνημα από σταθερό τηλέφωνο, χωρίς χρέωση, στο 134.

Προϋποθέσεις απόκτησης conn-x trial

To conn-x trial είναι δοκιμαστικό πακέτο γρήγορου internet και ΔΕΝ διατίθεται:

* εάν έχεις ήδη ADSL από τον ΟΤΕ ή έχεις ήδη υποβάλλει αντίστοιχο αίτημα
* εάν στο παρελθόν είχες προμηθευτεί ADSL πρόσβαση από τον ΟΤΕ
* για τηλεφωνικές συνδέσεις που είναι PCM ή σε ONU (Οπτική Ίνα)
* σε περιοχές που δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL (Ελεύθερες Πόρτες)
* εάν δεν έχεις τηλεφωνική σύνδεση ΟΤΕ

teo_L20
02-09-07, 16:29
Στο PC MAGAZINE πρεπει να περιλαμβανετε και modem!

aria
02-09-07, 16:30
Από το φόρουμ του περιοδικού όπου υπάρχει σχετική συζήτηση, ενημερώνουν:

http://www.e-pcmag.gr/forum/index.php?showtopic=31834&pid=297162&mode=threaded&start=#entry297162

Παρακάτω αναφέρεται πως δεν θα υπάρχει καμία δέσμευση πέρα των 2 μηνών... και πως στόχος είναι να γεμίσει broadband όλη η Ελλάδα!

teo_L20
02-09-07, 16:36
Χμμμ.Ενδιαφερον.Να δουμε αν γεμισει ΑDSL ολη η Ελλας ποσο θα αντεξει ο κορμος του ΟΤΕ!:p

Μολις διαβασα στο Fora Του περιοδικου οτι θα περιλαμβανετε μεσα στην ζελατινα του περιοδικου ολο το κουτι του Conn-x!:rolleyes:

By Pcmag Fora:

By admin
μέσα στη συσκευασία του περιοδικού [ζελατινα] θα βρείτε κ ΟΛΟ το γνωστό κουτί του ConX, με το modem κ τα υπόλοιπα

A_gamer
02-09-07, 16:44
Δεν ειναι αναγκη να αγορασετε το pc magazine, και το contra.gr εχει την ιδια προσφορα. http://www.contra.gr/connxtrial/

To conn-x trial είναι η παροχή conn-x για περίοδο δοκιμής 2 μηνών και περιλαμβάνει:

* πρόσβαση ADSL 768/192 Kbps
* σύνδεση internet ορισμένου όγκου 1Gbyte, χωρίς δυνατότητα υπέρβασης αυτού
* τέλος ενεργοποίησης ADSL

Σε περίπτωση που δεν διαθέτεις USB Modem ή Modem/Router, μπορείς εύκολα να αγοράσεις ένα, με μια επίσκεψη σε ένα κατάστημα OTESHOP ή με ένα τηλεφώνημα από σταθερό τηλέφωνο, χωρίς χρέωση, στο 134.

Προϋποθέσεις απόκτησης conn-x trial

To conn-x trial είναι δοκιμαστικό πακέτο γρήγορου internet και ΔΕΝ διατίθεται:

* εάν έχεις ήδη ADSL από τον ΟΤΕ ή έχεις ήδη υποβάλλει αντίστοιχο αίτημα
* εάν στο παρελθόν είχες προμηθευτεί ADSL πρόσβαση από τον ΟΤΕ
* για τηλεφωνικές συνδέσεις που είναι PCM ή σε ONU (Οπτική Ίνα)
* σε περιοχές που δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL (Ελεύθερες Πόρτες)
* εάν δεν έχεις τηλεφωνική σύνδεση ΟΤΕ

Οπότε τα σενάρια καταστροφής πάνε περίπατο.

teo_L20
02-09-07, 16:48
Δεν νομιζω!
Γιατι μαλλον δεν θα ειναι trial αλλα κανονικο Conn-x 2 μηνων.
Εχει ρωτηθει εκει!
Δεν υπαρχει περιορισμος...

