PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες για conn-x και εναλλακτικο



eidolara
03-09-07, 00:39
Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε καποιες απορίες που έχω

Εχω σταθερό τηλέφωνο απο τον ΟΤΕ και adsl 1024 απο OTENET.
Επειδή ο λογαριασμός του σταθερού έρχεται παραφουσκωμένος σκέφτομαι να πάω μόνο το σταθερό μου σε πρόγραμμα κάποιου εναλλακτικού για να έχω μικρότερη χρέωση στο σταθερό.
Δε θέλω να φύγω απο OTENET αφου δεν εχω κανενα πρόβλημα ουτε στις ταχύτητές μου, ουτε και με πετάει ποτέ εκτός Ιντερνετ και έχω διαβάσει τόσα για τους εναλλακτικούς που έχει φοβηθεί το μάτι μου

1) Μπορώ να έχω τη γραμμή του σταθερού σε εναλλακτικό παροχο και ιντερνετ απο OTENET?
2)Αν μπορώ, ποιο παροχό μου προτείνετε?
3)Η προσφορά που έχει το conn-x για συνδυασμό ιντερνετ στα 1024 και απεριόριστου δωρεαν χρόνου ομιλίας κοστίζει το μήνα 36 ευρώ. Στο ποσό αυτό πρέπει να βάλω και 15 ευρώ που είναι το μηνιαίο πάγιο του οτέ???

sdikr
03-09-07, 00:42
1) μπορείς να πάς σε όποιον θέλεις
2) Θα σε γελάσω, γενικά πάντως πάνε καλά τιμές απο 15 ευρώ και πάνω ανα μήνα
3) ναι πρέπει να μπεί και το πάγιο της γραμμής

Πρώτα όμως δες τους λογαριασμούς σου ποιες κλήσεις είναι αυτές που το ανεβάζουν,

deniSun
03-09-07, 10:53
Αν θέλεις εναλλακτικό και ADSL μαζί σε συμφέρει περισσότερο να πας σε 2play συνδέσεις (αφού έχεις και φουσκωμένο λογαριασμό).
Οι τιμές κυμαίνονται από 30-40ε χωρίς πάγιο ΟΤΕ, με ADSL+2 ταχύτητες και απεριόριστα τηλ.

eidolara
03-09-07, 20:22
το σκεφτομαι πολυ να παω σε εναλλακτικο και το τηλεφωνο και το ιντερνετ αλλα καποιοι γνωστοι μου που πηραν το double play forthnet εχουν συνεχεια προβληματα συγχρονισμου και τους πεταει συχνα εξω ,που εγω με οτενετ δεν τα εχω

Dimis
03-09-07, 21:55
Οτι πληρώνεις παίρνεις ... ειδικά στην Ελλάδα!!!
Θες να γλυτώσεις 10-20 ευρώ το μήνα?
Θα πήξεις να περιμένεις και να έχεις βλάβες είναι ΣΙΓΟΥΡΟ πλέον...
Να σου θυμίσω πως και ο ΟΤΕ έχει πακέτα ομιλίας όπως talk αλλά και ώρες χρήσης...
αν σου φαίνονται ακριβά πάρε όπως είπες ενα πακέτο απο εναλλακτικό...

k_koulos
03-09-07, 22:23
και γω προτείνω πακέτο απο εναλλακτικό για φωνή ΟΤΕΝΕΤ για ιντερνέτ αφού δεν σε ενδιαφέρει η μεγάλη ταχύτητα και θες σταθερότητα.

Αν βαριέσαι την διαδικασία της προεπιλογής φορέα τότε κάνε το talk απεριόριστο, αν και καλύτερα αν δεν βαριέσαι και ψάχνεσαι να περάσεις σε ένα εναλλακτικό για φωνή [πάντα μέσω προεπιλογής]

eidolara
04-09-07, 00:27
αν δεν βαριέσαι και ψάχνεσαι να περάσεις σε ένα εναλλακτικό για φωνή [πάντα μέσω προεπιλογής]

Αυτό με την προεπιλογή που λέτε μπορείτε να μου το εξηγήσετε λίγο. Νομίζω πως αν θες μπορεις να καλεις κατευθειαν τον αριθμό χωρίς να βάζεις μπροστα τον αριθμο προεπιλογής

No-Name
04-09-07, 00:35
Η προεπιλογή φορέα δεν θέλει αριθμό...η επιλογή φορέα θέλει.

Γιαυτο και το ΠΡΟ

deniSun
04-09-07, 10:40
το σκεφτομαι πολυ να παω σε εναλλακτικο και το τηλεφωνο και το ιντερνετ αλλα καποιοι γνωστοι μου που πηραν το double play forthnet εχουν συνεχεια προβληματα συγχρονισμου και τους πεταει συχνα εξω ,που εγω με οτενετ δεν τα εχω

Δεν συμβαίνει σε όλους.
Και με ΑΡΥΣ υπάρχουν προβλήματα.
Είναι να μην σου τύχει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.