manp
02-09-07, 16:49
* σύνδεση internet ορισμένου όγκου 1Gbyte, χωρίς δυνατότητα υπέρβασης αυτού

Δηλαδή αν το ξεπεράσεις τι γίνεται; Πάντως η προσφορά αυτή του pcmag είναι η ίδια με το contra.gr απλά σου δίνει και τον εξοπλισμό. Θα έχει τους ίδιους περιορισμούς (1 giga και να μην είσαι ήδη συνδρομητής otenet), γι αυτό άλλωστε αναφέρει για ''δοκιμή'' και ''για όσους δεν έχουν μπει ακόμα στον κόσμο του γρήγορου Internet''. Αν έχει κάποιος ήδη τον εξοπλισμό καλύτερα να πάει μέσω contra, εκτός αν θέλει καβάτζα :P

Gordito
02-09-07, 17:25
Ρε φαρισαιοι πως τολματε να σκεφτεσται οτι θα βαρυνουν οι γραμμες?

Μα τοσο πολυ παρτακηδες ειστε πια?
Κοιμαστε το βραδυ και σκεφτεσται το πρωι "Ποσα gigs αραγε κατεβασε το μουλαρακι μου?"

Αλλα αν βγαλει καμια προσφορα παλι η fortnet 10€/25mbps παλι θα τρεξετε.

Σας βαρεθηκα....

teo_L20
02-09-07, 17:46
Θα τρεξουν και θα φανε το κεφαλι τους!
Τεσπα.Ας δουμε τι παιζει και με αυτη την προσφορα και μετα ας βγαλουμε συμπερασματα..

k_koulos
02-09-07, 18:06
ξέρει κανείς πιο μοντεμ θα είναι κ αν αξίζει να το πάρεις σαν back up ;

nrg_polini
02-09-07, 18:24
ξέρει κανείς πιο μοντεμ θα είναι κ αν αξίζει να το πάρεις σαν back up ;

Εννοειται usb, τι περιμενες;

teo_L20
02-09-07, 18:29
Ναι αλλα αν σου χαλασει το ρουτερακι και δεν εχεις αλλο μοντεμακι;
Παντως εγω θα το παρω ΜΟΝΟ για το μοντεμ!
Το 4ο στη συλλογη μου!
Να μου ζησουν...
Σε λιγο θα αρχισω να πουλαω..

Το μοντεμ μαλλον θα ειναι Sagem 800/840.

nickolas2005
02-09-07, 19:00
Ξέρουμε αν υπάρχει καμία χρονική Δέσμευση μέσα στην οποία πρέπει να ενεργοποιήσουμε το πακέτο??

Και εγω για το μοντεμ θα το παρω :P

teo_L20
02-09-07, 19:13
Nα σου πω να παρεις τσαμπα ενα μοντεμ που κανει γυρω στα 20 ευρω μια χαρα σου καθεται!

k_koulos
02-09-07, 19:15
ε όχι και τσάμπα, δεν κάνει καμια 10αριά € το magazine αυτό;

nrg_polini
02-09-07, 19:19
ε όχι και τσάμπα, δεν κάνει καμια 10αριά € το magazine αυτό;

10αρια ευρω κανει ετσι κι αλλιως.

teo_L20
02-09-07, 19:21
6,5 κανει φιλαρακια μου.
Και το παιρνω ετσι κι αλλιως καθε μηνα σχεδον!

Talos82
02-09-07, 19:35
Ξέρει κανείς με βεβαιότητα αν υπάρχει περιορισμός στο downloading ή αν πρόκειται για το κανονικό connex?
Εψαχνα απέγνωσμένα για ένα δίμηνο πακετάκι!

nikgr
02-09-07, 19:41
Παιδιά αν είναι μόνο 1GB data traffic (down KAI up) μιλάμε για ελάχιστο bandwidth που δεν φτάνει πιστευω ότι για να surfάρεις στο adslgr για 1μήνα! :p
Νομίζω ότι θα δοκιμάσουν μια πικρή πρώτη γεύση όσοι γλυκαθούν με την ταχύτητα και δούνε τον πρώτο λογαριασμό της χρονοχρέωσης του ΟΤΕ...
Κάναμε αμαν τόσο καιρό να δούμε να εξαφανίζονται τα πακέτα όγκο και χρόνο χρέωσης adsl...
Aυτό το πακέτο μας γυρνάει πίσω πιστεύω...

Επίσης τί θέλει να πει ο ποιητής: "OXI εάν στο παρελθόν είχες προμηθευτεί ADSL πρόσβαση από τον ΟΤΕ"?
Eαν ένας είχε παλιά ένα πακετάκι απο εναλλακτικό δε δικαιούται?

Πόσο περιθώριο θα δίνεται για την ενεργοποίηση? Μπορώ να το πάρω αύριο και να το ενεργοποιήσω μετά απο 1μήνα?

Επίσης θεωρώ χαζό να το πάρει κάποιος μόνο και μόνο για το modem. Έχουμε γεμίσει με φόλες USB adsl1 modems που δίνονται τζάμπα με οποιοδήποτε νέο πακέτο adsl.

maik
02-09-07, 19:42
Ρε φαρισαιοι πως τολματε να σκεφτεσται οτι θα βαρυνουν οι γραμμες?

Μα τοσο πολυ παρτακηδες ειστε πια?
Κοιμαστε το βραδυ και σκεφτεσται το πρωι "Ποσα gigs αραγε κατεβασε το μουλαρακι μου?"


Σας βαρεθηκα....

:oneup:

Μερικοι εχουν την εντυπωση οτι ολος ο κοσμος σκεφτεται σαν αυτους. Τζαμπα ναναι κι'οτι ναναι.

Jazzer
02-09-07, 19:51
Είναι προφανές ότι η συγκεκριμένη δωρεάν δίμηνη προσφορά σχεδιάστηκε με σκοπό να γνωρίσει ο κόσμος το conn-x αλλά και το adsl. Δεν χρειάζονται καχυποψίες ούτε κουτοπονηριές και ο νοών νοείτω.;)

teo_L20
02-09-07, 19:53
Παιδια περιμενω επισημη απαντηση απο τους υπευθυνους εκει αν υπαρχει limit ή οχι!
Περιμενετε λιγο και θα εχουμε απαντηση!

Evi8
02-09-07, 20:09
Ανεξάρτητα απ τους όρους του trial τους οποίους ο κάθε υπεύθυνος καταναλωτής οφείλει να διαβάζει προσεκτικά και να ζητά διευκρινήσεις σε περίπτωση ασάφειας, τέτοιου είδους προσφορές είναι καλό να δίδονται στο κοινό κατά τρόπο μαζικό για 2 λόγους κατά τη γνώμη μου

α) για να μπορεί κάθε πολίτης να έχει πρόσβαση στις νέες τεχνολογίες χωρίς ιδιαίτερα υψηλό κόστος και μακροχρονη δέσμευση
β) και κυριότερο για να αναπτυχθεί το bandwidth στην Ελλάδα ακόμα περισσότερο με καταγραφή της μέγιστης δυνατής ζήτησης, η οποία θα αποτελέσει για τον οτε μοχλό πίεσης για τη δημιουργία καλύτερων και ευρύτερων υποδομών

Το ζήτημα όμως είναι να ανταποκριθεί και εν τοις πράγμασι ο οτε στις συνεχώς αυξανόμενες ανάγκες και όχι απλά να ανοίγει "μέτωπα" χωρίς την κατάλληλη υποδομή..

nikgr
02-09-07, 21:05
To adsl ως τεχνολογία για μένα ήταν επαναστατική γιατί σου δίνει τη δυνατότητα του always on line και της χρήσης χωρίς περιορισμούς στο data traffic.

Aν είναι να φοβάμαι να surfάρω λίγο παραπάνω μήπως και ξεπεράσω το όριο του 1GB και αρχίσει μετά καμια ληστρική ογκοχρέωση που θα με κάνει να μην κοιμάμαι τα βράδια περιμένοντας τον επόμενο λογαριασμό ογκοχρέωσης του ΟΤΕ, προτιμώ να δώσω 10-15euro το μήνα και να αγοράσω 1 οποιοδήποτε πακετάκι και να χω το κεφάλι μου ήσυχο.

Το adsl στα πρώτα του βήματα στην Ελλάδα μας έχει χορτάσει με αρκετά παραδείγματα ψεύτικων υποσχέσεων και ύπουλων/κουτοπόνηρων χρεώσεων.

Όχι άλλο beta testing και trial versions...

A_gamer
02-09-07, 22:01
Γιατί;

Με τη βοήθεια της προσφοράς το γρήγορο Internet θα μπει σε πολλά σπίτια, κι αυτό θα ωθήσει τις τιμές προς τα κάτω. Αν δεν το θες αυτό, τι να πω...

Και όπως είπα, θα το πάρουν κυρίως οι υπέρ-ελαφρείς χρήστες (που και μισό GB τους φτάνει), θα γλυκαθούν και θα βάλουν κανονικό DSL.

Jazzer
02-09-07, 22:33
Ο επιθυμητός στόχος είναι να αυξηθούν κατακόρυφα οι χρήστες adsl στην Ελλάδα. Μπορούν να γίνουν 1.500.000 ? Ο πολύς κόσμος θα μας φέρει κι άλλα καλά από τους παρόχους (βλέπε FTTH;)) και μακάρι να δώσουν και οι άλλοι τέτοια πακέτα γνωριμίας με το adsl.
Για σκεφτείτε το λιγάκι;)

sdikr
02-09-07, 22:50
To adsl ως τεχνολογία για μένα ήταν επαναστατική γιατί σου δίνει τη δυνατότητα του always on line και της χρήσης χωρίς περιορισμούς στο data traffic.

Aν είναι να φοβάμαι να surfάρω λίγο παραπάνω μήπως και ξεπεράσω το όριο του 1GB και αρχίσει μετά καμια ληστρική ογκοχρέωση που θα με κάνει να μην κοιμάμαι τα βράδια περιμένοντας τον επόμενο λογαριασμό ογκοχρέωσης του ΟΤΕ, προτιμώ να δώσω 10-15euro το μήνα και να αγοράσω 1 οποιοδήποτε πακετάκι και να χω το κεφάλι μου ήσυχο.

Το adsl στα πρώτα του βήματα στην Ελλάδα μας έχει χορτάσει με αρκετά παραδείγματα ψεύτικων υποσχέσεων και ύπουλων/κουτοπόνηρων χρεώσεων.

Όχι άλλο beta testing και trial versions...


To conn-x trial είναι για 1GB τον μήνα, εφόσον το περάσεις απλά σταματάει να δουλεύει και ξεκινά τον άλλο μήνα, δεν σε χρεώνει δηλαδή κάτι εξτρά

Το always on δεν σημαίνει και always download :p

gtl
02-09-07, 23:04
Βρε παιδιά, δεν χρειάζεται περιορισμός όγκου για να αποφευχθεί επιβάρυνση από p2p κλπ. Και μόνο του το standard modem της Otenet (Sagem F800) φτάνει, καθώς συνήθως κλατάρει και κολλάει σε τέτοιες χρήσεις. :p

Πάντως, πέρα από την απαξία του Sagem (και το παράδεχομαι ότι στο σχόλιό μου ταιριάζει το "χαρίζουν ένα άλογο και το κοιτάει στα δόντια...") η προσφορά, όπως αναφέρεται, είναι εκπληκτική με όλη την σημασία της λέξεως. Ιδιαίτερα όταν, σύμφωνα με τον admin του PC Magazine forum (http://www.e-pcmag.gr/forum/index.php?showtopic=31834&pid=297190&mode=threaded&start=#entry297190) δεν υπάρχει καμμία δέσμευση!. Mπράβο στο PC Magazine αλλά και στον ΟΤΕ για την εμπνευσμένη προώθηση -- πιστεύω πως θα κερδίσουν κι οι δυό πολλούς νέους πελάτες και mindshare (καλή καταναλωτική πίστη? αγνοώ τον Ελληνικό όρο) μέσα από αυτή την διαφήμιση.

vspiros
02-09-07, 23:40
Ξέρει κάποιος πόσοι είναι οι μόνιμοι αναγνώστες του περιοδικού; Είναι ένα περιοδικό εξειδικευμένο που απευθύνεται σε ανθρώπους που έχουν κάποια σχετική εξοικείωση με την τεχνολογία.Ένα πολύ μεγάλο μέρος των αναγνωστών του πιστεύω ότι έχει ευρυζωνική πρόσβαση πρόσβαση αν όχι η μεγάλη πλειοψηφία. Όσο μεγάλη προσφορά και να είναι,η γνώμη μου είναι ότι δεν μπορεί να υπερβεί κατά πολύ τις δυνατότητες κυκλοφορίας ενός περιοδικού. Αν π.χ. πουλάει 50.000 φύλλα δεν μπορεί να εκδώσει και να διακινήσει τον διπλάσιο ή τριπλάσιο αριθμό.Τώρα από τα τεύχη που θα δοθούν στη κυκλοφορία πόσα θα πουληθούν.... (εγώ προσωπικά παρακολουθώ το περιοδικό και, επειδή δεν με ενδιαφέρει η προσφορά,θα προτιμήσω την απλή έκδοση)

nikgr
02-09-07, 23:49
Aν ισχύει αυτό που λέει ο sdikr ότι δεν υπάρχει extra χρέωση αν υπερβεις το 1GB και απλά νεκρώνει η σύνδεση τότε okay.

Δεν το έχω ξανα-ακούσει όμως.

(*) Ας ελπίσουμε να κάνει και το RAM καμιά παρόμοια προσφορά.

sexrazat
02-09-07, 23:58
Μοιάζει με μια παλιότερη προσφορά το Conn-X trial που είχες ένα δίμηνο με 17€. Μετά σε παίρνανε τηλ. και σε ρωτάγανε αν θες να συνεχίσεις. Λογικό γιατί το κάνει ο ΟΤΕ αλλά το σημαντικότερο είναι πόσοι θα πάρουν μια πρώτη γεύση του adsl. Νομίζω ότι 3 στους 4 θα το κρατήσουν και αυτό είναι το θετικό.
Τα υπόλοιπα (μήπως χρεωθώ παραπάνω αν ξεπεράσω κάποιο όριο, τι μόντεμ θα δώσει, πλάκωσε κόσμος και θα φρακάρουμε κλπ) είναι για αυτούς που βλέπουν το ποτήρι μισοάδειο.
Την ίδια λογική είχε ας πούμε και η προσφορά της Forthnet την 1η Ιουνίου.

A_gamer
03-09-07, 00:01
Με διαφορά την ταχύτητα σύνδεσης του ΟΤΕ (1-3 εργάσιμες). :oneup:

Το είπα από την αρχή, είναι μία εξαιρετική μέθοδος για την προώθηση της ευρυζωνικότητας.

qwertyuiop
03-09-07, 09:27
και η paxos μπήκε στο παιχνίδι ! Μαζί με μια σχολική τσάντα με "τους αγαπημένους σας ήρωες":evil: δίνει και ένα μήνα σύνδεσης ΑDSL στη forthnet ! :angry:

manp
03-09-07, 09:58
H προσφορά είναι ακριβώς ίδια με του contra.gr πρόκειται για το conn-x trial με τον περιορισμό του 1 γίγα, τους ρώτησα σήμερα στο 134 (όταν και πήρα να ενεργοποιήσω το trial απ' το contra) αν έχουν καμία ενημέρωση για την προσφορά του pcmag και μου είπανε πως είναι ακριβώς η ίδια με αυτήν που ενεργοποίησα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.